Adana'da yıkılan apartmanın müteahhidi tahliye talebinde bulundu - Son Dakika
Güncel

Adana'da yıkılan apartmanın müteahhidi tahliye talebinde bulundu

Adana\'da yıkılan apartmanın müteahhidi tahliye talebinde bulundu

Adana'da yıkılan Alpargün Apartmanı'nın müteahhidi Hasan Alpargün, ikinci duruşmada tahliye talebinde bulundu. Alpargün, suçsuz olduğunu ve İTÜ raporunun da bu yönde olduğunu belirtti. 96 kişinin hayatını kaybettiği depremle ilgili soruşturma devam ediyor.

08.02.2024 17:46  Güncelleme: 00:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş
ADANA'da 6 Şubat'taki ilk depremde yıkılıp, 96 kişiye mezar olan Alpargün Apartmanı'nın tutuklu müteahhidi Hasan Alpargün (72), ikinci duruşmada, "Hiçbir suç ve kabahatim yoktur. İTÜ raporu da bu yöndedir. 73 yaşındayım ve hastalıklarım var, burada tedavi olamıyorum. Tahliyemi istiyorum" dedi.

Kahramanmaraş merkezli ilk depremde, Adana'nın Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi'ndeki 14 katlı, 28 daireli Alpargün Apartmanı da yıkıldı. Kurtarma çalışmalarının günlerce sürdüğü binanın enkazında, 96 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Binaya ilişkin soruşturma başlatılırken, KKTC'ye kaçan apartmanın müteahhidi Hasan Alpargün yakalandı. Adana'ya getirilen ve gazetecilerin "Yaptığınız binanın çökmesiyle 96 kişi öldü, ne diyeceksiniz?" sorusuna "Mukadderat" diyerek cevap veren Alpargün, tutuklandı. 'Bir veya birden fazla kişinin taksirle ölümüne sebebiyet verme' suçundan hakkında dava açılan Alpargün, bugün Adana 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasına SEGBİS bağlantısıyla katıldı.

'YASAL TÜM KOŞULLARI SAĞLADIM'

?İlk duruşmadaki savunmasını yineleyen Alpargün, "Yasal tüm koşulları sağladım. Zemin etüdü yaptırdım, iskanı zamanında aldım. Hiçbir suç ve kabahatim yoktur. İTÜ raporu da bu yöndedir. 73 yaşındayım ve hastalıklarım var, burada tedavi olamıyorum. Tahliyemi istiyorum" dedi. Duruşmada ayrıca Hasan Alpargün Apartmanı'ndaki arama-kurtarma çalışmalarına katılan bazı kişilerin ifadesi alındı. İfadelerin ardından mahkeme heyeti, sanık Alpargün'ün tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adana'da yıkılan apartmanın müteahhidi tahliye talebinde bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bornova'nın turizm master planıyla ilçe ulusal ve uluslararası turizm için önemli bir lokasyon haline gelecek
  12:02 Bornova'nın turizm master planıyla ilçe ulusal ve uluslararası turizm için önemli bir lokasyon haline gelecek

  Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova'nın turizm master planını yaparak, ilçeyi ulusal ve uluslararası turizm için önemli bir lokasyon haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Eşki, Bornova'nın zengin kültürel ve tarihi mirasını ortaya çıkarmak için çalışacaklarını belirtti.

 • Elazığ'da nesli tükenme tehlikesi altında dağ keçileri görüntülendi
  12:01 Elazığ'da nesli tükenme tehlikesi altında dağ keçileri görüntülendi

  Elazığ'ın Yedigözü köyünde nesli tükenme tehlikesi altında olan dağ keçileri koruma altında olduğu için görüntülendi. Dünya Doğa Koruma Birliği'nin kırmızı listesinde yer alan dağ keçileri, kayalık ve sarp yamaçlarda yaşamlarını sürdürmektedir. Yedigözü köyü yolunda karşıya geçen keçi sürüsü, vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

 • Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde Yol Talebine Yanıt Verdi
  11:59 Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde Yol Talebine Yanıt Verdi

  Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa mahallesi sakinlerinin yol talebi üzerine harekete geçerek, gerekli birimlere çalışmaların başlatılması için talimat verdi. Başkan Tekin, Seyhan'ı daha güzel bir hale getirmek adına çalışacaklarını belirtti.

 • Dinar'da Okul Servis Araçları Denetlendi
  11:57 Dinar'da Okul Servis Araçları Denetlendi

  Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde, okulların açılmasıyla birlikte polis ekipleri tarafından öğrenci taşımacılığı yapan servis araçlarına yönelik denetim yapıldı. Denetimlerde servis araçlarının belgeleri kontrol edilirken, öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadıkları da kontrol edildi. Kurallara uymayan sürücülere para cezası uygulandı.

 • Prof. Dr. Özgirgin: 'Vertigo bir teşhis değil semptomdur'
  11:57 Prof. Dr. Özgirgin: 'Vertigo bir teşhis değil semptomdur'

  Uluslararası Vestibüler Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuri Özgirgin, vertigo hakkında, 'Vertigo bir teşhis değil semptomdur' dedi. Vertigo'nun bir teşhis olmadığını ve baş dönmesi, denge kaybı gibi semptomlarla karakterize edildiğini belirten Özgirgin, hastaların öyküsünün tanıya önemli bir katkı sağladığını ifade etti. Ayrıca, kristal oynamasının en sık baş dönmesi yapan hastalık olduğunu ve bir manevra ile tedavi edilebildiğini söyledi.

 • Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir
  11:56 Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı: Bu oylar tek adam rejimine tepkidir

  Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına ilişkin 'CHP seçim kazandığını düşünmesin. Bu oylar tek adam rejimine tepkidir. AK Parti hala neye uğradığını anlamadı. Bu oylar bu milletin son ihtarıdır' dedi. Mutlu, genel seçimin 2026'da olacağı iddiasında bulunarak 'Sandığa gitmeyen 13 milyon oya talibiz' dedi.


Advertisement