Iğdır?daki Basın Açıklamasında 2 Gözaltı - Son Dakika
Güncel

Iğdır?daki Basın Açıklamasında 2 Gözaltı

Iğdır?daki Basın Açıklamasında 2 Gözaltı

Iğdır'daki basın açıklamasında 2 gözaltı DBP, HDP ve KJA tarafından Iğdır'da gerçekleşen tencere-tava eylemi ve basın açıklamasının ardından çıkan tartışmada KJA Daimi Meclis Üyesi Sozdar Gökçe ile HDP Yöneticisi Vedat Yılmaz gözaltına alındı.

10.09.2015 21:23

Iğdır'daki basın açıklamasında 2 gözaltı

DBP, HDP ve KJA tarafından Iğdır'da gerçekleşen tencere-tava eylemi ve basın açıklamasının ardından çıkan tartışmada KJA Daimi Meclis Üyesi Sozdar Gökçe ile HDP Yöneticisi Vedat Yılmaz gözaltına alındı.

Bugün saat 15.00 sıralarında Cumhuriyet Caddesi'nde gerçekleşen basın açıklamasına Tuzluca Belediye Eş Başkanı Mehmet Gültekin DBP, HDP il yöneticileri, KJA'lıların yanı sıra 20 kişi katıldı. Basın açıklaması tencere-tava eylemi ile başladı. Gürültülü eylem devam ederken açıklamaya katılan göstericilerin etrafı polislerle sarıldı. Polis göstericileri gürültü yapmamaları konusunda uyardı. Basın açıklamasını Tuzluca Belediye Eş Başkanı Mehmet Gültekin yaptı. Gültekin, "Ölümün en acısını en ağırını bilen bir halkın evladı olarak lanet olsun bu ölümlerden medet umanlar demek için buradayız. Biz barış talebini haykırmak için buradayız. Bunca zulme bunca baskıya ve haksızlıklara rağmen buradayız. Sadece bir gün değil 2 gün değil 5 gün değil 1 haftaya aşkındır Cizre'de uygulanan ablukaya dikkat çekmek için buradayız. Biz metanetimizi koruyarak bu topraklarda barışı kalıcı hale getirmek için demokratik barış eylemlerimiz devam edecektir" dedi.

Basın açıklamasının ardından polisler ile partililer arasında gerginlik yaşandı. KJA Daimi Meclis Üyesi Sozdar Gökçe polislere, "Bizim bundan sonraki eylemlerimizi iki de bir gelip tehdit etmeyin" deyince sözlü tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmanın ardından Sozdar Gökçe ile HDP İl Yöneticisi Vedat Yılmaz gözaltına alındı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Iğdır?daki Basın Açıklamasında 2 Gözaltı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • tit : polislerimizi tebrik ediyor devamını bekliyorum 3 0 Yanıtla
  • igdirli: Gecceye bakin hele once konusmasini ogrensin 2 0 Yanıtla

Advertisement