İşe Almak Vaadiyle Dolandırıcılık Yaptı - Son Dakika
Güncel

İşe Almak Vaadiyle Dolandırıcılık Yaptı

İşe Almak Vaadiyle Dolandırıcılık Yaptı

Isparta’da, Devlet Planlama Teşkilatı Personel Daire Başkanlığında üst düzey tanıdıkları olduğunu belirterek işe aldırma vaadiyle dolandırıcılık yaptığı belirlenen bir kişi sevgilisinin takibe alınması sonucu Antalya’da yakalandı.

18.02.2014 17:04

Isparta'da, Devlet Planlama Teşkilatı Personel Daire Başkanlığında üst düzey tanıdıkları olduğunu belirterek işe aldırma vaadiyle dolandırıcılık yaptığı belirlenen bir kişi sevgilisinin takibe alınması sonucu Antalya'da yakalandı.

Isparta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kendisini M.A. olarak tanıtan ve Devlet Planlama Teşkilatı Personel Daire Başkanlığında üst düzey tanıdıkları olduğunu belirterek işe aldırma vaadiyle dolandırılan 14 kişi polise müracaat etti. Dolandırılanların eşkal bilgisi ve fotoğraf incelemesinin ardından dolandırıcının H.U. olduğu ve sevgilisi C.A. ile birlikte yaşadığı belirlendi. 10 ayrı dolandırıcılık suçundan arandığı bilgisine ulaşılan H.U'nun Antalya'da yaşadığı tespit edildi. Isparta polisi, Antalya Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile birlikte düzenlediği operasyonda H.U'yu yakaladı. Isparta'ya getirilen ve dolandırıcılık suçundan adliyeye sevk edilen H.U. tutuklanarak Isparta Kapalı Cezaevine gönderildi.

Emniyete gelen şikayetlerden H.U'nun 14 kişiyi işe alma vaadiyle 165 bin lira para karşılığı dolandırdığı belirlendi. - ISPARTA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İşe Almak Vaadiyle Dolandırıcılık Yaptı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement