Festivalde Muhteşem Final - Son Dakika
Güncel

Festivalde Muhteşem Final

Festivalde Muhteşem Final

Ereğli'de bu yıl bir ilk daha yaşandı. Ereğli Kaymakamlığı ve Ereğli Belediyesi'nin ortak projesi olarak Beyaz Kiraz ve Ereğli Günleri Şenliği adı altında hayata geçirildi.

05.09.2013 14:26

İki gün süren şenlikler kapsamında Cumartesi günü İstasyon Caddesi'nde gerçekleştirilen programın Halk Konseri bölümünde sahne alan Konyalı Eda, Ali Kınık ve Mustafa Yıldızdoğan gibi birbirinden değerli sanatçılarla gece geç saatlere kadar coşkulu dakikalar yaşayan Ereğli halkı, şenliklerin ikinci günü Şehir Stadyumu'nda gerçekleştirilen etkinliklerde sahne alan TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Sercan Direk, Levent Dörter, Azerbaycan Kültür Bakanlığı Çocuk Halk Oyun Topluluğu'nun gösterileri ve Sanat Müziği'nin güçlü sesi Muazzez Ersoy'un verdiği konserler ve havai fişek gösterileri ile unutulmaz bir şenlik dönemi yaşadı.

Hafta sonunda müzik ve eğlencenin tavan yaptığı Ereğli'de, gerçekleştirilen Halk Konserleri halkın beğenisini kazandı. Branşlarında Türkiye'de önemli bir yere sahip olan sanatçıları yakinen görme ve dinleme şansına sahip olan Ereğlililer, 11. Beyaz Kiraz ve Ereğli Günleri Şenliği'nin gerçekleşmesine vesile olan Ereğli Belediyesi ve Ereğli Kaymakamlığına teşekkür ettiler.

Şenliklerin ilk gününde sahne alan Konyalı Eda Halk Müziği severleri coştururken, Ali Kınık'ın sahne aldığı dakikalarda moraller ve heyecan doruğa ulaştı. Sanatçının şarkılarına eşlik eden vatandaşlar, Mustafa Yıldızdoğan'ın şarkıları ile adeta coştu. Geç saatlere kadar şenlik alanından ayrılmayan Ereğli halkı program sırasında ve sonrasında sanatçılarla resim çektirme şansına da sahip oldular.

Şenliklerin ikinci gününde ise stadyumu dolduran Ereğli halkı, TRT Halk Müziği Sanatçısı Sercan Direk'in türküleri ile coşarken, pop müziği sanatçısı Levent Dörter ve hemen sonra sahne alan Azerbaycan Kültür Bakanlığı Çocuk Halk Oyun Topluluğu'nun gösterileri ile coşkulu ve duygulu dakikalar yaşadı.

Şenliklerin son sanatçısı olarak sahne alan Türk Müziği'nin sevilen sesi, nostalji kraliçesi Muazzez Ersoy ise birbirinden değerli şarkılar ile şenliklere damgasını vurdu. Geç saatlere kadar sahne alan ve sahne performansı ile ayakta alkışlandı.

Kaynak: Bültenler

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement