Fetö Şirketine Ortak Olduğumdan Dolayı Kendimi Ayıplıyorum" - Son Dakika
Güncel

Fetö Şirketine Ortak Olduğumdan Dolayı Kendimi Ayıplıyorum"

Kırklareli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "esnaf ve iş adamı" yapılanmasına yönelik soruşturma sonunda haklarında dava açılan 1'i firari 30'u tutuklu 49 sanığın yargılanmasına ikinci gününde devam edildi.

05.12.2017 21:27

Kırklareli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "esnaf ve iş adamı" yapılanmasına yönelik soruşturma sonunda haklarında dava açılan 1'i firari 30'u tutuklu 49 sanığın yargılanmasına ikinci gününde devam edildi.

Halk Eğitim Merkezi'nde oluşturulan salonda Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan duruşmaya, sözde "il imamı", "il ağabeyi" ve "il ablası" olduğu iddia edilenlerin de arasında bulunduğu 30 tutuklu sanık getirildi.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya'nın da katıldığı duruşmada, etkin pişmanlık yasasından yararlanarak tutuksuz yargılanan sanık A.Ö, savunmasında hakkındaki iddiaları reddetti.

Devletine, milletine ve vatanına faydalı birey olmak istediğini belirten A.Ö, FETÖ ile dolaylı yollardan irtibatlı olmasından çok pişman duyduğunu söyledi.

17-25 Aralık sürecinin ardından çocuklarını FETÖ'nun kolejinden alması için eşiyle konuştuğunu ancak eşinin bu duruma karşı çıkması nedeniyle çocuklarının eğitimlerine kolejde devam ettirdiklerini anlatan A.Ö, durumun bu boyutlara geleceğini bilmediğini ifade etti.

Dershanelerin kapatılma sürecinden sonra bazı FETÖ üyeleri ile aralarının bozulmaya başladığını dile getiren A.Ö, savunmasına şöyle devam etti:

"FETÖ şirketine ortak olmaktan çok pişmanım, zaten bu ortaklıkta kağıt üzerinde olmuştur. Bu şirket çok farklı bir şekilde borçlanabilir, farklı işler yapabilir. Bilgim dışında farklı işler yapabileceğini hiç düşünmeden ortak oldum. FETÖ şirketine ortak olduğumdan dolayı kendi kendimi ayıplıyorum."

Türkçe olimpiyatlarına sponsor olduğunu belirten A.Ö, bu sponsorluğu dönemin devlet yetkililerinin telkinleri ile yaptığını ileri sürdü.

Sponsorluk konusunda çok pişman olduğunu bildiren A.Ö, "Türkçe Olimpiyatlarına sponsor oldum, olmaz olaydım. Çünkü ileride beni herkes FETÖ'cü olarak bileceğini nereden bilebilirim. Ticarette nam, şöhret isterseniz, imalatçı, reklam isterseniz sponsor olacaksınız. Ben sponsor oldum ve FETÖ'cü oldum." dedi.

Umre organizasyonu dolayısıyla bazı arkadaşlarının eşlerinin de tutuklandığını aktaran A.Ö, bu nedenle de vicdan azabı çektiğini anlattı.

"Ciddi bir hafıza kaybım var"

Mahkeme Başkanı Vahdet Yeltepe'nin sorularını zaman zaman yanıtlamakta güçlük çeken A.Ö, ciddi bir hafıza kaybının olduğunu öne sürdü.

Yeltepe'nin "Akıl hastalığınız var mı?" sorusuna A.Ö. "evet var" demesi üzerine Yeltepe, sanığa sağlık raporu alınmasının gerektiğini bildirmesi ile A.Ö, "Akıl hastalığım yok, psikolojim bozuk." dedi.

Yeltepe'nin "Savcılıkta itirafçı olacağınızı söylemişsiniz" demesi üzerine A.Ö, bildiği her şeyi anlattığını dile getirdi.

A.Ö, savunmasının ardından yurt dışı yasağının kaldırılmasını talep etti.

Mahkemenin ikinci gününde 19 sanığın savunmaları tamamlanırken, duruşmaya yarın devam edilecek.

Tutuklu sanıklar geniş güvenlik önlemlerinin altına cezaevi ring araçlarına bindirilirken, bir sanık "Dişlerimi gösteriyim mi?" diyerek basın mensuplarına tepki gösterdi.

Fetö Şirketine Ortak Olduğumdan Dolayı Kendimi Ayıplıyorum"
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fetö Şirketine Ortak Olduğumdan Dolayı Kendimi Ayıplıyorum' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement