Bodrum'da Armut Ağacı Meyve Verdi - Son Dakika
Güncel

Bodrum'da Armut Ağacı Meyve Verdi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Ağaçtan ve meyvelerden görüntü- Süleyman Özbek röportaj- Hatice Özbek röportaj- Detay görüntüler Bodrum'da armut ağacı meyve verdi- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kasım ayında meyve veren armut ağacı, vatandaşları şaşırttı Bodrum ilçesinde armut ağacı, kasım ayında meyve verdi.

30.11.2015 13:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Ağaçtan ve meyvelerden görüntü- Süleyman Özbek röportaj- Hatice Özbek röportaj- Detay görüntüler Bodrum'da armut ağacı meyve verdi- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kasım ayında meyve veren armut ağacı, vatandaşları şaşırttı Bodrum ilçesinde armut ağacı, kasım ayında meyve verdi. İlçeye bağlı Konacık Mahallesi Seyit Onbaşı Caddesi'nde, Süleyman Özbek'e ait evin bahçesindeki armut ağacının kasım ayı ortasında meyve vermesi görenleri şaşırttı. Armut ağacının bütün dallarında meyve bulunması dikkati çekti. Bahçedeki armut ağacını özenle bakarak yetiştirdiklerini ifade eden bahçe sahibi Süleyman Özbek, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını söyledi. Özbek, önce sıcak hava, ardından da yağış olduğunu belirterek, "Kimi zaman sıcak, kimi zaman da yağışlı hava nedeniyle ağaçlar çiçek açtı. Daha sonra da meyve vermeye başladı. Bu durum mevsimin değişik olmasından kaynaklanıyor" diye konuştu.Armut ağaçlarının normal şartlarda mayıs ayında çiçek açtığını, haziran ayında da meyve verdiğini dile getiren Özbek, "Meyveleri görünce çok şaşırdık. Lezzeti aynı ama aroması biraz değişik. Mevsiminde yetişse daha lezzetli olur. Ben çok uzun zamandır böyle bir şey görmedim" dedi.Süleyman Özbek'in eşi Hatice Özbek ise geçtiğimiz günlerde bahçede gezinti yaparken ağacın çiçek açtığını gördüğünü, daha sonra da ağacın meyve verdiğini anlattı. Özbek, "Bizim için çok değişik bir duygu oldu. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Meyvelerini yemeye başladık ama normal mevsimine göre lezzetinde biraz farklılık var" diye konuştu.

Bodrum\'da Armut Ağacı Meyve Verdi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bodrum'da Armut Ağacı Meyve Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İtalya'da Kürtaj Hakkı Tehlikeye Giriyor
  12:22 İtalya'da Kürtaj Hakkı Tehlikeye Giriyor

  İtalya'da hükümetin hazırladığı yasal düzenleme, kürtaj kliniklerine kürtaj karşıtı eylemcilerin girişini öngörüyor. Bu düzenleme, kadınların kürtaj hakkının psikolojik baskıyla engellenmesi olarak yorumlanıyor. Kürtaj karşıtı derneklerin kliniklere girmesiyle kadınlara psikolojik baskı yapılacağı endişesi bulunuyor. Ülkede kürtaja erişim zaten zorluklarla karşılaşırken, yeni düzenlemeyle bu durumun daha da kötüleşeceği düşünülüyor. Kadın örgütleri ve muhalefet, hükümeti protesto etmek için gösteri düzenledi.

 • Ege'nin İncisi İzmir Cumhuriyet'in Yansımaları adlı fotoğraf sergisi açıldı
  12:18 Ege'nin İncisi İzmir Cumhuriyet'in Yansımaları adlı fotoğraf sergisi açıldı

  İzmir'in 100 yıllık cumhuriyet tarihine ışık tutan 'Ege'nin İncisi İzmir Cumhuriyet'in Yansımaları' adlı fotoğraf sergisi, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu. Sergi, İzmir'in tarihini, kültürünü ve cumhuriyet dönemi boyunca yaşadığı değişimleri fotoğraf kareleriyle gözler önüne seriyor. Sergi, 30 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası ilk parti grubunda konuşuyor
  12:18 Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası ilk parti grubunda konuşuyor

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

 • Artvin'de çöp döküm sahasında çıkan yangın kontrol altına alındı
  12:17 Artvin'de çöp döküm sahasında çıkan yangın kontrol altına alındı

  Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında gece başlayan yangına belediye ekiplerinin müdahalesi devam ediyor. Yangının metan gazı kaynaklı olduğu öğrenildi.

 • Elazığ Belediyesi Voleybol Takımı Gençler Grubu Diyarbakır'a Gidiyor
  12:17 Elazığ Belediyesi Voleybol Takımı Gençler Grubu Diyarbakır'a Gidiyor

  Elazığ Belediyesi voleybol takımı gençler grubu, grup yarı final müsabakaları için Diyarbakır'a gidecek. Eğer şampiyon olurlarsa Türkiye finallerinde mücadele etme hakkı kazanacaklar.

 • CHP Milletvekili Türker Ateş, yenilenebilir enerji dolandırıcılığını TBMM gündemine taşıdı
  12:14 CHP Milletvekili Türker Ateş, yenilenebilir enerji dolandırıcılığını TBMM gündemine taşıdı

  CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, yenilenebilir enerji yatırımı vaadiyle dolandırılan vatandaşların yaşadığı mağduriyeti TBMM gündemine taşıdı. Ateş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Ateş, dolandırılan vatandaşların zararlarının devlet tarafından karşılanması ve ihmali olan kamu görevlilerinin hesap vermesi gerektiğini belirtti.

 • Ordu'da uyuşturucu operasyonu: 6 şahıs hakkında adli işlem yapıldı
  12:14 Ordu'da uyuşturucu operasyonu: 6 şahıs hakkında adli işlem yapıldı

  Ordu'da polis ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda 4 gram esrar ve 1 gram metamfetamin ele geçirildi. Uyuşturucu madde kullanmak suçundan 5 şahıs hakkında, uyuşturucu madde kullanmak ve ticaret yapmak suçundan ise 1 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı. Uyuşturucu ile mücadele çalışmaları devam edecek.

 • Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Belediye Başkanı Fahri Şakar'ı ziyaret etti
  12:14 Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, Belediye Başkanı Fahri Şakar'ı ziyaret etti

  Şemdinli Kaymakamı Ali Ekber Ateş, belediye başkanı seçilen Fahri Şakar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ilçe için yapılması gereken çalışmalar ve yürütülmesi planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Ateş, Şakar'a başarılar dileyerek destek olacaklarını belirtti. Şakar da ziyaretten memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

 • Gaziantep, Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçilerini tescilli lezzetleriyle ağırladı
  12:13 Gaziantep, Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçilerini tescilli lezzetleriyle ağırladı

  Türkiye'nin ilk gastronomi kenti olan Gaziantep, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde kente gelen ziyaretçilerini birbirinden eşsiz tescilli lezzetleriyle doyurdu. UNESCO tarafından gastronomi dalında 'yaratıcı şehirler' ağına dahil edilen Gaziantep, otellerin yüzde 100 dolulukla hizmet verdiği bir turist akınına sahne oldu. Kentteki lokanta, restoran ve tatlıcılar da tam kapasite çalışarak ziyaretçileri memnun etti. Gaziantep'in coğrafi işaret tescili alan yüzden fazla lezzeti, turistlerin ilgisini çekerek kente olan ilgiyi artırdı.

 • Konyaaltı Belediyesi, HayatPark'ın peyzajını yeniliyor
  12:12 Konyaaltı Belediyesi, HayatPark'ın peyzajını yeniliyor

  Konyaaltı Belediyesi, HayatPark'ın çimlerini biçip yaz çiçekleri dikerek peyzajını yeniliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla HayatPark, renkli bir görünüme kavuştu.

 • Edirne'de Nostaljik Gezi Treni Hizmete Sunuldu
  12:08 Edirne'de Nostaljik Gezi Treni Hizmete Sunuldu

  Edirne'yi ziyaret edenler, nostaljik tramvay görünümlü 'gezi treni' ile tarihi yolculuk yapma imkanına sahip olacak. Vali Yunus Sezer'in talimatıyla hizmete sunulan 'Edirne Turistik Gezi Treni', kentin tarihi ve turistik noktalarına ulaşımı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ücretsiz olarak hizmet verecek trenin rotası Selimiye Meydanı'ndan başlayacak ve Karaağaç Mahallesi'ne kadar devam edecek. Trenle yapılan tarih gezisi etkinliklerinin sürdürülebilir olması ve Edirne'nin tanıtımına katkı sağlaması bekleniyor.


Advertisement