Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Kuzey Ege haberleri, Kuzey Ege son dakika, son dakika Kuzey Ege

Son Dakika Kuzey Ege Haberleri

Son dakika Kuzey Ege haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kuzey ege haberleri anında burada.


 • 09:19 Hava Durumu Tahmini

  Hava Durumu Tahmini Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahmine göre, güney Ege kıyıları, Doğu Akdeniz'in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Denizli, Burdur, Isparta, Mersin, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl çevreleri ile Antalya'nın iç ve doğu kesimlerinde yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Hatay çevreleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Erzurum ve Muş çevrelerinde ise kuvvetli yağışlar bekleniyor. Ayrıca gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları ise genellikle mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar ise genellikle güneyden esecek, Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'in doğusunda ise kuvvetli olarak esecek. Bazı illerde ise hava durumu şu şekilde: Ankara parçalı zamanla çok bulutlu 13, İstanbul parçalı bulutlu 13, İzmir parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18, Adana parçalı ve çok bulutlu 24, Antalya parçalı bulutlu, iç ve doğu kesimleri öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 24, Samsun parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 14, Trabzon parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 15, Erzurum parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor ve Diyarbakır parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 • Dün Dün 09:30 Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi

  Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'de etkili olan fırtına nedeniyle Gökçeada ilçesine yapılması planlanan feribot seferleri iptal edildi. GESTAŞ firması, olumsuz hava şartları sebebiyle seferlerin yapılamayacağını duyurdu.

 • Dün Dün 09:21 Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'de etkili olan fırtına nedeniyle Gökçeada ilçesine yapılması planlanan feribot seferleri iptal edildi.

 • Dün Dün 08:48 Edremit'te düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu sona erdi

  Edremit'te düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu sona erdi Balıkesir'in Edremit ilçesinde düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu, 5 farklı kategoride gerçekleştirilen etaplarla sona erdi. Yaklaşık bin 700 sporcu, maratona katıldı ve dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:39 Bozcaada ve Gökçeada'ya 2 gündür sefer yapılamıyor

  Bozcaada ve Gökçeada'ya 2 gündür sefer yapılamıyor Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine dün fırtına nedeniyle iptal edilen tarifeli feribot seferleri bugünde devam eden lodos fırtınası nedeniyle iptal edildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:53 Edremit'te düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu sona erdi

  Edremit'te düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu sona erdi Balıkesir'in Edremit ilçesinde bu yıl 7'ncisi düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu sona erdi. Maratona 30 ülkeden yaklaşık 1700 sporcu katıldı. Dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:55 Çanakkale'de 49 kaçak göçmen kurtarıldı

  Çanakkale'de 49 kaçak göçmen kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında, Yunan unsurlarınca Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen lastik bot içindeki 49 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:44 Kar Spor İda Ultra Maratonu Başladı

  Kar Spor İda Ultra Maratonu Başladı Balıkesir'in Edremit İlçe Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Kar Spor İda Ultra Maratonu başladı. Çanakkale'de başlayıp Balıkesir'de tamamlanacak olan maratona 30 ülkeden yaklaşık 1700 sporcu katılıyor. Organizasyonun en uzun etabı olan 110 kilometrelik maraton, Yeşilyurt köyünden başladı. Parkurlar, son 20 yılın en yoğun yağışından etkilendi. Maraton, yarınki yarışların ardından ödül töreniyle sona erecek.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:06 Bozcaada ve Gökçeada'ya planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi

  Bozcaada ve Gökçeada'ya planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılması planlanan tüm tarifeli feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hatlarında bulunan planlı tüm seferlerin iptal edildiği belirtildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:12 Çanakkale'de 110 kaçak göçmen yakalandı, 29 kişi kurtarıldı

  Çanakkale'de 110 kaçak göçmen yakalandı, 29 kişi kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerince düzenlenen operasyonlarda 3 ayrı noktada toplam 110 kaçak göçmen yakalandı. Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince, Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen 29 kaçak göçmen ise kurtarıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:12 Ege'nin kuzeyi için fırtına uyarısı

  Ege'nin kuzeyi için fırtına uyarısı Ege'nin kuzeyinde yarın fırtına etkili olacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:14 Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 29 kaçak göçmen yakalandı

  Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 29 kaçak göçmen yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 29 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ve jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:32 Çanakkale'de dev dalgalar arasında kaçak göçmenler ölümle burun buruna

  Çanakkale'de dev dalgalar arasında kaçak göçmenler ölümle burun buruna Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde bulunan 29 kaçak göçmen, saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan dev dalgalar arasında ölüm tehlikesi yaşadı. Yunan unsurlarınca Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen kaçak göçmenler, kendi imkanlarıyla karaya çıktı. Sahil Güvenlik ve Jandarma ekipleri tarafından yakalanan kaçak göçmenler, Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 21:14 Yunanistan unsurlarınca geri itilen göçmenler kurtarıldı

  Yunanistan unsurlarınca geri itilen göçmenler kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 29 düzensiz göçmen, sahil güvenlik ve jandarma ekiplerince kurtarıldı. Operasyon sonucunda göçmenler Ayvacık Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 01:06 Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı

  Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı Çanakkale Boğazı, etkili olan fırtına nedeniyle saat 15.15 itibariyle çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı. Fırtına nedeniyle feribot seferleri de durduruldu.

 • 28.11.2023 28 Kas 23:39 Kuzey Ege'de Lodos Fırtınası: 9 Gemi Sığındı, Tekneler Zor Anlar Yaşadı

  Kuzey Ege'de Lodos Fırtınası: 9 Gemi Sığındı, Tekneler Zor Anlar Yaşadı Kuzey Ege'de akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran lodos fırtınası nedeniyle 9 gemi Edremit Körfezi'ne sığındı. Ayvalık'ta ise Cunda Adasında limanlı özel tekneler ve gezi tekneleri dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:14 CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Barış Eroğlu Miting Gibi Açıklama Yaptı

  CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Barış Eroğlu Miting Gibi Açıklama Yaptı CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Barış Eroğlu, caddede miting gibi adaylık açıklaması yaparak gençliğin umudu olduğunu belirtti. Eroğlu, doğduğu kenti en yaşanılabilir ve marka değeri en yüksek ilçe yapmak için aday olduğunu söyledi.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:51 Bozcaada ve Gökçeada'ya tüm feribot seferlerine fırtına engeli

  Bozcaada ve Gökçeada'ya tüm feribot seferlerine fırtına engeli Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılması planlanan tüm tarifeli feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:38 Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtına bekleniyor

  Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtına bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz, Marmara ve Ege bölgelerinde fırtına bekleniyor. Rüzgarın kuvvetli şekilde eseceği tahmin edilen bölgelerde ulaşımda aksamalar yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:52 Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege için fırtına uyarısı

  Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege için fırtına uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege bölgelerinde yarın öğle saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini duyurdu. Kıyı Ege'de ise sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Vatandaşlar, olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:39 Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın yapılması planlanan tarifeli tüm feribot seferleri, fırtına sebebiyle iptal edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:01 Güney Marmara'daki Oylat ve Avcılar Mağaraları Yer Altı Güzellikleriyle Dikkat Çekiyor

  Güney Marmara'daki Oylat ve Avcılar Mağaraları Yer Altı Güzellikleriyle Dikkat Çekiyor Bursa'daki Oylat ve Balıkesir'deki Avcılar mağaraları, sarkıt ve dikitleriyle Güney Marmara'daki yer altı jeolojik oluşumların en güzel örneklerini barındırıyor. Mağaralar turizm potansiyeline sahip olup, ziyaretçileri hayran bırakıyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 20:35 Gökçeada ve Bozcaada'ya yarınki bazı feribot seferlerine fırtına engeli

  Gökçeada ve Bozcaada'ya yarınki bazı feribot seferlerine fırtına engeli Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'nde yarın etkili olması beklenen fırtına nedeniyle Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 17:40 Çanakkale'de 54 kaçak göçmen yakalandı

  Çanakkale'de 54 kaçak göçmen yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından lastik bot içinde 54 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 17:34 Çanakkale'de 54 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'de 54 düzensiz göçmen yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından durdurulan lastik botta Afganistan uyruklu 54 düzensiz göçmen yakalandı.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:31 Orta Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz'de fırtına bekleniyor

  Orta Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz'de fırtına bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Orta Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde fırtına bekleniyor. Rüzgarın kuvvetli şekilde eseceği tahmin edilen bölgelerde fırtınanın etkisinin zamanla azalması bekleniyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:14 Çanakkale'de 101 kaçak göçmen yakalandı

  Çanakkale'de 101 kaçak göçmen yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından lastik botlardaki 101 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 09:28 Gökçeada ve Bozcaada'ya tüm feribot seferleri iptal edildi

  Gökçeada ve Bozcaada'ya tüm feribot seferleri iptal edildi Kuzey Ege Denizi'ndeki olumsuz hava şartları nedeniyle Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan tarifeli tüm feribot seferleri iptal edildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 08:13 Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı

  Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün, yurt genelinde sağanak ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji; 9'u ''turuncu'', 55'i ''sarı'' olmak üzere 64 kent için sağanak ve fırtınaya karşı uyarıda bulundu.

 • 24.11.2023 24 Kas 20:37 Çanakkale'de 101 Kaçak Göçmen Yakalandı

  Çanakkale'de 101 Kaçak Göçmen Yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 101 kaçak göçmen yakaladı. Kaçak göçmenler Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 19:45 Çanakkale'de 101 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'de 101 düzensiz göçmen yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından durdurulan iki lastik bot içerisindeki 101 düzensiz göçmen kıyıya getirildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:40 Orta Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi için fırtına uyarısı

  Orta Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi için fırtına uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi için fırtına uyarısı yaptı. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren fırtına şeklinde eseceği ve etkisini pazar günü akşam saatlerinden sonra azaltacağı öngörülüyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:28 Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine olumsuz hava şartları nedeniyle yapılması planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:57 Çanakkale Sahil Güvenlik, Yunan unsurları tarafından geri itilen kaçak göçmenleri kurtardı

  Çanakkale Sahil Güvenlik, Yunan unsurları tarafından geri itilen kaçak göçmenleri kurtardı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Yunan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilerek ölüme terk edilen 82 kaçak göçmeni kurtardı. Ayrıca, Sahil Güvenlik botu tarafından yakalanan 17 kaçak göçmen de gözaltına alındı. Kurtarılan ve yakalanan kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 22.11.2023 22 Kas 17:48 Kuzey Ege'de 99 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Kuzey Ege'de 99 düzensiz göçmen kurtarıldı Çanakkale açıklarında gerçekleştirilen 3 operasyonda Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 99 düzensiz göçmen kurtarıldı. Ayvacık ilçesi açıklarında bulunan lastik botta 82 Afganistan uyruklu göçmen, diğer operasyonda ise hareket halindeki lastik botta 17 Afganistan uyruklu göçmen yakalandı. Kurtarılan göçmenler, Ayvacık Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:15 Ayvacık açıklarında 47 kaçak göçmen kurtarıldı

  Ayvacık açıklarında 47 kaçak göçmen kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri, motor arızası nedeniyle sürüklenen lastik bottaki 47 kaçak göçmeni kurtardı. Kaçak göçmenler, Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 22:18 Çanakkale'de 47 Kaçak Göçmen Kurtarıldı

  Çanakkale'de 47 Kaçak Göçmen Kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 47 kaçak göçmen kurtarıldı. Kuzey Ege Grup Komutanlığı ekipleri, Ayvacık ilçesi açıklarında lastik botlar içerisinde bulunan kaçak göçmenlere yardım etti. Motor arızası nedeniyle sürüklenen bir lastik bot içerisindeki 30 kaçak göçmen Sahil Güvenlik Botu tarafından kurtarıldı. Ayrıca, Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Türk karasularına geri itilen bir lastik bot içindeki 17 kaçak göçmen de kurtarıldı. Toplamda 47 kaçak göçmen, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 21.11.2023 21 Kas 21:37 Çanakkale'de 47 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Çanakkale'de 47 düzensiz göçmen kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında lastik botlardaki 47 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Afganistan uyruklu olan göçmenler, Ayvacık Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 18.11.2023 18 Kas 19:43 Çanakkale'de Sahil Güvenlik, Afganistan uyruklu 43 kaçak göçmeni yakaladı

  Çanakkale'de Sahil Güvenlik, Afganistan uyruklu 43 kaçak göçmeni yakaladı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, hareket halindeki durdukları lastik bot içinde Afganistan uyruklu 43 kaçak göçmeni yakaladı. Kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 18.11.2023 18 Kas 19:15 Çanakkale'de 43 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'de 43 düzensiz göçmen yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından durdurulan lastik botta Afganistan uyruklu 43 düzensiz göçmen yakalandı.

 • 18.11.2023 18 Kas 14:59 Türkiye'de Soğuk ve Yağışlı Hava Etkili Olacak

  Türkiye'de Soğuk ve Yağışlı Hava Etkili Olacak Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava nedeniyle Türkiye'de sıcaklıklar düşecek ve kuvvetli yağışlar görülecek. Yağışlar Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de etkili olacak. Yağışlar çoğunlukla sağanak şeklinde olacak ve bazı bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Salı gününden itibaren sıcaklıklar tekrar artacak. Vatandaşlar yağışlar ve kuvvetli rüzgarlar konusunda tedbirli olmalıdır.

 • 18.11.2023 18 Kas 11:01 Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 72 kaçak göçmen kurtarıldı

  Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 72 kaçak göçmen kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 72 kaçak göçmen kurtarıldı. Göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 18.11.2023 18 Kas 09:59 Yunanistan, kaçak göçmenleri ölüme terk ediyor

  Yunanistan, kaçak göçmenleri ölüme terk ediyor Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen kaçak göçmenler, Yunan unsurları tarafından Türk karasularına geri itilerek ölüme terk ediliyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, kaçak göçmenleri kurtarıyor.

 • 18.11.2023 18 Kas 00:38 Bozcaada ve Gökçeada'ya yapılacak feribot seferlerine fırtına engeli

  Bozcaada ve Gökçeada'ya yapılacak feribot seferlerine fırtına engeli Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın yapılması planlanan bazı tarifeli feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 19:30 Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri Tarafından Geri İtilen 47 Kaçak Göçmen Kurtarıldı

  Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri Tarafından Geri İtilen 47 Kaçak Göçmen Kurtarıldı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen lastik bot içinde 47 kaçak göçmen kurtarıldı. Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanlığı ekipleri, Ayvacık ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bir grup kaçak göçmen olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Sahil Güvenlik botları 'KB-111' ve 'KB-20' tarafından Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen lastik bot içindeki 47 kaçak göçmen kurtarıldı. Kaçak göçmenler işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. - ÇANAKKALE

 • 17.11.2023 17 Kas 19:21 Yunanistan unsurları tarafından geri itilen 47 düzensiz göçmen Ayvacık'a getirildi

  Yunanistan unsurları tarafından geri itilen 47 düzensiz göçmen Ayvacık'a getirildi Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen lastik bottaki 47 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılarak kıyıya getirildi. Göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 17:04 Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferleri iptal edildi

  Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılacak bazı feribot seferleri, Kuzey Ege'deki olumsuz hava şartları sebebiyle iptal edildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 15:19 Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz'de Fırtına Bekleniyor

  Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz'de Fırtına Bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yarın fırtına bekleniyor. Batı Karadeniz'de fırtına öğle saatlerinden itibaren batıdan, akşam saatlerinden sonra doğudan esecek. Marmara'da ise fırtına öğle saatlerinden itibaren kuzeyden eserek pazar günü etkisini kaybedecek. Kuzey Ege ve Güney Ege'de de fırtına beklenirken, Batı Akdeniz'de fırtına ve kuvvetli fırtına öngörülüyor. Doğu Akdeniz'de ise fırtına ve kuvvetli fırtına tahmin ediliyor. Fırtınanın Batı Akdeniz'de pazartesi akşam saatlerinde, Doğu Akdeniz'de ise öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 19:06 Çanakkale'de Sahil Güvenlik Operasyonunda 49 Kaçak Göçmen Yakalandı

  Çanakkale'de Sahil Güvenlik Operasyonunda 49 Kaçak Göçmen Yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarda 49 kaçak göçmen yakalandı. Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Türk karasularına geri itilerek ölüme terk edilen 23 kaçak göçmen ise kurtarıldı. Yakalanan kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • 16.11.2023 16 Kas 19:05 Kuzey Ege'de 72 düzensiz göçmen yakalandı

  Kuzey Ege'de 72 düzensiz göçmen yakalandı Çanakkale açıklarında gerçekleştirilen 3 operasyonda Sahil Güvenlik ekipleri tarafından toplamda 72 düzensiz göçmen yakalandı. Operasyonlar sonucunda kurtarılan göçmenler Ayvacık Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

Advertisement