Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Gökçek, Kılıçdaroğlu'na Karşı - Son Dakika

Gökçek, Kılıçdaroğlu'na Karşı

Kılıçdaroğlu, Gecekondu ve Bakkal Ziyareti Gerçekleştirdi, Vatandaşlarla Sohbet Etti.

Gökçek, Kılıçdaroğlu\'na Karşı
13.02.2010 - 07:35,

Kılıçdaroğlu varoşa indi Gökçek ile ipler gerildi.

ANKARA- CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında geçen yıl canlı yayında gerçekleşen "yolsuzluk düellosu", şu günlerde "gecekondu ziyareti ve belediyenin hizmetleri" tartışması üzerinden sürüyor.

Kılıçdaroğlu, "Sol sokağı göremedi. Ya tatile gittik. Ya da sıcak evimizde oturduk. Altındağ'da bir aileye misafir olduk mu?" özeleştirisinin ardından gecekondu ziyaretleri başlattı. Kılıçdaroğlu, hafta başında beraberinde bir grup milletvekili ile Altındağ'da bir ailenin evine konuk oldu. Ziyaret sırasında, eve gelen mahalle sakinleri, belediye hizmetlerinden memnun olmadıklarını ifade edip, kendilerine belediye tarafından dağıtılan erzakların tarihinin geçmiş olduğunu ifade etmişlerdi. Kılıçdaroğlu da, mahalle sakinlerine "bir dahaki seçimde AKP'ye oy vermemeleri yönünde" telkinde bulunmuştu. Gökçek ise, Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin planlı olduğunu, gidilen evin CHP'li Zekeriya Akıncı'nın bir akrabasına ait olduğunu ve düzmece bir ziyaret ile belediyeye eleştiriler yöneltildiğini söyledi.

Gökçek'in eleştirilerine Kılıçdaroğlu dün beraberinde bir grup gazeteci ile Mamak'ta bir gecekonduya habersiz giderek yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, gecekondu ziyaretinin ardından sokakta karşılaştığı mahalleli ile sohbet etti; sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu, gecekondu ziyaretine haberli gelip gelmediğinin sorulması üzerine

"Çat kapı yaptık"

"Öyle anlaşılıyor ki ziyaretle, çat kapıyı bazı arkadaşlarımız karıştırdılar. Burada da çat kapı yaptık. İnsanımızdan kaçacağımız bir şeyimiz yok ki? O bir ev ziyaretiydi. Elbette bir eve gidip, oturacaksınız, mahallede kadınları davet edeceksiniz. O farklı, bu farklı bir ziyaret. Onların istediği gibi olsun dedik, hay hay onların istediği gibi oldu" dedi. Bir gazetecinin Gökçek'in kendisine yönelik eleştirilerini anımsatması üzerine Kılıçdaroğlu, "Onları hiç eleştirmiyorum, muhatap da almıyorum. O fotoğrafı gördüğüm zaman, koltuğuna kaykılmış, rahat içinde, hesabını veremeyen, çocuklarının ne yaptığı belli olmayan... Böyle bir insandan, o tür eleştirileri beklemeyi çok yadırgamıyorum zaten, onun normal yapısı o. Onun için bu insanların sorunlarıyla ilgileniyoruz. Onlar ne derlerse desinler, istedikleri kadar debelensinler, çukurlarında yerlerini göreceklerdir" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Gökçek'in yanıtı da gecikmedi. Gökçek, kendisine yönelik sözlerinden dolayı Kılıçdaroğlu'nu mahkemeye vereceğini açıkladı.

'Bizimkiler daha yeni geliyor'

Kılıçdaroğlu Mamak'ta çatkapı gecekondu ve esnaf ziyareti yaptı. Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği Fadime Tercanlı "Siyasetçiler sadece seçim zamanı mı geliyor?" diye soran bir gazeteciye, "Seçim zamanı da gelmiyorlar. Onlarınkiler geliyor, toplanıyorlar, bizimkiler hiç gelmiyor, daha yeni geliyor" diye karşılık verdi

Kaynak: Haberler.Com
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Gökçek, Kılıçdaroğlu'na Karşı - Son Dakika


Advertisement