Bir Yastıkta Kocayanların Sergisi - Son Dakika
Güncel

Bir Yastıkta Kocayanların Sergisi

Bir Yastıkta Kocayanların Sergisi

Denizli'nin Serinhisar ilçesi, Kocapınar Mahallesindeki bir kahvehanede, '1 Yastıkta Kocayanlar' fotoğraf sergisi açıldı.

30.07.2014 10:32  Güncelleme: 10:26

Denizli'nin Serinhisar İlçesi, Kocapınar Mahallesi'ndeki bir kahvehanede, '1 Yastıkta Kocayanlar' fotoğraf sergisi açıldı. Sergide, 1965-1985 yıllara arasında evlenen 185 çiftin muhtarlık nikah defterinde kullanılan fotoğraflarına yer verildi.

Kocapınar Mahalle Muhtarlığı ve Kocapınar Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile hazırlanan serginin açılışına AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ve vatandaşlar katıldı. Kocapınar Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sezai Söylemez, böyle bir sergisinin ilk kez açıldığını belirterek, "Sergimizde 1965-1985 yıllara arasında muhtarlığa gelerek hayatlarını birleştiren 185 çiftimizin fotoğraflarını sergiliyoruz. Muhtarlığa ait bu nikah defterini çöpten köy bekçimiz Halil Baysal, 6 ay önce buldu. Bu defterin korunması için çalışma başlattık. Defterdeki fotoğrafları tek tek tarayarak sergilenecek hale getirdik. 185 çiftin fotoğraflarının yanında mahalleye dönüştürülen köyümüzün ileri gelen ailelerinden bulduğumuz 25 eski aile fotoğrafını da sergiliyoruz. Fotoğrafları satışa çıkaracağız. Elde edeceğimiz gelirle öğrencilere burs vereceğiz" dedi.

AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, '1 Yastıkta Kocayanlar' fotoğraf sergisinin anlamlı olduğunu belirterek, "Serginin konusu çok güzel. Konu aile. Bir yastıkta kocayanlar. Türk milletini güçlü kılan ailedir. O dayanışmadır. O çekirdek sağlam olduğunda aile ve millet sağlam olur. Bizi diğer milletlerden ayıran en büyük özelliğimiz budur. İşte o aile üzerine '1 Yastıkta Kocayanlar' fotoğraf sergisi yapmışlar. Bu sergiyi özellikle gençlerimiz gezmelidir. Ailenin ne olduğunu, bir yastıkta kocanması gerektiğini gençlerimize göstermemiz gerekiyor. Bir yastıkta kocanması gerektiği gençlerimize rol model olsun" dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılışı Başkan Zolan, Milletvekili Bilal Uçar ve diğer davetliler tarafından birlikte yapıldı. Daha sonra sergi gezildi. Sergiyi gezenlerden bazıları kendi fotoğraflarını görünce duygulu anlar yaşadı. Sergi, 4 Ağustos'a kadar gezilebilecek. - Denizli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bir Yastıkta Kocayanların Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement