Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Azalma - Son Dakika
Güncel

Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Azalma

Düzce\'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Azalma

Düzce Valisi Selçuk Aslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, yılın ilk 2 ayında 1597 olaya müdahale edildiği ve alınan tedbirlerle asayiş olaylarında yüzde 23 azalma sağlandığı açıklandı. Ayrıca narkotik suçlarla mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda yüzde 153 artış, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelede ise 35 operasyonda 41 kişinin yakalandığı belirtildi. Terör operasyonlarında ise yüzde 115 artış olduğu ifade edildi.

05.03.2024 17:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Düzce'de Vali Selçuk Aslan başkanlığında asayiş olaylarının değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının ardından Aslan, gazetecilere, Düzce'de yılın ilk 2 ayında 1597 olaya müdahale edildiğini belirterek, geçen yılın aynı dönemine göre kıyaslandığında alınan tedbirlerle asayiş olaylarında yüzde 23 azalma sağlandığını söyledi.

Vali Aslan, narkotik suçlarla mücadele kapsamında yapılan çalışmalara değinerek, "377 operasyonda 412 şahıs yakalandı. Bu şahısların 33'ü çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklandı. Bir önceki yılın aynı dönemine göre narkotik operasyonlarında yüzde 153 artış sağlandı." diye konuştu.

Aslan, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele kapsamında ise KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan 35 operasyonda 41 kişinin yakalandığı bilgisini paylaştı.

Terör örgütlerine yönelik operasyonlarda 15 şüphelinin yakalandığını aktaran Aslan, bir önceki yılın aynı dönemine göre terör operasyonlarında yüzde 115 artış sağlandığını kaydetti.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz da katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Düzce'de Asayiş Olaylarında Yüzde 23 Azalma - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde açan su papatyaları masalsı görüntüler oluşturuyor
  10:38 Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde açan su papatyaları masalsı görüntüler oluşturuyor

  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, ilkbaharla birlikte açan su papatyalarıyla büyüleyici bir manzara sunuyor. Deltadaki Galeriç Ormanı, nadir su basar ormanı özelliği ve biyolojik çeşitlilik bakımından büyük bir zenginlik barındırıyor. Doğa tutkunları ve fotoğrafçılar her yıl binlerce ziyaretçiyle birlikte bu masalsı ortamı keşfediyor.

 • Çin'in Ham Kömür Üretimi İlk Çeyrekte Yüzde 4,1 Düştü
  10:36 Çin'in Ham Kömür Üretimi İlk Çeyrekte Yüzde 4,1 Düştü

  Çin'in ham kömür üretimi bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,1 düşüşle 1,11 milyar tona geriledi. Mart ayında ülkenin ham kömür üretimi ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,2 azaldı. Verilere göre, Ocak-Mart döneminde Çin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,9 artışla 120 milyon ton kömür ithal etti.

 • Toprağın organik madde miktarının artırılması için baklagil yetiştirilmesi önerisi
  10:34 Toprağın organik madde miktarının artırılması için baklagil yetiştirilmesi önerisi

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Orak, Türkiye topraklarının iklim değişikliğinden etkilendiğini ve toprak sağlığının korunması için organik madde miktarının artırılması gerektiğini belirtti. Orak, çiftçilere baklagilleri toprakla buluşturarak toprağın daha sağlıklı ve verimli hale gelmesini sağlayacaklarını ifade etti. Baklagillerin köklerinde bulunan bakteriler sayesinde havadaki azotu tespit edebildiğini ve toprağın su tutma kapasitesini artırarak kuraklığa dayanıklı hale getirebileceğini söyledi.

 • İBB tarafından kaderine terk edilen 'Yoros Kalesi' can çekişiyor
  10:34 İBB tarafından kaderine terk edilen 'Yoros Kalesi' can çekişiyor

  Beykoz Anadolu Kavağı'nda 800 bin yıllık tarihe sahip olan Yoros Kalesi, İBB tarafından kaderine terk edildi. Konumu ve manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken kale, çamurlu bakımsız yolları, çökmüş duvarları ve çöplerle dolu avlusuyla harabeye döndü.

 • Mardin Kızıltepe'de seyir halindeki cipte çıkan yangın söndürüldü
  10:33 Mardin Kızıltepe'de seyir halindeki cipte çıkan yangın söndürüldü

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde seyir halindeki bir cipte çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Tepebaşı Mahallesi İpek Yolu üzerinde meydana gelen olayda, S.B. yönetimindeki 33 AOS 071 plakalı cipin motor kısmında yangın çıktı. Sürücü durumu fark ederek aracı park etti ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine sevk edilen ekiplerce yangın söndürülse de cip kullanılamaz hale geldi.

 • Konya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında öğrenciler Türk Yıldızları filosunu ziyaret etti
  10:28 Konya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında öğrenciler Türk Yıldızları filosunu ziyaret etti

  Konya'da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İzzet Bezirci İlkokulu ve Ulubatlı Hasan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Türk Yıldızları filosunu ziyaret etti. Öğrenciler, pilotlarla tanışma ve Türk Yıldızları gösterisini izleme imkanı buldu. Gösteriden etkilenen öğrenciler, askerlerin gücünü daha iyi anladıklarını belirtti ve bazıları pilot olma hayali kurdu.

 • Çin'in Otomobil İhracatı 2024 Yılında Yüzde 33,2 Arttı
  10:26 Çin'in Otomobil İhracatı 2024 Yılında Yüzde 33,2 Arttı

  Çin'in otomobil ihracatı 2024 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33,2 artış gösterdi. Çin Otomobil Üreticileri Birliği'nin verilerine göre ülke bu dönemde 1,32 milyondan fazla araç ihraç etti. Verilere göre sadece Mart ayında Çin'in otomobil ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37,9 artarken, yeni enerjili araç (NEV) ihracatı da yüzde 59,4 yükseldi.


Advertisement