Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Son Dakika
Güncel

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Uşak'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor.

25.07.2016 04:21

Uşak'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla demokrasi nöbetini tutmaya devam ediyor.

Akşam saatlerinde Uşak Belediyesi önünde toplanan kalabalık, Türk bayrakları ile yürüyerek İsmetpaşa Caddesi üzerinden kent meydanına ulaştı.Burada düzenlenen etkinlikte FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin ve şehitler için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmam Hatibi Mehmet Bilir, imamı hatipler Mehmet Çuhadar ve İbrahim Karasakal Mevlid-i Şerif okudu.

Kürsüye çıkan şehit polis Çetin'in babası Hüseyin Çetin kalabalığa seslenerek oğlunun demokrasi uğruna vatan için şehit düştüğünü söyledi.

Baba Çetin "Vatan sağolsun, bir Mehmet gider bin Mehmet gelir, hiç üzülmüyorum, hemipizden Allah razı olsun, oğlum vatan için şehit oldu" dedi.

Uşak Valisi Ahmet Okur ise devletin milletin geleceğine kast eden hainlere karşı mücadelenin kararlıkla sürdüğünü belirtirken, "Dokuz gündür alanlardan ayrılmayarak demokrasi mücadelesine destek veren siz hemşehrilerimizi kutluyorum" dedi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise birlik beraberlik mesajı vererek alanları terk etmeyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları ile pankartlar taşıyan grup mehteran takımı eşliğinde "demokrasi nöbetini" sürdürdü.

Geceye şehit polis Çelik'in eşi Sevgi Çetin, kızı Sümeyya Çetin, oğlu Yusuf Emir Çetin, annesi Nazife Çetin ile AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, Alim Tunç, Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Cumhurbaşkanlığı koruma polisleri katıldı.

Alanda bulunan vatandaşlara belediye tarafından kumanya dağıtılırken, sabaha kadar çorba ikramında bulunulacağı belirtildi.

Fetö\'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement