KAEÜ öğrencileri şiddetle mücadele için yarışacak - Son Dakika
Güncel

KAEÜ öğrencileri şiddetle mücadele için yarışacak

KAEÜ öğrencileri şiddetle mücadele için yarışacak

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) öğrenci topluluğu üyeleri, "Türkiye'nin Terörizmle Mücadele Kapasitesini Geliştirmek: Gençlik Boyutu Projesi" kapsamında düzenlenen "Gençten Gence-P2P Yarışması"na katılmaya hak kazandı.

28.01.2020 17:34
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) öğrenci topluluğu üyeleri, " Türkiye'nin Terörizmle Mücadele Kapasitesini Geliştirmek: Gençlik Boyutu Projesi" kapsamında düzenlenen "Gençten Gence-P2P Yarışması"na katılmaya hak kazandı.

KAEÜ'den yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu üyesi öğrenciler, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı tarafından yürütülen yarışmaya katılacık.

Öğrenciler, çeşitli proje, etkinlik ve faaliyetlerle şiddete varan aşırılığa karşı detaylı ve çeşitli anlatım yolları ile üniversiteyi temsil edecek.

Proje ile şiddete varan aşırıcılıkla mücadelede en iyi uluslararası pratikleri göz önünde bulundurarak, özellikle "siber uzayda çevrimiçi radikalleşmeyi besleyen aşırıcı terör örgütlerinin mesajlarıyla mücadeleyi hedef alan örnekler değerlendirecek.

Geliştirilen uygulamalar ve projelerle, genç kitlelerin şiddete varan aşırıcılıkla mücadeleyi daha iyi anlamlandırıp aşırıcılığa karşı tavır almaları ve bu duruşun yaygınlaştırılmasında aktif rol almak için düşünmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Proje ile aynı zamanda sivil toplum ve kamusal düzeyde kapasite geliştirmeye yardımcı olmak ve toplumsal direnci arttırarak gençler arasındaki radikalleşmeyi tetikleyen faktörlerle mücadeleye katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Topluluk üyesi öğrencilere, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanı ve Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu Akademik danışmanı araştırma görevlisi Dr. Burak Güneş, eşlik edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel KAEÜ öğrencileri şiddetle mücadele için yarışacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bingöl'de 19 kişi kesinleşmiş hapis cezasıyla tutuklandı
  22:43 Bingöl'de 19 kişi kesinleşmiş hapis cezasıyla tutuklandı

  Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, 1-14 Nisan tarihleri arasında yapılan çalışmalarda kesinleşmiş hapis cezası bulunan 19 kişinin yakalanarak tutuklandığını açıkladı. Yakalanan kişiler arasında kasten yaralanma, hırsızlık, siber suçlar, cinsel suçlar ve diğer suçlardan arananlar bulunuyor.

 • İstanbul Sultanbeyli'de motosiklet ile otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı
  22:43 İstanbul Sultanbeyli'de motosiklet ile otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi yaralandı

  İstanbul Sultanbeyli'de meydana gelen trafik kazasında, motosiklet ile otomobil çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri olay yerinde güvenlik önlemleri aldı ve trafik akışı normale döndü.

 • Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü yangınına ilişkin itfaiye raporu hazırlandı
  22:40 Beşiktaş'ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü yangınına ilişkin itfaiye raporu hazırlandı

  Beşiktaş Gayrettepe'de bulunan gece kulübünde çıkan yangına ilişkin itfaiye raporu açıklandı. Rapor, acil durum aydınlatmaları ve yönlendirme levhalarının olmadığını, yangın söndürme sisteminin çalışmadığını ortaya koydu.

 • Galatasaray ve Fenerbahçe Zirvede Puan Farkını Açtı
  22:34 Galatasaray ve Fenerbahçe Zirvede Puan Farkını Açtı

  Trendyol Süper Lig'de 32. hafta tamamlandı. Galatasaray ve Fenerbahçe, galibiyet serilerini sürdürerek zirvede puan farkını açtı. Ligde oynanan 10 maçta toplam 27 gol atıldı. Galatasaray son 13 lig maçında 3 puanla ayrılırken, yenilmezlik serisi 20 maça çıktı. Fenerbahçe ise üst üste 7. galibiyetini elde etti ve son 21 maçta kaybetmedi. Lider Galatasaray 87 puanla haftayı kapattı, Fenerbahçe ise 85 puana ulaştı.


Advertisement