Bozcaada'daki Akaryakıt Krizi (2) - Son Dakika
Güncel

Bozcaada'daki Akaryakıt Krizi (2)

Bozcaada\'daki Akaryakıt Krizi (2)

Çözüme KAVUŞTUÇanakkale'nin Kuzey Ege'deki turizm cenneti Bozcaada'da ortaya çıkan akaryakıt krizi ikinci günün sonunda çözüme kavuştu.

15.04.2016 19:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çözüme KAVUŞTU

Çanakkale'nin Kuzey Ege'deki turizm cenneti Bozcaada'da ortaya çıkan akaryakıt krizi ikinci günün sonunda çözüme kavuştu. Konuyla ilgili Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş ve Belediye Başkanı CHP'li Hakan Can Yılmaz, bu akşam Belediye Başkanlığı makamında Akaryakıt Şirketi Müdürü Figen Koçman'la görüşme yaptı. Görüşmede, ada halkının mağdur olmaması için şirketin gidiş-dönüş ücreti olarak 1900 lira ödemeyi kabul ettiği öğrenildi.

Görüşmenin ardından bir basın açıklaması yapan Akaryakıt Şirketi Müdürü Figen Koçman şunları söyledi:

"Şirketimiz 2008 yılından itibaren Bozcaada'da akaryakıt hizmetini üstlenen tek firma olarak hizmet vermektedir. Bozcaada'ya akaryakıt getirebilmemiz için güvenlik gerekçesiyle Gestaş'a ait gemiyi kiralamak suretiyle özel seferde kullanmak zorunluluğu bulunmaktadır. Mart 2016 sonuna kadar bu özel seferin geliş-dönüşü için 950 lira ödenmekte iken, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren Gestaş tarafından geliş-dönüş için 950 artı 950 olmak üzere toplam 1900 lira talep edilmeye başlanmıştır. Konuyla ilgili olarak Gestaş yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, Gestaş yönetim kurulunun kararlaştırdığı 2015 ve 2016 gelir tarifesinde 'Özel sefer tek geçiş ücretinin 950 lira olduğu öğrenilmiştir. Daha önceden bu tutar dönüş için bizden talep edilmediği için tarafımızdan zam olarak algılanmıştır. Şirket olarak gelir tarifesini bilmemiz mümkün değildir. Bu akşamdan itibaren Bozcaada halkının mağduriyet yaşamaması adına, özel seferler için tarafımızdan geliş ve dönüş için 950 artı 950 olmak üzere toplam 1900 lira ödenecek ve hizmet verilmeye devam edilecektir. Halkın daha uygun şartlarda hizmet alabilmesi için Çanakkale Valiliği ve Gestaş Genel Müdürlüğü ile Şirket Müdürlüğümüz arasında çözüm odaklı görüşmelerin devam etmesi konusunda iyi niyetli gayretlerimiz kararlılıkla devam edecektir."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bozcaada'daki Akaryakıt Krizi (2) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Zonguldak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanacak
  12:31 Zonguldak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanacak

  Zonguldak Valiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli törenler düzenleyecek. Kutlamalar Atatürk Anıtı'nda çelenk sunumuyla başlayacak ve devamında resim ve dereceli eserler sergisi gezilecek. Törenler Karaelmas Kemal Köksal Stadı'nda devam edecek ve protokolün halkı selamlamasının ardından çeşitli gösteriler düzenlenecek. Bayram kutlamaları çeşitli etkinliklerle devam edecek.

 • Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli'nde Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi
  12:29 Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli'nde Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  11. Uluslararası Aydın Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı'nda Avrupa Birliği tescilli Aydın Memecik Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni düzenlendi. Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, yarışmaya katılan firmalara teşekkür ederek Aydın Memecik Zeytinyağı'nın bilinirliğini arttırmayı hedeflediklerini belirtti. Yarışmada dereceye giren firmalara ödülleri takdim edildi.

 • Gedizli Kick Boksçu Muhammed Keskin Avrupa İkincisi Oldu
  12:29 Gedizli Kick Boksçu Muhammed Keskin Avrupa İkincisi Oldu

  Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Halk Merkezi bünyesinde açılan kick boks kurslarında eğitim gören Muhammed Keskin, Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde düzenlenen Kick Boks Şampiyonası'nda 94 kg ve 94+ kg kategorilerinde Avrupa ikincisi oldu. Keskin, Türkiye'yi temsil etmek için büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek, tecrübe ile şampiyonluğa gideceklerini söyledi. Gediz Kaymakamı Hakan Alkan önderliğinde başlayan kurslar sayesinde yetenekli kick boksçuların yetiştirildiğini ifade eden Keskin, Kick Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve antrenörlerine teşekkür etti.

 • Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde Her Yıl 3 Milyon Fidan Yetiştiriliyor
  12:28 Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde Her Yıl 3 Milyon Fidan Yetiştiriliyor

  Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü AR-GE biriminde görevli orman mühendisleri ve 120 kişilik çalışma ekibi tarafından her yıl 50 farklı türde 3 milyon fidan yetiştirilmektedir. Müdürlük, bölgeye uyumlu bir şekilde meşe, badem, zeytin, menengiç, fıstık, iğde, dişbudak, akçaağaç gibi birçok türde fidan ve bitki yetiştirmektedir. Ayrıca AR-GE laboratuvarlarında ve seralarında tür koruma ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Orman mühendisleri, olumsuz etkenlere karşı türlerin korunması ve gelişiminin takibini yapmaktadır. Diyarbakır Orman Fidanlık Müdürlüğü'nün yoğun ve titiz çalışmaları sonucunda her yıl çok sayıda fidan ve bitki toprakla buluşturulmaktadır.

 • Filipinler ile ABD Arasındaki En Büyük Ortak Tatbikat Başladı
  12:28 Filipinler ile ABD Arasındaki En Büyük Ortak Tatbikat Başladı

  Filipinler ile ABD arasında gerçekleştirilen 'Balikatan 2024' adlı ortak askeri tatbikata 16.700'den fazla asker katılıyor. Tatbikata yaklaşık 5.000 Filipinler ve 11.000 ABD askeri katılacak. Bu tatbikat, iki ülke arasında yapılan en büyük ortak tatbikat olma özelliğini taşıyor.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Muhtarlarla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  12:27 Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Muhtarlarla İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde Belediye Başkanı Necdet Akel, muhtarlarla ilk toplantısını düzenledi. Toplantıda muhtarların talepleri ve önerileri dinlendi.


Advertisement