Kurmel Ailesinden Aladağ'a Hastane - Son Dakika
Güncel

Kurmel Ailesinden Aladağ'a Hastane

Kurmel Ailesinden Aladağ\'a Hastane

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde 45 yıldır krom madenleri işleten Necati Kurmel, eşi Meliha Kurmel adına 15 yataklı hastanenin yapımını üstlendi.3.5 milyon TL'lik harcamayla inşa edilecek ameliyathane, diyaliz ünitesi, doğumhane, dişhekimliği, aile...

10.12.2012 11:29

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde 45 yıldır krom madenleri işleten Necati Kurmel, eşi Meliha Kurmel adına 15 yataklı hastanenin yapımını üstlendi. 3.5 milyon TL'lik harcamayla inşa edilecek ameliyathane, diyaliz ünitesi, doğumhane, dişhekimliği, aile hekimliği ve röntgen ünitelerinin olacağı hastanenin temeli törenle atıldı. Bu grubun 5 bin kişilik ilçede yaptığı yatırımlarla 1000 kişi istihdamn ediliyor.

Yaklaşık 5 bin nüfuslu Aladağ'a daha önce 2 lise, 2 öğrenci yurdu, ilçe emniyet müdürlüğü hizmet binası, karakol ve lojman kazandıran Ak Metal Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, bu kez eşi Meliha Kurmel adına hastane yaptırdı. İlçe merkezindeki 2 bin 500 metrekare alanda projelendirilen Meliha Kurmel Hastanesi'nin temel atma törenine Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer, Ak Metal Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel ve çok sayıda davetli katıldı.

VALİ COŞ'TAN KURMEL'E TEŞEKKÜR

Törende konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, hayırsever işadamı Necati Kurmel'e teşekkür edip, sağlık alanında yapılan yatırımların çok önemli olduğunu belirtti. Coş, şöyle dedi:

"Sağlık hizmetlerinin halkın ayağında götürülmesi için devletimiz hayırseverlerimizin de desteğiyle üzerine düşeni yerine getiriyor. Adana bölgenin ve Ortadoğu'nun en önemli sağlık merkezlerinden biri haline gelmiştir. İnşallah bu durum yeni tesis ve yatırımlarla daha da güçlenecektir."

"Sağlık alanında çok büyük hastane ve kompleksler yapıyoruz. Buraya yapılacak olan hastanenin yüz katı büyüklükte hastaneler de yaptık. Ama burası bizi bir başka heyecanlandırıyor. Temeli atılan bu hastaneyi Adana'ya yapacağımız bin 500 yataklı kampüs gibi görüyoruz. Çünkü Aladağ'da yaşayan vatandaşlarımız il merkezine gelmeden hizmet alacak. Burada da görüldüğü gibi devletimiz, milletimiz ve iş adamlarımız çalışıyor. Dolayısıyla hepimiz aynı ritmi yakalarsak ülkemizi 2023'de dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına sokacağız."

"ALADAĞ İÇİN YATIRIMLARA DEVAM"

Ak Metal Madencilik San ve Tic A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel ise Aladağ'a birçok yatırım yaptıklarına dikkati çekerek, ilçenin gelişmesi için yatırımlara devam edeceğini söyledi. Kurmel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz, 45 yıldan beri Aladağ'da maden işletmekteyiz. 1966'da buraya geldiğim zaman bir kahve, üç odalı bir otel ve bir de bakkal dükkanı vardı. Bugün ise ilçeyi gezdiğimde, bir çok tüccarı, esnafı gördükçe gurur duyuyorum. Son 5 yıl içinde ilçeye 100 milyon dolarlık yatırım yaptık. Bu yatırımlar sayesinde 5 bin kişilik ilçede bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Aladağ'ın daha da gelişmesini istiyorum. Bunun için de üzerimize düşeni yapacağız."

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Necati Kurmel ile birlikte hastanenin temelini attı. Davetliler törenin ardından şirketin krom madeni konsantre tesislerini gezdi. - Adana/ Aladağ

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kurmel Ailesinden Aladağ'a Hastane - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement