Bremen'de Türk Sanat Müziği Konseri - Son Dakika
Güncel

Bremen'de Türk Sanat Müziği Konseri

Bremen\'de Türk Sanat Müziği Konseri

Dha DIŞ HABER- Bremen'de Türk Sanat Müziği konseri Almanya'nın Bremen kentinde Türk Sanat Müziğini sevdirmek ve yeni nesle aktarmak için çalışmalar yapan Aşina Türk Sanat Musikisi Derneği Korosu 'Gurbet Akşamları' adı altında konser verdi.

05.05.2015 15:44

Dha DIŞ HABER- Bremen'de Türk Sanat Müziği konseri

Almanya'nın Bremen kentinde Türk Sanat Müziğini sevdirmek ve yeni nesle aktarmak için çalışmalar yapan Aşina Türk Sanat Musikisi Derneği Korosu 'Gurbet Akşamları' adı altında konser verdi. Halk Merkezi Salonunda verilen konseri çok sayıda sanat sever izledi. Udi Zeki Kara yönetiminde 12'inci bahar konserini veren Aşina Türk Sanat Musikisi Derneği Korosu izleyicileri mest etti. Koro konser boyunca iki bölüm halinde 30 şarkı seslendirdi. 7'den 70'e her yaştan üyesi bulunan koro ağırlıklı olarak Uşşak makamından eserler söyledi.

TEK AMACIMIZ TÜRK SANAT MÜZİĞİNİ YAŞATMAK

Bremen'de 15 yıl önce kurdukları koronun kendi yağında kavrulduğunu, tek amaçlarının sanat müziğini yaşatmak ve sevdirmek olduğunu anlatan Aşina Korosu kurucusu ve şefi Zeki Kara, 'Yılın ilk konserini verdik. İlginin büyük olması beni çok sevindirdi. Musikiyi çok seviyorum ve sevdirmek için çalışıyorum. Kimseden destek almadığımız için kendi yağımızla kavruluyoruz. Buradan özellikle yerel yönetimden destek bekliyoruz. Koromuz herkese açık. Bu işi seven herkesi bekliyoruz' dedi.

YILIN SANATÇISI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Bremen'de Aşina Türk Sanat Musikisi Derneği Korosu şefi udi Zeki Kara, Bremen Türk Basın Birliği Tarafından 'Yılın sanatçısı' olarak onore edildi. Yıllarca Türk Müziğine hizmet eden Kara'ya plaketi konserde takdim edildi. Kara'ya plaket ve ödüllerini Hannover Muavin Konsolosu Halil Karabağlı, Türk Gazetecileri Birol Tan, Mehmet Uzun, Hasan Akdoğan ile konuklardan Musa Seyyar, Harun Sapmaz ve Osman Yeşilyurt verdi. Zeki Kara kendisini yılın sanatçısı olarak seçen Bremen Türk Basını'na teşekkür etti. Kara, 'Bu benim için sürpriz oldu. Buna layık olmaya çalışacağım' dedi.

EVLİLİK TEKLİF ETİ

Konserde birde sürpriz yaşandı. Konseri izlemeye gelen Engin Yaman isimli genç, sahneye çıkarak kız arkadaşı Aslı Öztekin'e evlenme teklifi etti. Kız arkadaşını sahneye davet eden genç, 'Seni seviyorum benimle evlenir misin' dedi. Kızın 'Evet' cevabı üzerine salondakiler ayağa kalkarak alkışladı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bremen'de Türk Sanat Müziği Konseri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement