Alperen Ocaklarından Terör Protestosu - Son Dakika
Güncel

Alperen Ocaklarından Terör Protestosu

Alperen Ocaklarından Terör Protestosu

Galatasaray Lisesi önünde toplanan Alperen Ocaklarına üye bir grup, tekbir ve sloganlar eşliğinde Taksim Meydanı'na yürüdü.

26.08.2012 21:25

Alperen Ocaklarına üye yaklaşık 50 kişilik bir grup Galatasaray Lisesi önünde toplanarak, Taksim Meydanı'na kadar yürüdü. Grup zaman zaman tekbir getirip, " Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez " sloganı attı. Taksim Meydanı'na yürüyen grup burada bir basın açıklaması yaparak, BDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istedi.

TEKBİR GETİREREK YÜRÜDÜLER

Terör saldırılarını protesto eden Alperen Ocaklarına üye 50 kişilik bir grup Galatasaray Lisesi önünde toplandı. Ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçen grup zaman zaman " Şehitler Ölmez. Vatan Bölünmez" sloganı attı. Grubun Taksim Meydanı'na yürüyüşü sırasında Galatasaraylı bir taraftar grubu da Alperen Ocaklarına üyelerine sloganlarla destek vererek yürüyüşe katıldı. Ellerindeki

" Terörle Müzakere Değil. Mücadele İstiyoruz " dövizleriyle Taksim Meydanı'na yürüyen grup burada İstiklal Marşı okudu.

" BDP MİLLETVEKİLLERİNİN DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILSIN "

Taksim Meydanı'ndaki basın açıklamasını İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Hüseyin Aktaş yaptı. Aktaş basın açıklamasında, iktidarın terör konusunda güvenlik tedbirlerini en üst noktada alması gerektiğini vurguladı. Aktaş, "Biz artık şehit haberleriyle alakalı basın açıklaması ya da hamasi nutuklar atmak istemiyoruz. Ama yaşananlar bizi bu duruma mecbur bırakıyor. Sabır limitlerimizin en üst noktada olduğu günler yaşıyoruz. On yıldır her türlü yetki verilmiş ve iktidar olmuş AKP, bu milletin kanının donduran bir noktaya gelen terör konusunda en üst noktada güvenlik tedbirlerini artık almalıdır. Vatana ihanet edenleri cesaretlendirmekten vazgeçmelidir. İktidar, hükümet etme vazifesini tam anlamıyla yapmalıdır " dedi.

Aktaş CHP'yi ise eleştirerek, " Bölücü eşkiyayı ve şürekasını cesaretlendirme çabası içinde giren ana muhalefet partisinin de izlemiş olduğu politika tarafımızdan hayret ve endişeyle izlenmekte ve onların bu hali belleğimize ' aciz ve güdük kaldılar ' olarak yazılmıştır " dedi.

İl Başkanı basın açıklamasında " 30 yıldır yapılan terör saldırılarını devleti idare edenlerin ve idare etmeye talip olanların ' Bıçak kemiğe dayandı ' gibi söylemleri bir tarafa bırakıp, o bıçağı çekenlerden bunun hesabını fazlasıyla sormaları gerekmektedir. Siyasetçilerimizin terör karşısında acizane açıklamalarından vazgeçerek gerekli tedbirleri alması ve de Türk milletine ve vatanına ihanet edenlere gereken cezaların verilmesi noktasında süratle çalışmaları gerekmektedir. İlk başta da TBMM'yi kirleten milletin değil teröristlerin vekilliğini yapanların dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargı önünde hesap vermeleri sağlanmalıdır "diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından grup bir süre daha tekbir getirerek slogan attı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Alperen Ocaklarından Terör Protestosu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement