ABD'li Sarai Sierra'nın Ölümüne İlişkin Dava - Son Dakika
Güncel

ABD'li Sarai Sierra'nın Ölümüne İlişkin Dava

ABD\'li Sarai Sierra\'nın Ölümüne İlişkin Dava

Adli Sağlık Kurulu Raporu'nda, Sierra'nın katil zanlısı Ziya Tasalı'nın, akıl sağlığının yerinde ve ceza ehliyetinin tam olduğu bildirildi.

09.01.2014 13:10

ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı Ziya Tasalı'nın, akıl sağlığının yerinde ve ceza ehliyetinin tam olduğu belirtildi.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin önceki celse, sanık Ziya Tasalı'nın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Bakırköy Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden istediği Adli Sağlık Kurulu Raporu mahkemeye ulaştı.

Raporda, Ziya Tasalı'nın 29 Kasım 2013'te hastaneye yatırılarak yapılan psikiyatrik muayeneleri, gözlemleri ve incelemeleri sonucunda, 2 Şubat 2013'te işlediği iddia edilen "Nitelikli cinsel saldırı, kasten öldürme, kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık" suçu esnasında ceza sorumluluğunu etkileyecek herhangi bir akıl hastalığının saptanamadığı kaydedildi.

Suç tarihinde işlediği fiilin, hukuki anlam ve sonuçlarını algılayabildiği ve bu fiille ilgili davranışlarını yönlendirme yeteneğinin tam olduğu anlatılan raporda, "Dolayısıyla işlediği öne sürülen suça yönelik ceza sorumluluğunun tam olduğu tıbbi kanaatini bildirir sağlık kurulu raporu oy birliğiyle ile verildi" denildi. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'li Sarai Sierra'nın Ölümüne İlişkin Dava - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement