Son dakika Kırklareli haberleri, Kırklareli son dakika, son dakika Kırklareli

Son Dakika Kırklareli Haberleri

 • CHP'den aday gösterilmeyen Serdar Türker'e teklif iddiası
  15:38 CHP'den aday gösterilmeyen Serdar Türker'e teklif iddiası

  Kırklareli'nde belediye başkanlığı için CHP'den aday gösterilmeyen Serdar Türker, adaylıktan çekilmesi için daire başkanlığı ve şoförlü makam aracı teklif edildiğini iddia etti.

 • Trakya'dan geçen ay 178 milyon dolarlık ihracat yapıldı
  14:17 Trakya'dan geçen ay 178 milyon dolarlık ihracat yapıldı

  Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ'dan geçen ay 178 milyon 7 bin 490 dolarlık ihracat yapıldı. Tekirdağ, ihracat rakamlarıyla ön plana çıkan il oldu. Kırklareli ikinci, Edirne ise üçüncü sırada yer aldı. Tekirdağ'ın ihracatı geçen yıla göre artış gösterdi. Sektörel bazda Tekirdağ'dan en çok demir ve demir dışı metaller sektöründe ihracat yapılırken, Kırklareli ve Edirne hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektöründe öne çıktı.

 • Kırklareli'nde şehit annesi, Kur'an kursu için emekli maaşını bağışladı
  13:12 Kırklareli'nde şehit annesi, Kur'an kursu için emekli maaşını bağışladı

  Kırklareli Müftülüğü tarafından başlatılan Kur'an kursu inşaatı yardım kampanyasına destek vermek isteyen şehit annesi, emekli maaşını bağışladı. İl Müftüsü, yapılan bağışın anlamlı olduğunu belirtti ve herkesin desteğini beklediklerini ifade etti. Ayrıca Pınarhisar Belediyesi tarafından yapılacak olan yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi hakkında da bilgi verildi.

 • Kırklareli'nde Longoz ve Istranca ormanları 2 bin 62 hayvan türüne yaşam alanı oluyor
  11:13 Kırklareli'nde Longoz ve Istranca ormanları 2 bin 62 hayvan türüne yaşam alanı oluyor

  Trakya'nın Karadeniz kıyılarındaki, meşe ve çam ağaçlarından oluşan Istranca ormanları ile Türkiye'nin ve Avrupa'nın kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan İğneada Longoz ormanları 2 bin 62 tür yaban hayvana ev sahipliği yapıyor. Ormanlar, kuş ve bitki türleri ile karasal ekosistem açısından da önemli bir bölge olarak dikkat çekiyor.

 • Ali Babacan, Tekirdağ ve Kırklareli'nde seçim çalışmalarına devam etti
  20:33 Ali Babacan, Tekirdağ ve Kırklareli'nde seçim çalışmalarına devam etti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Tekirdağ ve Kırklareli'nde yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu. Babacan, Lüleburgaz, Çorlu ve diğer ilçelerde vatandaşları selamladı, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi ve seçim ofisi açılışlarına katıldı.

 • Kırklareli'nde düzenlenen kaçak içki operasyonunda 6 şüpheli gözaltına alındı
  14:11 Kırklareli'nde düzenlenen kaçak içki operasyonunda 6 şüpheli gözaltına alındı

  Kırklareli'nde yapılan operasyonda, kaçak içki ticareti yapıldığı bilgisi üzerine 6 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise 21 litre kaçak içki, 41 kilogram tütün, 70 elektronik sigara likiti, 800 sigara paketleme kutusu ve 39 bin 96 makaron ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Kırklareli'de Kaçakçılık Operasyonunda 6 Şüpheli Yakalandı
  12:40 Kırklareli'de Kaçakçılık Operasyonunda 6 Şüpheli Yakalandı

  Kırklareli'de polis ekipleri tarafından düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 6 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda kaçak alkollü içki, tütün ürünleri ve sigara malzemeleri ele geçirildi. Şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Cumhur İttifakı Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut Ziyaretlerini Sürdürüyor
  10:45 Cumhur İttifakı Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut Ziyaretlerini Sürdürüyor

  Derya Bulut, Devlet Su İşleri 112. Şube Müdürlüğü ve Karayolları 15. Şube Şefliği'ni ziyaret ederek personelle görüştü. Projelerini anlatan Bulut, kentin gelişmesi ve kalkınması için aday olduğunu belirtti. Esnafları da ziyaret eden Bulut, vatandaşlardan destek isteyerek kentin sorunlarını çözmek için çalışacağını ifade etti. Bulut, kentin hak ettiği hizmetlere kavuşması gerektiğini vurgulayarak seçimin önemini vurguladı. Programına kahvehane ziyaretleriyle devam etti.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, ziyaretlerde bulundu
  09:25 Kırklareli Valisi Birol Ekici, ziyaretlerde bulundu

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Burhan Üstünkol ve Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Lütfi Akca'yı makamında kabul etti. Vali Ekici, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca Kırklareli'nde yaya geçitlerinde yapılan denetimlerde öğrencilere eğitim verildi.

 • Kırklareli'nde 6 düzensiz göçmen yakalandı
  09:13 Kırklareli'nde 6 düzensiz göçmen yakalandı

  Kırklareli'nde yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 6 düzensiz göçmen, Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Göçmenler, işlemlerin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Edirne'de iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı
  01 Mar Edirne'de iki otomobil çarpıştı: 5 yaralı

  Edirne Havsa yolu Tayakadın köyü mevkiinde meydana gelen kazada, M.K. kontrolündeki bir otomobil ile 22 BK 160 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada, aralarında bir bebeğin de olduğu toplam 5 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Kırklarelili çiftçiler ilkbahar yağışlarını bekliyor
  01 Mar Kırklarelili çiftçiler ilkbahar yağışlarını bekliyor

  Kırklareli'nde buğdayın gelişimi 1 ay önden seyrediyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle üreticiler kaliteli ve verimli bir sezon için ilkbahar yağışlarını bekliyor. Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, buğdayın durumunun iyi olduğunu ve veriminin yüksek olmasını ön gördüklerini belirtti. İlkbahar yağışlarının verimli ve kaliteli bir sezon için önemli olduğunu vurguladı.

 • Kırklareli'nde anaokulu öğrencileri kütüphaneyi ziyaret etti
  01 Mar Kırklareli'nde anaokulu öğrencileri kütüphaneyi ziyaret etti

  Kırklareli'nde anaokulu öğrencileri İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphane Müdürü Hilal Sıcak, öğrencilere kütüphaneyi gezdirerek bilgi verdi. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için bu tür gezi ve ziyaretlerin önemli olduğu vurgulandı.

 • Kırklareli'nde Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği: Oğlak ve Kuzuların Doğumu Sevinç Kaynağı
  01 Mar Kırklareli'nde Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği: Oğlak ve Kuzuların Doğumu Sevinç Kaynağı

  Kırklareli, koyun ve keçi yetiştiriciliğinde öne çıkan bir il. Kentte 282 bin koyun ve 56 bin keçi bulunuyor. Oğlak ve kuzuların doğumu, hayvan yetiştiricilerini sevindiriyor. Doğumlar her yıl şubat ve mart aylarında yoğunlaşıyor. Besiciler, hayvanlarının sağlığı ve refahı için büyük bir özveriyle çalışıyor.

 • Trakya Bölgesinde 2024 Ocak Ayında 288,9 Milyon Dolar İhracat ve 202,1 Milyon Dolar İthalat Gerçekleşti
  29 Şub Trakya Bölgesinde 2024 Ocak Ayında 288,9 Milyon Dolar İhracat ve 202,1 Milyon Dolar İthalat Gerçekleşti

  TÜİK'in 2024 yılı Ocak ayı verilerine göre Trakya bölgesinde 288,9 milyon dolar ihracat, 202,1 milyon dolar ithalat yapıldığı belirlendi. Edirne'de ihracat 8,4 milyon dolar, Tekirdağ'da 250,4 milyon dolar, Kırklareli'nde ise 30,1 milyon dolar olarak gerçekleşti. İthalat rakamlarına göre ise Edirne 9,1 milyon dolar, Tekirdağ 181,7 milyon dolar, Kırklareli 11,3 milyon dolar ithalat yapmıştır. En çok ihracat yapılan ülkeler Edirne için Bulgaristan, Kırklareli için Rusya Federasyonu, Tekirdağ için Çin olurken, en çok ithalat yapılan ülkeler Edirne için Bosna-Hersek, Kırklareli için Cibuti, Tekirdağ için Almanya olarak belirlendi.

 • Kırklarelili Samet Topuz, Mesai Arkadaşına Karaciğer Bağışında Bulunarak Sağlığına Kavuşmasını Sağladı
  29 Şub Kırklarelili Samet Topuz, Mesai Arkadaşına Karaciğer Bağışında Bulunarak Sağlığına Kavuşmasını Sağladı

  Kırklarelili Samet Topuz, kan vermek için gittiği hastanede donör olup mesai arkadaşı Sevgi Demirtaş'a karaciğer bağışında bulunarak sağlığına kavuşmasını sağladı. Demirtaş, karaciğer yetmezliği nedeniyle İstanbul'da tedavi görmek zorunda kalmıştı. Topuz, kan verme işlemi sonrası donör olabileceğini öğrenince karaciğerini bağışlamaya karar verdi. Yapılan operasyon sonrası Demirtaş sağlığına kavuştu ve mesaisine döndü. Demirtaş, Topuz'un hayatına dokunduğunu ve ona minnettar olduğunu belirtirken, Topuz ise karaciğerini vermekten hiç tereddüt etmediğini söyledi.

 • Kırklareli Jandarma Komutanlığı Vatandaşları Dolandırıcılık Konusunda Bilgilendirdi
  29 Şub Kırklareli Jandarma Komutanlığı Vatandaşları Dolandırıcılık Konusunda Bilgilendirdi

  Kırklareli Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kofçaz ilçesine bağlı köyleri ziyaret ederek muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ekipler, telefon ve internet üzerinden dolandırıcılık konularında bilgilendirme yaparak vatandaşları bilinçlendirdi. Ayrıca, bilgilendirme afişi ve broşürler de dağıtıldı.

 • Trakya'da Zincir Marketlerde Ramazan Denetimi
  29 Şub Trakya'da Zincir Marketlerde Ramazan Denetimi

  Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne'de ramazan ayı öncesinde zincir marketlerde yapılan denetimlerde, fahiş fiyat artışı ve etiket kontrolü gerçekleştirildi. Denetimlerde, ürün fiyatları ile etiketler arasındaki farklar incelenirken, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere idari para cezası uygulanacağı belirtildi. Edirne ve Tekirdağ'da da benzer denetimlerin yapıldığı ve ramazan ayında da denetimlerin devam edeceği bildirildi.

 • Kırklareli'nde İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  29 Şub Kırklareli'nde İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Kırklareli'nde Vali Birol Ekici başkanlığında İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Aytaç Babalıoğullu, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve mesleki eğitimde iş sağlığı ve güvenliği konuları ele alındı. Toplantı, kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

 • Kırklareli'nde Jandarma Operasyonu: Tarihi Objeler ve Ruhsatsız Silahlar Ele Geçirildi
  28 Şub Kırklareli'nde Jandarma Operasyonu: Tarihi Objeler ve Ruhsatsız Silahlar Ele Geçirildi

  Kırklareli'nde İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda, Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde 11 şüpheliye yönelik yapılan aramalarda, 1 adet ruhsatsız tabanca, 94 adet fişek, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet tarihi obje, 100 kilogram bandrolsüz nargile tütünü, 30 adet elektronik sigara, 150 paket içi tütün doldurulmuş makaron, 5 kilogram tütün, 30 paket puro ve 50 paket kaçak sigara ele geçirildi. Operasyon sonucunda 11 şüpheli gözaltına alındı.

 • Kırklareli'nde Jandarma Ekipleri Vatandaşları Telefon Dolandırıcılığı Konusunda Bilgilendirdi
  28 Şub Kırklareli'nde Jandarma Ekipleri Vatandaşları Telefon Dolandırıcılığı Konusunda Bilgilendirdi

  Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kofçaz ilçesindeki sorumlu oldukları bölgelerde vatandaşlara telefon dolandırıcılığı konusunda bilgilendirme yaptı. Vatandaşlara, kendilerini güvenlik görevlisi, polis, asker veya kamu görevlisi olarak tanıtan ve para talep eden dolandırıcılara itibar edilmemesi ve hemen 112 Acil çağrı ve ihbar hattının aranması gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.

 • Kırklareli'nde tarihi eser ve tütün kaçakçılığı operasyonunda 11 şüpheli gözaltına alındı
  28 Şub Kırklareli'nde tarihi eser ve tütün kaçakçılığı operasyonunda 11 şüpheli gözaltına alındı

  Kırklareli'nde yapılan operasyonda, tarihi eser ve tütün kaçakçılığı yapan 11 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda silah, tarihi obje ve kaçak sigara ele geçirildi.

 • Kırklareli'nde 11 düzensiz göçmen yakalandı
  28 Şub Kırklareli'nde 11 düzensiz göçmen yakalandı

  Kırklareli'nde yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 11 düzensiz göçmen, Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Göçmen kaçakçılığı iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı. Tutuklanan 2 şüpheli, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Kırklareli'nde 11 düzensiz göçmen yakalandı
  28 Şub Kırklareli'nde 11 düzensiz göçmen yakalandı

  Kırklareli'nde yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 11 düzensiz göçmen, Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Göçmen kaçakçılığı iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı. Tutuklanan 2 şüpheli, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Kırklareli'de Kasten Yaralama Suçundan Aranan Şüpheli Yakalandı
  28 Şub Kırklareli'de Kasten Yaralama Suçundan Aranan Şüpheli Yakalandı

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesine bağlı Mutlu köyünde jandarma ekipleri tarafından yapılan devriye sırasında kasten yaralama suçundan aranan ve 4 yıl 8 ay 7 gün kesinleşmiş cezası bulunan şüpheli yakalandı. Şüpheli, jandarma işlemlerinin ardından tutuklanarak Kırklareli E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

 • Kırklareli'de 11 kaçak göçmen yakalandı, 5 şüpheli gözaltına alındı
  28 Şub Kırklareli'de 11 kaçak göçmen yakalandı, 5 şüpheli gözaltına alındı

  Kırklareli'de düzensiz göçün önlenmesi ve kayıt dışı göçmenlerin sınır dışı edilmesi amacıyla yapılan operasyonda, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 11 kaçak göçmen yakalandı. Ayrıca, kaçak göçmenlere organizatörlük yaptığı iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler adliyeye sevk edildi ve mahkemece tutuklanan 2 kişi dışında diğerleri serbest bırakıldı. Operasyonda kullanılan 2 araca el konuldu.

 • Babaeski'de firari hükümlü yakalandı
  28 Şub Babaeski'de firari hükümlü yakalandı

  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 4 yıl 8 ay 7 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü, Jandarma ekipleri tarafından Mutlu köyündeki evinde yakalandı. Yakalanan hükümlü, işlemlerin ardından cezaevine gönderildi.

 • AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün'ü ziyaret etti
  28 Şub AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün'ü ziyaret etti

  AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün'ü ziyaret ederek belediye çalışmaları ve yatırımlar hakkında bilgi aldı. Gün, Demirköy'ü daha modern hale getirmek için doğa ve deniz turizmi açısından önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 • AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesinin 27. Yıl Dönümünde Açıklama Yaptı
  28 Şub AK Parti Teşkilatları 28 Şubat Darbesinin 27. Yıl Dönümünde Açıklama Yaptı

  Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da AK Parti Teşkilatları, 28 Şubat postmodern darbesinin 27. yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Açıklamalarda, darbenin toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde rehin tutmak amacıyla yapıldığı vurgulandı. Ayrıca, darbenin İslami kimliğe sahip toplumun haklarını kısıtladığı ve demokrasiye zarar verdiği belirtildi.

 • Kırklareli'nde Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  28 Şub Kırklareli'nde Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Kırklareli'nde Vali Birol Ekici başkanlığında düzenlenen Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, gündem maddeleri görüşüldü ve İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit tarafından çalışmalar hakkında bilgi verildi. Ayrıca, Kırklareli Gençlik ve Spor Müdürü Emrah Yüksel Babuşcu, U-17 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Nil Aktaş'ı tebrik etti. Vergi Haftası kapsamında ise Defterdar Satılmış Cem Öksüz, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık'ı ziyaret ederek vergi bilincinin önemini vurguladı.

 • Babaeski'de Atatürk Ortaokulu'nda yangın tatbikatı gerçekleştirildi
  28 Şub Babaeski'de Atatürk Ortaokulu'nda yangın tatbikatı gerçekleştirildi

  Babaeski ilçesinde bulunan Atatürk Ortaokulunda Sivil Savunma Haftası dolayısıyla yangın tatbikatı yapıldı. İtfaiye ekipleri tarafından kontrollü olarak yakılan ateşin söndürülmesi öğrencilere uygulamalı olarak anlatıldı. Okul içerisinden öğrencilerin tahliyesi çalışması yapılarak, toplanmaları sağlandı. İtfaiye ekipleri, okullardan gelen talepler doğrultusunda tatbikatlarla eğitim verdiklerini belirtti.

 • Edirne ve Kırklareli'nde Meyve Ağaçları Erken Çiçek Açtı
  27 Şub Edirne ve Kırklareli'nde Meyve Ağaçları Erken Çiçek Açtı

  Edirne ve Kırklareli'nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle bazı meyve ağaçları, erken çiçek açtı. Erik, badem ve kayısı gibi ağaçlar, arılar ve kelebeklerle güzel görüntü oluşturdu. Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, ağaçların mevsime göre erken çiçek açtığını ifade ederek, bölgede havaların mevsim normallerinin üzerinde olduğuna dikkat çekti.

 • Edirne ve Kırklareli'nde Meyve Ağaçları Erken Çiçek Açtı
  27 Şub Edirne ve Kırklareli'nde Meyve Ağaçları Erken Çiçek Açtı

  Edirne ve Kırklareli'nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle bazı meyve ağaçları, erken çiçek açtı. Çiçek açan erik, badem ve kayısı gibi ağaçlar, arılar ve kelebeklerle güzel görüntü oluşturdu. Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, ağaçların mevsime göre erken çiçek açtığını ifade ederek, bölgede havaların mevsim normallerinin üzerinde olduğuna dikkat çekti.

 • Kırklareli'nde aort damarı yırtılan hasta operasyonla sağlığına kavuştu
  27 Şub Kırklareli'nde aort damarı yırtılan hasta operasyonla sağlığına kavuştu

  Kırklareli'nde aort damarı yırtılan bir hasta, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. Hastanın genel durumu iyi ve taburcu edilecek durumda olduğu belirtildi.

 • Kırklareli Gençlik Merkezi'nden 90 öğrenci TEKNOFEST'e başvurdu
  27 Şub Kırklareli Gençlik Merkezi'nden 90 öğrenci TEKNOFEST'e başvurdu

  Kırklareli Gençlik Merkezi Deneyap Teknoloji Atölyesi'nden 90 öğrenci, 41 proje ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e başvurdu. TEKNOFEST'te insanlık yararına teknoloji, akıllı ulaşım, sanayide dijital teknolojiler, tarım teknolojileri, çevre ve enerji teknolojileri, eğitim teknolojileri, engelsiz yaşam teknolojileri ve robolig kategorilerinde 41 proje hazırlandığını ifade eden Deneyap Teknoloji Atölyesi sorumlusu Yıldız Girgin, yarışmalarda birçok proje ile başarı sağlanacağını kaydetti. Öğrencilerin her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiye uyum sağlaması için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Girgin, öğrencilere TEKNOFEST'te başarı diledi.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, İğneada'da sağlık merkezi ve istasyonun temelini attı
  27 Şub Kırklareli Valisi Birol Ekici, İğneada'da sağlık merkezi ve istasyonun temelini attı

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, İğneada Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun temel atma törenine katıldı.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, Vergi Haftası dolayısıyla Defterdar Satılmış Cem Öksüz'ü kabul etti
  27 Şub Kırklareli Valisi Birol Ekici, Vergi Haftası dolayısıyla Defterdar Satılmış Cem Öksüz'ü kabul etti

  Vali Ekici, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artması gerektiğini vurgulayarak Öksüz'ün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Cumhur İttifakı Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut ise KTSO Başkanı Soner Ilık'ı ziyaret ederek kentin kalkınmasında sivil toplum örgütlerinin önemini vurguladı ve destek istedi.

 • Kırklareli'nde Umre Ziyareti İçin Yola Çıkan Kafile Uğurlandı
  26 Şub Kırklareli'nde Umre Ziyareti İçin Yola Çıkan Kafile Uğurlandı

  Kırklareli'nden kutsal topraklara ziyaret etmek için yola çıkacak olan 70 kişilik kafile, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen programla uğurlandı. İl Müftüsü Yusuf Eviş, ziyarette yaptığı konuşmada kutsal toprakların önemine vurgu yaparak, ziyaret süresince zamanın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 • Kırklareli'de cinayet zanlısı baba ve oğul yargılanıyor
  26 Şub Kırklareli'de cinayet zanlısı baba ve oğul yargılanıyor

  Kırklareli'nde geçen yıl yaşanan cinayetin zanlıları olan baba ve oğul, 'kasten öldürme' ve 'kişinin hatırasına hakaret' suçlarından yargılanmaya başlandı. Tutuklu sanık M.E, maktulu öldürdüğünü itiraf ederken, babası B.E ise suçlamaları kabul etmeyerek beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, baba ve oğlunun tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 • Kırklareli Valisi Esnaf Ziyaretinde
  26 Şub Kırklareli Valisi Esnaf Ziyaretinde

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Cumhuriyet Meydanı'ndaki esnafı ziyaret ederek sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, gülle atma Türkiye şampiyonu Bülent Döçler'i tebrik etti. Kırklareli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

 • Kırklareli'nde 70 Kişi Umre Ziyareti İçin Uğurlandı
  25 Şub Kırklareli'nde 70 Kişi Umre Ziyareti İçin Uğurlandı

  Kırklareli'nde düzenlenen törende, 70 kişi umre ziyareti için kutsal topraklara uğurlandı. Kırklareli Müftüsü Yusuf Eviş'in yaptığı dua ve konuşmada, umre ziyaretlerinin önemi vurgulandı. Umre adayları daha sonra yakınlarıyla vedalaştı.

 • Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Toplantısı Yapıldı
  25 Şub Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Toplantısı Yapıldı

  Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen toplantıda hayvan hastalıkları, mücadele yöntemleri, ari işletme çalışmaları, tazminatlar ve veteriner bilgi sistemleri ele alındı. Toplantının ardından Değirmencik köyünde tüberkülin uygulaması ve test değerlendirmeleri yapıldı.

 • Kırklareli'nde Kadınlar Tarafından Yetiştirilen Pırasalar Sofralara Geliyor
  25 Şub Kırklareli'nde Kadınlar Tarafından Yetiştirilen Pırasalar Sofralara Geliyor

  Kırklareli'nde kadınlar tarafından yetiştirilen pırasalar, zahmetli bir yolculuğun ardından sofralara geliyor. Istranca Dağları'nın eteklerinde haziran ayında ekimi yapılan pırasa fideleri, kaynak sularıyla sulandıktan sonra otlarından arındırılması için çapalanıyor. Vize ilçesine bağlı köylerde kadınlar tarafından özenle bakımları yapılan pırasaların hasadına ocak ayından itibaren başlanıyor. İmece usulü toplanan ve 'patpat' olarak tabir edilen tarım araçlarına yüklenen pırasalar, kökündeki çamurdan arındırılmak amacıyla Çakıllı beldesindeki yıkama havuzlarına getiriliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye kadar düştüğü bölgede kadınlar tüm zorluklara rağmen mesailerini sürdürüyor. Kadınlar çamurdan arındırdıkları pırasaları demetler haline getirdikten sonra kilogramı 15 liradan satışa sunuluyor. Vize Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen 'Pırasa Tarımında Yeşeren Bereket Projesi' kapsamında üretici kadınlar desteklenecek. Proje kapsamında eğitim faaliyetleri ve fide desteği sağlanacak. İlçede 150 dekar alandaki üretimin kısa sürede 500 dönüme çıkarılması hedefleniyor.

 • Kırklareli'nde Berat Kandili'nde Camilere Akın
  24 Şub Kırklareli'nde Berat Kandili'nde Camilere Akın

  Kırklareli'nde Ramazan ayının habercisi Berat Kandili'nde camilere akın eden vatandaşlar, dua ve ibadetle geceyi idrak etti. Şaban ayının 15. gecesi olan Berat Kandili, tüm ülkede olduğu gibi Kırklareli'nde de ibadetlerle, okunan Kur'an-ı Kerim ve yapılan dualarla ihya ediliyor. Programda İl Müftü Yardımcısı Ramazan Özdemir verdiği vaazda Berat Gecesi'nin önemine değinerek, kurtuluş, af ve arınma gecesi olduğunu belirtti.

 • Berat Kandili, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki Camilerde Dualarla İdrak Edildi
  24 Şub Berat Kandili, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki Camilerde Dualarla İdrak Edildi

  Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki camilerde Berat Kandili dolayısıyla düzenlenen programlarda Kur'an-ı Kerim ve ilahiler okundu, dua edildi. İl Müftü Yardımcısı Ramazan Özdemir, kandillerin duaların kabulü ve günahların affedilmesi umuduyla dolu geceler olduğunu belirtti. Programlar sonunda vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı.

 • Kırklareli'nde Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
  24 Şub Kırklareli'nde Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Kırklareli'nde jandarma ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 84 uyuşturucu hap ele geçirildi.

 • Kırklareli'nde Firari Hükümlü Yakalandı
  24 Şub Kırklareli'nde Firari Hükümlü Yakalandı

  Kırklareli'nde jandarma ekipleri tarafından aranan ve 8 yıl 6 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir firari hükümlü, Kaynarca beldesinde yakalandı. İşlemleri tamamlanan hükümlü cezaevine teslim edildi.

 • Kırklareli'nde 13 kaçak göçmen yakalandı
  24 Şub Kırklareli'nde 13 kaçak göçmen yakalandı

  Kırklareli'nde polis ve jandarma ekipleri tarafından kent merkezi ile Kofçaz ilçesinde 13 kaçak göçmen yakalandı. Yakalanan kaçak göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Kırklareli'nde kaçak avcılıkta kullanılan 2 güme imha edildi
  24 Şub Kırklareli'nde kaçak avcılıkta kullanılan 2 güme imha edildi

  Pehlivanköy ilçesine bağlı Akarca köyünde kaçak avcılıkta kullanıldığı iddia edilen 2 güme, jandarma ekipleri tarafından tespit edilerek imha edildi. Ele geçirilen avcı kulübesi de sökülerek imha edildi.

 • Kırklareli'nde Kaçak Tütün Operasyonu: 5,5 Kilogram Tütün ve 2 Litre İçki Ele Geçirildi
  24 Şub Kırklareli'nde Kaçak Tütün Operasyonu: 5,5 Kilogram Tütün ve 2 Litre İçki Ele Geçirildi

  Kırklareli'nin Vize ilçesinde jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, kaçak tütün satışı yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçildi. Operasyonda 5,5 kilogram kaçak tütün, 400 tütün doldurulmuş makaron ve 2 litre içki ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı.

 • Kırklareli'nde Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
  24 Şub Kırklareli'nde Uyuşturucu Operasyonu: 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Kırklareli'nde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Vize ilçesinde uyuşturucu ticareti yapıldığı bilgisine ulaştı. Şüphelilerin evinde yapılan aramada narkotik dedektör köpeği 'Zula' ile birlikte 84 uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyon kapsamında 2 şüpheli gözaltına alındı.

 • Pınarhisar'da firari hükümlü yakalandı
  24 Şub Pınarhisar'da firari hükümlü yakalandı

  Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde 8 yıl 6 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü, Pınarhisar Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kaynarca beldesinde yakalandı. Yakalanan hükümlü, işlemlerin ardından cezaevine gönderildi.

 • Kırklareli'nde kaçak tütün operasyonu
  24 Şub Kırklareli'nde kaçak tütün operasyonu

  Kırklareli'nde yapılan operasyonda bir evde kaçak tütün, sigara sarma makinesi ve içki ele geçirildi. Şüpheli gözaltına alındı.

 • Trakya'da kış koşulları buğday üretimi açısından olumlu seyrediyor
  24 Şub Trakya'da kış koşulları buğday üretimi açısından olumlu seyrediyor

  Trakya'da kış koşulları buğday üretimi açısından olumlu seyrederken çiftçiler, kalite ve verim artışı için ilkbahar yağışlarını bekliyor. Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ Ziraat Odası başkanları, buğdayın gelişimi için son derece elverişli olan hava şartlarının yanı sıra ilkbahar yağışlarının da büyük önem taşıdığını belirtti. Geçen yılki kuraklık sonrası bu sene alınan yağışların çiftçileri sevindirdiği ve buğdayın durumunun iyi olduğu ifade edildi.

 • Lüleburgaz'da park halindeki otomobile çarpan araç kaçtı
  24 Şub Lüleburgaz'da park halindeki otomobile çarpan araç kaçtı

  Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde seyir halindeki bir otomobil, park halindeki başka bir otomobile çarpıp olay yerinden kaçtı. Çarpmanın etkisiyle hasar alan otomobilde kimsenin olmaması faciayı önledi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Kırklareli'ndeki Orgeneral Muhittin Önür Göleti'nde Durgun Sulardan Geçiş Eğitimi
  24 Şub Kırklareli'ndeki Orgeneral Muhittin Önür Göleti'nde Durgun Sulardan Geçiş Eğitimi

  Kırklareli'ndeki Orgeneral Muhittin Önür Göleti'nde gerçekleştirilen durgun sulardan geçiş eğitimi, Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntülerle göz doldurdu. Türk yapımı olan 'Samur' araçları, suya girerek kısa sürede seyyar köprü haline gelerek tank ve askeri araçların karşı kıyıya geçişini sağladı.

 • Tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 20 şüpheli serbest bırakıldı
  24 Şub Tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda gözaltına alınan 20 şüpheli serbest bırakıldı

  Kırklareli merkezli 11 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 240 tarihi eser niteliğinde obje ve 2 dedektör ele geçirildi.

 • Kırklareli'nde 13 düzensiz göçmen yakalandı
  24 Şub Kırklareli'nde 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Kırklareli'nde yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 13 düzensiz göçmen, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Yabancı uyruklular, işlemlerin ardından Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Lüleburgaz'da çöp konteynerinde çıkan yangın söndürüldü
  24 Şub Lüleburgaz'da çöp konteynerinde çıkan yangın söndürüldü

  Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, Hürriyet Mahallesi'nde bulunan çöp konteynerinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yanıcı bir madde nedeniyle alev alan çöp konteyneri, çevreye koku ve duman yaydı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, alevleri kontrol altına alarak yangını söndürdü.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu STK temsilcileri ile buluştu
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu STK temsilcileri ile buluştu

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nde STK temsilcileri ile bir araya gelerek, yaptıkları yatırımları anlattı. Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tempolarına bakarak, daha fazla çalışma motivasyonu aldıklarını belirtti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışlarına katıldı
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışlarına katıldı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli, Babaeski ve Lüleburgaz ilçelerindeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışlarına katıldı. Uraloğlu, yaptığı konuşmalarda partisinin başarılı hizmetlerini ve 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde Cumhur İttifakı Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut'a destek istedi. Babaeski ve Lüleburgaz ilçelerinde de konuşan Uraloğlu, bölünmüş yol uzunluğunu artıran hizmetlerini vurguladı.

 • MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut'un Roman ezgileriyle hazırladığı seçim şarkısı viral oldu
  23 Şub MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut'un Roman ezgileriyle hazırladığı seçim şarkısı viral oldu

  Yerel seçime sayılı günler kala MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut'un, Roman ezgileriyle hazırladığı seçim şarkısıyla, rakibi mevcut belediye başkanını eleştirmesi viral oldu. Kırklareli'nin bozuk sokakları, parkları ve yarım kalan yatırımları ile ilgili şarkı izlenme rekorları kırıyor.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 'Cumhurbaşkanımızın temposuna göre heyecanla yolumuza devam ediyoruz'
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu: 'Cumhurbaşkanımızın temposuna göre heyecanla yolumuza devam ediyoruz'

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bir düğün salonunda gerçekleştirilen STK temsilcileri buluşmasında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın enerjisinin kendilerini motive ettiğini belirterek, yapılan yatırımların hızla devam ettiğini ve Kırklareli'ni AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak istediklerini söyledi.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nde Demir Yolu Altyapısını Modernize Ettiklerini Açıkladı
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nde Demir Yolu Altyapısını Modernize Ettiklerini Açıkladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nin demir yolu altyapısını modernize ettiklerini ve Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren projesi ile Kırklareli'ni İpek Demiryolu güzergahının önemli merkezlerinden biri haline getireceklerini açıkladı. Ayrıca, Kırklareli'nin Vize ve Demirköy ilçeleri çevre yollarının açılış törenine katılan Uraloğlu, şehrin ulaşım altyapısını güçlendirmek için yapılan çalışmalardan bahsetti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de yeni ulaşım projelerinin açılışını yaptı
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de yeni ulaşım projelerinin açılışını yaptı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmek, modernize etmek ve vatandaşlarımıza daha konforlu bir yaşam sunmak hedefiyle önemli adımlar atıyoruz.

 • Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verdi
  23 Şub Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verdi

  Kırklareli Sağlık Müdürlüğü öğrencilere kanser farkındalık eğitimi verirken, KTSO personeline stratejik plan hazırlama eğitimi verildi. Ayrıca Kırklareli Üniversitesi tarafından düzenlenecek Kariyer Günleri programının detayları açıklandı.

 • Babaeski'de 39 litre gümrük kaçağı içki ele geçirildi
  22 Şub Babaeski'de 39 litre gümrük kaçağı içki ele geçirildi

  Babaeski ilçesinde yapılan bir operasyonda, Taşköprü mevkiinde durdurulan bir otomobilde 39 litre gümrük kaçağı içki bulundu. Olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca, Kırklareli'nde kaçak avcılıkta kullanılan bir kulübe de imha edildi.

 • Kırklareli Merkezli Operasyonda 20 Şüpheli Gözaltına Alındı
  22 Şub Kırklareli Merkezli Operasyonda 20 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Kırklareli merkezli 11 ilde yapılan operasyonda tarih eser kaçakçılığına yönelik 20 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 240 adet tarihi eser niteliği taşıyan objeler ve 2 adet define arama dedektörü ele geçirildi.

 • 11 ilde düzenlenen operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı
  22 Şub 11 ilde düzenlenen operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı

  Kırklareli merkezli olarak gerçekleştirilen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda, Kırklareli ile birlikte 10 farklı ilde düzenlenen operasyonlarda 20 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda 240 tarihi eser niteliğinde obje ve 2 dedektör ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Lüleburgaz'da 33 şişe gümrük kaçağı içki ele geçirildi
  22 Şub Lüleburgaz'da 33 şişe gümrük kaçağı içki ele geçirildi

  Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, S.Ş isimli şahıstan 33 şişe gümrük kaçağı alkollü içki ele geçirildi. Şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Vize'de okullar arası akıl ve zeka oyunları turnuvası yapıldı
  22 Şub Vize'de okullar arası akıl ve zeka oyunları turnuvası yapıldı

  Vize Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvada, ilk ve ortaokul öğrencileri 7 farklı kategoride yarıştı. Dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi verildi.

 • Kırklareli'nde trafik denetimlerinde 14 araç trafikten men edildi, 9 sürücünün ehliyetine el konuldu
  22 Şub Kırklareli'nde trafik denetimlerinde 14 araç trafikten men edildi, 9 sürücünün ehliyetine el konuldu

  Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, 1-20 Şubat tarihlerinde kent genelinde yapılan trafik denetimlerinde 2 bin 160 araç ve sürücü kontrol edildi. Denetimler sonucunda 364 araç sürücüsüne trafik cezası kesilirken, 14 araç trafikten men edildi ve 9 sürücünün ehliyetine geçici süreyle el konuldu.

 • Kırklareli'nde Göçmen Kaçakçılığı Davası Açıldı
  22 Şub Kırklareli'nde Göçmen Kaçakçılığı Davası Açıldı

  Kırklareli'nde göçmen kaçakçılığı iddiasıyla tutuklu biri 2 sanık hakkında 19'ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, sanıklardan birinin göçmen temin ettiği, diğerinin ise otomobil ile düzensiz göçmenleri taşıyan kamyonete öncülük yaptığı bilgisi yer alıyor. Sanıklar, 12 yıldan 19 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

 • Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonu: 15 gözaltı
  21 Şub Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonu: 15 gözaltı

  Kırklareli'nde polis ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda metamfetamin, bonzai, skunk, esrar, uyuşturucu hap, tabanca, pompalı tüfek ve 20 bin 480 lira ele geçirildi. 15 şüpheli adliye sevk edildi.

 • Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı
  21 Şub Kırklareli'nde uyuşturucu operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı

  Kırklareli'nde polis ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 248 gram metamfetamin, 21 gram bonzai, 15 gram skunk, 11 gram esrar, 4 uyuşturucu hap, 4 tabanca, pompalı tüfek ve 20 bin 480 lira ele geçirildi. Operasyon kapsamında 15 şüpheli gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi. Beş şüpheli tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Kırklareli'nde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 5 şüpheli tutuklandı
  21 Şub Kırklareli'nde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 5 şüpheli tutuklandı

  Kırklareli'nde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda metamfetamin, bonzai, skunk, esrar, uyuşturucu hap, tabanca, tüfek ve para ele geçirildi. 5 şüpheli tutuklandı, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • İğneada: Caz Maz Festivali Caz Müzisyenlerini Bir Araya Getiriyor
  21 Şub İğneada: Caz Maz Festivali Caz Müzisyenlerini Bir Araya Getiriyor

  Caz müzisyenleri 8-10 Mart'ta Kırklareli'ndeki Longosphere'de gerçekleştirilecek 'İğneada: Caz Maz' festivalinde bir araya gelecek. Festivalde Mert Pekduraner, Onur Diner, Kubilay Kan Quartet, Sonic Alchemy ve Can Tutuğ gibi birçok sanatçı sahne alacak. Ayrıca festivalde meditasyon, atölye çalışması ve spor etkinlikleri de düzenlenecek.

 • Romanya'dan Kaçak Yollarla Getirilen 65 Kilogram Sülük İçin Hapis İstemi
  21 Şub Romanya'dan Kaçak Yollarla Getirilen 65 Kilogram Sülük İçin Hapis İstemi

  Romanya'dan kaçak yollarla 65 kilogram sülüğü Türkiye'ye getirmeye çalıştığı iddia edilen sanık hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Kırklareli 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanığın gümrük işlemleri yaptırmadan sülükleri getirmeye çalıştığı belirtilirken, ele geçirilen sülüklerin piyasa değeri 421 bin 200 lira olarak açıklandı. Sanık S.G, Kırklareli 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

 • Kırklareli'nde yapılan huzur uygulamasında 8 şüpheli yakalandı
  21 Şub Kırklareli'nde yapılan huzur uygulamasında 8 şüpheli yakalandı

  Kırklareli'nde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen huzur uygulamasında, aranması olan 8 şüpheli yakalandı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan uygulama sonucunda, aranan şüpheliler gözaltına alındı.

 • KLÜ'de 13. Kariyer Günleri Başlıyor
  21 Şub KLÜ'de 13. Kariyer Günleri Başlıyor

  Kırklareli Üniversitesi'nde düzenlenecek olan 13. Kariyer Günleri etkinliği, 4-8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında 92 farklı faaliyet düzenlenecek ve 200 akademisyen ve eğitimci katılım sağlayacak. Programlar hem çevrimiçi hem de yüz yüze gerçekleştirilecek olup, etkinliğe tüm vatandaşlar davetlidir.

Advertisement