Sarıkamış Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen 'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi' ile yaşlı ve engellilere yardım - Son Dakika
Güncel

Sarıkamış Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen 'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi' ile yaşlı ve engellilere yardım

Sarıkamış Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen \'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi\' ile yaşlı ve engellilere yardım

Sarıkamış Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen 'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi' kapsamında, yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşların evleri temizleniyor. Proje kapsamında görevlendirilen 9 personel, ilçe merkezi ve köylerde yaşayan 160 ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım etti. Yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı olan vatandaşların ev ve kişisel temizlikleri düzenli olarak yapılıyor. Vatandaşlar, yapılan hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirerek yetkililere teşekkür etti.

22.04.2024 13:34

Sarıkamış Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca (SYDV) yürütülen "VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi" kapsamında, yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşların evleri temizleniyor.

SYDV bünyesinde görevlendirilen 9 personel, bugüne kadar ilçe merkezi ve köylerde oturan yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç ihtiyaç sahibi 160 vatandaşa yardım etti.

Ekiplerce, yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı nedeniyle kendi öz bakımını yerine getiremeyen vatandaşların ev ve kişisel temizlikleri aksatılmadan yapılıyor.

Boyalı köyünde yaşayan 80 yaşındaki Ağa Akkaş, çalışmalardan memnun olduklarını bildirerek "Kaymakamımıza, Vakıf müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Her zaman gelip bakımımızı, temizliğimizi yapıyorlar. Bir sorunumuz olduğunda iletiyoruz, hemen ulaşıp hallediyorlar. Allah hepsinden razı olsun." dedi.

Akören Köyünde yalnız yaşayan 79 yaşındaki Rahime Altuntaş da, "Evim çok toz olmuştu, kirlenmişti. Her tarafı çok güzel temizlediler. Allah devletime, milletime zeval vermesin. Bunlar olmazsa ben ne yapardım." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sarıkamış Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen 'VEFA Yaşlı Evde Bakım Projesi' ile yaşlı ve engellilere yardım - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement