Çanakkale - Kaybolan Çocuk Çanakkalelileri Korkuttu - Son Dakika
Güncel

Çanakkale - Kaybolan Çocuk Çanakkalelileri Korkuttu

Çanakkale - Kaybolan Çocuk Çanakkalelileri Korkuttu

Kaybolan çocuk Çanakkalelileri korkuttuÇANAKKALE'de, birlikte tarlaya gittiği ailesinin yanından bir anda ayrılıp kaybolan otistik 11 yaşındaki Ali Kaan Erkan, ekiplerce 2.5 saatlik çalışmanın ardından sağ bulundu.

30.04.2016 19:15

Kaybolan çocuk Çanakkalelileri korkuttu

ÇANAKKALE'de, birlikte tarlaya gittiği ailesinin yanından bir anda ayrılıp kaybolan otistik 11 yaşındaki Ali Kaan Erkan, ekiplerce 2.5 saatlik çalışmanın ardından sağ bulundu.

Olay, dün (cuma) saat 17.30 sıralarında, merkeze bağlı Dümrek Köyü'nde meydana geldi. Otistik olduğu belirtilen 11 yaşındaki Ali Kaan Erkan, tarlada oynarken bir anda ortalıktan kayboldu. Ali Kaan Erkan, anne ve babasının tüm aramalarına rağmen bulunamadı. Baba Kudret Erkan, jandarmayı arayarak yardım istedi. 156 Harekat Merkezi'nin koordinesiyle UMKE ve AFAD ekiplerinin desteğiyle Çanakkale İl Jandarma Komutanlığından iz takip köpeği ve sorumlu ekibi, İl Merkez Jandarma Komutanlığı ve vatandaşlar arama çalışması başlattı. Dürmek köyü Karatepe Mevkii'nde yapılan aramada 2.5 saat sonra, Ali Kan Erkan, kayıp olduğu bölgeye yaklaşık 3 kilometre mesafedeki ormanlık alanda bulundu. UMKE ekiplerinin yaptığı ilk muayenede herhangi bir yaralanma veya rahatsızlık tespit edilmeyen Ali Kaan Erkan, babası Kudret Erkan'a teslim edildi.

Jandarma kayıp çocuğu ailesine teslim ederken, "Kudret bey gözünüz aydın. Geçmiş olsun tekrardan. İnşallah böyle bir olayı bir daha yaşamayız" dedi. Jandarma, arama kurtarma çalışmalarına katılan herkese özverilerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çanakkale - Kaybolan Çocuk Çanakkalelileri Korkuttu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement