Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Akdeniz Üniversitesi haberleri, Akdeniz Üniversitesi son dakika, son dakika Akdeniz Üniversitesi

Son Dakika Akdeniz Üniversitesi Haberleri

Son dakika Akdeniz Üniversitesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son akdeniz üniversitesi haberleri anında burada.


 • 03.12.2023 03 Ara 14:38 Antalya'da motosiklet kazası: 16 yaşındaki sürücü hayatını kaybetti

  Antalya'da motosiklet kazası: 16 yaşındaki sürücü hayatını kaybetti Antalya'nın Serik ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 16 yaşındaki bir motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti. Motosiklet, aynı yönde ilerleyen bir kamyonetle çarpıştı. Kazada sürücü ve motosiklette bulunan bir arkadaşı yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, ancak sürücü yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Kazaya karışan kamyonet sürücüsü ise polis tarafından gözaltına alındı.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:31 İzmir Belediyesi Çınar Akademi İş Birliğinde Marmara'daki Öğretmenler 'Matematik Çalıştayı'nda Buluştu

  İzmir Belediyesi Çınar Akademi İş Birliğinde Marmara'daki Öğretmenler 'Matematik Çalıştayı'nda Buluştu İzmit Belediyesi Çınar Akademi, Türkiye Akademi, Matbeg ve Kocaeli Marmara Koleji iş birliğiyle Marmara bölgesindeki matematik öğretmenleri ve sınıf öğretmenlerinin katıldığı Matematik Eğitim Çalıştayı düzenlendi

 • 03.12.2023 03 Ara 09:59 Zihinsel engelli öğrenci Türkiye şampiyonalarında başarı elde etti

  Zihinsel engelli öğrenci Türkiye şampiyonalarında başarı elde etti Bornova ilçesindeki Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu 11. sınıf öğrencisi Burak Turan, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlediği şampiyonalarda dereceler kazanarak diğer özel öğrencilere örnek oldu. Turan, başarılarına futsalda yeni dereceler eklemek istiyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:09 Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Çapraz Nakillerle Hastalar Şifa Buluyor

  Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Çapraz Nakillerle Hastalar Şifa Buluyor Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, vericisiyle uyumlu olmadığı için bağış bekleyen karaciğer ve böbrek hastalarının çapraz nakillerle şifa bulması sağlanıyor. Organ bağışının artırılması ve canlı nakillerin azaltılması hedefleniyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:18 Görme engelli atletin çalınan telefonu üzüntü yaratıyor

  Görme engelli atletin çalınan telefonu üzüntü yaratıyor Antalya'da atletizmle ilgilenen ve müzik eğitimi alan görme engelli Ragıp Ali Yaman, çalınan akıllı telefonunun kaybının büyük üzüntüsünü yaşıyor. Telefonu, günlük yaşamını kolaylaştıran birçok özelliğe sahip olduğu için önemli olan Yaman, hırsızın yakalanmasını istiyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:17 "İsrail'in Gazze saldırılarına özel uluslararası mahkeme kurulmalı" önerisi

  'İsrail'in Gazze saldırılarına özel uluslararası mahkeme kurulmalı' önerisi Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hayati Aktaş, 1949 Cenevre Sözleşmesi'ne göre, Gazze'deki saldırılar nedeniyle İsrail'in savaş suçu işlediğini ve sorumluların uluslararası mahkemede yargılanması gerektiğini bildirdi.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:36 Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Kurulu, tek kullanımlık plastikler ve mikroplastikler konusunda toplantı düzenledi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Kurulu, tek kullanımlık plastikler ve mikroplastikler konusunda toplantı düzenledi Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Kurulu, tek kullanımlık plastiklerin neden olduğu sorunlar ve mikroplastiklere ilişkin toplantı düzenledi. Toplantıda, Türkiye'de plastik kullanımı, dünyada plastik kullanımıyla ilgili alınan önlemler ve mikroplastiklere yönelik bilimsel çalışmalar ele alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:47 Akdeniz Üniversitesi'nde Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu

  Akdeniz Üniversitesi'nde Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu Akdeniz Üniversitesi, mart ayında düzenlenecek Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu'na ev sahipliği yapacak. Sempozyuma yurt içi ve dışından 600'den fazla öğrenci katılacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:05 Antalya Uluslararası Bilim Forumu Başladı

  Antalya Uluslararası Bilim Forumu Başladı Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen ‘İklim Değişikliği, Çevre Krizi ve Göç’ konulu Antalya Uluslararası Bilim Forumu başladı. Forumda, 2023 yaz mevsiminin kayıtlara geçmiş verilere göre yaşanmış en sıcak yaz olduğu belirtilerek, bunların önemli iklim değişikliği sinyalleri olduğu ifade edildi. Üç gün sürecek olan forumda yurtiçinden ve yurtdışından uzmanlar 60'a yakın bildiride iklim değişikliğinin sonuçları olarak çevre krizleri ve göç hareketlerini değerlendirecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 16:26 Antalya Uluslararası Bilim Forumu başladı

  Antalya Uluslararası Bilim Forumu başladı Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Antalya Uluslararası Bilim Forumu (ANISF 2023) başladı. Büyükşehir Belediyesi ile çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle gerçekleştirilen "İklim Değişikliği, Çevre Krizi ve Göç" ana başlıklı foruma 8 ülkeden alanında uzman 60 konuşmacı katılıyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:40 Naldo, 80 gün sonra sahalara döndü

  Naldo, 80 gün sonra sahalara döndü Antalyaspor'un futbolcusu Naldo, oğlu ve kayınpederini kaybettikten sonra 80 gün sonra tekrar sahalara döndü. Naldo'nun oğlu Davi ve kayınpederi Walter Tilatti, geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

 • 26.11.2023 26 Kas 17:05 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor, Antalya Büyükşehir Belediyespor'u yendi

  Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor, Antalya Büyükşehir Belediyespor'u yendi ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 12. haftasında Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor, deplasmanda Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol'u 89-83 yendi.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:13 Antalya Kıyılarında 365 Gemi Batığı Keşfedildi

  Antalya Kıyılarında 365 Gemi Batığı Keşfedildi Antalya kıyılarında yapılan su altı arkeolojisi yüzey araştırmalarında 365 gemi batığı tespit edildi. Kazılar ve araştırmalar sonucunda Orta Tunç Çağı Batığı'nda amforalar yüklü yeni batıklara ulaşıldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 10:39 Konyaaltı Sahili'nde Balık Ölümleri

  Konyaaltı Sahili'nde Balık Ölümleri Antalya'nın ünlü Konyaaltı Sahili'nde kıyıya yüzlerce ölü balık vurdu. Balık ölümlerinin kıyılarda oluşan gölcüklerde yaşayan balıklara denizden gelen dalgaların vurması sonucu meydana geldiği belirtildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 11:50 Muratpaşa Belediyesi'nin düzenlediği çevre çalıştayında geri dönüşüm atölyeleri büyük ilgi gördü

  Muratpaşa Belediyesi'nin düzenlediği çevre çalıştayında geri dönüşüm atölyeleri büyük ilgi gördü Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 'Yeşile Dönmek' temasıyla düzenlediği '+0.5 Akdeniz'in Geleceği' Çevre Çalıştayı'nda geri dönüşüm malzemelerinden yapılan sanatsal çalışmalar ve atölyeler büyük ilgi gördü. Kağıt hamurundan heykel yapma atölyesi, atık soğan kabuklarından doğal boyayla tişört deseni oluşturma atölyesi, atık kumaşlardan tasarım yapma atölyesi ve atalık tohumları dikme atölyesi gibi etkinlikler düzenlendi.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:25 Basketbol: Haftanın programı

  Basketbol: Haftanın programı Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde 9. hafta, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ile Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi'nde ise 12. hafta müsabakaları yapılacak.

 • 23.11.2023 23 Kas 10:07 SMA Hastası Kardeşler Mizah Videolarıyla Yaşama Tutunuyor

  SMA Hastası Kardeşler Mizah Videolarıyla Yaşama Tutunuyor AKDENİZ Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören SMA Tip-2 hastası kardeşler Zeliha Nur ile Efe Samet Aslan, çekip, sosyal medyadan paylaştıkları mizah videoları ile yaşama tutunuyor. Makineye bağlı yaşayan ve yeni alınan cihaz sayesinde ilk kez uzun süre dışarıda vakit geçiren Samet Aslan, 'Evde yapacak hiçbir şeyim yoktu ve bu en büyük hobim oldu' dedi.

 • 23.11.2023 23 Kas 09:55 Nesli Azalan Sapan Balığı Antalya'da Yakalandı

  Nesli Azalan Sapan Balığı Antalya'da Yakalandı Antalya'nın Manavgat ilçesi açıklarında bir balıkçının ağına takılan sapan balığı, av baskısı nedeniyle nesli azalan türler arasında yer alıyor. Balıkçı, balığı ölçtükten sonra denize geri bıraktı. Sapan balığı, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği'nin Kırmızı Listesi'nde 'nesli azalan tür' olarak belirlendi. Avlanması yasak olan bu tür, Türkiye sahillerinde nadir olarak görülüyor.

 • 21.11.2023 21 Kas 19:23 Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda Rekorlar Kırıldı

  Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda Rekorlar Kırıldı Antalya'da düzenlenen Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası'nda, 38 ilden 173 sporcu mücadele etti. Şampiyonada birçok kategoride rekorlar kırıldı. Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, sporcuları ve ailelerini kutladı ve desteklerini vurguladı. Ödül töreninde dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:54 "400 kadının 267'si, yani yarıdan fazlası en az 10 göstergede yoksunluk yaşıyor"

  '400 kadının 267'si, yani yarıdan fazlası en az 10 göstergede yoksunluk yaşıyor' 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde ANTGİAD tarafından düzenlenen toplantının konuğu Akdeniz Üniversitesi Ekonometri Bölümü Öğretim Üyesi ve KATCAM Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Zanbak oldu.

 • 19.11.2023 19 Kas 18:14 Konyaaltı Sahili'nde Deniz Tabanında Çekirdek Atıkları Görüntülendi

  Konyaaltı Sahili'nde Deniz Tabanında Çekirdek Atıkları Görüntülendi Antalya'nın Konyaaltı sahilinde eğitim dalışı yapan dalgıçlar, deniz tabanında çekirdek atıklarının biriktiğini fark etti. Akdeniz Üniversitesi Sualtı Topluluğu üyeleri, dalış sırasında çekirdek kabuklarının deniz canlılarına olumsuz etkileri konusunda uyarıda bulundu.

 • 19.11.2023 19 Kas 13:55 ANNESİ, ÇÖP EVDE TEYZESİNİN ALIKOYDUĞU CEM MUHAMMET'İN İSMİNİ DEĞİŞTİRECEK

  ANNESİ, ÇÖP EVDE TEYZESİNİN ALIKOYDUĞU CEM MUHAMMET'İN İSMİNİ DEĞİŞTİRECEK BURSA'da, teyzesi Kamuran Pınar Acar (45) tarafından kaçırıldığı öne sürülen ve çöp ev haline gelen dairede kilitli odada 1 yıl boyunca alıkonulan Cem Muhammet A. (10) ile annesi Yasemin Acar (49), isimlerini değiştirecek.

 • 19.11.2023 19 Kas 12:12 Antalya'da Konyaaltı Sahili'nde Denizin Altı Çekirdek Kabuğu Tarlasına Döndü

  Antalya'da Konyaaltı Sahili'nde Denizin Altı Çekirdek Kabuğu Tarlasına Döndü Antalya'da dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde su altı kamerasıyla kaydedilen görüntülerde, deniz dibinin çekirdek tarlasına döndüğü görüldü. Akdeniz Üniversitesi Sualtı Topluluğu üyesi Yusuf Şamil Arslan, görüntülerin korkutucu olduğunu belirterek, çekirdek kabuklarının deniz canlılarına zarar verdiğini vurguladı.

 • 19.11.2023 19 Kas 10:39 Alıkonulduğu çöp evde bulunmuştu! İşte ismini değiştirmeye hazırlanan küçük Cem'in son hali

  Alıkonulduğu çöp evde bulunmuştu! İşte ismini değiştirmeye hazırlanan küçük Cem'in son hali Bursa'da teyzesi Kamuran Pınar Acar (45) tarafından kaçırıldığı öne sürülen ve çöp ev haline gelen dairede kilitli odada 1 yıl boyunca alıkonulan Cem Muhammet A. (10) ile annesi Yasemin Acar (49), isimlerini değiştirecek. Öte yandan tedavisi sonrası annesine teslim edilen küçük Cem'in son halini görenler gözlerine inanamadı.

 • 19.11.2023 19 Kas 10:17 Pandemi Sonrası Türkiye Turizmi Avrupa Ülkelerinin Dikkatini Çekiyor

  Pandemi Sonrası Türkiye Turizmi Avrupa Ülkelerinin Dikkatini Çekiyor Pandemi döneminde turizm sektöründeki iş gücü kopuşları sonrası Avrupa ülkeleri, Türkiye'deki turizm öğrencileri ve mezunlarına cazip teklifler sunuyor. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru İçigen, turizm sektöründen ayrılan ve geri dönmeyen kişi sayısının 1,7 milyon olduğunu belirtti. Bu durum Türkiye turizmi için endişe sinyalleri verirken, öğrenciler ise yurt dışında kariyer yapma fırsatlarına sıcak bakıyor.

 • 19.11.2023 19 Kas 10:04 Pandemi Sonrası Türkiye Turizmi Avrupa Ülkelerinin Dikkatini Çekiyor

  Pandemi Sonrası Türkiye Turizmi Avrupa Ülkelerinin Dikkatini Çekiyor Pandemi döneminde turizm sektöründeki iş gücü kopuşları sonrası Avrupa ülkeleri, Türkiye'deki turizm öğrencileri ve mezunlarına cazip teklifler sunuyor. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru İçigen, turizm sektöründe 1,2 milyonluk bir açığın olduğunu belirtti.

 • 17.11.2023 17 Kas 12:43 Bakan Işıkhan, nitelikli istihdama katkı sağlayacak mesleki eğitim iş birliği protokolünü imzaladı

  Bakan Işıkhan, nitelikli istihdama katkı sağlayacak mesleki eğitim iş birliği protokolünü imzaladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Antalya'da mesleki eğitim iş birliği protokolünü imzaladı. Bakan Işıkhan, nitelikli iş gücünün önemine vurgu yaparak, vatandaşların istedikleri işi bizzat mutfağında öğrenmelerini istediklerini belirtti.

 • 17.11.2023 17 Kas 12:28 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında iş birliği protokolü imzaladı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında iş birliği protokolü imzaladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında mesleki iş birliği protokolünü imzaladı. İş birliği protokolü, istihdamı artırmaya yönelik çözüm odaklı politikalar geliştirmeyi hedefleyen Bakan Işıkhan tarafından hayırlı olması temennisiyle imzalandı. Protokol kapsamında, üniversiteler ve Teknokent yönetimleriyle işbirliği sağlanarak iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:26 Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı Süper Lig'de Namağlup İlerliyor

  Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı Süper Lig'de Namağlup İlerliyor Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı, Kastamonu Belediyesi GSK'yı 37-29'luk skorla yenerek Süper Lig'de kayıpsız bir şekilde yoluna devam ediyor. Antalya temsilcisi, önemli bir virajı geride bırakarak şampiyonluk yolunda ilerliyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 18:13 Hentbol: Kadınlar Süper Lig

  Hentbol: Kadınlar Süper Lig Hentbol Kadınlar Süper Lig'in 10. hafta karşılaşmasında Konyaaltı Belediyespor, sahasında Kastamonu Belediyespor'u 37-29 mağlup etti.

 • 15.11.2023 15 Kas 18:01 Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun teyzesinin yargılandığı dava devam ediyor

  Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun teyzesinin yargılandığı dava devam ediyor Bursa'da çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun teyzesinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Sanık hakkında çocuğa karşı eziyet suçlarından 30 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 • 15.11.2023 15 Kas 15:35 Kandilli Rasathanesi Müdürü Özener: Şehri terk etmektense depreme güvenli hale getirmek daha doğru

  Kandilli Rasathanesi Müdürü Özener: Şehri terk etmektense depreme güvenli hale getirmek daha doğru BOĞAZİÇİ Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 17 Ağustos ve 6 Şubat depremlerinin toplumda travmaya neden olduğunu ve bu sebeple insanların depreme güvenli gördükleri şehirlere doğru hareketlendiğini belirterek, "Şehri terk etmektense...

 • 12.11.2023 12 Kas 18:15 Bitexen Antalyaspor'un stoperi Naldo'nun kayınpederi hayatını kaybetti

  Bitexen Antalyaspor'un stoperi Naldo'nun kayınpederi hayatını kaybetti Bitexen Antalyaspor'un Brezilyalı stoperi Naldo'nun kayınpederi Walter Tilatti, geçirdiği trafik kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Tilatti'nin cenazesi İtalya'ya gönderilecek. Antalyaspor kulübü ise Naldo ve ailesine başsağlığı mesajı yayınladı.

 • 12.11.2023 12 Kas 12:05 Antalyaspor Futbolcusunun Kayınpederi Kazada Hayatını Kaybetti

  Antalyaspor Futbolcusunun Kayınpederi Kazada Hayatını Kaybetti Antalyaspor'un Brezilyalı futbolcusu Naldo Pereria'nın kazada yaralanan oğlu Davi Pereria'nın ardından, kayınpederi İtalyan Walter Tilatti de 66'ncı günde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Tilatti'nin cenazesi, İtalya'ya gönderilecek.

 • 12.11.2023 12 Kas 11:31 Antalyaspor Futbolcusu Naldo'nun Kayınpederi Kazadan 65 Gün Sonra Yaşamını Kaybetti

  Antalyaspor Futbolcusu Naldo'nun Kayınpederi Kazadan 65 Gün Sonra Yaşamını Kaybetti Antalyaspor'un Brezilyalı futbolcusu Naldo Pereria'nın kayınpederi, 7 Eylül'de meydana gelen trafik kazasında yaralanmıştı. Ancak, kazadan 65 gün sonra yaşam mücadelesini kaybederek hayatını kaybetti. Aynı kazada Naldo'nun oğlu da günler sonra hayatını kaybetmişti. Antalyaspor, Naldo ve ailesine başsağlığı diledi.

 • 12.11.2023 12 Kas 11:05 Bitexen Antalyaspor'un stoperi Naldo'nun kayınpederi hayatını kaybetti

  Bitexen Antalyaspor'un stoperi Naldo'nun kayınpederi hayatını kaybetti Bitexen Antalyaspor'un Brezilyalı stoperi Naldo'nun kayınpederi Walter Tilatti, geçirdiği trafik kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Naldo ve ailesine başsağlığı mesajları iletiliyor.

 • 11.11.2023 11 Kas 20:11 İşte CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in A Takımı

  İşte CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in A Takımı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün CHP Genel Merkezi’nde 38. Olağan Kurultay’da seçilen Parti Meclisi’ni topladı. Özel, PM toplantısının bir bölümünde basın toplantısı düzenledi, CHP’nin yeni “Parti Yönetimi Yapılanmasını” ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerini açıkladı.

 • 11.11.2023 11 Kas 11:15 Türkiye, Canlı Vericili Nakillerde Dünya Rekoru Kırdı

  Türkiye, Canlı Vericili Nakillerde Dünya Rekoru Kırdı Organ Nakli Koordinatörleri Derneği Başkanı Nilgün Bilal, canlı vericili nakillerde Türkiye'nin dünya rekoru kırdığını belirterek bunun altyapı, büyük bir tecrübe ve yetenekli ekiplerin başarısı olduğunu bildirdi.

 • 10.11.2023 10 Kas 23:30 2023-2024 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatil bugün başlıyor

  2023-2024 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatil bugün başlıyor 2023-2024 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatil bugün başlıyor Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu: "Tatillerdeki sıklık arttıkça öğrencilerin derse dönüşleri daha uzun bir süre alıyor" "Matematik becerilerinde düşüş yaşamamak için matematik derslerine çalışsınlar" "Bu tatili çocuğunuza bol...

 • 10.11.2023 10 Kas 11:10 "Kalp Kardeşleri" organ bağışının artması için çaba gösteriyor

  'Kalp Kardeşleri' organ bağışının artması için çaba gösteriyor Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde çeşitli yıllarda kalp nakli olan ve bir araya gelerek "Kalp Kardeşleri" adını verdikleri grubu kuran hastalar, nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Bayezid ile buluşarak organ bağışı çağrısında bulundu.

 • 10.11.2023 10 Kas 09:24 Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu'nda 'Gastronomi ve Medya' Paneli Düzenlendi

  Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu'nda 'Gastronomi ve Medya' Paneli Düzenlendi Antalya Gazeteciler Cemiyet (AGC) Başkanı İdris Taş, Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen 'Gastronomi ve Medya' panelinde, gastronominin turizmin çeşitlendirilmesinde önemli rol oynadığını vurguladı. Taş, öğrencilere kendilerini geliştirmeleri ve en az bir yabancı dil bilmeleri tavsiyesinde bulundu.

 • 08.11.2023 08 Kas 21:35 Akdeniz Üniversitesi İsrail'in Gazze saldırılarını kınadı

  Akdeniz Üniversitesi İsrail'in Gazze saldırılarını kınadı Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını kınadı. Üniversite, Filistin'de yaşanan zulmün son bulması ve insanlık dramına son verilmesi için tüm insanları sağduyulu olmaya ve insanlığın vicdanına sahip çıkmaya davet etti.

 • 08.11.2023 08 Kas 09:18 Zehirli mantar 6 yaşındaki Nisanur'un sonu oluyordu...Karaciğer nakliyle hayata tutundu

  Zehirli mantar 6 yaşındaki Nisanur'un sonu oluyordu...Karaciğer nakliyle hayata tutundu Bursa'da 1,5 yıl önce ailesiyle birlikte yediği mantar sebebiyle zehirlenen 6 yaşındaki Nisanur Yavuz'un organ nakli ile sağlığına kavuşmasında gerçekleşen inanılmaz serüven dinleyenleri etkiledi.

 • 07.11.2023 07 Kas 17:04 Milli Triatlet Selinay Tuğçe Kır, Olimpiyat Kotası Hedefliyor

  Milli Triatlet Selinay Tuğçe Kır, Olimpiyat Kotası Hedefliyor Avrupa Triatlon Kupası'nda gençler kategorisinde şampiyon olan milli triatlet Selinay Tuğçe Kır, olimpiyat kotası almayı hedeflediğini söyledi. Kır, triatlonun ülkede hızla yayılmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, kariyerini güzel bir şekilde noktalamak istediğini ve olimpiyat madalyası alarak taçlandırmak istediğini ifade etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ise Selinay'ın başarısını azmin öyküsü olarak değerlendirerek, spor yatırımlarının ülkenin gençlerini spora yönlendirdiğini vurguladı.

 • 07.11.2023 07 Kas 12:55 Bursa Şehir Hastanesi'nde Canlıdan Canlıya Organ Nakilleri Başladı

  Bursa Şehir Hastanesi'nde Canlıdan Canlıya Organ Nakilleri Başladı Bursa Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirilen iki operasyonda, böbrek yetmezliği olan hastalara canlıdan canlıya organ nakli yapıldı. Operasyonlar başarılı geçerken, hastane yetkilileri bu alanda ileri bir konuma geleceklerini belirtti.

 • 07.11.2023 07 Kas 11:53 Bursa Şehir Hastanesi'nde Canlıdan Canlıya Organ Nakilleri Başladı

  Bursa Şehir Hastanesi'nde Canlıdan Canlıya Organ Nakilleri Başladı Bursa Şehir Hastanesi'nde canlıdan canlıya organ nakilleri gerçekleştirildi. İki operasyonda böbrek yetmezliği olan hastalara kız kardeş ve eşlerinden böbrek nakledildi.

 • 07.11.2023 07 Kas 10:21 Bursa Şehir Hastanesinde İlk Canlıdan Canlıya Organ Nakli Gerçekleştirildi

  Bursa Şehir Hastanesinde İlk Canlıdan Canlıya Organ Nakli Gerçekleştirildi Bursa Şehir Hastanesinde gerçekleştirilen iki operasyonla iki hasta canlıdan canlıya organ nakli yapılarak sağlıklarına kavuştular. Operasyonlar başarıyla tamamlandı ve hastalar taburcu edildi.

 • 07.11.2023 07 Kas 09:54 Polikistik Böbrek Hastası Gülsüm Esila Akıl, Çocuk Nefroloji Doktoru Olmak İstiyor

  Polikistik Böbrek Hastası Gülsüm Esila Akıl, Çocuk Nefroloji Doktoru Olmak İstiyor Polikistik böbrek hastalığı nedeniyle böbrek yetmezliği yaşayan Gülsüm Esila Akıl, kadavradan yapılan böbrek nakliyle sağlığına kavuştu. Şimdi ise çocuk nefroloji doktoru olmak istiyor.

 • 05.11.2023 05 Kas 13:46 Manavgat Sorgun Kumsalı Deniz Kaplumbağalarının Korunması İçin Çalıştay Düzenlendi

  Manavgat Sorgun Kumsalı Deniz Kaplumbağalarının Korunması İçin Çalıştay Düzenlendi Akdeniz Üniversitesi ve DEKAFOK tarafından düzenlenen çalıştayda, Manavgat Sorgun Kumsalı'nın deniz kaplumbağalarının yeni bir üreme alanı olarak korunması ve ekosistem yönetimi konuları ele alındı. Çalıştaya katılan uzmanlar, sahilin koruma altına alınmasının turizmi olumsuz etkilemeyeceğini vurguladı.

 • 04.11.2023 04 Kas 12:08 ABD'de Domuzdan Kalp Nakli Yapılan Hastalar Hayatını Kaybetti

  ABD'de Domuzdan Kalp Nakli Yapılan Hastalar Hayatını Kaybetti ABD'deki Maryland Üniversitesi'nde gerçekleştirilen domuzdan kalp nakli operasyonları sonucunda iki hasta yaşamını yitirdi. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, yapılan işlemlerde deneysel aşamaların hızlı geçildiğini belirtti.

Advertisement