Magandaların Hedefi Olan Trafik Levhaları Sergilendi - Son Dakika
Güncel

Magandaların Hedefi Olan Trafik Levhaları Sergilendi

Magandaların Hedefi Olan Trafik Levhaları Sergilendi

Kayseri'de, Trafik Haftası nedeniyle, magandaların silahlarla ateş ederek delik deşik ettiği trafik levhaları, üzerlerine maliyetleri yazılarak, kent merkezinde sergilendi.

05.05.2014 15:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayseri'de, Trafik Haftası nedeniyle, magandaların silahlarla ateş ederek delik deşik ettiği trafik levhaları, üzerlerine maliyetleri yazılarak, kent merkezinde sergilendi.

Trafik Haftası nedeniyle Kayseri'de ilginç bir etkinlik yapıldı. Vali Vekili Erdoğan Aygenç, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Müdür Yardımcısı Sefa Sarıkaya, Trafik Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Halil İbrahim Küpeli, Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Başkanı Ali Ateş ile Karayolları 6'ncı Bölge yöneticilerinin katıldığı etkinliğin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı'nda magandaların tabanca ve tüfekle ateş ederek, kullanılmaz hala getirdiği trafik levhaları da sergilendi. Yılda yaklaşık 5 milyon TL zarara yol açan, kullanılmaz hale gelmiş levhaların üzerine maliyetleri de yazıldı. Hedef haline getirilmiş levhalardan üçgen trafik levhasının tanesinin 37.80 TL, yuvarlak levhanın 39.55, dikdörtgen bilgi levhasının 164 TL, Trafik viraj levhasının 148.35, 'Dur' levhasının 74.51, dörtgen trafik ikaz levhasının 106.54 TL'ye mal olduğu, bunların vatandaşların ödediği vergilerle yaptırıldığına dikkat çekildi. Kullanılmaz hale gelmiş levhalar, hafta boyunca sergilenmeye devam edecek.

Sürücülere kurallara uymaları konusunda çağrı yapan Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Müdür Yardımıcısı Sefa Sarıkaya ise Şehiriçi ve dışı yollardaki kazaların başında, arkadan çarpma, doğrultu değiştirmedeki manevraları yanlış yapma, kavşaklarda geçiş üstünlüğüne uymama, manevraları düzenleyen genel şartlara uymama, şerit ihlali, hızını kavşaklara yaklaşırken azaltmama, aşırı hız, dönüş kurallarına uymama, kırmızı ışıkta geçme, alkollü araç kullanma, araç takip mesafesine uymama, hatalı indirme ve bindirme, hatalı park gibi nedenler gelmektedir dedi.

Görüntü bilgisi

------------------

-Trafik levhalarından görüntü

-Trafik haftası nedeniyle düzenlenen törenden görüntü

-Halk oyunları ekibi görüntüsü

-Detay

(Haber Oktay ENSARİ Kamera Demet ÖZTÜRK KAYSERİ,DHA)

=========================================================

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Magandaların Hedefi Olan Trafik Levhaları Sergilendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sivas'ta yapılan operasyonda kaçak silahlar ele geçirildi
  00:29 Sivas'ta yapılan operasyonda kaçak silahlar ele geçirildi

  Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, 5 adet ruhsatsız tabanca ile 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek bulundu. Operasyonlar sonucunda 3 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

 • Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik
  00:27 Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik

  ABD Başkanı Joe Biden, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile Beyaz Saray'da yaptığı görüşmede, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değinerek, 'İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik' dedi. Sudani ise Irak'ın ABD ile askeri ilişkiden tam ortaklık ilişkisine geçmek için çalıştığını belirterek, 'Hükümetimiz Irak ve ABD arasındaki Yüksek Koordinasyon Komitesi'nden çıkacak sonuçlara bağlı olacaktır' dedi.

 • Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik
  00:19 Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik

  ABD Başkanı Joe Biden, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile yaptığı görüşmede, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değinerek, 'İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik' dedi. Sudani ise Irak'ın ABD ile askeri ilişkiden tam ortaklık ilişkisine geçmek için çalıştığını belirterek, 'Hükümetimiz Irak ve ABD arasındaki Yüksek Koordinasyon Komitesi'nden çıkacak sonuçlara bağlı olacaktır' dedi.

 • Sahne sistemleri taşıyan pikapa otomobil çarptı
  00:12 Sahne sistemleri taşıyan pikapa otomobil çarptı

  Düzce'de sahne sistemleri taşıyan pikapa otomobil çarptı kazada 2 kişi yaralandı. Kaza Anadolu otoyolu Düzce gişeler bağlantı yolunda meydana geldi. İhbar üzerine bölgeye gelen acil sağlık ekipleri yaralıları olay yerinde ilk müdahaledeyi yapmasının ardından hastaneye kaldırdı. Kaza sebebi ile tek şeritten verilen yol araçların kaldırılması ardından normal seyrine döndü kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.


Advertisement