Son dakika Kültür Bakanlığı haberleri, Kültür Bakanlığı son dakika, son dakika Kültür Bakanlığı

Son Dakika Kültür Bakanlığı Haberleri

Son dakika Kültür Bakanlığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kültür bakanlığı haberleri anında burada.


 • 16:10 Tarihi diziler İznik çinisine olan ilgiyi artırdı Tarihi diziler İznik çinisine olan ilgiyi artırdı

  Tarihi diziler İznik çinisine olan ilgiyi artırdı İznik Çinisinde çırak sorunu mesleği tehlikeye sokuyor Türk sanatının en önemli ögelerinden biri olan çinicilik son dönemlerde çekilen tarihi diziler sayesinde ilgi görüyor.

 • 04.12.2022 04 Ara 02:04 Arnavutluk'ta farklı ülkelerin askeri bandoları sahne aldı Arnavutluk'ta farklı ülkelerin askeri bandoları sahne aldı

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Konserden detay görüntüler Arnavutluk'un bağımsızlığının ve Arnavutluk Silahlı Kuvvetlerinin kuruluşunun 110. yıldönümü kapsamında başkent Tiran'da bir konser düzenlendi.

 • 03.12.2022 03 Ara 12:52 Banksy'nin Ukrayna'daki bir eseri duvardan sökülerek çalınmak istendi Banksy'nin Ukrayna'daki bir eseri duvardan sökülerek çalınmak istendi

  Kiev Bölgesi Valisi Oleksiy Kuleba, dün ünlü duvar ressamı Banksy'nin Hostomel'deki eserinin, duvardan kesilerek söküldüğünü ancak polisin bir şüpheliyi ve kesilen eseri ele geçirdiğini açıkladı.

 • 02.12.2022 02 Ara 23:09 Kuzey Makedonya'da 8. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Şiir Şöleni düzenlendi Kuzey Makedonya'da 8. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Şiir Şöleni düzenlendi

  Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 8. Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Şiir Şöleni düzenlendi.

 • 02.12.2022 02 Ara 13:05 'Kütahya, tarih ve kültürel geçmişi çok zengin bir ilimiz' "Kütahya, tarih ve kültürel geçmişi çok zengin bir ilimiz"

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Koordinasyon ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Sanem Arıkan, Belediye Başkanı Alim Işık'ı makamında ziyaret etti.

 • 30.11.2022 30 Kas 14:33 Edirne Belediye Başkanı Gürkan, 'Gül Güzeli'ni Çocuklarla İzledi Edirne Belediye Başkanı Gürkan, 'Gül Güzeli'ni Çocuklarla İzledi

  Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘Gül Güzeli’ isimli ilk çocuk oyununu, Belediye Başkanı Recep Gürkan çocuklarla beraber izledi.

 • 28.11.2022 28 Kas 06:49 'Anadolu Sopranoları' Ekvador'da iki festivalde konser verdi "Anadolu Sopranoları" Ekvador'da iki festivalde konser verdi

  Güney Amerika ülkesi Ekvador'da, Türkiye'nin Kito Büyükelçiliğinin açılışının 10. yıl dönümü vesilesiyle Anadolu Sopranoları grubu sanatçıları iki festivalde konser verdi.

 • 25.11.2022 25 Kas 21:05 Türkiye-Küba ilişkilerinin 70. yılı Havana Büyükelçiliğince kutlandı Türkiye-Küba ilişkilerinin 70. yılı Havana Büyükelçiliğince kutlandı

  Türkiye-Küba ilişkilerinin 70. yılı kutlamaları kapsamında Türkiye'nin Havana Büyükelçiliğince ney dinletisi düzenlendi.

 • 24.11.2022 24 Kas 12:22 Sualtı arkeoloji kazısı için balıkçı ağları temizlendi Sualtı arkeoloji kazısı için balıkçı ağları temizlendi

  Sualtı arkeoloji kazısı için balıkçı ağları temizlendi Marmaris Bozburun mevkiinde su altı kazı çalışmaları devam eden bölgede deniz dibi yüzey temizliği için 40-50 metre derinlikteki balıkçı ağları Akdeniz Koruma Derneği tarafından temizlendi.

 • 22.11.2022 22 Kas 21:59 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz, 'Siyahlı Kadın' tiyatro oyununu izledi Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz, "Siyahlı Kadın" tiyatro oyununu izledi

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Düzce'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları tarafından sahneye konulan "Siyahlı Kadın" tiyatro oyununu izledi.

 • 18.11.2022 18 Kas 18:16 Özgür Özel, Çorum'da Cemevi Açılışında: 'Aynı Kafa Burayı Hala Cümbüş Evi Gördüğü İçin, 'Sen Kültür Bakanlığı'na Bağlı Ol' Diyor' Özgür Özel, Çorum'da Cemevi Açılışında: "Aynı Kafa Burayı Hala Cümbüş Evi Gördüğü İçin, 'Sen Kültür Bakanlığı'na Bağlı Ol' Diyor"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Çorum’da Büğet Köyü Cemevinin açılışına katıldı. Özel, ‘Neden Kültür Bakanlığı’na bağlıyız’ diye sorarlar. Şunu da hatırlarlar: Geçmişte Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘cemevi ibadethane midir, değil midir’ diye sorulduğunda 'cemevi cümbüş evi' demişti. Aynı kafa, ‘Cümbüş evini tabi ki Cumhurbaşkanlığı’na bağlamam’, aynı kafa burayı hala cümbüş evi gördüğü için, ‘sen Kültür Bakanlığı’na bağlı ol’ diyor” dedi.

 • 18.11.2022 18 Kas 11:45 Özcan Purçu'dan, Kültür Bakanı Ersoy'a: 'Roman Vatandaşlar, Neden Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Aktif Bir Şekilde Yok?' Özcan Purçu'dan, Kültür Bakanı Ersoy'a: "Roman Vatandaşlar, Neden Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Aktif Bir Şekilde Yok?"

  CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, dün Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında, Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a; “Doğudan batıya, kuzeyden güneye kadar; özellikle sanatsal kültürün devam ettirilmesinde önemli rol oynayan Roman vatandaşlar, neden Kültür ve Turizm Bakanlığında aktif bir şekilde yok?” sorusunu yöneltti.

 • 17.11.2022 17 Kas 19:06 Hdp'li Paylan'dan Bakan Ersoy'a: 'Alevilerin İbadethaneleri, Bakanlığınıza Bağlandı. Burada Siz Bir Eşitlik Görüyor Musunuz?' Hdp'li Paylan'dan Bakan Ersoy'a: "Alevilerin İbadethaneleri, Bakanlığınıza Bağlandı. Burada Siz Bir Eşitlik Görüyor Musunuz?"

  HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında, Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a; “Dün Alevilerle ilgili bir yasa Meclis’ten geçti ve Alevilerin ibadethaneleri sizin bakanlığınıza bağlandı. Burada siz bir eşitlik görüyor musunuz? ‘Dindar bir toplum yetiştirmeye çalışıyoruz’ diyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanı bunu söylüyor. Benim bağlı olduğum Ermeni Patrikhanesi de dindar bir toplum yetiştirmek istiyor, onların da amacı o. Rum Patrikhanesi de dindar bir toplum yetiştirmek istiyor ama onlar eşit şartlarda bu mücadeleyi yürütmüyorlar. Bakın, bütçeden, Sünni Müslümanlara, o inanca bütün kaynaklar ayrılırken ne Ermeni Patrikhanesi’ne, ne Rum Patrikhanesi’ne beş kuruş kaynak ayrılmıyor ve onların din insanı yetiştirmesi için gereken ruhban okulları hâlâ kapalı durumda. Burada büyük bir adaletsizlik görmüyor musunuz?” dedi.

 • 17.11.2022 17 Kas 18:11 Dirayet Dilan Taşdemir: Alevilerin İnançlarını Nasıl Yaşayacağına, Nerede Yaşayacağına Sizler, Bir Bakanlık, Meclis ya da Devlet Karar Veremez Dirayet Dilan Taşdemir: Alevilerin İnançlarını Nasıl Yaşayacağına, Nerede Yaşayacağına Sizler, Bir Bakanlık, Meclis ya da Devlet Karar Veremez

  HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, “Alevilerin inançlarını nasıl yaşayacağına, nerede yaşayacağına sizler, bir bakanlık, Meclis ya da devlet karar veremez. Cumhurbaşkanı da buna karar veremez. Buna sadece ve sadece Aleviler karar verebilir. Ama torba yasanın içine koyuyorsunuz, Meclis’e getiriyorsunuz, milletvekilleri elini kaldırıyor-indiriyor ve bir inançla ilgili karar veriliyor. Aleviler ‘Cemevini ibadethane olarak görüyorum’ diyorsa ibadethanedir, bunun tartışması mümkün değildir” dedi.

 • 17.11.2022 17 Kas 15:11 Akkuş İlgezdi: 'Bir Sanatçı; 'Bunu Konuşursam' TCK 301'den Dolayı Hakkımda Soruşturma Açılır Mı?' 'Ödeneğim Kesilir Mi?' Diye Düşünüyorsa Bu... Akkuş İlgezdi: "Bir Sanatçı; 'Bunu Konuşursam' TCK 301'den Dolayı Hakkımda Soruşturma Açılır Mı?' 'Ödeneğim Kesilir Mi?' Diye Düşünüyorsa Bu...

  Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Bir sanatçı; ‘bunu konuşursam’, bir tiyatrocu; ‘bu oyunu oynarsam’, bir şarkıcı; ‘bu besteyi söylersem’, bir yazar; ‘bu kitabı kaleme alırsam’, bir yönetmen, ‘bu senaryoyu çekersem’, ‘Cumhurbaşkanına hakaretten hapse girer miyim? TCK 301’den dolayı hakkımda soruşturma açılır mı?’ ‘Ödeneğim kesilir mi?’ diye düşünüyorsa bu demokrasinin değil, baskıcı iktidar erkinin ayıbıdır” dedi.

 • 11.11.2022 11 Kas 15:24 Ttb: 'Bütçede Hekim Maaşlarına ve Emekli Aylığına Etki Edecek 7200 Ek Gösterge Uygulanmalı, Maaşlarda En Az Yüzde 200 Artış Yapılmalı' Ttb: "Bütçede Hekim Maaşlarına ve Emekli Aylığına Etki Edecek 7200 Ek Gösterge Uygulanmalı, Maaşlarda En Az Yüzde 200 Artış Yapılmalı"

  Türk Tabipleri Birliği (TTB), TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 24 Kasım’da görüşülecek Sağlık Bakanlığı bütçesiyle ilgili “Hekimlerin maaş ve emekli aylığına etki edecek 7200 ek göstergenin uygulanması ve özel hizmet tazminat oranlarının yükseltilmesiyle maaşlarda en az yüzde 200 oranında artış yapmaya olanak verecek düzenlemeler 2023 yılı bütçe teklifinde yer almalıdır. Hiçbir hekimin, sağlık emekçisinin aylık gelirinde performans ücretinin payı yüzde 10’u-15’i geçmemeli, gelirlerinin hemen tümünün emekliliğe de yansıtıldığı düzenlemeler hayata geçirilmelidir” açıklamasını yaptı.

 • 10.11.2022 10 Kas 12:33 ERMED'den kültür turizm haberciliği zirvesi ERMED'den kültür turizm haberciliği zirvesi

  Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün destekleri ile Erzurum Yeni Medya Derneğinin ev sahipliğinde düzenlenen Kültür ve Turizm Haberciliği konulu panel yoğun katılımlı bir organizasyonla 15 Temmuz Milli İrade salonunda düzenlendi.

 • 09.11.2022 09 Kas 17:28 Erkan Baş: 'Açalım Kızıl Sancağı, Geçsin Yezidlerin Çağı Diyoruz ve Modern Yezidlerin Bu Çağını da Kapatacağımıza Söz Veriyoruz' Erkan Baş: "Açalım Kızıl Sancağı, Geçsin Yezidlerin Çağı Diyoruz ve Modern Yezidlerin Bu Çağını da Kapatacağımıza Söz Veriyoruz"

  Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Aleviler, bu memleketin eşit, onurlu yurttaşlarıdır. Cemevleri, ibadethanedir. Biz, bu çizgiden ve laiklikten bir adım geri atmayacağız. O yüzden bu iktidarın yalanlarına, dolanlarına, oyunlarına karşı başta Alevi yurttaşlarımız olmak üzere tüm emekçi yurttaşlarımıza çağrımız: ‘Gelin canlar bir olalım’ diyen Pir Sultan’ın çağrısıdır. Açalım kızıl sancağı, geçsin Yezidlerin çağı diyoruz ve modern Yezidlerin bu çağını da kapatacağımıza da söz veriyoruz” dedi.

 • 09.11.2022 09 Kas 16:00 Özgür Özel'den Öğretmenlerin Gözaltına Alınmasına Tekpi: 'Ak Parti'nin Çöküş Döneminin En Güzel Resmedildiği Tablo Olarak Milletimize Emanet Ediyorum' Özgür Özel'den Öğretmenlerin Gözaltına Alınmasına Tekpi: "Ak Parti'nin Çöküş Döneminin En Güzel Resmedildiği Tablo Olarak Milletimize Emanet Ediyorum"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Öğretmenlik Meslek Kanuna karşı çıkan öğretmenlerin gözaltına alınmasına tepki göstererek, “Öğretmenlerin temsilcisine dayak attıran zihniyeti, AK Parti’nin geldiği tablo olarak, AK Parti’nin çöküş döneminin en güzel resmedildiği tablo olarak milletimize emanet ediyorum” dedi.

 • 09.11.2022 09 Kas 11:01 Amastris Antik Kenti'nde tılsımlı olduğuna inanılan amulet bulundu Amastris Antik Kenti'nde tılsımlı olduğuna inanılan amulet bulundu

  Amastris Antik Kenti'nde tılsımlı olduğuna inanılan amulet bulundu BARTIN - Amastris Antik Kenti kurtarma kazıları sırasında üzerinde kazıma çizgiler yer alan piramidal formda taş amulet (tılsımlı olduğuna inanılan nesne) bulundu.

 • 08.11.2022 08 Kas 18:37 Özgür Özel: Bir Partinin Seçim Şarkısını Polis Bandosunu Çaldırmak, Bu Devletin Çivisini Çıkarmaktır Özgür Özel: Bir Partinin Seçim Şarkısını Polis Bandosunu Çaldırmak, Bu Devletin Çivisini Çıkarmaktır

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu'nda, "Bir partinin yeni propaganda ve seçim şarkısını polis bandosunu çaldırmak, bu devletin çivisini çıkarmaktır. Bu devlete değer veren herkese söylüyoruz; bu devletin çivisini çıkarmak, milletin oyuyla şımarıp artık milletin aklıyla alay etmektir. Sonra bir de üstüne üstlük, Emniyet Müdürlüğü’ne açıklama yaptırıp, bunu A Haber muhabirine yazdırıp, hâlen daha 'Türkiye'nin yüzyılını sahipleniyoruz’... Böyle bir açıklama olamaz, yapılamaz. Böyle bir açıklama, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne de yakışmaz, İçişleri Bakanlığı’na da yakışmaz, Türkiye Cumhuriyeti'ne de yakışmaz. Yazıklar olsun, bu kafadakilerin ellerinde bulundurdukları bu yetkiyle yaptıklarına. Ya bir vicdanınıza sorun ya. Altı ay sonra iktidar değişti, altı ay sonra geldi CHP, bando çalıyor CHP marşı; olur mu arkadaşlar? Emniyet Müdürlüğü diyor ki 'Altı okumuzu sahipleniyoruz’. Olur mu? Biraz insaf, biraz vicdan, biraz edep" dedi.

 • 08.11.2022 08 Kas 17:55 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bazı Alevi sivil toplum örgütü temsilcilerinin TBMM önündeki eylemine ilişkin "Maalesef Alevi derneklerinde bu yapılan işlerle onları 'küçümsediğimiz' şeklinde bir algı oluşmasına sebebiyet veriyor.

 • 08.11.2022 08 Kas 17:54 Karabağ Zaferi, 2. yıldönümünde Beykoz'da kutlandı Karabağ Zaferi, 2. yıldönümünde Beykoz'da kutlandı

  Karabağ Zaferi, 2. yıldönümünde Beykoz'da kutlandı Azerbaycan'ın, Ermenistan işgali altındaki Karabağ'ı işgalden kurtardığı zaferin 2. yıldönümü Beykoz'da kutlandı.

 • 08.11.2022 08 Kas 16:56 Alevi Yurttaşlar, Polis Müdahalesine Tepki Gösterdi: 'Siz Polissiniz, Elinizde Silahlarınız Var, Bizim Neyimiz Var? Sadece Biz İnancımız İçin Bu Yola... Alevi Yurttaşlar, Polis Müdahalesine Tepki Gösterdi: "Siz Polissiniz, Elinizde Silahlarınız Var, Bizim Neyimiz Var? Sadece Biz İnancımız İçin Bu Yola...

  TBMM Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanacak torba kanun teklifindeki cemevleriyle ilgili düzenlemeleri protesto eden Alevi yurttaşlar, polis müdahalesine tepki gösterdi. Bir yurttaş, “Birine bağırdım. ‘Siz polissiniz, devlet adamısınız, elinizde silahlarınız var, bizim neyimiz var? Sadece biz inancımıza inandığımız için bu yola geldik. Siz bize bunu niye yapıyorsunuz’ diyerekten ağladım hatta” dedi. Bir başka yurttaş da “Geldiğimde karşılaştığım manzara korkunçtu. Ne yapmadılar ki? Üzerimize çullanıyorlar. Biz ne yaptık? Silahımız yok, hiçbir şeyimiz yok, cümle kuramıyorum, saldırının en üst boyunu yaşadık” diye konuştu.

 • 08.11.2022 08 Kas 13:48 Alevilerden, Görüşmeler Öncesinde TBMM Önünde Protesto: 'Alevilik Torbaya Sığmaz Yasanızı Geri Çekin' Alevilerden, Görüşmeler Öncesinde TBMM Önünde Protesto: "Alevilik Torbaya Sığmaz Yasanızı Geri Çekin"

  Aleviler, bugün Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanacak olan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin içerisinde yer alan cemevleri ile ilgili düzenlemeyi protesto etti. Çankaya Ayrancı pazarında toplanan Alevi kitle örgütleri, Meclis parkında bekleyen diğer grubun yanına yürümek isterken polis müdahalesi ile karşılaştı. Meclis parkında “Alevilik torbaya sığmaz yasanızı geri çekin” pankartının açıldığı basın açıklamasında; “Torba yasa yaklaşımı inancımıza saygısızlık olduğu gibi, ocaklarımıza kayyum atamaktır. Kabul etmiyoruz… Bu kanun ile Alevilerin ibadeti olan cem ve ibadethaneleri olan cemevlerimiz bir sorun olarak gösterilmektedir” mesajı verildi.

 • 08.11.2022 08 Kas 12:49 Devlet Çoksesli Korosu sesini dünyaya duyuruyor Devlet Çoksesli Korosu sesini dünyaya duyuruyor

  Devlet Çoksesli Korosunun prova yapması AA Muhabiri Eda Özdener'in anonsu Devlet Çoksesli Korosu Şefi Burak Onur Erdem ile röportaj Devlet Çoksesli Korosu sesini dünyaya duyuruyor Profesyonel korolara yönelik Avrupa sosyal ağı Tenso'nun birçok projesinde yer alan Devlet Çoksesli Korosu, bu...

 • 08.11.2022 08 Kas 09:47 Sabancı Gönüllüleri unutulmaya yüz tutmuş meslekler için kolları sıvadı Sabancı Gönüllüleri unutulmaya yüz tutmuş meslekler için kolları sıvadı

  Sabancı Gönüllüleri unutulmaya yüz tutmuş meslekler için kolları sıvadı Kaybolmaya yüz tutan meslekleri Sabancı Gönüllüleri ayağa kaldıracak TEMSA Motorlu Araçlar'dan Sabancı Cumhuriyet Seferberliği'ne anlamlı destek TEMSA Motorlu Araçlar, 'Sabancı Cumhuriyet Seferberliği' çerçevesinde...

 • 05.11.2022 05 Kas 19:36 BAKAN ERSOY TÜRKSOY KISA SÜREDE ULUSLARARASI CAMİADA SAYGIN BİR KONUM KAZANDI BAKAN ERSOY TÜRKSOY KISA SÜREDE ULUSLARARASI CAMİADA SAYGIN BİR KONUM KAZANDI

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı'nın (TÜRKSOY) kısa sürede Türk dünyasında ve uluslararası camiada saygın bir konum kazandığını belirterek, Bu konumuyla da kültür ve sanat alanlarında değerlerimizin, varlıklarımızın ve dinimizin yüceltilmesi için...

 • 05.11.2022 05 Kas 17:31 BURSA, TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTLİĞİNİ ŞUŞA'YA DEVRETTİ BURSA, TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTLİĞİNİ ŞUŞA'YA DEVRETTİ

  TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimi Konseyi 39'uncu Dönem Toplantısı'nda, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa, unvanını, 2023 Türk Dünyası Kültür Başkenti Şuşa'ya devretti.

 • 02.11.2022 02 Kas 16:32 Türkiye, Moğolistan'daki Ata mirası Bilge Tonyukuk anıtını koruma altına alıyor Türkiye, Moğolistan'daki Ata mirası Bilge Tonyukuk anıtını koruma altına alıyor

  - Türkiye, Moğolistan'daki Ata mirası Bilge Tonyukuk anıtını koruma altına alıyor Moğolistan'daki Türk tarihinin önemli yapı taşlarından olan Bilge Tonyukuk anıtı Türkiye tarafından koruma altına alınıyor.

 • 02.11.2022 02 Kas 15:57 Tüyler ürperten denizkızı hikayesi! Türkiye'nin o şehrinde görüldüğü söyleniyor Tüyler ürperten denizkızı hikayesi! Türkiye'nin o şehrinde görüldüğü söyleniyor

  Düzce'nin Akçakoca ilçesi denizkızı efsanesiyle ünlü. Geniş bir kesim tarafından bilinen hikayeye göre Ali adlı bir çocuk, denizkızı tarafından emzirilmiş. İşte bölgede dilden dile dolaşan o hikaye...

 • 02.11.2022 02 Kas 10:47 ULAN BATUR - Türk tarihine ışık tutan yazıtlar kapalı müze alanında korunacak ULAN BATUR - Türk tarihine ışık tutan yazıtlar kapalı müze alanında korunacak

  Türk tarihine ışık tutan yazıtların yer aldığı Bilge Tonyukuk Anıtları'nın kapalı alanda koruma altına alınacağı Bilge Tonyukuk Müzesi'nin temeli atıldı.

 • 31.10.2022 31 Eki 22:09 Türk ve Azerbaycanlı sanatçılar Bakü'de ortak konser verdi Türk ve Azerbaycanlı sanatçılar Bakü'de ortak konser verdi

  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 2022 Şuşa Yılı dolayısıyla Türk ve Azerbaycanlı sanatçılar ortak konser verdi.

 • 31.10.2022 31 Eki 15:15 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirip CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu tebrik eden eski bakan Hüseyin Çelik'in adı okula verildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirip CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu tebrik eden eski bakan Hüseyin Çelik'in adı okula verildi

  Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışı ve sonrasında verdiği anayasa teklifi için "Alkışlıyorum" ifadelerini kullanmıştı. Amasra'daki maden faciasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına ise üstü kapalı tepki gösteren Çelik'in ismi, Gaziantep'te bir okula verildi.

 • 31.10.2022 31 Eki 12:48 HÜSEYİN ÇELİK'İN İSMİ GAZİANTEP'TE OKULA VERİLDİ HÜSEYİN ÇELİK'İN İSMİ GAZİANTEP'TE OKULA VERİLDİ

  ESKİ Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in ismi Gaziantep'te yapılan 24 derslikli ilkokula verildi.

 • 30.10.2022 30 Eki 11:47 Zıpkınla avlanırken bulduğu küp, Sahil Güvenlik ekipleri gözetiminde çıkartıldı Zıpkınla avlanırken bulduğu küp, Sahil Güvenlik ekipleri gözetiminde çıkartıldı

  Zıpkınla avlanırken bulduğu küp, Sahil Güvenlik ekipleri gözetiminde çıkartıldı Balıkçının 5 metre derinlikte bulduğu küp heyecanlandırdı Antalya'nın Finike ilçesinde yıllardır amatör olarak zıpkın ile balık avlayan vatandaş, 5 metre derinlikte antik küp bulmanın heyecanını yaşadı.

 • 27.10.2022 27 Eki 16:26 Engin Özkoç: AKP İktidarı ve Erdoğan İçin İnsan Hayatının Bir Değeri Yok Engin Özkoç: AKP İktidarı ve Erdoğan İçin İnsan Hayatının Bir Değeri Yok

  CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Amasra’da 41 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasına yönelik soruşturmaya ilişkin, “301 vatandaşımızı kaybettiğimiz Soma’da ne yaptılarsa aynısın burada da yapmak için harekete geçtiklerini görüyoruz. Kaç gün geçti aradan? Bugüne kadar atılmış tek bir somut adım yok. AKP iktidarı ve Recep Tayyip Erdoğan için insan hayatının bir değeri yok. Onlar şöyle diyorlar; ‘Öldü mü? Evet, kaderinde varmış’. Bu kadar. İnsan hayatının onlar için karşılığı bu; ‘Fıtratında varmış, kaderinde varmış’. Kendi inançlarımızı, kendi dinimizi dahi kendi görüşleri çerçevesinde çarpıtarak toplumu ikna etmeye çalışan bir iktidardan bahsediyoruz” dedi.

 • 27.10.2022 27 Eki 13:00 Nasreddin Hoca vefatının 738'inci yılında da unutulmadı Nasreddin Hoca vefatının 738'inci yılında da unutulmadı

  Nasreddin Hoca vefatının 738'inci yılında da unutulmadı Fıkralarıyla nam yapmış Türkiye'nin önemli bilge ve filozoflarından Nasreddin Hoca memleketi Konya'nın Akşehir ilçesinde vefatının 738'inci yılında unutulmadı.

 • 27.10.2022 27 Eki 11:27 Türk Halk Müziği sanatçısı 80 yaşındaki Recep Kaymak, sanatla geçen yıllarını anlattı Türk Halk Müziği sanatçısı 80 yaşındaki Recep Kaymak, sanatla geçen yıllarını anlattı

  Türk Halk Müziği sanatçısı 80 yaşındaki Recep Kaymak, Zeki Müren, Emel Sayın, Müzeyyen Senar, Bülent Ersoy gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştığı yılları halen özlemle hatırlıyor.

 • 26.10.2022 26 Eki 17:39 İYİ Parti lideri Meral Akşener, Mahir Ünal'ın 'Cumhuriyet' ile ilgili sözlerine sert tepki: Şu rezalete bakar mısınız? İYİ Parti lideri Meral Akşener, Mahir Ünal'ın "Cumhuriyet" ile ilgili sözlerine sert tepki: Şu rezalete bakar mısınız?

  AK Partili Mahir Ünal'ın "Cumhuriyet dilimizi yok etmiştir" sözleri büyük tepki topladı. MHP lideri Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Ünal'a sert çıktı. Parti grubunda konuşan Akşener, "Şu rezalete bakar mısınız? İşte size, 'Keşke Yunan kazansaydı' diyen ucube bir zihniyetin Kahramanmaraş şubesi." dedi.

 • 26.10.2022 26 Eki 17:14 Bursa yerel haberi: Sinemanın kalbi Bursa'da atacak Bursa yerel haberi: Sinemanın kalbi Bursa'da atacak

  Bursa haberler... Sinemanın kalbi Bursa'da atacak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok farklı kurum ve kuruluşun destekleriyle bu sene ikincisi düzenlenen Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali, 1-5 Kasım tarihleri arasında 2022 Türk Dünyası Kültür...

 • 26.10.2022 26 Eki 06:49 Kılıçdaroğlu: Hiçbir ayrımcılık yapmadan 85 milyonu kucaklayacağız Kılıçdaroğlu: Hiçbir ayrımcılık yapmadan 85 milyonu kucaklayacağız

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kavga değil huzur istiyoruz.

 • 25.10.2022 25 Eki 18:14 Abdurrahman Tutdere: 'Cemevlerinde Mevcut Hakların Korunması ve Güvenceye Alınması Gerekiyor' Abdurrahman Tutdere: "Cemevlerinde Mevcut Hakların Korunması ve Güvenceye Alınması Gerekiyor"

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, AKP’nin torba kanun teklifinde vakıf ve derneklere ait mevcut cemevlerinin mülkiyetlerinin ne olacağına ilişkin soru işaretleri olduğunu ifade ederek, “Burada mevcut cemevleri köylerde, kasabalarda, ilçelerde plana işlediğinde vatandaşların, vakıfların, derneklerin, gerçek kişilerin hak mahrumiyeti yaşamamaları adına mevcut haklarının korunması ve güvenceye alınması gerekiyor” dedi.

 • 25.10.2022 25 Eki 16:21 Kılıçdaroğlu: Bana Meydan Okuyor Erdoğan. Kul Hakkı Yiyen Birisi, Kul Hakkı Yemeyenin Karşısına Çıkamaz Kılıçdaroğlu: Bana Meydan Okuyor Erdoğan. Kul Hakkı Yiyen Birisi, Kul Hakkı Yemeyenin Karşısına Çıkamaz

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bunların ufku yok. Diyor ya, ‘Birikimlerimizi, vizyonlarımızı, heyecanlarımızı yarıştıralım.’ Bana meydan okuyor Erdoğan. Kendisine her yerde, her ortamda. Vizyonsa vizyon, bilgiyse bilgi, tarihse tarih, kültürse kültür. Neyi istiyorsan, çık karşıma açıkça seninle konuşalım. Çık karşıma. Korkma Erdoğan, korkma. Ben adam yemem. Bilgi, birikimle. Neden korkuyorsun, korkma. Vizyon konuşacakmış, gelsin vizyon konuşalım. 50 tane televizyonun, 100 tane gazeten var. Gel karşıma. Ben söyledim, yine söylüyorum. Özellikle AK Partili kardeşlerime söylüyorum, sizin lideriniz, oy verip Cumhurbaşkanı yaptığınız kişi neden bir Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkmaya cesaret edemiyor. Çıksın. Devletin bütün bilgi ve arşivleri onda. 27,5 yıl devlete hizmet ettim. Kul hakkı yiyen birisi, kul hakkı yemeyenin karşısına çıkmaz. İşin temelinde bu var.  Şunu da söyledim, olur tek başına gelemezsin. Bakanlarını al, bakan yetmez, danışmanlarını al, danışman yetmez prompterini da al. Neyi alırsan al, çık karşıma diyorum. Meydan hodri meydan” dedi.

 • 25.10.2022 25 Eki 16:19 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2) Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın sözlerine tepki göstererek, "Bu anlayış SADAT kafasının anlayışıdır.

 • 25.10.2022 25 Eki 16:09 AK Partili Mahir Ünal'ın 'Cumhuriyet dilimizi yok etmiştir' sözlerine bir tepki de Kemal Kılıçdaroğlu'ndan: Tarih bilmiyorlar AK Partili Mahir Ünal'ın "Cumhuriyet dilimizi yok etmiştir" sözlerine bir tepki de Kemal Kılıçdaroğlu'ndan: Tarih bilmiyorlar

  AK Partili Mahir Ünal'ın "Cumhuriyet dilimizi yok etmiştir" sözlerine Bahçeli'den sonra bir tepki de Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Parti grubunda konuşan Kılıçdaroğlu, "AK Parti'de Grup Başkan Vekilliği yapan biri olan Mahir Ünal kalkıyor, bir açıklama yapıyor. Tarih bilmiyorlar, hurafeler ile tarih öğrenilmez arkadaşlar. Gerçeklerle öğrenilir." ifadelerini kullandı.

 • 25.10.2022 25 Eki 13:22 Veli Ağbaba: 'Cemevleri Otomatik Olarak Kültür Evlerine Dönüştürülmeye Çalışılıyor. Alevi Kimliğinin Tarihsel ve Kültürel Birikimi Hedef Alınıyor' Veli Ağbaba: "Cemevleri Otomatik Olarak Kültür Evlerine Dönüştürülmeye Çalışılıyor. Alevi Kimliğinin Tarihsel ve Kültürel Birikimi Hedef Alınıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; “Alevilerin sorunu eşit yurttaşlıktır. Cemevleri otomatik olarak kültür evlerine dönüştürülmeye çalışılıyor. Alevi kimliğinin tarihsel ve kültürel birikim hedef alınıyor. Mutlaka Alevilik meselesi çözülürken siyasi partilerinde bulunduğu bir komisyon kurulmalı ve o komisyon aracılığıyla çözülmeli, olmazsa olmaz Alevi kurumlarının söylediği söz de önemli. Bu maalesef Aleviliği taca atmaktır, Aleviliğin tarihsel mücadelesini yok saymaktır” dedi.

 • 25.10.2022 25 Eki 12:44 Geç Roma, Erken Bizans döneminden kalan sağlam mozaik taban döşemeler gün yüzüne çıkıyor Geç Roma, Erken Bizans döneminden kalan sağlam mozaik taban döşemeler gün yüzüne çıkıyor

  Geç Roma, Erken Bizans döneminden kalan sağlam mozaik taban döşemeler gün yüzüne çıkıyor Döşemelerde yazılı olan Latince "Sen, ey bina, şimdi en görkemli düzeye ulaştın" yazısı dikkat çekiyor Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle kazı çalışmalarının sürdüğü İncesu ilçesine bağlı...

 • 25.10.2022 25 Eki 12:10 Adalet Bakanı Bozdağ: 'Hem başı açık hem de örtülü olan herkes için anayasal teminat getiriyoruz' Adalet Bakanı Bozdağ: "Hem başı açık hem de örtülü olan herkes için anayasal teminat getiriyoruz"

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, " Anayasa çalışmamız nihayet erdi.

 • 25.10.2022 25 Eki 11:48 'Altın çatlatma' tekniğini çiniye uygulayarak mesleğe değer kattı 'Altın çatlatma' tekniğini çiniye uygulayarak mesleğe değer kattı

  'Altın çatlatma' tekniğini çiniye uygulayarak mesleğe değer kattı Kütahyalı çini çark ustası Mehmet Hüseyin Karaca, çinicilik tarihinde bir ilke imza attı.

Advertisement