Çanakkale Havaalanı'nda Yeni Terminal Binası Törenle Hizmete Girdi - Son Dakika
Güncel

Çanakkale Havaalanı'nda Yeni Terminal Binası Törenle Hizmete Girdi

Çanakkale Havaalanı\'nda Yeni Terminal Binası Törenle Hizmete Girdi

Çanakkale Havaalanı'nda Yapımı Yeni Tamamlanan Terminal Binası, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımın da Katıldığı Törenle Hizmete Girdi.

23.02.2008 16:51

Çanakkale Havaalanı'nda yapımı yeni tamamlanan terminal binası, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımın da katıldığı törenle hizmete girdi.

Havayoluyla Çanakkale'ye gelen Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, yaklaşık 14 aydan bu yana İstanbul-Çanakkale arasında sefer yapan Atlasjet firmasının hizmet verdiği Çanakkale Havaalanı'nda yapımı yeni tamamlanan terminal binası törenle hizmete açtı. Bakan Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, "AK Parti döneminde yapılan icraatlardan örnekler vererek, "Hatırlayın denizciliğimiz bitmişti, balıkçılığımız ölmüştü. Geldik, yakıtları ucuzlattık. Böylece balıkçılığımız ve denizciliğimiz tekrar canlandı.

Türkiye'ye ait bayraklı gemiler dünyada kara liste olmuştu ve limanlarına hapsedilmişti. Bizler Türkiye'yi bu kara listeden çıkardık ve Türkiye'de gemi inşasında 23. sıradan 5. sıraya yükseldik. Bu önemli bir oran. Türkiye'de havayolu konusunda da büyük atılımlar yaptık. Çanakkale'de de havaalanına yapılan bu yeni terminal binası ile hizmetler artık daha iyi yapılabilecek" dedi.

Bakan Yıldırım'ın konuşmasının ardından yeni terminal binasının kurdelesi kesilerek hizmete sokuldu. Törene Bakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra Vali Orhan Kırlı, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku, Denizcilik Müsteşarı Hasan Naiboğlu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Burhan Külünk ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile partililer hazır bulundu.

(AÖ-EY-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çanakkale Havaalanı'nda Yeni Terminal Binası Törenle Hizmete Girdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement