Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Cizre haberleri, Cizre son dakika, son dakika Cizre

Son Dakika Cizre Haberleri

Son dakika Cizre haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son cizre haberleri anında burada.


 • 27.11.2023 27 Kas 15:16 Giresun Çotanak Off-Road Kulübü Şırnak'ta kamp kuracak

  Giresun Çotanak Off-Road Kulübü Şırnak'ta kamp kuracak Giresun Çotanak Off-Road Kulübü, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) işbirliğiyle Şırnak'ta terörden temizlenen bölgelerde kamp kuracak ve off-road gösterisi gerçekleştirecek. Etkinliğe Şırnak Valisi, Cizre ve İdil Kaymakamları da ev sahipliği yapacak. Ayrıca İstanbul, Ankara, Düzce, Antalya ve Trabzon'dan off-road ekipleri de katılacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:31 Şırnak'ta Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinlikleri düzenlenecek

  Şırnak'ta Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinlikleri düzenlenecek Çotanak Off-Road Kulübü ve TÜGVA işbirliğinde uygulanan Gönül Köprüsü Projesi ile Şırnak'ta Gençlik Şöleni ve Off-Road etkinlikleri düzenlenecek. Off-Road Kulübünün başkanı Akın Aras, off-roadun yanında sosyal projeler ve yardım faaliyetlerinde de bulunduklarını söyledi. Geçen yıl Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Diyarbakır'da köy okullarındaki çocukları off-road araçlarıyla gezdirdiklerini ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini anımsatan Aras, bu yıl da Şırnak'ta söz konusu projeyi uygulayacaklarını aktardı.

 • 26.11.2023 26 Kas 14:06 Şırnak'ta kaybolan genç için arama çalışmaları devam ediyor

  Şırnak'ta kaybolan genç için arama çalışmaları devam ediyor Şırnak'ta kaybolan Mehmet Mehdi Demiral'ı (16) arama çalışmaları, 11'nci gününe girdi. Mehmet'in bulunması için Dicle Nehri'nin Irak tarafında da çalışma başlatıldı.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:59 Cizre'de kaybolan genç için Dicle Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor

  Cizre'de kaybolan genç için Dicle Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor Şırnak'ın Cizre ilçesinde kaybolan 16 yaşındaki Mehmet Mehdi Demiralp için Dicle Nehri'nde başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Ekipler, su altında dalgıçlarla, su yüzeyinde botlarla ve karadan arama çalışmalarını sürdürüyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:31 RAMS Global Cizre Belediyespor, Fenerbahçe Parolapara maçı için hazır

  RAMS Global Cizre Belediyespor, Fenerbahçe Parolapara maçı için hazır Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından RAMS Global Cizre Belediyespor, Fenerbahçe Parolapara ile yapacakları maçın hazırlıklarını tamamladı. Takım, antrenman sonrası İstanbul'a hareket etti ve yarınki maç için hazır durumda.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:15 Cizre'de Öğretmenler Günü Kutlamaları

  Cizre'de Öğretmenler Günü Kutlamaları Cizre ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları gerçekleştirildi. Törenlerde öğretmenlere teşekkür plaketleri ve hediyeler verildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:55 Cizre'de Polisler Anaokulu Öğrencilerine Meslek Tanıtımı Yaptı

  Cizre'de Polisler Anaokulu Öğrencilerine Meslek Tanıtımı Yaptı Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Cizre Ebul-iz Bilim ve Sanat Merkezi Anaokulu öğrencilerine polis mesleği hakkında bilgilendirme ve genel güvenlik tedbirleri konusunda sunum yaptı. Etkinlikte, öğrenciler polisleri merkezi gezdirdi.

 • 22.11.2023 22 Kas 13:58 Şırnak'ta kaybolan genç için Dicle Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor

  Şırnak'ta kaybolan genç için Dicle Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor Şırnak'ın Cizre ilçesinde kaybolan Mehmet Mehdi Demiral için başlatılan arama kurtarma çalışmaları 7 gündür devam ediyor. Cep telefonunun Dicle Nehri kenarında bulunması üzerine AFAD, belediye dalgıç ve polis ekipleri nehirde arama çalışması başlattı. Şu ana kadar herhangi bir ize rastlanmadı.

 • 19.11.2023 19 Kas 10:55 Cizre'de kaybolan genç için Dicle Nehri'nde arama çalışması başlatıldı

  Cizre'de kaybolan genç için Dicle Nehri'nde arama çalışması başlatıldı Şırnak'ın Cizre ilçesinde 3 gündür kayıp olan Mehmet Mehdi Demiral için boğulma şüphesiyle Dicle Nehri'nde arama çalışmaları başlatıldı. Ekipler, su üstü ve su altı arama cihazlarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 • 18.11.2023 18 Kas 16:15 RAMS Global Cizre Belediyespor, Hatay Büyükşehir Belediyespor maçı için hazır

  RAMS Global Cizre Belediyespor, Hatay Büyükşehir Belediyespor maçı için hazır Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından RAMS Global Cizre Belediyespor, yarın Hatay Büyükşehir Belediyespor ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı. Başantrenör Nuri Şahin yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda son hazırlıklar yapıldı. Takım, maç öncesi kampa girdi ve yarın saat 14.00'te Şırnak Spor Salonu'nda Hatay Büyükşehir Belediyespor'u konuk edecek.

 • 18.11.2023 18 Kas 03:43 Cizre'de Filistin için yardım kampanyası başlatıldı

  Cizre'de Filistin için yardım kampanyası başlatıldı Şırnak'ın Cizre ilçesinde Cizre İlçe Müftülüğü öncülüğünde Filistin'e yardım kampanyası düzenlendi. İsrail'in Filistin'e yönelik bombardımanı sonucunda oluşan tahribatı gidermek amacıyla yapılan yardım çalışmaları kapsamında Cizre Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Cizre şubesi tarafından yardım kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında Kur'an Kursu hocaları, öğrenciler ve Cizreli kadınlar tarafından hazırlanan yöresel yemek, tatlı ve el işleri satışa sunuldu. Toplanan gelirler Filistin'e ulaştırılacak.

 • 17.11.2023 17 Kas 14:16 Şırnak'ta Filistin'e Yardım Kampanyası Düzenlendi

  Şırnak'ta Filistin'e Yardım Kampanyası Düzenlendi Şırnak'ın Cizre İlçe Müftülüğü öncülüğünde geliri Filistin'e gönderilmek üzere yardım kampanyası düzenlendi. İsrail'in Filistin'e yönelik bombardımanı sonucunda oluşan tahribatı gidermek amacıyla Cizre Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Cizre şubesi tarafından yardım kampanyası düzenlendi. Kur'an Kursu hocaları, öğrencileri ve Cizreli kadınların hazırladığı yöresel yemek, tatlı ve el işleri satışa sunuldu. Toplanan gelirler Filistin'e ulaştırılacak.

 • 11.11.2023 11 Kas 13:17 Cizre'de 2 Bin Öğrenciye 27 Bin Kaynak Kitap Dağıtıldı

  Cizre'de 2 Bin Öğrenciye 27 Bin Kaynak Kitap Dağıtıldı Cizre Kaymakamlığı, Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen Cizre Eğitimde Başarıyı İzleme Artırma ve Rehberlik Projesi kapsamında 8. ve 12. sınıf öğrencilerin akademik başarısını artırmak ve sınav öncesi eksikliklerini gidermesi açısından 2 bin öğrenciye, 27 bin kaynak kitabın dağıtımı yapıldı. Dağıtım törenine Vali Cevdet Atay da katıldı ve öğrencilere başarılar diledi.

 • 10.11.2023 10 Kas 16:53 Cizre'de öğrencilere polislik mesleği tanıtıldı

  Cizre'de öğrencilere polislik mesleği tanıtıldı Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, öğrencilere polislik mesleğini tanıttı.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:53 Cizre'de öğrenci servislerine denetim yapıldı

  Cizre'de öğrenci servislerine denetim yapıldı Şırnak'ın Cizre ilçesinde jandarma ekipleri tarafından öğrenci servislerine yönelik uygulama yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan denetimde, sürücülere Okul Servis Araçları Yönetmeliği hatırlatıldı.

 • 01.11.2023 01 Kas 15:37 Cizre'de temizlik personellerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

  Cizre'de temizlik personellerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi Cizre ilçesinde İŞKUR İlçe Müdürlüğü Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında okullarda görev yapan temizlik personellerine yönelik eğitim ve bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminerde temizlik personeline iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim verildi.

 • 01.11.2023 01 Kas 15:15 Şırnak Valisi Cevdet Atay, Cizre ilçesini ziyaret etti

  Şırnak Valisi Cevdet Atay, Cizre ilçesini ziyaret etti Vali Cevdet Atay, Cizre ilçesinde bulunan okulları ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • 30.10.2023 30 Eki 19:54 Şırnak'ta şehit olan asker Tarık Tarcan'ın adının yaşatılacağı okul doğum gününde açıldı

  Şırnak'ta şehit olan asker Tarık Tarcan'ın adının yaşatılacağı okul doğum gününde açıldı Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçen yıl teröristlerin düzenlediği havan saldırısında şehit olan Piyade Er Tarık Tarcan'ın adının verildiği okul törenle açıldı.

 • 28.10.2023 28 Eki 14:04 Cizre Devlet Hastanesi, Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri futbol turnuvasında şampiyon oldu

  Cizre Devlet Hastanesi, Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri futbol turnuvasında şampiyon oldu Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvasında Cizre Devlet Hastanesi futbol takımı, İlçe Sağlık Müdürlüğü futbol takımını yenerek şampiyon oldu. İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Suat Altın, sağlık kurumlarının finale kalmasının gurur verici olduğunu belirtti.

 • 25.10.2023 25 Eki 13:31 ÇOGEP Projesi kapsamında başarılı öğrencilere Mardin gezisi düzenlendi

  ÇOGEP Projesi kapsamında başarılı öğrencilere Mardin gezisi düzenlendi Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) Projesi dahilinde açılan kurslarda ve etkinliklerde başarılı olan 36 öğrenci için Mardin gezisi düzenledi. Cizre Emniyet Müdürlüğü tarafından tahsis edilen araçlarla Mardin'e götürülen öğrenciler, tarihi ve kültürel yerleri gezme fırsatı buldu.

 • 22.10.2023 22 Eki 15:36 Şırnak'ın Cizre ilçesinde Hazreti Hasan Gençlik Merkezi dualar eşliğinde açıldı

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde Hazreti Hasan Gençlik Merkezi dualar eşliğinde açıldı Cizre'nin ilk diyanet gençlik merkezi olan Hazreti Hasan Gençlik Merkezi, Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nazlı Demir, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Müftüsünün katıldığı törenle Dirsekli Mahallesi'nde açıldı. Cizre Belediyesi ve İlçe Müftülüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde tefrişatı yapılan Hazreti Hasan Gençlik Merkezi dualar eşliğinde hizmete açılırken, Kaymakam Demir törene katılan vatandaşlarla sohbet edip, çocuklarla yakından ilgilendi.

 • 21.10.2023 21 Eki 15:45 RAMS Global Cizre Belediyespor, Galatasaray HDI Sigorta ile maç için hazır

  RAMS Global Cizre Belediyespor, Galatasaray HDI Sigorta ile maç için hazır Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından RAMS Global Cizre Belediyespor, Galatasaray HDI Sigorta ile yapacakları maçın hazırlıklarını tamamladı. Başantrenör Nuri Şahin yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda son hazırlıklar yapıldı. Takım, maç için İstanbul'a hareket etti. Yarın saat 15.00'te Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda Galatasaray HDI Sigorta'nın konuğu olacaklar.

 • 21.10.2023 21 Eki 13:19 Cizre Devlet Hastanesi Futbol Takımı Finale Yükseldi

  Cizre Devlet Hastanesi Futbol Takımı Finale Yükseldi Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvasında Cizre Devlet Hastanesi futbol takımı, Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri kapsamında finale çıkmayı başardı. Cizre Devlet Hastanesi futbol takımı, Cizre Milli Eğitim Müdürlüğü takımını yenerek galibiyet elde etti.

 • 17.10.2023 17 Eki 17:35 Rams Global Cizre Belediyespor, yeni sezona 12 transferle hazır

  Rams Global Cizre Belediyespor, yeni sezona 12 transferle hazır Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi'nde son iki sezonu ilk 8 içerisinde tamamlayan Rams Global Cizre Belediyespor, yeni sezona 12 transferle hazır. Takımın hedefi, sezonun ilk haftasında kendi sahasında Alanya Belediyespor ile karşılaşarak iyi bir başlangıç yapmak ve ilk 5 içinde yer almak.

 • 17.10.2023 17 Eki 11:31 Cizre Belediyespor, yeni sezonda da başarıyı yakalamak istiyor

  Cizre Belediyespor, yeni sezonda da başarıyı yakalamak istiyor Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi'nde son iki sezonu ilk 8 içerisinde tamamlayan Cizre Belediyespor, yeni sezonda da aynı başarıyı yakalamak istiyor. Yenilenen kadrosuyla sezonun ilk haftasında Brand Group Alanya Belediyespor ile karşılaşacak olan takım, hazırlıklarını sürdürüyor. Cizre Belediyespor Kulüp Başkanı Süleyman Çağlı, iyi bir takımları olduğunu belirtirken, Başantrenör Nuri Şahin ise play-off ve Avrupa Kupası hedeflediklerini ifade etti.

 • 05.10.2023 05 Eki 13:16 Edirne'den gelen öğrenciler Cizre'de tarihi ve kültürel mekanları gezdi

  Edirne'den gelen öğrenciler Cizre'de tarihi ve kültürel mekanları gezdi Milli Eğitim Bakanlığının uyguladığı Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Projesi kapsamında Edirne'den gelen öğrenciler, Cizre'deki tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etti.

 • 02.10.2023 02 Eki 19:27 Çocukluk hayali okçuluğa 51 yaşında kavuştu Hedefi milli sporcu olmak

  Çocukluk hayali okçuluğa 51 yaşında kavuştu Hedefi milli sporcu olmak Şırnak'ın Cizre İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü'nde açılan okçuluk kursuna gelen Abdulkadir Yiğit, çocukluk hayaline 51 yaşında kavuştu. Huzur ortamının sağlanmasıyla yapılan spor yatırımları ile 7'den 70'e herkes sporun yolunu tutuyor. Sporun yaşı olmadığını gösteren Abdulkadir Yiğit, 51 yaşında başladığı okçulukta yaptığı çalışmada turnuvalarda başarılar almaya başladı. Türkiye şampiyonluğuna hazırlanan Yiğit'in hedefi, 51 yaşında milli oyuncu olmak.

 • 16.09.2023 16 Eyl 13:21 MHP Şırnak Merkez İlçe Başkanı Serhat Zeyrek Tek Listeyle Yeniden Seçildi

  MHP Şırnak Merkez İlçe Başkanı Serhat Zeyrek Tek Listeyle Yeniden Seçildi MHP Şırnak Merkez İlçe Başkanlığı seçiminde Serhat Zeyrek, üyelerin tamamının oylarını alarak yeniden güven tazeledi. MHP Şırnak İl Başkanı Halil Tatar, seçim sonrası yaptığı konuşmada, partinin hizmet anlayışını vurgulayarak, birlik ve beraberlik içinde çalışacaklarını belirtti.

 • 15.09.2023 15 Eyl 09:37 Kaymakamdan şehit babasına ziyaret

  Kaymakamdan şehit babasına ziyaret Oltu Kaymakamı İbrahim Gökmen şehit babasını ziyaret etti.

 • 09.09.2023 09 Eyl 16:00 Şırnak'ta Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi

  Şırnak'ta Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Eğitimi Verildi Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında kadınları bilgilendirip, Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasını tanıttı.

 • 04.09.2023 04 Eyl 17:00 Cizre'de tırda 1388 silah mühimmatı bulundu, sürücü tutuklandı

  Cizre'de tırda 1388 silah mühimmatı bulundu, sürücü tutuklandı Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir tırda yapılan aramada 1388 silah mühimmatı bulundu. Sürücü gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • 25.08.2023 25 Ağu 10:40 Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Demir'in cenazesi memleketi Ordu'ya gönderildi

  Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Demir'in cenazesi memleketi Ordu'ya gönderildi Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Demir'in cenazesi, memleketi Ordu'ya gönderildi.

 • 24.08.2023 24 Ağu 13:56 HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir, Şırnak'ta gazetecilerle bir araya geldi

  HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir, Şırnak'ta gazetecilerle bir araya geldi HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, Şırnak'ta partisinin il başkanlığında gazetecilerle bir araya geldi. Demir, Şırnak'ta vatandaşlarla buluşarak sorunları ve çözüm önerilerini istişare ettiğini belirtti. Ayrıca, Şırnak'ın olumsuz algısını değiştirmek ve Şırnak'ı layık olduğu yere çıkarmak için çalışacaklarını ifade etti.

 • 16.08.2023 16 Ağu 13:47 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesi adeta yanıyor: Seralarda sıcaklık 60 dereceye kadar yükseliyor

  Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesi adeta yanıyor: Seralarda sıcaklık 60 dereceye kadar yükseliyor Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde ölçülen 49,5 dereceyle Türkiye'de en yüksek sıcaklık rekoru kırıldı. Sıcaklık tarım alanlarında çalışanlar için büyük sıkıntı yaratırken, Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, iklim değişikliğinin etkisiyle ilçenin ikliminin değiştiğini belirtti. Çiftçiler öğlen saatlerinde faaliyetlerine ara vermek zorunda kalıyor ve seraların içindeki sıcaklık 60-65 dereceye kadar çıkıyor.

 • 11.08.2023 11 Ağu 18:25 Cizre'de yaz Kur'an kursları sona erdi

  Cizre'de yaz Kur'an kursları sona erdi Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen yaz Kur'an kursları, kapanış ve ödül programıyla sona erdi. Yüzlerce çocuk Kur'an'la buluştu ve dini bilgiler öğrendi. İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, toplumun maneviyattan uzaklaştığını belirterek, ahlaklı ve imanlı nesiller yetiştirmenin önemine vurgu yaptı. Dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

 • 09.08.2023 09 Ağu 15:59 Cizre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gümüş, öğrencileri ziyaret etti

  Cizre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gümüş, öğrencileri ziyaret etti İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gümüş, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek, Kur'an-ı Kerim kurslarındaki öğrencilerle bir araya geldi. Ayrıca Cizre Belediyesi tarafından okul bahçesine kurulan portatif yüzme havuzlarından yararlanan öğrencileri de ziyaret eden Gümüş, okul yönetimiyle 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı planlamasını değerlendirdi.

 • 21.06.2023 21 Haz 16:58 Cizre'de 12 bin çocuğa yüzme eğitimi verilecek

  Cizre'de 12 bin çocuğa yüzme eğitimi verilecek Cizre'de yaz aylarında yaşanan boğulma vakalarını önlemek ve çocukların güvenli bir şekilde yüzerek serinlemesi amacıyla yüzme kursları açıldı. Yarı olimpik yüzme havuzunda başlatılan yüzme kursu ile yıl içinde 12 bin çocuk yüzme öğrenerek güvenli bir şekilde serinlemenin keyfini çıkaracak. Bölgede sıcaklık farklarının yüksek olmasından dolayı boğulma vakalarının oldukça yüksek olduğunu belirten yüzme eğitmeni Ahmet Pözüt, açılan kurslarla yüzme bilmeyen çocuk kalmayacağını söyledi.

 • 20.06.2023 20 Haz 16:38 Cizre'de 5 Mahalleye Okuma Salonu Kazandırıldı

  Cizre'de 5 Mahalleye Okuma Salonu Kazandırıldı Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, 'Her Mahalleye Çalışma Salonu Projesi' kapsamında ilçedeki 5 mahalleye kazandırılan okuma salonlarını ziyaret etti. Okuma salonlarının ücretsiz olarak öğrencilere ve KPSS'ye hazırlanan adaylara açık olduğunu belirten İke, öğrencilerin derslere odaklanabileceği, sessiz ve motive edici bir atmosferde hayalleri için ideal bir ortamda çalışma imkanına sahip olabileceklerini söyledi. İke, desteklerinden dolayı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nazlı Demir'e teşekkür etti.

 • 19.06.2023 19 Haz 15:51 Şırnak'ta sınava girecek genç kayıp

  Şırnak'ta sınava girecek genç kayıp Şırnak'ın İdil ilçesinde yaşayan Hüseyin Yoncuz, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne girmek için cuma günü kent merkezine gitmiş ancak sınava girmediği ve telefonunun en son Cizre ilçesinde sinyal verdiği belirlenmiştir. Ailesi kayıp başvurusunda bulunmuş ve polis tarafından aranmaktadır.

 • 19.06.2023 19 Haz 15:47 Şırnak'ta sınava girmek için evden çıkan genç kayıplara karıştı

  Şırnak'ta sınava girmek için evden çıkan genç kayıplara karıştı Şırnak'ın İdil ilçesinden Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) girmek için kent merkezine giden Hüseyin Yoncuz'dan (19) haber alınamıyor. Sınava girmediği ve telefonunun en son Cizre ilçesinde sinyal verdiği belirlenen Yoncuz, polis tarafından aranıyor.

 • 15.06.2023 15 Haz 18:52 Cizre Halk Oyunu Ekibi, kültürlerini gelecek nesillere taşımaya çalışıyor

  Cizre Halk Oyunu Ekibi, kültürlerini gelecek nesillere taşımaya çalışıyor Cizre Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Halk Oyunları ekibi, katıldıkları yarışma etkinliklerinde yöreye has giydikleri kıyafet ve oynadıkları oyunlarla halk oyunu ve yöresel kıyafet kültürünü tanıtmaya ve yaşatmaya çalışıyor. Şırnak'ın Cizre ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açmış olduğu halk oyunları kursu bünyesinde kurulan Cizre Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Halk Oyunları ekibi, önümüzdeki aylarda Şırnak'ta yapılacak olan kulüp yarışması için HEM eğitimleri koordinesinde çalışmalarına devam ediyor. Cizre Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği etkinlik ve organizasyonlara katılan öğrenciler yöreye has giydikleri kıyafet ve oynadıkları oyunlar ile kültür elçiliği yapıyor.

 • 12.06.2023 12 Haz 22:47 Şırnak'ta PKK/KCK-PYD/YPG operasyonu: 8 kişi gözaltına alındı

  Şırnak'ta PKK/KCK-PYD/YPG operasyonu: 8 kişi gözaltına alındı İçişleri Bakanlığı, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen 8 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı. Operasyon kapsamında HDP Beytüşşebap İlçe Eş Başkanı, HDP İlçe Yönetim Üyesi ve 1 köy muhtarı da aralarında bulunuyor.

 • 12.06.2023 12 Haz 21:41 Şırnak'ta PKK/KCKPYD/YPG terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen 8 kişi gözaltına alındı

  Şırnak'ta PKK/KCKPYD/YPG terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen 8 kişi gözaltına alındı İçişleri Bakanlığı, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/KCKPYD/YPG terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen 8 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Operasyon kapsamında HDP Beytüşşebap İlçe Eş Başkanı, HDP İlçe Yönetim Üyesi ve 1 köy muhtarı da aralarında bulunan 12 şüpheliye yönelik operasyon düzenlenmişti. Gözaltına alınan şüphelilerin adli işlemleri sürüyor.

 • 10.06.2023 10 Haz 14:55 Cizre'de öğrencilerin teknoloji ve görsel sanatlar sergisi açıldı

  Cizre'de öğrencilerin teknoloji ve görsel sanatlar sergisi açıldı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan geri dönüştürülebilir ürünlerden oluşan Teknoloji ve Görsel Sanatlar yılsonu sergisi Cizre'de açıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, serginin açılışını gerçekleştirdi ve öğrencilerin emeğine teşekkür etti.

 • 04.06.2023 04 Haz 16:17 Kentsel dönüşümün mimarlarından! 30 yıllık tecrübesi Mehmet Özhaseki'ye bakanlık getirdi

  Kentsel dönüşümün mimarlarından! 30 yıllık tecrübesi Mehmet Özhaseki'ye bakanlık getirdi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine atanan Mehmet Özhaseki, 30 yıllık şehircilik tecrübesiyle dikkat çekiyor. İstanbul'u depreme karşı hazırlayacak en yetkin isim olarak görülen Özhaseki'nin yeni dönemde dönüşümü daha da hızlandıracağı öngörülüyor.

 • 30.05.2023 30 May 15:31 Cizre'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası yıl sonu sergisi düzenlendi

  Cizre'de Hayat Boyu Öğrenme Haftası yıl sonu sergisi düzenlendi Cizre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla gerçekleştirildi. Kadınların ilgi gösterdiği 1600'den fazla kursun ürünleri sergilendi.

 • 27.05.2023 27 May 21:35 Cizre'de 3 mahalle daha doğalgaza kavuşuyor

  Cizre'de 3 mahalle daha doğalgaza kavuşuyor Şırnak'ın Cizre ilçesinde üç mahalle daha doğal gaz hizmetine kavuşuyor. Cizre ilçesinde 2023 yılı içerisinde Dicle, Kale ve Yafes Mahallesinde 2 bin haneye verilecek olan doğal gaz hizmeti çalışmaları başladı.

 • 09.05.2023 09 May 19:39 Cizre'de Yeşil Sol Parti mitingi sonrası taş atan gruba polis müdahale etti

  Cizre'de Yeşil Sol Parti mitingi sonrası taş atan gruba polis müdahale etti Yeşil Sol Parti'nin Cizre İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen miting sonrası güvenlik güçlerine taş atan gruba polis müdahalede bulundu. Polisin uyarılarına uymayan grup taş atmaya devam edince güvenlik güçleri göz yaşartıcı bomba ve tazyikli suyla müdahale ederek grubu dağıttı.

 • 05.05.2023 05 May 14:32 Cizre Belediyespor, TÜRŞADı'yı ağırlıyor

  Cizre Belediyespor, TÜRŞADı'yı ağırlıyor Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi 7ncilik etabı ikinci maçında Cizre Belediyespor, TÜRŞADı'yı ağırlayacak. Takım hazırlıklarını tamamladı ve antrenörler başarı hedeflerini açıkladı. Maç Şırnak Spor Salonu'nda saat 13.00'te başlayacak.

 • 03.05.2023 03 May 09:03 GÜNDEM / 3 Mayıs 2023

  GÜNDEM / 3 Mayıs 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

Advertisement