Antalya - Akseki'de 3 Asırlık Düğmeli Ev Yangında Kül Oldu - Son Dakika
Güncel

Antalya - Akseki'de 3 Asırlık Düğmeli Ev Yangında Kül Oldu

Akseki'de 3 asırlık düğmeli ev yangında kül olduANTALYA'nın Akseki İlçesi'nde yaklaşık 3 asırlık tarihi düğmeli ev, çıkan yangında yanarak tamamen kullanılmaz hale geldi.

23.03.2017 01:26

Akseki'de 3 asırlık düğmeli ev yangında kül oldu

ANTALYA'nın Akseki İlçesi'nde yaklaşık 3 asırlık tarihi düğmeli ev, çıkan yangında yanarak tamamen kullanılmaz hale geldi.

Sarıhaliller Mahallesi'nde yaklaşık 300 yıllık olduğu tahmin edilen Kurtuluş Savaşı gazisi İsmail Güven'e ait 2 katlı ahşap düğmeli evde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Alevlerin sardığı ev, ekiplerin müdahalesine rağmen tamamen yanarak çöktü. Yangın yaklaşık 3 saat süren çalışma sonunda kontrol altına alındı.

Sarıhaliller Mahalle Muhtarı Hüsnü Başbil, boş olan evin Kurtuluş Savaşı gazisi İsmail Güven'e ait olduğunu söyledi. Sahibi ve çocukları öldükten sonra evin torunlarına kaldığını anlatan Başbil, 'Evdeydim. Yatsı namazına gidince yangın yoktu. Elektriklerin kesildiğini gördüm. Evden dışarı çıktığımda alevleri gördüm. Bu tarihi düğmeli ev 27 yıl cephelerde savaşmış İstiklal gazisi merhum İsmail Güven diye birisinin eviydi. Kendisi öldükten sonra oğlu Ahmet Ali Güven oturuyordu. O da vefat ettikten sonra torunları Tahir ve İsmail Güven'e kaldı. Onlar da İstanbul'da oturuyor. Eski, tarihi ve 2 katlı düğmeli bir ev. Burası yaklaşık 250-300 yıllık var. Biz bu evde çocukluğumuzda Ahmet Ali Güven'den dini bilgiler alırdık. Çok büyük hatıralarımız vardı. Maalesef bir tarih yanarak kül oldu, bitti" diye konuştu.

Jandarma yangının çıkış nedeni araştırıyor.

Antalya - Akseki\'de 3 Asırlık Düğmeli Ev Yangında Kül Oldu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya - Akseki'de 3 Asırlık Düğmeli Ev Yangında Kül Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement