Bayramda Tatilcilerin Tercihi Bozcaada Oldu - Son Dakika
Güncel

Bayramda Tatilcilerin Tercihi Bozcaada Oldu

Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinden olan Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi, Ramazan Bayramında da tatilcilerin tercihi oldu.

25.06.2017 15:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinden olan Çanakkale'nin Bozcaada ilçesi, Ramazan Bayramında da tatilcilerin tercihi oldu.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adanın son yıllarda bu tip yoğunluklara çok alışık olduğunu söyledi.

Yerel yönetim ve turizm işletmecileri ile kaymakamlık olarak mümkün olduğunca bu yoğunluğa hazır hale geldiklerini ifade eden Yılmaz, her bayram olduğu gibi bu bayramda da ziyaretçilerin Bozcaada'yı tercih etmelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Başkan Yılmaz, otellerdeki ve konaklama tesislerinin tamamen dolduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bayramda Tatilcilerin Tercihi Bozcaada Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sandıklı Kızık köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı
  11:44 Sandıklı Kızık köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı

  Sandıklı ilçesine bağlı Kızık köyünde vatandaşlar, muhtarlığın önündeki alanda yağmur duası etti. Duaların ardından muhtarlık ve köy halkı tarafından yemek ikramı yapıldı. Kaymakam Önder Çengel ve Belediye Başkanı Adnan Öztaş, tarım ve hayvancılığın önemine vurgu yaparak, beklenen yağmurların kısa zamanda yağmasını diledi. Yağmur duasına çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Muğla Valisi İdris Akbıyık'tan 23 Nisan Mesajı
  11:43 Muğla Valisi İdris Akbıyık'tan 23 Nisan Mesajı

  Muğla Valisi İdris Akbıyık, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104'üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Akbıyık, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş yıldönümünü sevinç ve mutlulukla karşıladıklarını belirterek, tüm vatandaşları ve çocukları sevgiyle selamladı. Milli egemenlik ilkesinin çağdaş devletin temeli olduğunu vurgulayan Vali Akbıyık, çocukların çağdaş bir eğitim ve öğrenim görerek yetişmelerinin önemine dikkat çekti. Ayrıca, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarını saygıyla anarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

 • Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne Uzman Doktor Atandı
  11:43 Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne Uzman Doktor Atandı

  Afyonkarahisar Şuhut Devlet Hastanesi'ne atanan Uzmanı Op. Dr. Berke Yeşiltaş göreve başladı. Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimine ataması yapılan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Berke Yeşiltaş hasta kabulüne başladı. Şuhut'ta önemli bir eksikliği bulunan kadın hastalıkları ve doğum birimine atanan Yeşiltaş göreve başladı. Atama ilçe sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar kadın hastalıkları sorunlarından dolayı Afyonkarahisar civarlarında bulunan hastanelere gittiklerini belirterek, bu sorunun çözülmesinden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ettiler.

 • Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali'nde Yaratıcılık Öne Çıktı
  11:43 Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali'nde Yaratıcılık Öne Çıktı

  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) Türkiye Burslarıyla eğitim alan yabancı öğrenciler tarafından İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Kısa Film Festivali"nde belgeselden animasyona çok sayıda film yarışırken çeşitlilik ve yaratıcılık öne çıktı.

 • İzmir Selçuk'ta Turizm Hazırlıkları Hız Kazandı
  11:43 İzmir Selçuk'ta Turizm Hazırlıkları Hız Kazandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Selçuk ilçesindeki turizm hazırlıkları hız kazandı. Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi tarihi yapılarla ünlü olan ilçe, yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Çarşı merkezindeki tadilat çalışmaları ve işletmelerdeki denetlemeler devam ederken, ilaçlama ve temizlik çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

 • Artvinliler Konfederasyonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden destek istedi
  11:41 Artvinliler Konfederasyonu, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden destek istedi

  Artvinliler Konfederasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda 200 STK'nın temsilcisi bir araya geldi. Konfederasyon Genel Başkanı Fetanet Yıldırım, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden destek talep ettiklerini belirtti.

 • Araç hurdaya döndü, direk yerinden bile oynamadı
  11:39 Araç hurdaya döndü, direk yerinden bile oynamadı

  Tokat'ın Erbaa ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, bir otomobil beton direğe çarparak hurdaya döndü. Ancak dikkat çeken nokta, direğin hiç hasar almadığı oldu. Kazada yaralanan sürücü hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Çin'in Guangdong Eyaletinde Hidroelektrik Santrallerinde Su Seviyeleri Alarm Düzeyini Aştı
  11:38 Çin'in Guangdong Eyaletinde Hidroelektrik Santrallerinde Su Seviyeleri Alarm Düzeyini Aştı

  Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletinde bulunan 24 nehir üzerindeki 38 hidroelektrik santralinde su seviyeleri alarm düzeyini aşarak taşkın riski oluşturuyor. Beijiang Nehri'nin aşağı kesimlerinde etkili olan şiddetli sağanaklar nedeniyle büyük taşkınlar bekleniyor. Eyalet afet müdahale komitesi, Shaoguan ve Qingyuan kentlerindeki sellerle mücadele için acil durum müdahalesi başlattı ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.


Advertisement