Son dakika Vakıf haberleri, Vakıf son dakika, son dakika Vakıf

Son Dakika Vakıf Haberleri

 • ADEM Kursiyerleri Fabrikada Kaynak Yaptı
  15:47 ADEM Kursiyerleri Fabrikada Kaynak Yaptı

  Aksaray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na bağlı Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri, ziyaret ettikleri fabrikada kaynak yaparak çalışmaları yerinde inceledi. Kurslara yoğun ilgi gösteren kadınlar, aldıkları eğitimlerle çalışma hayatına atılarak aile bütçelerine katkı sağlıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, kursiyerler beton mikser üretimi ve ısı sistemleri fabrikalarını ziyaret ederek gerçek iş ortamını deneyimledi. Ziyaretlerle katılımcı kursiyerlere iş dünyasını tanıma ve meslekleri daha iyi anlama fırsatı sunuldu.

 • EMŞAV Karadeniz Bölge Başkanlığı, şehitleri anma programını düzenledi
  15:10 EMŞAV Karadeniz Bölge Başkanlığı, şehitleri anma programını düzenledi

  Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Bölge Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen şehitleri anma programının bu ay 242'ncisi yapıldı.

 • Kars'ta Sivil Toplum Kuruluşlarından Oluşan Gazi Kars Platformu Kuruldu
  14:45 Kars'ta Sivil Toplum Kuruluşlarından Oluşan Gazi Kars Platformu Kuruldu

  Kars'ta 12 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Gazi Kars Platformu, Kars'ın resmi, mülki ve sivil alanlarda 'Gazi Kars' adıyla anılması için çalışmalar yapacak. Platformun amacı, Kars'ın potansiyelini artırmak ve sorunlarına çözüm bulmaktır.

 • YetimSev, 500 çocuğun bayramlıklarını temin etmek için çalışıyor
  10:12 YetimSev, 500 çocuğun bayramlıklarını temin etmek için çalışıyor

  Afyonkarahisar Yetim Çocuklar Vakfı (YetimSev) Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ülkü, Ramazan Bayramı için 500 yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıklarını almak için çalışma yaptıklarını belirtti. Ülkü, vakıf binasında düzenlediği toplantıda, YetimSev'in başta yetim ve öksüzler olmak üzere bütün çocuklara kol kanat germek için kurulduğunu söyledi. Türk medeniyetinde vakıf geleneğinin hep var olduğunu aktaran Ülkü, şunları kaydetti: 'Tarihimiz geçmişten beri korunması, yaşatılması ve desteklenmesi gereken her konuda vakıf örnekleriyle doludur. Başlangıçta Afyonkarahisar olmak üzere, yeryüzünün her yerinde fakirliğe, açlığa, cehalete ve şiddete maruz kalan çocuklara gücümüz yettiğince, ömrümüz elverdiğince hizmet etme sevdası ve sorumluluğuyla kurulan bu vakıf, bugünden itibaren amaçlarını yerine getirmeye başlayacaktır.'

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlerle buluştu
  16:36 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlerle buluştu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ekonomi Üniversitesi'nde düzenlenen Kampüs İzmir Sohbetleri buluşmasında gençlerle bir araya geldi. Başkan Soyer, gençler arasında siyaset bilincini artırma ve toplumda olumlu değişiklikler yaratma amacını taşıyan etkinlikte konuştu. Başkan Soyer, İzmir'in gelişimi hakkında bilgi verirken, yerel siyaset hakkında gözlemlerini paylaştı. Ayrıca, gençlerin fikir ve önerileri de gündeme geldi.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım'a kazandırılan Vakıf Bera Kent Parkı'nın spor kompleksi hizmete açıldı
  15:02 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım'a kazandırılan Vakıf Bera Kent Parkı'nın spor kompleksi hizmete açıldı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım'a kazandırılan Vakıf Bera Kent Parkı'nın spor kompleksi, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın da katıldığı törenle hizmete açıldı. Spor kompleksi, futbol sahaları, basketbol, boks ve güreş branşlarına özel spor salonları ile eğitim salonlarını içermektedir. Tesisler, Yıldırım'a ve Bursa'nın spor gelişimine büyük bir ivme kazandıracaktır.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bursa'da Spor Tesisi Açılışını Gerçekleştirdi
  14:37 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bursa'da Spor Tesisi Açılışını Gerçekleştirdi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bursa'da tamamlanan Vakıf Bera 2. Etap Spor Tesisi'nin açılışını yaptı. Bakan Bak, bağımlılıktan uzak tutulması için ailelere ve çocuklara seslendi. Açılış törenine Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Bursa Milletvekilleri ve genç sporcular da katıldı.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ailelere çocuklarını spora teşvik etmeleri çağrısında bulundu
  13:51 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ailelere çocuklarını spora teşvik etmeleri çağrısında bulundu

  Bakan Bak, çocukların bağımlılıktan uzak tutulması için spor tesislerine getirilmesi gerektiğini söyledi. Bursa'da açılan Vakıf Bera 2. Etap Spor Tesisi'nin açılışında konuşan Bak, Türkiye'nin spor devrimi yaptığını ve gençler için güzel eserlerin ortaya çıktığını belirtti. Bakan Bak'ın çağrısına destek veren diğer yetkililer de spor tesislerinin önemini vurguladı.

 • Vakıflar Genel Müdürlüğü Berat Kandili'nde Osmanlı geleneğine uygun ikramlarda bulunacak
  13:03 Vakıflar Genel Müdürlüğü Berat Kandili'nde Osmanlı geleneğine uygun ikramlarda bulunacak

  Vakıflar Genel Müdürlüğü, Berat Kandili dolayısıyla yarın tarihi camilerde Osmanlı geleneğine uygun olarak akşam namazından sonra ikramlarda bulunacak. 79 ildeki tarihi camilerde 95 bin kişiye ikramda bulunulacak.

 • Diş Hekimleri, Meclis Önünde Basın Açıklaması Yaptı: 'Taşeron Çalışma Biçimi Engellenmeli, Kamuda Diş Hekimi İstihdamı Arttırılmalıdır'
  22 Şub Diş Hekimleri, Meclis Önünde Basın Açıklaması Yaptı: "Taşeron Çalışma Biçimi Engellenmeli, Kamuda Diş Hekimi İstihdamı Arttırılmalıdır"

  Ankara Diş Hekimleri Odası ve sağlık emek meslek örgütleri, TBMM Çankaya Kapısı yanındaki Milli Egemenlik Parkı’nda TBMM’de görüşülmekte olan ve sağlıkla ilgili düzenlemeler içeren torba kanun ve talepleriyle ilgili; “Diş hekimleri ve tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması için, caydırıcı yasal düzenlemeler, ivedilikle yapılmalıdır. Özel sağlık kuruluşlarında ücretli çalışan diş hekimlerinin, özlük haklarını ortadan kaldıran, taşeron çalışma biçimi engellenmelidir. Muayenehane ve klinik ruhsatında, bina iskanı yeterli olmalıdır. Diş hekimi olmayan şahısların, ağız diş sağlığı merkezlerine ortak olmalarını sağlayan yönetmelik maddesi değiştirilmelidir. Fiili hizmet zammı, muayenehane sahibi diş hekimleri için de uygulanmalıdır. Kamuda diş hekimi istihdamı artırılmalıdır” açıklamasını yaptı.

 • Kastamonu'da Aile Destek Merkezi kursiyerleri kokulu mum üreterek gelir elde ediyor
  22 Şub Kastamonu'da Aile Destek Merkezi kursiyerleri kokulu mum üreterek gelir elde ediyor

  Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde faaliyet gösteren Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri, ürettikleri kokulu mumları satarak gelir elde ediyor. Taşköprü Kaymakamlığı tarafından desteklenen proje kapsamında ADEM bünyesindeki kursiyerlerin ürettiği çeşitli mumlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla satılıyor. Elde edilen gelir, masraflar düşüldükten sonra kursiyerler arasında eşit olarak dağıtılıyor. Ayrıca, kursiyerlerin çocukları da ürünler yapılırken oyun alanında eğlenme imkanı buluyor. Proje, ailelere büyük katkı sağlarken, Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Vakıf Müdürü Halil Çelik ve usta öğretici Hülya Özkan'a teşekkür edildi.

 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Gençler Öncü Teknoloji Firmalarıyla Buluşacak
  22 Şub Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Gençler Öncü Teknoloji Firmalarıyla Buluşacak

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bakanlık ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı arasında yapılan işbirliğinin Milli Teknoloji Hamlesi'ne güç katacağını belirterek, "Gençler blokzincir, yapay zeka, dijital dönüşüm gibi konularda kendi alanlarının öncü teknoloji firmaları ve...

 • Bornova Laik Eğitim Demokratik Yaşam Platformu, dinselleştirme ve manevi danışmanlık uygulamalarına tepki gösterdi
  21 Şub Bornova Laik Eğitim Demokratik Yaşam Platformu, dinselleştirme ve manevi danışmanlık uygulamalarına tepki gösterdi

  Bornova Laik Eğitim Demokratik Yaşam Platformu, ÇEDES projesi ve dini etkinliklere karşı basın açıklaması düzenledi. Platform, okullarda imam, vaiz ve din görevlilerinin etkinliklere katılmasını ve eğitimin dinselleştirilmesini eleştirdi. Açıklamada, dini değerlerin öğrencilere dayatılmasının ayrımcılık olduğu vurgulandı ve laik ve bilimsel eğitimin savunulması çağrısı yapıldı.

 • Vehbi Koç Ödülü, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı'na verildi
  21 Şub Vehbi Koç Ödülü, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı'na verildi

  Vehbi Koç Vakfı'nın her yıl verdiği Vehbi Koç Ödülü, bu yıl Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı'na (KAHEV) verildi. KAHEV, çocuk ve gençlere burs sağlamanın yanı sıra okulların güncel eğitim olanaklarına kavuşmasına destek oluyor. Vakıf, kırsal bölgelerdeki çocukları nitelikli eğitime eriştirmeyi hedefliyor ve binlerce öğrenciye burs sağlıyor.

 • Yüksel Çakır, Erzincan'dan bağımsız belediye başkanı adaylığı için başvuruda bulundu
  20 Şub Yüksel Çakır, Erzincan'dan bağımsız belediye başkanı adaylığı için başvuruda bulundu

  2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkanlığı yapan Yüksel Çakır, Erzincan'dan bağımsız belediye başkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuru yaptı. Çakır, başvurunun ardından yaptığı açıklamada, seçim sürecinin kimsenin incitilmeyeceği, kimsenin kaybetmeyeceği bir süreç olacağını belirtti. Çakır, Erzincan'a hizmet etmek için yola çıkan tüm partilerin adaylarına kolaylıklar diledi.

 • Trabzon'da Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi'nde Deneyap Atölyesi Açılıyor
  20 Şub Trabzon'da Özdemir Bayraktar Planetaryum ve Bilim Merkezi'nde Deneyap Atölyesi Açılıyor

  Trabzon'da kurulacak Deneyap atölyesinde 80 öğrenciye 3 yıl eğitim verilecek. Atölyede robotik kodlama, yapay zeka gibi alanlarda dersler verilecek. Öğrenciler e-sınav ve teknik sınavla seçilecek ve Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programından yararlanabilecek.

 • TÜGŞAV Başkanı Lokman Aylar, Ankara Adliyesine ifade verdi
  19 Şub TÜGŞAV Başkanı Lokman Aylar, Ankara Adliyesine ifade verdi

  Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) Başkanı Lokman Aylar, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) şikayeti üzerine Ankara Adliyesine gelerek ifade verdi.

 • Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı ifade verdi
  19 Şub Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı ifade verdi

  Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinin (DEM Parti) şikayeti üzerine 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan ifade verdi. Ankara Adliyesi önünde destekçileriyle bir araya gelen Aylar, şehitlerin anısına yapılan basın açıklamasında terör destekçilerine fırsat verilmemesi gerektiğini vurguladı.

 • Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık İş Birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri Düzenlenecek
  19 Şub Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık İş Birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri Düzenlenecek

  Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık iş birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri düzenlenecek. 13 Mart Çarşamba günü yapılacak etkinlikte ücretsiz atölyeler de yer alacak.

 • Adnan Oktar suç örgütü hakkında yeni iddianame! İsrailli siyasetçi Yehuda Glick ile görüştükleri ortaya çıktı
  19 Şub Adnan Oktar suç örgütü hakkında yeni iddianame! İsrailli siyasetçi Yehuda Glick ile görüştükleri ortaya çıktı

  Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı. Oktar, Tarkan Yavaş ve Alev Babuna'nın da aralarında bulunduğu 13 şüpheli hakkında 2 bin 758 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istenen ve toplam 72 sanığın yer aldığı yeni bir iddianame hazırlandı. Yeni iddianamede, örgüt üyesi bazı sanıkların İsrailli siyasetçilerle görüşmeler yaptıkları, bu kapsamda bir sanığın örgütü temsilen İsrail'e gidip siyasetçi Yehuda Glick ile görüştüğü bilgisine yer verildi.

 • İstanbul Valisi: Farklılıklarımız zenginliğimizdir
  18 Şub İstanbul Valisi: Farklılıklarımız zenginliğimizdir

  İstanbul Valisi Davut Gül, Türkiye'nin farklılıklarıyla zengin ve güçlü bir ülke olduğunu belirterek, Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) tarafından düzenlenen '2. Uluslararası Alevilik ve Bektaşilik Çalışmaları Bilim Ödülleri Töreni'nde konuştu. Gül, farklılıkların zenginlik olduğunu vurgulayarak, kimseyi dönüştürmeden, değiştirmeden, nasıl inanıyorsa ve nasıl ibadet etmek istiyorsa insanların var olmaya devam edeceğini söyledi. Programda Alevi ve Bektaşi çalışmaları üzerine yapılan akademik çalışmalara ödüller verildi.

 • Mısır'da Filistinli Sığınmacılar İçin Kamp İnşa Ediliyor İddiaları Güçleniyor
  18 Şub Mısır'da Filistinli Sığınmacılar İçin Kamp İnşa Ediliyor İddiaları Güçleniyor

  Mısır'ın Gazze sınırı bölgesinde yapılan inşaat çalışmaları, Filistinli sığınmacılar için kamp inşa edildiği iddialarını güçlendiriyor. İsimsiz Mısırlı kaynaklar, İsrail'in Refah şehrine planladığı kara operasyonu durumunda, duvarlarla çevrelenmiş bir tampon bölge oluşturulması amacıyla çalışma yapıldığını aktardı. İnsan hakları örgütleri de bölgede duvarların inşa edildiğini bildiriyor. Mısır resmi ağızdan bu iddiaları reddederken, İsrail Savunma Bakanı Filistinli sivilleri Mısır'a tahliye etmeyi amaçlamadıklarını belirtti. İsrail'in Refah'a yönelik operasyonu uluslararası kamuoyunda sivillerin ölümüne yol açabileceği uyarılarıyla karşılanıyor.

 • Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, NATO Müdürlüğü'nün kurulması için adım atacak
  18 Şub Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, NATO Müdürlüğü'nün kurulması için adım atacak

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, NATO Müdürlüğü'nün kurulması için kısa vadede organizasyonel bir adım atacaklarını ve yapılanmanın buna göre şekillendirileceğini belirtti. Ayrıca, yapılandırılacak müdürlük Avrupa Birliği, OECD, Birleşmiş Milletler ve OCCAR ilişkileri ve faaliyetlerini takip edecek.

 • Depremde kaybolan çocuklar üçüncü şahıslara yerleştirilmiyor
  18 Şub Depremde kaybolan çocuklar üçüncü şahıslara yerleştirilmiyor

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerin ardından yakınlarına ulaşılamayan kimliksiz veya kendini ifade edemeyen çocukların hiçbir şekilde üçüncü şahıs, kurum, dernek, vakıf gibi yerlere yerleştirilmediğini bildirdi. Bakan Göktaş, çocukların korunması ve haklarının güvence altına alınması amacıyla çalışmalar yapıldığını ve çocuklara yönelik hizmetlerin ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleştirildiğini belirtti. Depremden etkilenen çocukların ihtiyaçları doğrultusunda sosyal hizmet müdahalelerinin yapıldığı ve çocukların ailelerine teslim edildiği vurgulandı.

 • İHH, Filistin'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı
  17 Şub İHH, Filistin'e Yardım İçin Yeni Kampanya Başlattı

  İHH İnsani Yardım Vakfı, Filistin'e yönelik insani yardım faaliyetlerini artırmak amacıyla yeni bir kampanya başlattı. Vakıf, toplanan bağışlarla gemi satın alacak ve aktivistlerle birlikte Mescid-i Aksa ve Gazze'ye gitmeyi hedefliyor. Programda yapılan konuşmalarda İslam dünyasının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

 • Sivas Zara'da Hızır Orucu Birlik Lokması ve Cemi Düzenlendi
  16 Şub Sivas Zara'da Hızır Orucu Birlik Lokması ve Cemi Düzenlendi

  Sivas'ın Zara ilçesinde Hızır orucu birlik lokması ve cemi düzenlendi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Zara Şubesi tarafından gerçekleştirilen programda Hızır orucu iftarı açıldı ve ardından birlik cemi yapıldı. Programa ilçe protokolü ve vatandaşlar da katıldı.

 • Bağımsız belediye başkan adayı Bekir Korkmaz, 1999 model aracıyla seçim çalışması yapıyor
  16 Şub Bağımsız belediye başkan adayı Bekir Korkmaz, 1999 model aracıyla seçim çalışması yapıyor

  Yozgat'ta bağımsız belediye başkan adayı Bekir Korkmaz, 1999 model aracıyla kentte günde 180 kilometre yol kat ederek seçim çalışmasını sürdürüyor. Korkmaz, birbirinden farklı seçim müzikleri ve sloganlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

 • Develi'de Pancar Çiftçileri 2022-2023 Kampanya Döneminde 441 Milyon TL Hak Kazandı
  16 Şub Develi'de Pancar Çiftçileri 2022-2023 Kampanya Döneminde 441 Milyon TL Hak Kazandı

  Develi'de şeker pancarı ekimine yoğun ilgi gösteren çiftçiler, 2022-2023 kampanya döneminde 441 milyon TL pancar bedeli hak kazandı. Kayseri Şeker tarafından yapılan ödemelerin bir kısmı daha önceden avans olarak verilmişti ve kalan miktar bugün çiftçilerin hesaplarına yatırıldı.

 • Tokat'ta Huzur Şehri Projesi Tanıtıldı
  15 Şub Tokat'ta Huzur Şehri Projesi Tanıtıldı

  Tokat'ta Türkiye, Portekiz ve Romanya'nın ortaklığında yürütülecek olan Huzur Şehri Tokat Projesi'nin tanıtımı gerçekleştirildi. Proje kapsamında Tokat'ta yaşam kalitesini artırmak amacıyla sağlık, eğitim, altyapı, çevre düzenlemesi ve trafik sorunları gibi birçok alanda çalışmalar yapılacak. Proje protokolü, Tokat Valisi, Belediye Başkanı ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı tarafından imzalandı.

 • Aydın'da Cumhur İttifakı'nın MHP'li Belediye Başkanı Burak Pehlivan, Pınardere Köyü'nde halkla buluştu
  15 Şub Aydın'da Cumhur İttifakı'nın MHP'li Belediye Başkanı Burak Pehlivan, Pınardere Köyü'nde halkla buluştu

  Aydın'da seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı'nın MHP'li Belediye Başkanı Burak Pehlivan, Pınardere Köyü'nde halkla buluştu. Soğuk havaya rağmen köylülerin yoğun ilgi gösterdiği kıraathane toplantısında yapacağı çalışmalardan söz eden Pehlivan, vatandaşlardan destek istedi.

 • Türk hekimler Mısır'da organ nakli konusunda işbirliği görüşmeleri yaptı
  15 Şub Türk hekimler Mısır'da organ nakli konusunda işbirliği görüşmeleri yaptı

  Mısır'da düzenlenen uluslararası bir konferans için bulunan Türk hekimler, Mısır Sağlık Bakanı Halid Abdulgaffar tarafından kabul edildi. Abdulgaffar, Türk sağlık ekibine teşekkür ederek, organ nakliyle ilgili ülkesindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türk heyeti ise Mısır ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Kabulün ardından Türk ve Mısırlı doktorlar, organ nakliyle ilgili çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 • Lösemi Hastası Çocuk, Babasından Aldığı Kök Hücreyle Hayata Tutundu
  15 Şub Lösemi Hastası Çocuk, Babasından Aldığı Kök Hücreyle Hayata Tutundu

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki Emir Eymen Dönmez, geçen yıl lösemi hastalığıyla mücadele etti. Babasından alınan kök hücre nakliyle hayata tutunan Emir Eymen, tedavisinin tamamlanmasının ardından okuluna ve arkadaşlarına kavuşmayı hayal ediyor. Ailesiyle birlikte bu zorlu süreci atlatan Emir Eymen, diğer lösemi hastalarına da güçlü olmaları ve umutlarını kaybetmemeleri konusunda mesaj veriyor.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Siber güvenlik hattımızı sağlam tutmalıyız
  15 Şub ATO Başkanı Gürsel Baran: Siber güvenlik hattımızı sağlam tutmalıyız

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, dijitalleşmenin sağladığı kolaylıkların yanı sıra bazı tehditleri de içerdiğini ve dijital ortama taşınan her sistemin, yeni ve ciddi güvenlik risklerini beraberinde getirdiğini belirterek, 'Ekonomik ve siyasi bağımsızlığımızın devamı için siber güvenlik hattımızı sağlam tutmamız şart' dedi.

 • MHP Havza İlçe Yönetimi, sendika ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantısı düzenledi
  15 Şub MHP Havza İlçe Yönetimi, sendika ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantısı düzenledi

  MHP Havza İlçe Başkanlığı, sendika ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek mahalli idari seçimler ve güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulundu. MHP İlçe Başkanı İbrahim Yüksel, Cumhur İttifakı'nın Havza Belediye Başkanı adayı Murat İkiz'e desteklerini ifade ederek, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Toplantıya çeşitli kuruluşların temsilcileri ve partililer katıldı.

 • Emine Erdoğan: Gazze'deki öksüz ve yetim çocukları misafir etmeye hazırız
  15 Şub Emine Erdoğan: Gazze'deki öksüz ve yetim çocukları misafir etmeye hazırız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin, Gazze'deki öksüz ve yetim çocukları, ülkede kalıcı ateşkes tesis edilip, normalleşme süreci sağlanana kadar misafir etmek için hazır olduklarını bildirdi. Emine Erdoğan, Gazze için tüm ülkelerin güçlerini birleştirmesi gerektiğinin de altını çizdi.

 • Murat Kurum: 'İBB mülkiyetinde yaşayan vatandaşımızın mülkiyet sorununu çözeceğiz'
  15 Şub Murat Kurum: "İBB mülkiyetinde yaşayan vatandaşımızın mülkiyet sorununu çözeceğiz"

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer'de İBB mülkiyetinde yaşayan vatandaşların mülkiyet ve tapu sorununu çözeceklerini belirtti. Kurum, Sarıyer'deki altyapı sorununu ortadan kaldıracaklarını ve vatandaşların mülkiyet haklarını tamamen çözeceklerini söyledi. Ayrıca, Sarıyer'de yapacakları projeleri de aktaran Kurum, spor tesisleri, balıkçılar çarşısı, gençlik kampı gibi çalışmaları gerçekleştireceklerini ifade etti.

 • İliç'teki Siyanürlü Göçüğüne DEM Parti Heyeti Alınmadı
  14 Şub İliç'teki Siyanürlü Göçüğüne DEM Parti Heyeti Alınmadı

  DEM Parti Eş Başkanı Tülay Hatimoğulları ve beraberindeki heyet, İliç'te meydana gelen siyanürlü göçüğüne dair incelemelerde bulunmak istedikleri altın madeni alanına alınmadı. Hatimoğulları, maden ocağının derhal kapatılması gerektiğini ve diğer usulsüz maden ocaklarının da denetlenerek kapatılması gerektiğini belirtti. Aksi takdirde benzeri acı olayların yaşanacağı uyarısında bulundu.

 • Murat Kurum: Erzincan'daki maden ocağı kazası siyasi istismara dönüştürüldü
  14 Şub Murat Kurum: Erzincan'daki maden ocağı kazası siyasi istismara dönüştürüldü

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Erzincan'da meydana gelen maden ocağı kazasının siyasi istismara dönüştürüldüğünü söyledi. Kurum, kazayla ilgili yapılan çevresel denetimlerin ve cezaların detaylarını paylaştı. Ayrıca, İstanbul'da gerçekleştirilecek projeleri ve Sarıyer'deki imar sorunlarını çözeceklerini belirtti.

 • Edirne'den kısa kısa
  14 Şub Edirne'den kısa kısa

  Edirne'de "Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları" programı kapsamında Kıbrıs gazileri Edirne Lisesi öğrencileri ile buluştu.

 • Yabancı misyon şeflerinin eşleri Dünya Engelliler Vakfı defilesine katıldı
  14 Şub Yabancı misyon şeflerinin eşleri Dünya Engelliler Vakfı defilesine katıldı

  Dünya Engelliler Vakfı'nın yardım amaçlı düzenlediği defile, Lübnan Büyükelçiliği'nin himayesinde gerçekleştirildi. Defilede, ABD Büyükelçisi Jeffry Flake'in eşi Cheryl Flake ve Meksika Büyükelçisi Jose Luis Martinez Hernandez'in eşi Mediha Nami Osmanoğlu de Martinez Hernandez de yer aldı. Defilede ihtiyaç sahibi engellilere yardım toplandı ve organizasyon büyük beğeni topladı.

 • Türk hekimler Mısır'da organ nakli konusunda çalışmaları değerlendirdi
  14 Şub Türk hekimler Mısır'da organ nakli konusunda çalışmaları değerlendirdi

  Mısır'da düzenlenen uluslararası bir kongreye katılan Türk hekimler, meslektaşlarıyla bir araya gelerek organ nakli çalışmalarını ve sağlık hizmetlerini değerlendirdi. Türk doktorlar, Mısır'da devlet ve üniversite hastanelerini ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu. Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Eyüp Kahveci, Türkiye'nin organ nakli konusunda önemli bir tecrübeye sahip olduğunu belirterek, Türk hekimlerinin deneyimlerini farklı ülkelerle paylaştığını söyledi. Mısır Sağlık Bakanlığıyla işbirliği yürüttüklerini ifade eden Kahveci, Türk hekimlerinin Mısırlı meslektaşlarıyla ortak çalışma yapacaklarını açıkladı.

 • TDV Genel Müdürü: Deprem bölgesinde çalışmalara devam ediyoruz
  14 Şub TDV Genel Müdürü: Deprem bölgesinde çalışmalara devam ediyoruz

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İzani Turan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin etkilediği illerde 1 yılı aşkın süredir çalışma yürüttüklerini, halen sahada çalışmalara devam ettiklerini bildirdi. Turan, AA muhabirine, 6 Şubat 2023'te yaşanan depremin yıl dönümü ve Ramazan ayı kapsamında yapılacak çalışmaları yerinde incelemek için bölgede olduklarını söyledi.

 • Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak adına düzenlenen defile yoğun ilgi gördü
  13 Şub Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak adına düzenlenen defile yoğun ilgi gördü

  Dünya Engelliler Vakfı, tasarımcı Katerina Ekşioğlu'nun katkılarıyla Ankara'da bir otelde düzenlenen defileye yoğun ilgi oldu. Defileye vakıf yönetimi, yabancı misyon temsilcileri ve sanatseverler katıldı. Defilenin ardından Lübnan Büyükelçisi'nin eşine plaket takdim edildi. Katerina Ekşioğlu'nun tasarladığı kıyafetler ise beğeni topladı. Düzenlenen etkinlikten elde edilen gelirler engelli bireylere ulaştırılacak.

 • Yıldırım Belediyesi Ayçiçeği Parkı'nı hizmete açtı
  13 Şub Yıldırım Belediyesi Ayçiçeği Parkı'nı hizmete açtı

  Yıldırım Belediyesi, Ayçiçeği Parkı'nı hizmete açarak vatandaşların boş zamanlarında çocukları ile güvenli bir şekilde vakit geçirebilecekleri park ve yeşil alanların sayısını artırmaya devam ediyor. Park, bölge sakinlerinin buluşma noktası haline geldi.

 • Digor Kaymakamı Hasan Musab Okatan, köyleri ziyaret ediyor
  12 Şub Digor Kaymakamı Hasan Musab Okatan, köyleri ziyaret ediyor

  Digor ilçesi kaymakamı Hasan Musab Okatan, göreve başladığı günden itibaren köy ve hane ziyaretlerini sürdürüyor. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Okatan, çözüm için ilgili kurum amirlerine talimat veriyor.

 • Türk Diyanet Vakıf Sen Erzurum Şubesi İstişare Toplantısı Düzenlendi
  11 Şub Türk Diyanet Vakıf Sen Erzurum Şubesi İstişare Toplantısı Düzenlendi

  Türk Diyanet Vakıf Sen Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen istişare toplantısına Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal ve diğer önemli isimler katıldı. Toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

 • Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emirdağlılar Vakfı tarafından düzenlenen organizasyonda ilçelilerle bir araya geldi
  10 Şub Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emirdağlılar Vakfı tarafından düzenlenen organizasyonda ilçelilerle bir araya geldi

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emirdağlılar Vakfı tarafından düzenlenen organizasyonda ilçelilerle bir araya geldi. Başkan Kurt’a Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de eşlik etti.

 • Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz'dan Eğitim Yardımları Hakkında Açıklama
  10 Şub Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz'dan Eğitim Yardımları Hakkında Açıklama

  Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının eğitim yardımları kapsamında ikinci dönem eğitim başvurularının 12 Şubat'ta başlayacağını duyurdu. Kemer sınırlarında ikamet eden öğrenciler için nakdi eğitim yardımı yapılacağını belirten Solmaz, başvuruların vakıf mütevelli heyeti tarafından karara bağlanacağını ifade etti.

 • Niksar Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Heyelan Sonucu Evlerini Terk Eden Vatandaşlara Yardım Sağlıyor
  10 Şub Niksar Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Heyelan Sonucu Evlerini Terk Eden Vatandaşlara Yardım Sağlıyor

  Niksar Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Günebakan köyünde meydana gelen heyelan sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşların ihtiyaçlarını belirlemek ve yardımlarını sağlamak amacıyla inceleme yaptı. Evlerini terk eden vatandaşların barınma ihtiyaçlarını akrabalarının yanlarında karşıladığı belirlendi. Ancak, diğer temel ihtiyaçlarını karşılamak adına vakıf tarafından gıda kolisi yardımı yapıldı ve ekonomik destek sağlamak için yardım ödeneği talebinde bulunuldu. Niksar Sosyal Yardımlaşma Vakfı, vatandaşların yaşadığı zorlu süreçte yanlarında olarak, ihtiyaçlarının karşılanması ve dayanışma ruhunun güçlendirilmesi adına çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 • Gözlerinin önünde 3 cinayet işlenen çocuk, ifadesi alınırken sürekli ağladı
  10 Şub Gözlerinin önünde 3 cinayet işlenen çocuk, ifadesi alınırken sürekli ağladı

  Bursa'da babası Abdulsamet Yayaşit tarafından 3 cinayete tanıklık eden 7 yaşındaki F.Y.'nin Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde ifadesi alınırken sürekli ağladığı öğrenildi. F.Y. ile babası ve annesi boşandıktan sonra Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınıp Sevgi Evi'ne yerleştirilen ağabeyi M.Y.'ye amcaları sahip çıktı.

 • Bursa'da Osmanlı türbeleri ve müzeleri 2,5 milyon turist tarafından ziyaret edildi
  10 Şub Bursa'da Osmanlı türbeleri ve müzeleri 2,5 milyon turist tarafından ziyaret edildi

  Osmanlı'nın ilk başkenti Bursa'da bulunan Osmanlı Devleti'nin ilk 6 padişahının türbeleri ve Büyükşehir Belediyesine ait müzeler, geçen yıl 2,5 milyonu aşkın yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edildi. Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin türbelerinin bulunduğu Tophane Parkı, Hüdavendigar Türbesi, Yıldırım Türbesi, Yeşil Türbe, Muradiye Külliyesi ve diğer müzeler yıl boyunca ziyaretçilerden ilgi görmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Daire Başkanlığı verilerine göre, 2023 yılında padişah külliyeleri, türbeler ve müzeleri 472 bin 134'ü yabancı 2 milyon 587 bin 857 kişi ziyaret etti. Ayrıca, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne dahil edilen Cumalıkızık, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi de 2 milyon 3 bin 362 kişi tarafından ziyaret edildi. Bursa Kent Müzesi ise en çok ziyaret edilen müze oldu.

 • Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Hatay'da depremzedelere hizmet veriyor
  10 Şub Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, Hatay'da depremzedelere hizmet veriyor

  Depremlerden etkilenen Hatay'daki konteyner kentlerde kurdukları alanlarda özel gereksinimli çocukların yanı sıra ampute afetzedelere fizik tedavi ve eğitim desteği sunan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, bölgede kalıcı hizmet vermek istiyor. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremlerin ardından bölgeye gelen vakıf gönüllüleri, özel gereksinimli çocukların yanı sıra, ampute depremzedelere desteğini sürdürüyor. Fizyoterapi, özel eğitim, psikolojik danışmanlık, medikal malzeme desteği sunan vakıf, uzvunu kaybedenlere protez uygulaması, ortopedi konsültasyonları ve ameliyat süreçlerinde de yardımcı oluyor. Vakıf gönüllüleri, 30 Mart 2023'ten bu yana Hatay'da aralarında fizyoterapist ve özel eğitim uzmanlarının da bulunduğu 7 kişilik ekiple depremzedelere 4 bin 500'den fazla seans hizmeti sağladı.

 • Lüleburgaz Belediyesi Üniversiteli Aile Desteği Programı Başvuruları Başlıyor
  09 Şub Lüleburgaz Belediyesi Üniversiteli Aile Desteği Programı Başvuruları Başlıyor

  Lüleburgaz Belediyesi'nin Üniversiteli Aile Desteği Programı için başvurular, 12 Şubat'ta başlıyor. Ön lisans ve lisans programında öğrenim gören öğrenciler, istenilen belgelerle birlikte 12 Şubat ile 8 Mart günleri arasında Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi'nde yer alan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne başvurabilecek.

 • Mehmet Büyükekşi: 'Ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz'
  09 Şub Mehmet Büyükekşi: "Ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz"

  A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi kura çekimi sonrası konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, "İnşallah hedeflerimize ulaşmak için yönetim olarak, teknik ekip olarak elimizden gelen bütün desteği verip Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek...

 • TFF Başkanı Büyükekşi: Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz
  09 Şub TFF Başkanı Büyükekşi: Milli Takım olarak ülkemizin yüzünü güldürmek istiyoruz

  İSTANBUL, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2024/25 UEFA Uluslar B Ligi 4. Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleştiği kura çekimini yerinde takip eden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu...

 • Atatürk Üniversitesi Biyoçeşitlilik Merkezi, Özel Vakıf Okulları Anaokulu Öğrencilerini Ağırladı
  09 Şub Atatürk Üniversitesi Biyoçeşitlilik Merkezi, Özel Vakıf Okulları Anaokulu Öğrencilerini Ağırladı

  Atatürk Üniversitesi Biyoçeşitlilik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Özel Vakıf Okulları Anaokulu öğrencilerini ağırlayarak bilim müzesini ziyaret etmelerini sağladı. Merkez, nadir eserlerin yanı sıra dev mamut, dinozor ve balina replika koleksiyonları ile çocuklara bilgi verdi. Rektör Çomaklı, kurumların vatandaşların hizmetine açıldığını ve çocukların bilimle tanışmasının önemini vurguladı.

 • Bursa'da ailesini katleden şahıs tutuklandı
  09 Şub Bursa'da ailesini katleden şahıs tutuklandı

  Bursa'da karısından ayrıldığı için bunalıma giren bir şahıs, Hamitler Mahallesi'ndeki evlerinde anne, baba ve kardeşini öldürdü. Zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince tutuklandı. Olayın ardından polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve zanlı olay yerinde yakalandı. Zanlının daha önce yaralama suçundan kaydının bulunduğu ve bir süre önce cezaevinden tahliye olduğu belirlendi.

 • Bursa'da karısından ayrılan zanlı, ailesini öldürdü
  09 Şub Bursa'da karısından ayrılan zanlı, ailesini öldürdü

  Bursa'nın Hamitler Mahallesi'nde karısından ayrıldığı için bunalıma giren bir zanlı, evlerinde anne, baba ve kardeşini öldürdü. Zanlı tutuklandı.

 • Bursa'da Tartıştığı Ailesini Öldüren Zanlı Tutuklandı
  08 Şub Bursa'da Tartıştığı Ailesini Öldüren Zanlı Tutuklandı

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde tartıştığı babasını, araya giren annesiyle kardeşini pompalı tüfek ve bıçakla öldürdüğü iddiasıyla adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı. Şüpheli, ifadesinde ailesiyle aralarında çıkan tartışma sonucunda olayın gerçekleştiğini belirtti.

 • Bursa'da Tartışma Kanlı Bitti: Baba, Anne ve Kardeş Öldürüldü
  08 Şub Bursa'da Tartışma Kanlı Bitti: Baba, Anne ve Kardeş Öldürüldü

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yaşanan olayda, Abdülsamet Yayaşit isimli şüpheli, tartıştığı babasını, araya giren annesiyle kardeşini pompalı tüfek ve bıçakla öldürdü. Şüpheli, polis tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi.

 • Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih'te başladı
  08 Şub Saadet Partisi İBB Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih'te başladı

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın, seçim çalışmalarına Fatih'te başladı. Aydın, Fatih'te özel bir kanalın çalışanlarıyla kahvaltı programında buluştu, ardından Anadolu Gençlik Derneği'ni ziyaret etti ve İHH Genel Merkezi'nde İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile görüştü. Ziyaretler basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

 • Bursa'da Bir Kişi Tartıştığı Babasını ve Ailesini Öldürdü
  08 Şub Bursa'da Bir Kişi Tartıştığı Babasını ve Ailesini Öldürdü

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir kişi, tartıştığı babasını, araya giren annesiyle kardeşini pompalı tüfek ve bıçakla öldürdü. Şüpheli, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

 • AB Müslüman Karşıtı Nefretle Mücadele Temsilcisi: Müslüman karşıtlığı artıyor
  08 Şub AB Müslüman Karşıtı Nefretle Mücadele Temsilcisi: Müslüman karşıtlığı artıyor

  AB'nin Müslüman Karşıtı Nefret ve Ayrımcılıkla Mücadele Temsilcisi Marion Lalisse, Avrupa'da Müslüman karşıtlığının arttığını, vakaların kayıt altına alınması ve farkındalığın yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Lalisse, görevdeki bir yılının sonunda Müslüman toplumun tümüne ulaşmak, maruz kaldıkları ayrımcılığa vakıf olmak ve AB ülkeleri arasında paylaşımları artırmak konusunda ilerleme kaydedildiğini vurguladı.

 • Mimar Sinan'ın bilinmeyen isim ve sıfatları ortaya çıktı
  08 Şub Mimar Sinan'ın bilinmeyen isim ve sıfatları ortaya çıktı

  Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Kayseri Temsilcisi Prof. Dr. Osman Özsoy tarafından kaleme alınan makalede, Mimar Sinan'ın bilinmeyen isim ve sıfatları bir araya getirildi. Makalede, Sinan'ın 51 farklı isim ve sıfatı yer alıyor. Özsoy, Sinan'ı anlatmayı bir sorumluluk olarak gördüğünü belirterek, bu isimlerin ne anlama geldiğini ele alacağını ve makaleyi kitap şeklinde yayımlamayı düşündüğünü ifade etti.

 • Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda İş Dünyasıyla Buluştu
  08 Şub Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda İş Dünyasıyla Buluştu

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıda Erzurum iş dünyası ile bir araya geldi. Başkan Sekmen, iş dünyasının sorunlarını dinledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • Bursa'da Aile İçi Tartışma Kanlı Bitti: 4 Ölü
  08 Şub Bursa'da Aile İçi Tartışma Kanlı Bitti: 4 Ölü

  Bursa'da bir aile içi tartışma sonucunda Abdulsamet Y., pompalı tüfekle babasını, annesini ve kardeşini vurarak öldürdü. Yaralı kurtulan kardeşinin boğazını kesen Abdulsamet Y., olay yerinden kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.

 • Bursa'da Aile İçi Tartışma Kanlı Bitti: 3 Ölü
  08 Şub Bursa'da Aile İçi Tartışma Kanlı Bitti: 3 Ölü

  Bursa'da yaşanan bir aile içi tartışma sonucunda Abdulsamet Y., pompalı tüfekle babasını, annesini ve kardeşini vurarak öldürdü. Ardından kaçmaya çalışan kardeşinin boğazını bıçakla keserek öldürdü. Olayın ardından polis ekipleri Abdulsamet Y.'yi gözaltına aldı ve soruşturma başlatıldı.

 • Bursa'da Bir Kişi Tartıştığı Babasını ve Ailesini Öldürdü
  08 Şub Bursa'da Bir Kişi Tartıştığı Babasını ve Ailesini Öldürdü

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bir kişi, tartıştığı babasını ve araya giren annesiyle kardeşini pompalı tüfek ve bıçakla öldürdü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Cenazeler savcılık incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Katil zanlısının emniyetteki işlemleri sürüyor.

 • EMŞAV, gazileri aşağılayan skeç hakkında suç duyurusunda bulundu
  06 Şub EMŞAV, gazileri aşağılayan skeç hakkında suç duyurusunda bulundu

  Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV), bir televizyon programında yayınlanan skeçte gazileri aşağıladıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Vakıf, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlamasıyla hukuki süreci başlattı. EMŞAV, şehit aileleri ve gazilerin haklarını savunmaya devam edeceğini belirtti.

 • Bezmialem Vakıf Üniversitesi, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi
  06 Şub Bezmialem Vakıf Üniversitesi, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi

  Bezmialem Vakıf Üniversitesi, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden binlerce vatandaşın anısına 'Farkında Mıyız?' başlıklı bir program düzenledi. Rektör Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, yaşanan felaketin uluslararası camiada da büyük yankı uyandırdığını belirtti. Bezmialem Arama Kurtarma Ekip Lideri Dr. Öğretim Üyesi Özcan Erdoğan ise afetlerde gönüllülük bilgilendirme programı düzenlediklerini ve birçok personelin bölgeye yardım etmek için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Anma programı kapsamında özel bir fotoğraf sergisi de düzenlendi.

 • AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, İzzet Baysal'ın Kabrini Ziyaret Etti
  06 Şub AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, İzzet Baysal'ın Kabrini Ziyaret Etti

  AK Parti Bolu Belediye Başkan adayı Muhammed Emin Demirkol, hayırsever iş insanı İzzet Baysal ile Solmaz Baysal'ın kabirlerini ziyaret etti. Demirkol, ayrıca depremlerin birinci yılı anma etkinlikleri kapsamında kurulan stantları da ziyaret etti. Demirkol, İzzet Baysal Vakfı yöneticileri ile bir araya gelerek Bolu'nun imar ve inşasında büyük pay sahibi olan İzzet Baysal ve Solmaz Baysal'ı kabirlerinde ziyaret etti. Ayrıca, deprem önlemleri hakkında konuşan Demirkol, Bolu'yu dirençli bir kent haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • DEM Parti, 6 Şubat depreminin ardından kayıp olan çocuklarla ilgili araştırma önergesi verdi
  06 Şub DEM Parti, 6 Şubat depreminin ardından kayıp olan çocuklarla ilgili araştırma önergesi verdi

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 6 Şubat depreminin ardından kaybolan çocuklarla ilgili kapsamlı bir araştırma ve soruşturma yapılması için TBMM'ye araştırma önergesi verdi. Önergede, kayıp vakalarına ilişkin ihmali ve sorumluluğu bulunan kamu kurum kuruluşlarının tespit edilmesi talep edildi. Afet-Çocuk Sivil Koordinasyon Ekibi'nin yaptığı araştırmaya göre ise 670'e yakın kayıp çocuk başvurusu olduğu belirtildi.

 • Teoman Özalp Parkı, yenilenen yüzüyle hizmette
  05 Şub Teoman Özalp Parkı, yenilenen yüzüyle hizmette

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilenen ve gençlik merkezi kazandırılan Teoman Özalp Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Park, yeni yatırımlarla Bursa'ya nefes aldırırken, gençlik merkezi de bölge gençlerinin buluşma noktası olacak. Açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • AKUT Vakfı tarafından Hatay'da prefabrik okullar açıldı
  05 Şub AKUT Vakfı tarafından Hatay'da prefabrik okullar açıldı

  AKUT Vakfı, Hatay'da Serinyol ve Maşuklu mahallelerinde iki prefabrik okul yaparak açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Antakya Kaymakamı, Hatay Vali Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve AKUT Vakfı Başkanı ile gönüllüler katıldı. Toplamda 670 öğrencinin eğitim göreceği okullarda, sekiz derslik, öğretmenler odası, müdür odası ve engelli öğrenciler için tuvaletler bulunuyor. Ayrıca sınıflara bilgisayar, projeksiyon ve klimalar da takıldı.

 • Depremin üzerinden geçen 1 yılda, bölgede yapılan çalışmalar
  05 Şub Depremin üzerinden geçen 1 yılda, bölgede yapılan çalışmalar

  Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremlerin üzerinden bir yıl geçti. Bu süre zarfında devlet, bölgede çeşitli iyileştirme ve yeniden yapılandırma çalışmaları gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalar sonucunda birçok konut, iş yeri ve sosyal tesis inşa edildi. Özellikle Gaziantep ve Hatay'da önemli ilerlemeler kaydedildi. Gelin yapılan projelere yakından bakalım.

 • Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Şenel: 'Depremin ülke ekonomisine maliyetinin toplam 103,6 milyar dolar düzeyinde olduğu hesaplanmıştır'
  05 Şub Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Şenel: "Depremin ülke ekonomisine maliyetinin toplam 103,6 milyar dolar düzeyinde olduğu hesaplanmıştır"

  Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin oluşturduğu ekonomik boyutuna ilişkin, "Depremin ülke ekonomisine maliyetinin toplam 103,6 milyar dolar düzeyinde olduğu hesaplanmıştır" dedi.

 • Yasemin Açık Vakfı, deprem bölgesinin sosyal gelişimi için proje geliştirecek
  05 Şub Yasemin Açık Vakfı, deprem bölgesinin sosyal gelişimi için proje geliştirecek

  Yasemin Açık Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, deprem bölgesindeki sosyal gelişimi desteklemek amacıyla projeler geliştireceklerini açıkladı. Vakıf, depremin ardından bölgedeki yaraların sarılması için çalışmalarını daha bütüncül bir yaklaşımla sürdürmek için faaliyetlerini Yasemin Açık Vakfı çatısı altında gerçekleştirecek. Projeler arasında kız çocuklarının eğitimi, gençlerin desteklenmesi ve kadınların hayatın her alanına eşit katılımı gibi konular yer alacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te Şahinbey Millet Camii'nin açılışına katıldı
  04 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te Şahinbey Millet Camii'nin açılışına katıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te Şahinbey Millet Camii'nin açılışına katıldı. Erdoğan, camilerin rollerine dar açıdan yaklaşmak yerine daha geniş açıdan bakmanın önemine vurgu yaparak, çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yolunun camilere alışmasını sağlamak olduğunu belirtti.

 • YÖK, Milli Sporcular İçin Kontenjan Artışı Sağlayacak
  04 Şub YÖK, Milli Sporcular İçin Kontenjan Artışı Sağlayacak

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, milli sporcular için vakıf üniversitelerindeki yüzde 100 burslu kontenjanında artış sağlayacaklarını açıkladı. Özvar, Siirt Üniversitesi'nde dünya şampiyonu olan Atalay Demir'i kabul ettiği sırada bu çalışmanın detaylarını paylaştı.

 • YÖK, vakıf üniversitelerindeki milli sporcu kontenjanını artıracak
  04 Şub YÖK, vakıf üniversitelerindeki milli sporcu kontenjanını artıracak

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, vakıf üniversitelerindeki yüzde 100 burslu milli sporcu kontenjanını artıracaklarını açıkladı. Özvar, Türkiye'de bütün üniversitelerde başlatılan 'Spor Dostu Kampüs' projesi ile kampüslerin hem profesyonel sporculara hem de diğer öğrencilere imkanlar sağlayacak şekilde düzenlenmesini ve tüm öğrencilerin sporla buluşmasını istediklerini ifade etti.

Advertisement