Karamehmet'in 7 Şirketine Haciz - Son Dakika
Güncel

Karamehmet'in 7 Şirketine Haciz

Karamehmet\'in 7 Şirketine Haciz

TMSF, Karamehmet'in şirketleriyle ilgili haciz listesini borsaya gönderdi, Turkcell hisseleri kan kaybetti.

20.05.2013 19:14

TMSF, Çukurova Holding'in borcu konusunda Borsa İstanbul'a bir liste gönderdi. Çukurova'nın patronu Karamehmet'in 7 şirketine haciz konulmasına karar verildi. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Holding'in TMSF'ye borçları kapsamında Borsa İstanbul'a bir liste göndererek, borç tutarı belirtilen şirket ve şahısların; mal, hak ve alacaklarının borca yetecek kısmına haciz konulmasına karar verildiğini bildirdi.

45 ŞAHIS VE ŞİRKET İSMİ VAR

Borsa İstanbul'un KAP'ta yayınladığı TMSF'nin listesinde 45 şirket ve şahıs ismi yer alırken, Çukurova Holding'in borç tutarı hanesinde gecikme zammı hariç 984.2 milyon lira görünüyor. Listede Akdeniz Endüstri, BMC Sanayi, KVK Mobil, Endüstri Holding, Genel Denizcilik, Baytur İnşaat, AKS Televizyon gibi şirketlerin yanı sıra, Mehmet Emin Karamehmet, Osman Berkman, Güray Kılıç, Tayfun Bayazıt gibi şahıs isimleri de yer alıyor. Reuters'a bilgi veren TMSF yetkilileri, geriye dönük gecikme faizi hesaplaması yapılması gerektiğini belirterek, toplam borç tutarının henüz belli olmadığını söylediler.

TURKCELL HİSSELERİ KAN KAYBETTİ

Diğer yandan TMSF hissesinin duyurulabilmesi amacıyla geçici olarak işleme kapatılan Çukurova Holding'in hissedar olduğu Turkcell işlem sırası 15.00'te yeniden işleme açıldı. Turkcell hisseleri saat 1517'de yüzde 2.09 kayıpla 11.70 liradan işlem görüyordu.

Kaynak: Haberler.Com

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement