Depremzedeler 500 fidanı toprakla buluşturdu - Son Dakika
Güncel

Depremzedeler 500 fidanı toprakla buluşturdu

Depremzedeler 500 fidanı toprakla buluşturdu

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında depremzede kadınlar 500 fidanı toprakla buluşturdu. Belpınar Mahallesi'ndeki Mesthöyük bölgesinde daha önceden yanan ormanı yeniden yaşatmak amacıyla Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Kuruma bağlı birimlerde kurs gören 130 depremzede kadının katıldığı fidan dikim etkinliğinde 500 fidan toprakla buluşturuldu.

05.03.2024 13:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında depremzede kadınlar 500 fidanı toprakla buluşturdu.

Belpınar Mahallesi'ndeki Mesthöyük bölgesinde daha önceden yanan ormanı yeniden yaşatmak amacıyla Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Kuruma bağlı birimlerde kurs gören 130 depremzede kadının katıldığı fidan dikim etkinliğinde 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Gaziantep Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, "Hatıra ormanında fidanları toprakla buluşturduk. Bu hanımefendiler emekçi kadınlarımız. Burada deprem nedeniyle hayatın içinde bir şekilde desteklemek istediğimiz, eğitim ve kurslarla katkı sağlamak istediğimiz kadınlarımızdı. Biz de her zaman onların yanında destekçileriyiz." diye konuştu.

Zeynep Canpolat da, doğada olmanın çok güzel bir duygu olduğunu, vefat eden arkadaşlarının anısına fidanları toprakla buluşturduklarını anlattı.

Etkinliğe Nurdağı Kaymakamı İsmail Alsancak, Orman İşletme Müdürü Veli Topçu ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelleri de katılarak fidan dikimi gerçekleştirdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Depremzedeler 500 fidanı toprakla buluşturdu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail, İran'ın geniş çaplı hava saldırısını yüzde 99 oranında engelledi
  11:54 İsrail, İran'ın geniş çaplı hava saldırısını yüzde 99 oranında engelledi

  İsrail Savunma Kuvvetleri, İran'ın geniş çaplı koordineli hava saldırısının uluslararası bir tehdit olduğunu belirterek, saldırının yüzde 99'unu başarıyla engellediklerini açıkladı. İran'ın dün gece gerçekleştirdiği hava saldırısı, İsrail'in Şam'daki İran Konsolosluğu'na düzenlediği saldırıya misilleme olarak gerçekleşti.

 • Bursa'nın Uludağ eteklerinde yangın çıktı
  11:53 Bursa'nın Uludağ eteklerinde yangın çıktı

  Bursa'nın Uludağ eteklerinde çıkan yangına çok sayıda ekip müdahale ediyor. Yangının büyümemesi için zorlu arazi şartlarında çalışmalar sürüyor.

 • Selektörle radar uyarısına ceza yağdı
  11:51 Selektörle radar uyarısına ceza yağdı

  Düzce'de trafik polisinin radar uygulama yaptığını selektör ile diğer sürücülere haber vermeye çalışan 66 sürücüye toplamda 45 bin 540 TL ceza kesildi. Düzce'de Ramazan Bayramı tatilinde artan trafik yoğunluğunda hız sınırlarına uyulması için polis ekiplerince denetimler sıklaştırıldı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri de Çamköy bağlantı yolunda radar denetimi yaptı. Denetim esnasında radar aracını görüp karşı istikametteki araçlara selektör yolu ile uyarılarda bulunan sürücüler olduğunu fark eden ekipler, diğer şeritte de uygulama başlattı. Selektör yolu ile uyarı yaptıkları tespit edilen 66 sürücüye 690'ar liradan toplam 45 bin 540 TL cezai işlem uygulandı.

 • CHP Milletvekili: Türkiye'nin emsal dava sayısı uluslararası alanda yargı bağımsızlığı zafiyetini gösteriyor
  11:51 CHP Milletvekili: Türkiye'nin emsal dava sayısı uluslararası alanda yargı bağımsızlığı zafiyetini gösteriyor

  CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AİHM'in 2023 raporunda Türkiye'nin 'emsal dava' sayısında ilk sırada yer almasını değerlendirdi. Bülbül, emsal kararların Türkiye'de bağımsız yargının ve hukuk devletinin erozyona uğradığının uluslararası bir göstergesi olduğunu ifade etti.

 • Aliağa Petkimspor, Darüşşafaka'ya konuk olacak
  11:51 Aliağa Petkimspor, Darüşşafaka'ya konuk olacak

  Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 27. haftasında Aliağa Petkimspor, yarın Darüşşafaka'ya konuk olacak. Aliağa Petkimspor, 13 galibiyet 13 mağlubiyetle 7. sırada yer alırken, Darüşşafaka ise 12 galibiyet, 14 mağlubiyetle 9. basamakta bulunuyor. İzmir ekibi, rakibini yenerek play-off bölgesindeki yerini sağlamlaştırmayı hedeflerken, Darüşşafaka ise bu karşılaşmayı hatasız geçerek play-off hattının içerisine girmek istiyor.

 • TEM Otoyolu'nda Tatilcilerin Dönüş Yolculuğu Rahat
  11:51 TEM Otoyolu'nda Tatilcilerin Dönüş Yolculuğu Rahat

  9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin son gününde memleketlerine ve tatil bölgelerine giden tatilciler, TEM Otoyolu'nun Bolu geçişinden ulaşımını rahat sağlıyor. Tatilcilerin dönüş yolculuğunda trafik akıcı ve rahat sağlanıyor.

 • Soğanlı Vadisi, Kayseri'de turizm alanı olarak yeniden canlandı
  11:45 Soğanlı Vadisi, Kayseri'de turizm alanı olarak yeniden canlandı

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği iş birliğiyle yapılan çalışmalar sonucunda Soğanlı Vadisi, turizm alanı olarak yeniden canlandı. Vadide yapılan restorasyon ve düzenlemeler sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.

 • Konya İl Tarım ve Orman Müdürü: Nisan ve Mayıs Yağışları Rekolteyi Etkileyecek
  11:44 Konya İl Tarım ve Orman Müdürü: Nisan ve Mayıs Yağışları Rekolteyi Etkileyecek

  Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, ilde kışın beklenen karın yağmamasına rağmen, nisan ve mayıs yağışlarının yeterli düzeyde gerçekleşmesi durumunda rekoltenin geçen yılla aynı olmasını beklediklerini söyledi. Konya'nın tarımda söz sahibi olduğunu belirten Seçen, çiftçilere yapılan desteklemeler ve eğitimler hakkında bilgi verdi. Ayrıca, tarımsal üretim planlamasına uygun hareket etmenin önemine değindi ve su kaynaklarının daha tasarruflu kullanılması için çalışmalar yapıldığını belirtti.

 • Kahramanmaraş'ta Akalazya Hastalığına POEM Yöntemiyle Tedavi
  11:43 Kahramanmaraş'ta Akalazya Hastalığına POEM Yöntemiyle Tedavi

  Kahramanmaraş'ta nadir görülen akalazya hastalığı nedeniyle yutma güçlüğü yaşayan bir hasta, Peroral Endoskopik Myotomi (POEM) yöntemiyle sağlığına kavuştu. İstanbul'da yaşayan hasta, birçok hastaneye başvurmasına rağmen sonuç alamamıştı. Ancak Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde yapılan tedavi sayesinde 2 yıl sonra rahat bir şekilde yiyecek ve içecek tüketmeye başladı. Hastalığın tedavisi için son teknoloji kullanılan hastanede, akalazya hastalarına POEM işlemi yapılmaktadır.


Advertisement