Atölye Modern'in Bahar 2013 Dönemi Başlıyor - Son Dakika
Güncel

Atölye Modern'in Bahar 2013 Dönemi Başlıyor

Atölye Modern\'in Bahar 2013 Dönemi Başlıyor

İstanbul Modern'in atölye ve seminer programı Atölye Modern'in bahar dönemi 4 Mart 2013'de başlıyor.

14.02.2013 10:45  Güncelleme: 10:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AICA Türkiye işbirliğiyle düzenlenen, alanlarında uzman sanat tarihçileriyle yürütülen Sanat Tarihi Seminerleri katılımcılarına, sanat tarihine giriş yapma, tarihsel bağlamlar oluşturma ve sanatta yeni okuma biçimleri geliştirme olanağı sunuyor.

Batı Resim Sanatı Tarihi programının seminerlerini Yrd. Doç. Dr. Esra Aliçavuşoğlu (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), Prof. Dr. Uşun Tükel (İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü), Yrd. Doç. Dr. Osman Erden (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü; Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye şubesi başkanı), Öğr. Gör. Fırat Arapoğlu (İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi), sunuyor.

Türk Resim Sanatı Tarihi programının gündüz seminerleri Doç. Dr. Burcu Pelvanoğlu (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü; Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) International Başkan Yardımcısı), akşam seminerleri ise Doç. Dr. Ahmet Kamil Gören (İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü) tarafından yürütülüyor.

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, yazar Mario Levi'nin denetiminde, farklı yazı türlerinin tüm katılımcılar tarafından paylaşıldığı bir seminer ve sohbet dizisi.

İstanbul Modern'in Şef Küratörü Levent Çalıkoğlu yönetiminde düzenlenen Çağdaş Sanat Koleksiyonerliği seminerleri, "koleksiyon" ve "koleksiyonerlik" kavramlarını ayrıntılı olarak ele alıyor.

Katılımcılara sanatçılarla birlikte sanat projeleri gerçekleştirme fırsatı sunan Proje Atölyesi'nde Seçkin Pirim'in yönetiminde "rutin" kavramını ele alıyor.

Temür Köran'ın yönetiminde gerçekleştirilen Proje Atölyesi'nde ise katılımcılar, kişisel imgelerinden, etkilenimlerinden, hayal dünyalarından, gündelik yaşamlarında severek kullandıkları ya da sakladıkları objelerden, yola çıkarak çizimlerle ve boyamalarla desenler yaratıyorlar.

Atölye Modern programları İstanbul Modern üyelerine %10 indirimlidir.

Atölye Modern'in atölye ve seminerleri ücretlidir. Katılımlar kontenjanla sınırlıdır.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için: 0212 334 73 48 ve atolyemodern@istanbulmodern.org

BATI RESİM SANATI TARİHİ SEMİNERLERİ

Batı Resim Sanatı Tarihi başlıklı program, Batı Sanatı tarihini oluşturan dinamikleri, kilise, aristokrasi ve burjuvazi geleneğinde sanatın doğuşunu, sanatın sosyoekonomik alanlarla olan ilişkisini, sanayileşmenin sanat alanındaki etkilerini, modern sanata uzanan gelişimini ve aydınlanma geleneğini, günümüz sanatının kendine özgü anlatılarının yapısını konu alıyor.

Programda ele alınacak başlıklar arasında Giotto ve yeni sanat anlayışı, Rönesans sanatı, 17. ve 18. yüzyıl sanatı, 19. yüzyıl akımları, soyut sanat, Dada, Sürrealizm, Kavramsal sanat ve uluslararası güncel sanat bulunuyor.

Batı Resim Sanatı Tarihi programının 1. ve 2. seminerlerini Yrd. Doç. Dr. Esra Aliçavuşoğlu (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), 3. ve 4. seminerlerini Prof. Dr. Uşun Tükel (İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü), 5. ve 6. seminerlerini Yrd. Doç. Dr. Osman Erden (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü; Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye şubesi başkanı), 7. ve 8. seminerlerini Öğr. Gör. Fırat Arapoğlu (İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi), 9. ve 10. seminerlerini yine Osman Erden sunuyor.

Batı Resim Sanatı Tarihi seminerleri sinema salonunda gerçekleşiyor.

Kaynak: Bültenler

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Burdur'da virajı alamayan motosikletli dereye uçarak yaralandı
  01:59 Burdur'da virajı alamayan motosikletli dereye uçarak yaralandı

  Burdur'un Bucak ilçesinde bir motosiklet sürücüsü, virajı alamayarak dereye düştü ve yaralandı. Kaza sonucunda yaralanan sürücü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • Bucak'ta motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı
  01:36 Bucak'ta motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı

  Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen kazada, virajı alamayan bir motosiklet sürücüsü dereye düşerek yaralandı. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • İskenderun'da kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptı
  01:35 İskenderun'da kontrolden çıkan otomobil park halindeki araçlara çarptı

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, kimliği belirlenemeyen bir sürücü tarafından kullanılan otomobil, kontrolden çıkarak park halindeki iki araca çarptı. Sürücü kaza yerini terk ederken, olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Otomobil çekici yardımıyla kaldırılırken, polis sürücünün bulunması için çalışma başlattı.


Advertisement