Adıyamanlı Vatandaşın Duvarından 200 Milyon Yıllık Ammonit Fosili Çıktı! - Son Dakika
Güncel

Adıyamanlı Vatandaşın Duvarından 200 Milyon Yıllık Ammonit Fosili Çıktı!

Adıyaman'da, bir vatandaşın evinin duvarında bulunan ve 65 milyon yıllık salyangoz olduğu sanılan fosilin, 200 milyon yıllık nesli tükenmiş Ammonit fosili olduğu belirlendi.

04.04.2019 10:16  Güncelleme: 11:01

Adıyaman'da bulunan ve 65 milyon yıllık salyangoz olduğu sanılan fosilin 150-200 milyon yıllık nesli tükenmiş Ammonit fosili olduğu belirlendi. Deniz canlısı olan Ammonit fosilinin bugüne kadar Hindistan ve Hint Okyanusu'ndan çıktığı belirtildi.

EVİNİN DUVARINDA FARK ETTİ

Geçtiğimiz hafta Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi Çelik köyünde bir vatandaş, evinin duvarında kullandığı taşın Adıyaman Müzesi'nde sergilenen 65 milyon yıllık salyangoz fosiliyle aynı olduğunu fark etmesi üzerine yetkililere bilgi vermişti.

Adıyamanlı Vatandaşın Duvarından 200 Milyon Yıllık Ammonit Fosili Çıktı!

SALYANGOZ FOSİLİ OLMADIĞI BELİRLENDİ

Müze Müdürlüğü yetkilileri duvardaki fosili çıkartarak müzeye getirdi. Adıyaman Müzesi'nde daha önceden sergilenen 65 milyon yıllık salyangoz olarak bilinen ve son olarak Çelik köyünde bulunan aynı döneme ait fosilin salyangoz olmadığı ortaya çıktı.

AMMONİT FOSİLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Fosilin 65 milyon yıllık salyangoz değil, 150-200 milyon yıllık Ammonit fosili olduğu ortaya çıktı. Deniz canlısı olan Ammonit fosilinin bugüne kadar Hindistan ve Hint Okyanusu'ndan çıktığı belirtildi. MTA Tabiat Tarihi Müzesi yetkilileri, Adıyaman'da bulunan her iki fosilin de nesli tükenen Ammonit fosili olduğunu ve bu fosillerin dinozorların yaşadığı döneme denk geldiğini aktardı.

Adıyamanlı Vatandaşın Duvarından 200 Milyon Yıllık Ammonit Fosili Çıktı!
Adıyamanlı Vatandaşın Duvarından 200 Milyon Yıllık Ammonit Fosili Çıktı!
Adıyamanlı Vatandaşın Duvarından 200 Milyon Yıllık Ammonit Fosili Çıktı!
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Adıyamanlı Vatandaşın Duvarından 200 Milyon Yıllık Ammonit Fosili Çıktı! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • : bu bile evrimi kanıtlayan bir nitelik ama mazallah şimdi dinsiz oluruz asdas 0 1 Yanıtla
    Mustapha: Sen hangi maymundan geldin? Madem geliniyor, niye geri gidilmesin? Haa, yoksa sen dönüyor musun bizim gittiğimiz yollardan? Dikkat et yürüdüğün yollarda ateist maymunların ayak izleri var! Basma. 1 0 mustaphaya: biraz araştırın olayın sadece maymundan ibaret olmadığını anlayacaksınız zaten. ilk nesli tükenen insan Homo Sapiens yı araştır mesela fosili 100 bin yıl önce bulunan. bir de adem ile havvayı araştır anlatılanların ne kadar absürd olduğunu anlayacaksın zaten. ok 0 0 Mustapha: Sen hangi maymundan geldin? Madem geliniyor, niye geri gidilmesin? Haa, yoksa sen dönüyor musun bizim gittiğimiz yollardan? Dikkat et yürüdüğün yollarda ateist maymunların ayak izleri var! Basma. 0 0 Mustapha: Sen hangi maymundan geldin? Madem geliniyor, niye geri gidilmesin? Haa, yoksa sen dönüyor musun bizim gittiğimiz yollardan? Dikkat et yürüdüğün yollarda ateist maymunların ayak izleri var! Basma. 0 0
  • YOSUN: Geçen gün verdiniz zaten bu haberi 1 0 Yanıtla

Advertisement