Trakonya Balığı Talihsiz Kadını Canından Edecekti - Son Dakika
Güncel

Trakonya Balığı Talihsiz Kadını Canından Edecekti

Trakonya Balığı Talihsiz Kadını Canından Edecekti

Balık avladığı sırada ağa takılan Trakonya balığını fark etmeyen kadın, zehirli yüzgeçlerin hedefi oldu.

23.03.2016 13:50  Güncelleme: 14:14

Balık avladığı sırada ağa takılan Trakonya balığını fark etmeyen kadın, zehirli yüzgeçlerin hedefi oldu. Hastaneye kaldırılan kadın tedavi altına alındı. Akdeniz Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, "Denizin engerek yılanı" olarak nitelendirdiği trakonya balığının çok tehlikeli bir balık türü olduğunu söyledi.

SAĞ ELİNDE AĞRI HİSSETTİ

Olay, Antalya'nın Serik ilçesinde geçtiğimiz pazartesi günü meydana geldi. 37 yaşındaki Emine Çam Boğazkent mevkiinde açtıkları balık ağını toplamak için eşi Ali Çam'a yardım etmek istedi. Eşi balık ağını çekerken Emine Çam da ağa takılan balıkları topladığı sırada bir anda sağ elinde bir ağrı hissetti.

HASTANEYE KALDIRILDI

Yardımına gelen eşi Ali Çam, ağrının ağa takılan Trakonya balığının sokması sonucu meydana gelebileceğinden şüphelendi. Elinde kanama ve ödem oluşan talihsiz kadın, hastaneye kaldırıldı.

3 PARMAKTA ÖDEM OLUŞTU

3 gündür Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Emine Çam'ın Trakonya balığının sırt kısmındaki zehirli yüzgeçlerinin sağ eli yüzük, orta ve serçe parmağında ciddi ödem ve his kaybına neden olduğu belirlendi.

"PARMAKLARIMI HİSSEDEMEZ OLDUM"

Ağa takılan balığın çok küçük olması nedeniyle fark edemediğini belirten Emine Çam, "Bir anda elimde bir ağrı ve şişme oldu. Parmaklarımı hissedemez oldum. Şu anda tedavim devam ediyor ancak ödem hala inmedi. Serçe parmağımı hissetmiyorum ve kıpırdatamıyorum" dedi.

"DENİZİN ENGEREK YILANI"

Akdeniz Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, 'denizin engerek yılanı' olarak nitelendirdiği trakonya balığının çok tehlikeli bir balık türü olduğu vurgusu yaptı. Balığın, Akdeniz'de yaşayan zehirli bir balık türü olduğunu da belirten Gökoğlu, kumluk alanlara gömülerek yaşadığını ve kumluk plajlarda yüzenlerin bu balığın üzerine bastıklarında tehlike yaşayabildiğini bildirdi.

"DİKENLER ZEHRİ BIRAKIYOR"

Balığın sokması anında solunum durması hatta kalp krizine dahi neden olabileceği uyarısında bulunan Dr. Gökoğlu, "Balık zehrini yüzgecinde taşıdığı siyah renkteki 3 dikende bulunduruyor. Bu dikenler battığı anda zehri bırakıyor. Kişide şiddetli bir ağrı başlıyor. Özellikle zehre karşı alerjisi olanlarda anında solunumu durdurabiliyor. Bu tür balıkların eldivenle tutulması gerekiyor. Kumluk alanlarda denize girenlerin de deniz ayakkabılarıyla yüzmeleri gerekiyor" dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Trakonya Balığı Talihsiz Kadını Canından Edecekti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • ergumant: bu balık çarparsa hemen üstüne amonyak sürün eğer amonyak bulamassan üzerine işe nereyi çarptısa 6 0 Yanıtla
  • Furkan: Çok berbat bisey benimde basima gelmişti ama allahtan bizimkiler biliyordu ne oldugunu 4 0 Yanıtla
  • DR.: bu bir haber değil balıkçı muhabbeti yahu artık millete masal anlatmayı bırakın 2 2 Yanıtla

Advertisement