Fortune 500 Ödülleri Dağıtıldı - Son Dakika
Güncel

Fortune 500 Ödülleri Dağıtıldı

Fortune 500 Ödülleri Dağıtıldı

La Bosphorus'da düzenlenen geceye Doğan Tv Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ, Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Ali Ağaoğlu, Türk Havayolları Genel Müdürü Temel...

12.09.2013 03:42

La Bosphorus'da düzenlenen geceye Doğan Tv Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ, Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Ali Ağaoğlu, Türk Havayolları Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisş Asaf Savaş Akat, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, iş ve ekonomi dünyasından bir çok isim katıldı.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR KARLI BÜYÜME NASIL SAĞLANIR?"

"Fortune 500 Türkiye" ödül töreni öncesi yapılan "Parasal daralma sürecinde Türkiye'de sürdürülebilir karlı büyüme nasıl sağlanır?" konulu panele İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Asaf Savaş Akat, Türk Hava Yolları A.O. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Doç. Dr. Temel Kotil, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Yapı Kredi Bankası eski Genel Müdürü Burhan Karaçam katılırken, panelin moderatörlüğünü Fortune Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Ağaoğlu üstlendi.

EN ÇOK İHRACAT YAPAN ŞİRKET TÜRK HAVAYOLLARI

Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği panel sonrasında Türkiye'nin en başarılı 500 şirketine 6 ana kategoride 8 ödül verildi. Galada 'sırasını en fazla yükselten şirketler' kategorisinde Dumankaya İnşaat San. ve Tic. A.Ş., 'karını en çok arttıran şirketler' kategorsinde İhlas Holding A.Ş., 'en çok kar açıklayan şirketler' kategorisinde Türk Telekomünikasyon A.Ş., 'Satışlarını en çok arttıran şirketler' kategorisinde İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş. ödüle layık görüldü.

Öte yandan 'en çok ihracat yapan şirket' ise Türk Havayolları oldu. 'Net satışı en yüksek şirketler' kategorisinde ise 3 şirkete ödül verildi. Bu kategoride birinciliği Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. alırken, OMV Petrol Ofisi A.Ş ikinci, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. üçüncü oldu. Gecenin ana sponsoru olan Turkcell'in özel ödülü ise Selçuk Ecza Deposu'nun oldu.

(GK) - İstanbul

Kaynak: DHA

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement