Danapınar Köyü Camii İbadete Açıldı - Son Dakika
Güncel

Danapınar Köyü Camii İbadete Açıldı

Danapınar Köyü Camii İbadete Açıldı

Çanakkale'nin Çan İlçesine Bağlı Danapınar Köyünde Yapılan Cami, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğolu'nun da Katıldığı Törenle İbadete Açıldı.

28.06.2008 15:04

Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Danapınar köyünde yapılan cami, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğolu'nun da katıldığı törenle ibadete açıldı.

Köylülerin ve hayırsever vatandaşların desteğiyle yapılan çift minareli ve dört şerefeli Danapınar Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, törende yaptığı konuşmada, "Böyle bir günde burada bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Cami denince üç unsur akla gelir. Bunları birbirinden ayırmak mümkün değildir. Camilerimiz cemaatle vardır. Peygamber Efendimiz dönemimde olduğu gibi camilerimizi tüm insanlarımızı kucaklayan yerler olarak inşa etmeliyiz. Camiler birleştiren yerlerdik. Biz her zaman birlik ve beraberlikten yana olan bir millet olduk. Çanakkale'de de böyle bir millet olduğumuzu göstererek büyük bir zafer kazandık. Camilerimizi birlik, beraberlik ve barış içerisinde hizmete açarak camilerimizin bilgilerin paylaşıldığı mekanlar olsun istiyoruz" dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku ise, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, "Özellikle İbrahim Bodur'a, gerek köy camimize, gerekse diğer camilerimize yaptığı yardımlar için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş de, camilere ve hayır kurumlarına desteğiyle tanınan işadamı İbrahim Bodur'a teşekkür ederek, caminin inşaattan açılmasına dek emeği ve hizmeti geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

Bu tür işlerin gönül işi olduğunu belirten Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, "Danapınar Köyü halkı güzel bir eserin oluşması için çaba sarf etmiş. Kendilerini kutluyorum. Maddi manevi destek veren hayırsever iş adamlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyorum. Camimizde hayırlı ibadetlerin yapılması dileğiyle saygılarımı ve selamlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Kale Grubu Şirketleri Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. İbrahim Bodur da, 200 hanelik ve 650 nüfuslu Danapınar köyüne bu caminin yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Danapınar Köyü halkı, çalışkan bir köy olduğunu yaptığı bu camiyle göstermiştir. Emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum. Caminin huzura, barışa ve birliğe yol açmasını temenni ediyorum" dedi.

Plaket takdiminin ardından 25 ayda tamamlanan ve bir milyon 500 bin YTL'ye mal olan cami ibadete açıldı. Ayrıca köy meydanının açılışı da yapılırken, geleneksel köy hayrı gerçekleştirildi.

(GŞ-AÖ-MŞ-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Danapınar Köyü Camii İbadete Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement