Dhafer Youssef, Türkiye'deki Hayranlarıyla Buluşacak - Son Dakika
Güncel

Dhafer Youssef, Türkiye'deki Hayranlarıyla Buluşacak

Dhafer Youssef, Türkiye\'deki Hayranlarıyla Buluşacak

TUNUSLU caz sanatçısı Dhafer Youssef, son albümü "Diwan of Beauty and Odd"un turnesi kapsamında Türkiye'ye gelecek.

24.02.2017 17:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TUNUSLU caz sanatçısı Dhafer Youssef, son albümü "Diwan of Beauty and Odd"un turnesi kapsamında Türkiye'ye gelecek.

Dhafer Youssef, dünya çapında elli binden fazla satan albümü Birds Requiem'in ardından yayımladığı Diwan of Beauty and Odd albümünün turnesi kapsamında 6 Mart'ta İstanbul'daki CRR Konser Salonu'nda, 8 Mart'ta Ankara'da MEB Şura Salonu'da, 10 Mart'ta Bursa'da Nilüfer Belediyesi BAOB Salonu'nda konser verecek.

Caz dünyasının ilgisini 1999 yılında yayımladığı ilk albümü Malak ile çeken sanatçı, Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft ve Arto Tunçboyacıyan gibi isimlerle de çalıştı. Sufi geleneğini, caz unsurlarını ve Arap lirizmini harmanladığı müziğini kendine özgün bir üslupla yorumlayan Tunuslu udi, şarkıcı ve besteci, bugüne kadar imza attığı 8 albüm ve dünya çapında yüzlerce canlı performansla müzikal yükselişini hep bir üst seviyeye çıkardı.

- İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dhafer Youssef, Türkiye'deki Hayranlarıyla Buluşacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Çanakkale Valiliği, Orman Yangınları İçin Risk Uyarısı Yaptı
    00:47 Çanakkale Valiliği, Orman Yangınları İçin Risk Uyarısı Yaptı

    Çanakkale Valiliği, beklenen sıcak hava ve kuvvetli rüzgar nedeniyle orman yangınları açısından risk oluşabileceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Valilik, orman yangınlarının çoğunun beşeri hatalardan kaynaklandığını ve ateşin kesinlikle uzak durulması gerektiğini vurguladı. Vatandaşlar, herhangi bir orman yangını fark ederlerse 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunmaları gerektiği konusunda uyarıldı.

  • Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga
    00:41 Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga

    Gürcistan parlamentosunda Hukuk Komitesi'nde yapılan 'Yabancı Etkinin Şeffaflığı' yasa tasarısının müzakeresi sırasında muhalefet partisi milletvekili Aleko Elisaşvili, yasayı savunan Gürcü Hayali Partisi'nin lideri Mamuka Mdinaradze'ye yumrukla saldırdı. Olayın ardından iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında kavga çıktı. Yasa tasarısına karşı çıkan sivil toplum kuruluşları da parlamento önünde miting düzenleyeceklerini açıkladı.


Advertisement