Bayram Hediyesi Maket Kotra - Son Dakika
Güncel

Bayram Hediyesi Maket Kotra

Bayram Hediyesi Maket Kotra

Sinop'ta Ramazan Bayramı'nın ilginç bir hediyesi var: Fiyatı 3 ile 200 TL arasında değişen kotralar.

20.08.2012 11:46  Güncelleme: 12:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sinop'ta Ramazan Bayramı ile birlikte maket kotra satışlarında artış oldu. 47 yaşındaki Sinan Demir, "Sinop denilince ilk akla gelenlerden olan kotralar büyük ilgi görüyor. 3 ile 200 TL arasında değişen kotralarımızın yurdun dört bir yanına ve bir çok Avrupa ülkesine gönderiyoruz" dedi.

Sinop denildiğinde akla gelen ilk hediyelik ürün olan kotralar, Ramazan Bayramı ile birlikte ilgi odağı oldu. İnsanların sevdiklerine ve yakınlarına hediye olarak kotra aldığı Sinop'ta bayramla birlikte satışlarda da artış oldu. Baba mesleğini 35 yıldır sürdürdüğünü söyleyen Sinan Demir, "Bu bizim baba mesleğimiz. Yıllardır Sinop'ta kotra yapıp satarız. Kotralar, artık Sinop'a özgü bir hediyelik ürün oldu. Yurdun dört bir yanına gönderiyoruz. Ayrıca ABD ve birçok Avrupa ülkesine de hediyelik ürün olarak kotraları yolluyoruz. Özellikle yaz aylarında Sinop'a gemilerle gelen turistler, ürünlerimizden çok sayıda alıp götürüyor" dedi.

Sinan Demir, Ramazan Bayramı dolayısıyla satışlarda artış olduğunu da dile getirdi. Sinan Demir, "Bir kotrayı yapmak bazen günlerimizi alabiliyor. Zor ama zevkli bir iş. İşçiliğine göre günde 50 adet de yapabiliyoruz, bazen de bir kotra yapımı günlerimizi alabiliyor. Değişik boylarda olan kotralarımız 3 ile 200 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bayram Hediyesi Maket Kotra - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement