Son dakika Tuzluca haberleri, Tuzluca son dakika, son dakika Tuzluca

Son Dakika Tuzluca Haberleri

 • Iğdır'da bulunan Üçkaya Vadisi kar yağışıyla beyaza büründü
  19 Şub Iğdır'da bulunan Üçkaya Vadisi kar yağışıyla beyaza büründü

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı sonucunda Tuzluca ilçesine bağlı Üçkaya köyünde bulunan Üçkaya Vadisi beyaz örtüyle kaplandı. Ağaçları, akarsuları ve sarp kayalıklarıyla ünlü olan 26 kilometrelik vadi, kış manzaralarıyla büyüleyici bir görüntü oluşturdu. Üçkaya Vadisi'nin karla kaplı hali dronlarla görüntülendi.

 • Iğdır'ın dağ köylerinde kış çetin geçiyor
  11 Şub Iğdır'ın dağ köylerinde kış çetin geçiyor

  Iğdır'ın yüksek kesimlerinde etkili olan kar ve soğuk hava nedeniyle dağ köylerinde kış çetin geçiyor. Soğuk hava ve aralıklarla kar yağışının etkili olduğu bölgede, dağ köylerindeki kar kalınlığı 50 santimetreyi geçti. Tuzluca ilçesinin dağ köylerinde beyaza bürünen köyler, Anadolu Ajansı ekibince dron ile görüntülendi.

 • Iğdır'da Üçkaya Gölü'nün donmuş yüzeyi dron ile kaydedildi
  10 Şub Iğdır'da Üçkaya Gölü'nün donmuş yüzeyi dron ile kaydedildi

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Üçkaya köyünde bulunan Üçkaya Gölü'nün yüzeyinde oluşan buz şekilleri, dron ile görüntülendi. Kentin yüksek kesimli bölgelerinde hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düşmesiyle akarsu, dere ve göller dondu. Köy sakinleri, gölün her mevsim ziyaretçi ağırladığını ve doğaseverlerin fotoğraf çekebileceği güzelliklere sahip olduğunu belirtti.

 • Iğdır'ın Tuzluca İlçesinde Sobadan Çıkan Kıvılcımlar 2500 Ot Balyasını Küle Çevirdi
  07 Şub Iğdır'ın Tuzluca İlçesinde Sobadan Çıkan Kıvılcımlar 2500 Ot Balyasını Küle Çevirdi

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bir evin soba bacasından çıkan kıvılcımlar yakındaki 2500 ot balyasını küle çevirdi. İlçede etkili olan rüzgar ve fırtınanın etkisiyle kıvılcımlar hayvanlar için toplanan ot balyalarına ulaştı. İtfaiye ekipleri yangını söndürdü ancak yaklaşık 2500 ot balyası kül oldu.

 • Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bin adet balya ot yangını
  06 Şub Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bin adet balya ot yangını

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde çıkan yangında bin adet balya otun yandığı belirtildi. Yangının soba külünden çıkan kıvılcım nedeniyle meydana geldiği iddia ediliyor. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köyde rahatsızlanan hamile kadın hastaneye ulaştırıldı
  05 Şub Kar ve tipi nedeniyle yolu kapanan köyde rahatsızlanan hamile kadın hastaneye ulaştırıldı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle ulaşımı kapanan Sarıbulak köyünde rahatsızlanan 9 aylık hamile kadın, Kars'tan gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. Sağlık ekipleri, kar ve tipiye rağmen köye ulaşarak kadını ambulansla Tuzluca Devlet Hastanesi'ne taşıdı.

 • Iğdır'daki Gökkuşağı Tepeleri Karla Kaplandı
  04 Şub Iğdır'daki Gökkuşağı Tepeleri Karla Kaplandı

  Iğdır'da etkili olan kar yağışı sonucu Tuzluca ilçesinde bulunan Gökkuşağı Tepeleri beyaz örtüyle kaplandı. Tepelerin kırmızı, kahverengi, boz ve sarı tonlarıyla oluşan görüntüsü ilgi çekiyor. Anadolu Ajansı ekibi tarafından dron ile havadan çekilen görüntülerde tepelerin karla kaplı manzarası göz alıcı bir güzellik oluşturuyor.

 • Karla kapanan yolda doğum yapan kadın için özel idare ekipleri devreye girdi
  04 Şub Karla kapanan yolda doğum yapan kadın için özel idare ekipleri devreye girdi

  Iğdır'ın Tuzluca İlçesi Nahirkiran köyünde doğumu başlayan bir kadın için karla kapanan yolu özel idare ekipleri açarak ambulansın köye ulaşmasını sağladı. Sağlık ekipleri, köye ulaşarak kadının doğumunu yaptırdı ve ardından hastaneye götürdü.

 • Yoğun kar yağışında köy yolları kapandı, sağlıkçılar yardıma koştu
  03 Şub Yoğun kar yağışında köy yolları kapandı, sağlıkçılar yardıma koştu

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Nahırkıran köyünde yaşayan Binnaz Suçin, yoğun kar yağışı nedeniyle kapalı olan köy yollarında doğum sancıları başlayınca İl Özel İdaresi ekipleri ve sağlıkçılar tarafından yardıma alındı. İş makinesiyle açılan yol sayesinde ambulans köye ulaştı ve Binnaz Suçin'in 4. çocuğu sağlık ekiplerinin yardımıyla dünyaya geldi. Anne ve bebeğin sağlık durumu iyi.

 • Yoğun Kar Yağışında İl Özel İdaresi Ekipleri Sağlıkçılara Yardım Etti
  03 Şub Yoğun Kar Yağışında İl Özel İdaresi Ekipleri Sağlıkçılara Yardım Etti

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Nahırkıran köyünde yaşayan Binnaz Suçin, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın kapandığı köyde doğum sancıları başlayınca İl Özel İdaresi ekiplerinin açtığı yolla evine gelen sağlıkçıların yardımıyla 4. çocuğunu dünyaya getirdi. Suçin ve bebeğin sağlık durumu iyi.

 • Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde mahsur kalan hamile kadın kurtarıldı
  03 Şub Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde mahsur kalan hamile kadın kurtarıldı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Nahırkıran köyünde yaşayan hamile kadın, kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. İl Özel İdare ekiplerinin 3 saatlik çalışması sonucu yolu açılan köye ulaşan sağlık ekipleri, kadının doğumunu gerçekleştirdi ve kadın ile bebeği hastaneye kaldırıldı. Ş.N. ve bebeğinin sağlık durumları iyi.

 • Doğum sancısı tutan kadın ekipler tarafından kurtarıldı
  03 Şub Doğum sancısı tutan kadın ekipler tarafından kurtarıldı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesi Nahırkıran köyünde kar yağışı sonrası oluşan fırtına nedeniyle kapanan yoldan dolayı hastaneye yetişemeyen bir kadının doğumu, sağlık ekibi tarafından evde gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yol açılarak eve ulaşılan kadın ve bebeği, kontrol amaçlı Tuzluca Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

 • Iğdır'da İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalar sonucu tüm köy yolları ulaşıma açıldı
  31 Oca Iğdır'da İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalar sonucu tüm köy yolları ulaşıma açıldı

  Iğdır'da kar yağışının etkisiyle kapalı olan 120 köy yolunda İl Özel İdaresi tarafından yoğun karla mücadele çalışmaları yapıldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Kasım Çarman, kapanan tüm köy yollarının yeniden ulaşıma açıldığını ve kış mevsimi boyunca karla mücadeleye hazır olduklarını belirtti.

 • MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı
  24 Oca MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimine ilişkin belediye başkan adaylarını açıklama devam ediyor. Bu çerçevede MHP, 2'si büyükşehir ilçe, 53'ü ise ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Buna göre, Kahramanmaraş Çağlayancerit Belediye Başkan adayı Hasan Onaran, Muğla Fethiye Belediye Başkan adayı ise Muhammet Kökten oldu.

 • Aras Elektrik, Iğdır Tuzluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Elektrik Atölyesi Açtı
  23 Oca Aras Elektrik, Iğdır Tuzluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Elektrik Atölyesi Açtı

  Aras Elektrik, Iğdır Tuzluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile iş birliği protokolü kapsamında okul bünyesinde kurduğu elektrik atölyesinin açılışını gerçekleştirdi. Atölye, öğrencilerin uygulamalı derslerini yapabilecekleri donanımlı bir alan olarak hizmet verecek.

 • Iğdır'da istihdam garantili lisede elektrik atölyesi kuruldu
  20 Oca Iğdır'da istihdam garantili lisede elektrik atölyesi kuruldu

  Tuzluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kurulan elektrik atölyesinde öğrenciler, elektrik ve elektronik alanında uygulamalı eğitim alarak meslek öğreniyor. Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında atölye, 107 öğrencinin kullanımına açıldı. Öğrencilerin mezun olduklarında şirketin bünyesinde istihdam edilmeleri hedefleniyor.

 • Iğdır'daki köy çocuklarına tuz mağaraları gezdirildi
  19 Oca Iğdır'daki köy çocuklarına tuz mağaraları gezdirildi

  Milli Eğitim Bakanlığının etkinlik haftası kapsamında Iğdır'daki Tuzluca Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu'nda eğitim gören köy çocukları, Tuz Dağı'nın içindeki tuz mağaralarını ziyaret etti. Öğrenciler, öğretmenlerinin desteğiyle tuz çıkarma çalışmaları sonucu oluşan mağaraları gezerken keyifli ve öğretici bir zaman geçirdi. Öğrenciler, bu tarihi mekanı ilk kez gördükleri için çok mutlu olduklarını belirtti.

 • Iğdır Dağcıları Kar Banyosu Yaptı
  04 Oca Iğdır Dağcıları Kar Banyosu Yaptı

  Iğdır Ağrı Dağı Arama Kurtarma ve Dağcılık Spor Kulübü Başkanı Muhammed Akkuş, Tekelti Dağı'nda tırmanış sonrası kar banyosu yaparak soğuk havaya meydan okudu. Akkuş, soğuğun vücuda faydasını vurgulayarak, doğa sporları yapmanın sağlıklı yaşam için önemli olduğunu belirtti.

 • Iğdır'da 315 Gram Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi
  20 Ara Iğdır'da 315 Gram Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

  Iğdır, Aralık ve Tuzluca Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordinesi ile Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde operasyon başlattı. Yapılan operasyonda 315 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Olay ile ilgili 3 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

 • Tuz Dağı'ndan günlük 500 ton kaya tuzu çıkartılıyor
  20 Ara Tuz Dağı'ndan günlük 500 ton kaya tuzu çıkartılıyor

  Türkiye'nin doğusundaki birçok ilin ve komşu ülke Gürcistan'ın yollardaki buzlanma ve karla mücadelesi için Tuz Dağı'ndan günlük 500 ton kaya tuzu çıkartılıyor. Tuz, kış aylarında buzlanmanın önüne geçmek ve karla mücadele etmek için kullanılıyor. Ayrıca, tuzun bir kısmı gıda sektöründe kullanılırken diğer kısmı ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine gönderiliyor.

 • Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi 2023'te 135 Bin Ziyaretçi Ağırladı
  17 Ara Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi 2023'te 135 Bin Ziyaretçi Ağırladı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Terapi Merkezi, astım, bronşit ve KOAH hastalarına iyi geldiği belirtilen bir merkezdir. 2023 yılında 135 bin ziyaretçiyi ağırlayan merkezde, ziyaretçiler hastalıklarına şifa aramak için 2 ya da 3 saat kalmaktadır. Tuz Terapi Merkezi, Iğdır Valiliği, Iğdır Üniversitesi ve Tuzluca Kaymakamlığı tarafından hazırlanan bir proje ile eski bir tuz mağarasına dönüştürülmüştür.

 • Vali Turan, 'Metsamor Nükleer Santrali' sorunu bitecek AFAD gönüllülerine yönelik program düzenlendi
  12 Ara Vali Turan, 'Metsamor Nükleer Santrali' sorunu bitecek AFAD gönüllülerine yönelik program düzenlendi

  Iğdır'da AFAD gönüllülerine yönelik düzenlenen programda AFAD etiğimi alanlara sertifika verildi. Vali Turan, Tuzluca ilçesinde yapılacak olan barajın Metsamor Nükleer Santrali'nin faaliyetlerine son vereceğini belirtti.

 • Iğdırlı Dağcılar Kızıldağ'a Tırmandı
  11 Ara Iğdırlı Dağcılar Kızıldağ'a Tırmandı

  Iğdırlı dağcılar, 11 Aralık Uluslararası Dünya Dağlar Günü kapsamında Türkiye'nin Ermenistan sınırının sıfır noktasındaki Kızıldağ'a tırmandı. Dağcılar, zirvede kulüp flamaları ve Türkiye bayrağı açarak günlerini kutladı.

 • Fatih Erbakan Partisinin 49 Belediye Başkan Adayını Açıkladı... Erbakan: 'Türk Siyasetine Damgamızı Mart Ayında Vuracağız'
  24 Kas Fatih Erbakan Partisinin 49 Belediye Başkan Adayını Açıkladı... Erbakan: "Türk Siyasetine Damgamızı Mart Ayında Vuracağız"

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimler için 49 belediye başkan adayını açıkladı. Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partimiz anketlerin gösterdiği oy oranının üç misli oy aldı. Yüzde 1’e yakın bir oy bize lütfediyorlardı tırnak içerisinde. Biz yüzde 2,86 aldık. Yani yüzde 3’e yakın bir oy aldık. Şimdi anketler Yeniden Refah Partisi'ni ne gösteriyor? Yüzde 6 ila 7 arasında gösteriyor. Bu ne demek? Yine üçle çarptığınız zaman Yeniden Refah Partisi mart ayında yüzde 20 oy alacak demektir. 14 Mayıs'ta üç katını aldık. Şimdi de inşallah yine anketlerin üç katını alacağız. Türk siyasetine damgamızı mart ayında vuracağız” dedi.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını açıkladı
  24 Kas Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını açıkladı

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 'Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda 49 adayı açıkladı.

 • Iğdır'da Saz Delicesi Göç Yolu Öncesi Yağ Depoluyor
  16 Kas Iğdır'da Saz Delicesi Göç Yolu Öncesi Yağ Depoluyor

  Iğdır'da yapılan halkalama çalışmaları ve uydudan takip projeleri sayesinde saz delicesinin göç yolu öncesi yağ depolamak için avlandığı tespit edildi. Uydu vericilerle takip edilen kuşun göç rotası ve üreme alanı hakkında detaylı bilgiler elde edilecek.

 • Iğdır'da Eşi Kalp Krizinden Ölen Kişi, Kendini Av Tüfeğiyle Vurarak İntihar Etti
  15 Kas Iğdır'da Eşi Kalp Krizinden Ölen Kişi, Kendini Av Tüfeğiyle Vurarak İntihar Etti

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde yaşayan Seriye T. isimli bir kişi, eşinin kalp krizi sonucu ölümü üzerine büyük bir üzüntü yaşadı. Bu üzüntüyle dolu olan Hüseyin T., evinde bulunan av tüfeğiyle kendini vurarak intihar etti. Sağlık görevlileri tarafından hastaneye kaldırılan Hüseyin T., tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Iğdır'daki Aras Kuş Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde 2023 Sezonunda 101 Kuş Türü Halkalandı
  14 Kas Iğdır'daki Aras Kuş Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde 2023 Sezonunda 101 Kuş Türü Halkalandı

  KuzeyDoğa Derneği, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünün izni, KOÇ, UTAH, Iğdır ve Kars Kafkas üniversitelerinin desteğiyle Aras Kuş Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde 18 yıldır çalışma yürütüyor. Tuzluca ilçesine bağlı Yukarı Çıyrıklı köyündeki merkezde 2006'da başlatılan çalışmaların bu yılki sezonu, havaların soğumasıyla tamamlandı. Bugüne kadar 170 binden fazla kuş üzerinde çalışma yapılan merkezde, 2023 sezonunda 101 farklı tür halkalanıp takibe alındı. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen gönüllülerin de katkılarıyla yapılan çalışmalara, 2024 yılının ilkbahar mevsiminde devam edilecek.

 • İsveçli Kuş Araştırmacısı Iğdır'da Gönüllü Olarak Çalışıyor
  12 Kas İsveçli Kuş Araştırmacısı Iğdır'da Gönüllü Olarak Çalışıyor

  İsveçli kuş araştırmacısı Hannes Andersson, Iğdır'da gönüllü olarak halkalama ve araştırma çalışmaları yapıyor. Iğdır'daki Aras Kuş Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen çalışmalarda elde edilen veriler kuş bilimine katkı sağlıyor.

 • Aras Kuş Cenneti'nde 18 Yıldır Devam Eden Kuş Araştırmaları
  30 Eki Aras Kuş Cenneti'nde 18 Yıldır Devam Eden Kuş Araştırmaları

  Türkiye'nin doğusundaki Aras Kuş Cenneti'nde, KuzeyDoğa Derneği tarafından yürütülen kuş halkalama ve araştırma çalışmaları 18 yıldır devam ediyor. Bu çalışmalar sayesinde 316 türden 170 binden fazla kuş halkalanıp verileri toplanmış ve önemli bilgiler elde edilmiştir. Aras Kuş Cenneti, Türkiye'nin en zengin kuş çeşitliliğine sahip bölgesi olarak bilinmektedir.

 • CUMHURİYET'İN 100. YILI - Cumhuriyet'in uluslararası tapuları: Lozan, Montrö, Ankara, Gümrü ve Kars
  28 Eki CUMHURİYET'İN 100. YILI - Cumhuriyet'in uluslararası tapuları: Lozan, Montrö, Ankara, Gümrü ve Kars

  Türkiye, Kurtuluş Savaşı yıllarından İkinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesindeki sürece kadar imzaladığı Lozan, Montrö, Ankara, Gümrü ve Kars gibi antlaşmalarla uluslararası toplumdaki prestijli yerini ve topraklarındaki hakimiyetini tüm dünyaya duyurdu.

 • Iğdır'da Uyuşturucu Operasyonu: 4 Zanlı Tutuklandı
  24 Eki Iğdır'da Uyuşturucu Operasyonu: 4 Zanlı Tutuklandı

  Iğdır'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, Tuzluca ilçesinde uyuşturucu sattıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çeşitli tür ve miktarlarda uyuşturucu ele geçirildi. Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı tutuklandı. Ayrıca, bu kişilerden uyuşturucu satın aldıkları belirlenen 10 kişi hakkında da işlem başlatıldı.

 • Iğdır'da Uyuşturucu Operasyonu: 4 Kişi Tutuklandı
  24 Eki Iğdır'da Uyuşturucu Operasyonu: 4 Kişi Tutuklandı

  Iğdır İl Jandarma Komutanlığı, Tuzluca ilçesinde uyuşturucu madde satanlara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 4 şüpheli tutuklandı. Ayrıca, uyuşturucu madde kullanan 10 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. Operasyonda 42 gram metamfetamin, 10 gram esrar ve 4 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

 • Muhammed Turan Oğuzlar Kaymakamlığına atandı
  14 Eki Muhammed Turan Oğuzlar Kaymakamlığına atandı

  Muhammed Turan, İçişleri Bakanlığı tarafından Oğuzlar Kaymakamlığına atandı. 28 yaşındaki Turan, ilçedeki kamu kurumlarının temsilcileri tarafından karşılandıktan sonra görevine başladı. Turan, Muş'ta doğmuş olup, Hukuk Fakültesi mezunu ve kaymakam adayı olarak görev yapmıştır.

 • Iğdır'da Kaçakçılık Operasyonu: 57 lt Kaçak Alkol ve 640 lt Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi
  11 Eki Iğdır'da Kaçakçılık Operasyonu: 57 lt Kaçak Alkol ve 640 lt Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

  Iğdır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından Iğdır Merkez Tuzluca ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda 3 evde yapılan aramalarda 57 lt kaçak alkol, 50 adet tabanca fişeği, 2.008 giyim malzemesi ve 640 lt kaçak akaryakıt ele geçirildi. Operasyon sonucunda 3 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı ve operasyonların devam edeceği bildirildi.

 • Iğdır'da 'Doğu Anadolu Volkanizması, Jeoturizm Potansiyeli ve UNESCO Süreci Toplantısı' yapıldı
  25 Eyl Iğdır'da "Doğu Anadolu Volkanizması, Jeoturizm Potansiyeli ve UNESCO Süreci Toplantısı" yapıldı

  Iğdır merkezli Ağrı Dağı ile çevresindeki jeolojik ve kültürel alanların uluslararası platformlara taşınması amacıyla "Doğu Anadolu Volkanizması (Iğdır-Ağrı) Jeoturizm Potansiyeli ve UNESCO Süreci Toplantısı" gerçekleştirildi.

 • Iğdır'da gökyüzünde beliren ışık görenleri şaşırttı
  23 Eyl Iğdır'da gökyüzünde beliren ışık görenleri şaşırttı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde gökyüzünde iki farklı yerde beliren ışık, vatandaşları şaşırttı. Vatandaşlar, nadir görülen 'Circumhorizontal arc' olarak adlandırılan ateş gökkuşağını cep telefonlarıyla kaydetti. Bu olayın gerçekleşmesi için güneşin yüksek bir konumda olması, ufuk sıcaklığının 58 derecenin üzerine çıkması ve gökyüzünde sirius bulutunun olması gerekiyor.

 • Iğdır'da gökyüzünde beliren ışık görenleri şaşırttı
  23 Eyl Iğdır'da gökyüzünde beliren ışık görenleri şaşırttı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde gökyüzünde vatandaşlar tarafından fark edilen ışık görenleri şaşırttı. Görüntüyü çeken vatandaş, ''Ben bu yaşıma geldim ilk defa böyle bir şey gördüm'' ifadelerini kullandı.

 • Iğdır'da Nesli Tehlike Altında Olan Küçük Akbabaların Yoğun Popülasyonu
  20 Eyl Iğdır'da Nesli Tehlike Altında Olan Küçük Akbabaların Yoğun Popülasyonu

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, nesli tehlike altında olan küçük akbabaların yoğun popülasyonu dikkat çekiyor. Küçük akbaba, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği tarafından tehlikedeki türler arasında kırmızı listede yer alıyor. Türkiye'nin Ermenistan sınırını oluşturan Tuzluca ilçesinin doğu hattındaki insan kalabalığının olmadığı alanlarda yaşayan akbabalar, Aras Nehri'nin de içinde bulunduğu vadinin yamaçlarında yoğun olarak bulunuyor. Iğdır Üniversitesi Kuş Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emrah Çelik, küçük akbabaların doğa için önemli bir tür olduğunu belirtti ve türün korunması için çalışmaların başlatılması gerektiğini vurguladı. Küçük akbabalar, doğanın temizleyicileri olarak adlandırılıyor ve çevredeki leş ve atıkların temizlenmesinde önemli bir rol oynuyor.

 • Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi'ni 250 Bin Kişi Ziyaret Etti
  12 Eyl Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi'ni 250 Bin Kişi Ziyaret Etti

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Terapi Merkezi, 2 yıl önce açıldığından bu yana 250 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Doğu Anadolu Bölgesi'nin tuz ihtiyacının karşılandığı Tuz Dağı'nın maden mağaraları, sağlık turizmine kazandırılarak solunum yolu rahatsızlığı yaşayanlara hizmet vermektedir. Bu yıl 90 bin kişi tarafından ziyaret edilen merkez, büyük ilgi görmektedir.

 • Iğdır'ın Gökkuşağı Tepeleri ve Tuz Terapi Merkezi Öğretmenleri Ağırlıyor
  10 Eyl Iğdır'ın Gökkuşağı Tepeleri ve Tuz Terapi Merkezi Öğretmenleri Ağırlıyor

  Türkiye'nin en doğusunda yer alan Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki Gökkuşağı Tepeleri ve Tuz Terapi Merkezi, kente yeni atanan öğretmenlerle ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Iğdır Şubesince düzenlenen geziye katılan öğretmenler, bölgenin doğal güzelliklerini keşfetti ve fotoğraf çektirdi.

 • Iğdır'da Üretilen Tuz Hem İç Piyasaya Hem de İhraç Ediliyor
  02 Eyl Iğdır'da Üretilen Tuz Hem İç Piyasaya Hem de İhraç Ediliyor

  Türkiye'nin önemli tuz madenlerinin bulunduğu Iğdır'da üretilen tuz, iç piyasanın yanında Asya ve Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Iğdır Organize Sanayi Bölgesinde kurulan tuz işletmesi, Tuzluca ve Kars'ın Kağızman ilçelerindeki tuz dağlarından tonlarca tuz çıkarıyor ve işleyerek rafine tuz elde ediyor. Yıllık 70 bin ton tuz üretimi gerçekleştiren fabrika, hem istihdama hem de bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

 • Iğdır'da Ünlendi Barajı'nın yarım kalması köylüleri mağdur etti
  28 Ağu Iğdır'da Ünlendi Barajı'nın yarım kalması köylüleri mağdur etti

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı köylerde Ünlendi Barajı'nda çalışmaların yarım kalmasına bağlı olarak yaşanan sulama sorunu nedeniyle meyve ağaçları kurumaya başlayan köylüler duruma tepki gösterdi.

 • Iğdır'da gün batımı izleyenlere görsel şölen
  24 Ağu Iğdır'da gün batımı izleyenlere görsel şölen

  Iğdır'da gün batımı, Ulu Camiinin minareleri ve Tekelti Dağı birlikte görsel şölen oluşturdu. Doğu'nun Çukurova'sı, Medeniyetler beşiği Iğdır'da gün batımı izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Merkezde bulunan Ulu Camii minareleri ve Tuzluca ilçesinde bulunan Tekelti Dağı ile birleşen gün batımı ortaya eşsiz bir manzara çıkardı. Ortaya çıkan gün batımı; minareler ve Tekelti Dağı objektiflere yansırken, görenleri de kendisine hayran bırakan görüntüler sergiledi.

 • Iğdır'da vatandaşlar serinlemek için tuz mağarasına akın ediyor
  21 Ağu Iğdır'da vatandaşlar serinlemek için tuz mağarasına akın ediyor

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Mağarası, sıcak havaların etkili olduğu günlerde vatandaşların serinlemek için tercih ettiği bir yer haline geldi. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği mağara, astım hastalığına, nefes darlığına ve stres gibi rahatsızlıklara iyi geldiği biliniyor. Mağara, aynı zamanda doğal bir klima görevi görerek ziyaretçilere ferah bir ortam sunuyor.

 • Iğdır'da bal hasadında istenilen randıman alınamadı
  17 Ağu Iğdır'da bal hasadında istenilen randıman alınamadı

  Iğdır'da bal üreticileri, bu yıl havaların soğuk geçmesi nedeniyle istedikleri verimi alamadılar. Arıcılar, rüzgarlı hava ve düşük sıcaklık sebebiyle bal hasadında düşük randıman elde ettiklerini belirtti. Tuzluca ilçesindeki geniş alanlarda farklı bölgelerde arıcılık yapılması durumunda daha iyi bir verim alınabileceği ifade edildi.

 • Iğdır'da Bal Üreticileri Bu Yıl İstediği Verimi Alamadı
  17 Ağu Iğdır'da Bal Üreticileri Bu Yıl İstediği Verimi Alamadı

  Iğdır, iklimi ve coğrafi şartlarıyla diğer doğu illerinden ayrılan bir bölgedir. Ancak bu yıl havaların soğuk geçmesi nedeniyle bal üreticileri istedikleri verimi alamadı. Arıcılar, havaların rüzgarlı ve soğuk olması sebebiyle bal hasadında düşük randıman elde etti. Tuzluca ilçesindeki geniş alanlarda kekik, kır çiçeği, geven, yonca gibi çeşitli bitkiler bulunması nedeniyle Iğdır balının kaliteli ve güzel olduğu belirtiliyor.

 • Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde çiftçiler sulama sıkıntısı yaşıyor
  16 Ağu Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde çiftçiler sulama sıkıntısı yaşıyor

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde çiftçiler, kuraklık ve suyun toprak kanallarda kaybolması nedeniyle sulama sıkıntısı yaşadıklarını belirtti. Yaklaşık 7 bin dönüm alanın kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ifade edildi. Çiftçiler, gölet veya kanal yapılmasını talep ederek, suyun doğru ve verimli bir şekilde taşınmasını istediler.

 • Iğdır'da Uzman Eller Projesi Tarımsal Kalkınmaya Katkı Sunuyor
  29 Tem Iğdır'da Uzman Eller Projesi Tarımsal Kalkınmaya Katkı Sunuyor

  Tarım Bakanlığı tarafından kırsalda yaşayan vatandaşların yararına sunulan Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi, Iğdır'da devam ediyor. Proje kapsamında hibe desteği alan Gülsüm Bozyiğit'e ait büyükbaş hayvancılık işletmesi ziyaret edildi ve diğer işletmelere de ziyaretlerin yapılacağı öğrenildi.

 • Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi'ni 202 bin kişi ziyaret etti
  16 Tem Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi'ni 202 bin kişi ziyaret etti

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Terapi Merkezi, hizmete girdiği tarihten bu yana 202 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Tuz mağarasının içinde yer alan merkez, astım, bronşit ve KOAH hastalarına şifa kaynağı olmasının yanı sıra kafeterya, hediyelik eşya bölümü ve şarj istasyonu gibi hizmetler de sunuyor. Merkezde haftanın belirli günlerinde müzik ziyafeti de düzenleniyor. Tuz Terapi Merkezi'nin ikinci etabında ise konferans salonu ve diğer hizmet alanları yapılması planlanıyor.

 • Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi'ni 202 bin kişi ziyaret etti
  16 Tem Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi'ni 202 bin kişi ziyaret etti

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Terapi Merkezi, hizmete girdiği tarihten bu yana 202 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Tuz mağarasının içinde yer alan merkezde astım, bronşit ve KOAH hastalarına şifa kaynağı olan tuz terapisi uygulanıyor. Ayrıca ziyaretçilere kafeterya, hediyelik eşya bölümü ve elektrikli araçlar için şarj istasyonu gibi hizmetler sunuluyor. Merkez, yerel sanatçıların müzik ziyafeti sunduğu etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

 • Iğdır'da 15 Temmuz şehitleri anısına Tekelti Dağı'na tırmanış düzenlendi
  15 Tem Iğdır'da 15 Temmuz şehitleri anısına Tekelti Dağı'na tırmanış düzenlendi

  Iğdır'da Türkiye Dağcılık Federasyonu Iğdır Temsilciliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen etkinlik kapsamında 11 dağcı, Tekelti Dağı'na tırmanış gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren tırmanışın ardından zirveye ulaşan grup, Türk bayrağı ve pankartlar eşliğinde 15 Temmuz şehitlerini anarak saygıyla andı.

 • Tuzluca'da 15 Kınalı Kekliğe El Konuldu
  08 Tem Tuzluca'da 15 Kınalı Kekliğe El Konuldu

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde yapılan yol kontrolü sırasında bir araçta bulunan 15 kınalı kekliğe el konuldu. Keklikler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Iğdır Şube Müdürlüğüne teslim edildi ve doğaya salındı. Ayrıca, 1 şüpheliye Kara Avcılığı Kanunu'na göre 30 bin TL idari para ve tazminat cezası uygulandı.

 • Kayısı işçilerini taşıyan kamyonet ile otomobil çarpıştı: 12 yaralı
  07 Tem Kayısı işçilerini taşıyan kamyonet ile otomobil çarpıştı: 12 yaralı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesi kamışlı güzergahında meydana gelen kazada, kamyonet ile otomobil çarpıştı ve kamyonetin kasasında bulunan 12 işçi yaralandı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine ambulans ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Soruşturma başlatıldı.

 • Yol Çalışmaları Nedeniyle Trafikte Dikkatli Olunmalı
  29 Haz Yol Çalışmaları Nedeniyle Trafikte Dikkatli Olunmalı

  Kara yollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyollar ve 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçişler ücretsiz olacaktır. Bazı bölgelerde ise yol çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılan şeritler bulunmaktadır.

 • Iğdır'da yağışlar besicileri sevindirdi
  25 Haz Iğdır'da yağışlar besicileri sevindirdi

  Iğdır'da etkili olan yağışlarla dağ ve meralar yeşile bürününce besiciler kendi otlaklarında kalmayı tercih etti. Bu sayede çevre illere gidip otlak kiralamak zorunda kalmayan besiciler, hem hayvanları taşırken oluşan nakliye masrafından hem de yaylaların kira bedelinden kurtuldu. Iğdır'da yaklaşık 1 milyon 300 bin küçükbaş hayvan bulunuyor ve bu yağışların ot verimine büyük katkısı oldu. Besiciler, etkili olan yağışlardan dolayı kendi meralarında kalmaktan memnun olduklarını belirttiler.

 • Karayollarında Yavaş Gidilmeli ve Trafik İşaretlerine Uyulmalı
  23 Haz Karayollarında Yavaş Gidilmeli ve Trafik İşaretlerine Uyulmalı

  Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, birçok kesimde yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülmekte ve sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları gerekmektedir. Kurban Bayramı nedeniyle, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde ücretsiz geçişler sağlanacaktır. Bazı kesimlerde ise trafik akışı kontrollü olarak sürdürülmektedir. Sürücülerin bu kesimlerde trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önemlidir.

 • Kara Yollarında Yavaş Gidilmeli ve Trafik İşaretlerine Uyulmalı
  22 Haz Kara Yollarında Yavaş Gidilmeli ve Trafik İşaretlerine Uyulmalı

  Kara yollarında yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine uyulması gerekiyor. Kurban Bayramı dolayısıyla KGM tarafından işletilen otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ücretsiz kullanılabilecek. Bazı kesimlerde ise yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor veya trafiğe kapatılacak. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

 • Iğdır'da akraba kavgası: 1 ölü, 17 yaralı 53 sanıklı cinayet davasında 9 tutuklu sanığın tutukluluğu devam edecek
  21 Haz Iğdır'da akraba kavgası: 1 ölü, 17 yaralı 53 sanıklı cinayet davasında 9 tutuklu sanığın tutukluluğu devam edecek

  Iğdır'da akraba olan Çekim ve Tosun aileleri arasında geçen yıl çıkan kavgada 1 kişi öldü, 17 kişi yaralandı. 53 sanıklı cinayet davasında 9 tutuklu sanığın tutukluluğu devam edecek. Avukat Kerim Bahadır Şeker'in reddi hakim talebi ise ikinci ağır ceza mahkemesine gönderildi. Duruşma 5 Eylül'e erteledi.

 • Iğdır'da 1 kişinin öldüğü, 53 kişinin yargılandığı dava başladı
  20 Haz Iğdır'da 1 kişinin öldüğü, 53 kişinin yargılandığı dava başladı

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Abbasgöl köyünde geçen yıl 13 Temmuz tarihinde husumet yüzünden köy meydanında çıkan kavgada bir kişinin öldüğü olaya ilişkin davaya bugün başlandı. Kavgada 18 kişi yaralanırken, jandarma 53 şüpheliyi gözaltına aldı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 13'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Haklarında tutuklama kararı çıkarılan 9 kişi ise firarda.

 • Iğdır'da kavga davası başladı: 1 ölü, 17 yaralı, 53 sanık
  20 Haz Iğdır'da kavga davası başladı: 1 ölü, 17 yaralı, 53 sanık

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde akraba olan Çekim ve Tosun aileleri arasında çıkan kavgada 1 kişi öldü, 17 kişi yaralandı. 13 tutuklu, 9'u firari toplam 53 sanıklı davanın ilk gününde tutuksuz sanık Mahmut Çekim tarafından tehdit edilen avukat polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Duruşmaya yarın avukatların savunmalarını yapmaları amacıyla ara verildi.

 • Iğdır'da yayla tartışması: Jandarma Karabulak köylülerini durdurdu
  19 Haz Iğdır'da yayla tartışması: Jandarma Karabulak köylülerini durdurdu

  Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Karabulak köylüleri, yaylaya gitmek isterken Abbasgöl köyü girişinde jandarma tarafından durduruldu. Geçen yıl mahkemenin Karabulak köyü lehine karar verdiği yayla nedeniyle yaşanan tartışmada jandarma, olumsuz bir durum yaşanmaması için önlem aldı. Karabulak köylüleri, Diyarbakır'da yaşanan olayların bir benzerinin yaşanabileceğinden endişe ettiklerini söyledi.

 • Iğdır'da Fotokapana Yakalanan Domuz Sürüsü
  19 Haz Iğdır'da Fotokapana Yakalanan Domuz Sürüsü

  KuzeyDoğa Derneği tarafından Tuzluca ilçesindeki bazı noktalara yerleştirilen fotokapanlar sayesinde Iğdır'da sulak alanda yiyecek arayan domuz sürüsü görüntülendi. Erişkin ve yavru bireylerin bulunduğu yaban domuzlarından bazıları kamera önünden geçip yoluna devam ederken bazıları ise fark ettikleri fotokapan önünde bir süre meraklı gözlerle bekledi. Fotokapan çalışmasıyla yaban hayvanlarının bölgedeki popülasyonu ve yaşamı araştırılarak kayıt altına alınıyor.

 • Iğdır Üniversitesi Tuz Mağaraları'nda KOAH hastalığı üzerine çalışma başlattı
  06 Haz Iğdır Üniversitesi Tuz Mağaraları'nda KOAH hastalığı üzerine çalışma başlattı

  Iğdır Üniversitesi, Tuzluca ilçesinde yer alan Tuz Dağı'nın içinde geçmişten bugüne yapılan tuz çıkarma çalışmaları sonucu oluşan mağaraların KOAH hastalığı üzerindeki etkilerini araştırıyor.

 • Dacia Jogger, Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasında finalist
  01 Haz Dacia Jogger, Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasında finalist

  Dacia Marka Direktörü Serhat Güngör, Jogger modelinin Dacia'nın herkes için ulaşılabilir mobilite sunma felsefesinin yansıması olduğunu belirtti. Jogger, Türkiye'de Yılın Otomobili ve Yılın Lansmanı kategorilerinde yarışıyor. Dacia Pazarlama Direktörü Haluk Mocuk ise Jogger modelini işlevsellik açısından İsviçre Çakısı'na benzetti. Kasım ayından bu yana yaklaşık 2 bin 500 adet Jogger satışı gerçekleştirildi.

 • 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!
  28 May 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!

  Kemal Kılıçdaroğlu Iğdır'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Iğdır'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranlarını Iğdır geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik.

 • 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!
  28 May 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!

  Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Iğdır'daki oy oranları merak ediliyor. Iğdır genelinde Kılıçdaroğlu %62,49 oy alırken, Erdoğan %25,29 oy aldı. Sinan Oğan ise %11,94 oy oranına ulaştı.

 • 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!
  28 May 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!

  Iğdır'da yapılan 14 Mayıs seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranları açıklandı. Kılıçdaroğlu %62,49 oy alırken Erdoğan %25,29 oy aldı. Ayrıca diğer adayların oy oranları da verildi.

 • 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!
  28 May 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!

  Kemal Kılıçdaroğlu'nun Iğdır'da kaç oy aldığı ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Iğdır'da kaç oy aldığı merak ediliyor. Iğdır genelinde ve ilçe ilçe oy oranlarını derledik.

 • 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!
  28 May 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!

  Kemal Kılıçdaroğlu Iğdır'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Iğdır'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranlarını Iğdır geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Iğdır Aralık Karakoyunlu Tuzluca kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı?

 • 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!
  28 May 14 Mayıs Iğdır seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranları!

  14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Iğdır oy oranlarına dair detaylar haberimizde. Kemal Kılıçdaroğlu Iğdır'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Iğdır'da kaç oy aldı? Iğdır genelinde ve ilçe ilçe oy oranlarına göre seçim sonuçlarına dair bilgiler...

 • Iğdır'ın yöresel lezzetleri tuz mağarasında tanıtıldı
  26 May Iğdır'ın yöresel lezzetleri tuz mağarasında tanıtıldı

  Tuzluca ilçesinde düzenlenen etkinlikte, Iğdır'a ait yöresel lezzetler astım, bronşit ve alerjik hastalıkların tedavisi için kurulan terapi merkezinde tanıtıldı. Kadınlar, nazarı önlemek için üzerklik otu yakarak davetlileri tütsüledi. Türk Sanat Müziği Korosu ve Kafkas Halk Dansları gösterileri de yapıldı.

 • TÜRK, AZERBAYCANLI VE İRANLI 85 BİSİKLETLİ, DOSTLUK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
  24 May TÜRK, AZERBAYCANLI VE İRANLI 85 BİSİKLETLİ, DOSTLUK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ

  TÜRK, İran ve Azerbaycan arasında dostluk köprüsü kurulması amacıyla 3 yıl önce başlatılan bisikletli tur devam ediyor.

 • Türkiye, İran ve Azerbaycan arasında dostluk köprüsü kurulması amacıyla bisikletli tur devam ediyor
  24 May Türkiye, İran ve Azerbaycan arasında dostluk köprüsü kurulması amacıyla bisikletli tur devam ediyor

  Türkiye, İran ve Azerbaycan arasında dostluk köprüsü kurmak amacıyla 3 yıl önce başlatılan bisikletli tur etkinliği devam ediyor. İran'dan gelen 80 bisikletliye Iğdır ve Nahçivan'dan katılan 5 bisikletli, Ağrı Dağı'nın çevresini turlayarak dostluk mesajları verdi.

 • Iğdır mutfağı Tuz Mağarası'nda tanıtıldı
  23 May Iğdır mutfağı Tuz Mağarası'nda tanıtıldı

  Iğdır mutfağı Tuz Mağarası'nda tanıtıldı 21-27 Mayıs Türk Mutfağı haftası çerçevesinde Iğdır'da Iğdır Valiliği ve Iğdır Belediyesi tarafından yöreye ait yemek tanıtımları Tuzluca Tuz Mağarası'nda yapıldı.

 • Bakan Kurum: 'Ülkemiz için mücadele veriyoruz'
  22 May Bakan Kurum: "Ülkemiz için mücadele veriyoruz"

  - Bakan Kurum: "Ülkemiz için mücadele veriyoruz" Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge'den milletvekili seçilen Murat Kurum, Pendik'te esnafları ve Pendik Iğdırlılar Derneğini ziyaret etti.

 • Bakan Kurum: 'Ülkemiz için mücadele veriyoruz'
  22 May Bakan Kurum: "Ülkemiz için mücadele veriyoruz"

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Pendik'te esnafları ve Pendik Iğdırlılar Derneği'ni ziyaret etti.

 • Bakan Kurum, Pendik'te Iğdırlılar Derneği ziyaretinde konuştu Açıklaması
  22 May Bakan Kurum, Pendik'te Iğdırlılar Derneği ziyaretinde konuştu Açıklaması

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, hizmetleri yaparken kimsenin diline, ırkına, inancına ve meşrebine bakmadıklarını belirterek, "85 milyon vatandaşımıza aynı hizmetleri götürmeye gayret gösterdik.

 • Sınavdan dönen öğretmenler kaza yaptı: 5 yaralı
  21 May Sınavdan dönen öğretmenler kaza yaptı: 5 yaralı

  Iğdır'da görev yapan öğretmenler Kars'a gittikleri sınav sonrasında dönüş yolunda kaza yaptı.

 • Sinan Oğan: İki adaydan birisinin ilk turda açık farkla kazanması mümkün değil
  07 May Sinan Oğan: İki adaydan birisinin ilk turda açık farkla kazanması mümkün değil

  ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Iğdır'da yaptığı açıklamada, seçimlerin muhalefet tarafından yarım puanlık bir farkla kazanılması halinde Türkiye'nin kaosa sürükleneceğini söyledi.

Advertisement