Marmaris'te Atlı Polis Dönemi - Son Dakika
Güncel

Marmaris'te Atlı Polis Dönemi

Marmaris\'te Atlı Polis Dönemi

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, atlı polisler deneme turlarına başladı.

20.06.2012 12:44  Güncelleme: 12:46

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, atlı polisler deneme turlarına başladı. Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay ile üç atlı polis sokaklarda tur attı. Özellikle yabancı turistler atlı polislerin yanına gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, haziran ayı başında 'Toplum Destekli Polislik' bünyesinde 'Atlı Polis Projesi' başlattı. Muğla'nın dünyaca ünlü Bodrum, Marmaris ve Fethiye turistik ilçelerinde görev alacak 12 İngiliz atı, Gökova Beldesi'nde bulunan PADOK At Çiftliği'ne getirildi. Atlarda görev alacak eğitimli polisler Ankara'dan geldi. Atlı polisler Bodrum'dan sonra Marmaris'e de geldi.

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay ve üç polis memuru ata binerek Marmaris Emniyet Müdürlüğü'nden Yat Limanı'na kadar geldi. Atlı polisleri gören yabancı turistler, yanlarına gelerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, kendilerini izleyen kalabalığa Türkçe ve İngilizce olarak uygulama hakkında açıklama yaptı. Ay, Avrupa'nın birçok ülkesinde atlı polisler görev yapıyor. Caydırıcı etkileri olduğu kanıtlandı. Yaz aylarında Bodrum, Marmaris ve Fethiye'de akşamları 4'er atlı polis görev yapacak. Atlı polisler önümüzdeki günlerde Fethiye'de tanıtılacak dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Marmaris'te Atlı Polis Dönemi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement