Tunceli'de görevden alınan chp'liler imza kampanyası başlattı - Son Dakika
Güncel

Tunceli'de görevden alınan chp'liler imza kampanyası başlattı

Tunceli\'de görevden alınan chp\'liler imza kampanyası başlattı

CHP Genel Merkezi'nce görevden alınan CHP Tunceli il yönetimi, düzenledikleri basın açıklamasıyla, göreve iadeleri için imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.

26.09.2019 18:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Genel Merkezi'nce görevden alınan CHP Tunceli il yönetimi, düzenledikleri basın açıklamasıyla, göreve iadeleri için imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.

CHP Tunceli il başkan vekili İrfan Bozkurt'un Salı günü istifasının ardından aynı gün toplanan il yönetim kurulu üyeleri, Murat İl'i CHP Tunceli İl Başkanı olarak seçti. İl'in başkan seçilmesinin ardından CHP Genel Merkezi, il ve tüm yönetim kurulu üyelerini görevden aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Tunceli İl Başkanlığı'na Mesut Çoşkun başkanlığında 7 kişilik kayyum heyetinin atandığı bildirdi.

Genel merkez tarafından görevden alınanlar bugün CHP Tunceli İl Başkanlığı'nda bir araya gelerek, karara tepkilerini bildirdi. Burada açıklamada bulunan Murat İl, CHP Tunceli il yönetimine hukuksuz bir şekilde kayyum atandığını söyledi. İl, "Kayyum ataması siyasi prensip olarak partimizin ilkelerine aykırı bir anlayış biçimi olmasına rağmen il örgütümüzün başına maalesef ki kayyum atandı. Partimizin bu temel anlayışına aykırı gerçekleşen bu gelişmeyi partimizin başta Genel Başkanımızın bilgisi dahilinde gerçekleşmediğinin, kendisinin bu konuda doğru bilgilendirilmediğini manipülasyonlar ile böyle bir atamanın yapıldığı kanaatindeyiz.  Bütün bu haksız hukuksuzluklara rağmen CHP'nin, bir kişinin, bir dar grubun, bir zümrenin ya da imtiyazlıların partisi değil adından da  anlaşılacağı gibi halkın, mazlum ve mağdurların, ezilenlerin partisi olduğunu hatırlatmak isteriz" dedi.

İl'in açıklamasının ardından görevden alınanlar, görevlerine iade edilmeleri için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunmak üzere imza kampanyası başlattı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tunceli'de görevden alınan chp'liler imza kampanyası başlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çin'in Ham Kömür Üretimi İlk Çeyrekte Yüzde 4,1 Düştü
  10:36 Çin'in Ham Kömür Üretimi İlk Çeyrekte Yüzde 4,1 Düştü

  Çin'in ham kömür üretimi bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,1 düşüşle 1,11 milyar tona geriledi. Mart ayında ülkenin ham kömür üretimi ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,2 azaldı. Verilere göre, Ocak-Mart döneminde Çin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,9 artışla 120 milyon ton kömür ithal etti.

 • Toprağın organik madde miktarının artırılması için baklagil yetiştirilmesi önerisi
  10:34 Toprağın organik madde miktarının artırılması için baklagil yetiştirilmesi önerisi

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Orak, Türkiye topraklarının iklim değişikliğinden etkilendiğini ve toprak sağlığının korunması için organik madde miktarının artırılması gerektiğini belirtti. Orak, çiftçilere baklagilleri toprakla buluşturarak toprağın daha sağlıklı ve verimli hale gelmesini sağlayacaklarını ifade etti. Baklagillerin köklerinde bulunan bakteriler sayesinde havadaki azotu tespit edebildiğini ve toprağın su tutma kapasitesini artırarak kuraklığa dayanıklı hale getirebileceğini söyledi.

 • İBB tarafından kaderine terk edilen 'Yoros Kalesi' can çekişiyor
  10:34 İBB tarafından kaderine terk edilen 'Yoros Kalesi' can çekişiyor

  Beykoz Anadolu Kavağı'nda 800 bin yıllık tarihe sahip olan Yoros Kalesi, İBB tarafından kaderine terk edildi. Konumu ve manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken kale, çamurlu bakımsız yolları, çökmüş duvarları ve çöplerle dolu avlusuyla harabeye döndü.

 • Mardin Kızıltepe'de seyir halindeki cipte çıkan yangın söndürüldü
  10:33 Mardin Kızıltepe'de seyir halindeki cipte çıkan yangın söndürüldü

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde seyir halindeki bir cipte çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Tepebaşı Mahallesi İpek Yolu üzerinde meydana gelen olayda, S.B. yönetimindeki 33 AOS 071 plakalı cipin motor kısmında yangın çıktı. Sürücü durumu fark ederek aracı park etti ve itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine sevk edilen ekiplerce yangın söndürülse de cip kullanılamaz hale geldi.

 • Konya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında öğrenciler Türk Yıldızları filosunu ziyaret etti
  10:28 Konya'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında öğrenciler Türk Yıldızları filosunu ziyaret etti

  Konya'da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İzzet Bezirci İlkokulu ve Ulubatlı Hasan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Türk Yıldızları filosunu ziyaret etti. Öğrenciler, pilotlarla tanışma ve Türk Yıldızları gösterisini izleme imkanı buldu. Gösteriden etkilenen öğrenciler, askerlerin gücünü daha iyi anladıklarını belirtti ve bazıları pilot olma hayali kurdu.

 • Çin'in Otomobil İhracatı 2024 Yılında Yüzde 33,2 Arttı
  10:26 Çin'in Otomobil İhracatı 2024 Yılında Yüzde 33,2 Arttı

  Çin'in otomobil ihracatı 2024 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33,2 artış gösterdi. Çin Otomobil Üreticileri Birliği'nin verilerine göre ülke bu dönemde 1,32 milyondan fazla araç ihraç etti. Verilere göre sadece Mart ayında Çin'in otomobil ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37,9 artarken, yeni enerjili araç (NEV) ihracatı da yüzde 59,4 yükseldi.

 • Uygulama yapan polise silah çeken Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü tutuklandı
  10:25 Uygulama yapan polise silah çeken Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü tutuklandı

  Adana'da uygulama yapan polisin dur ihtarına uymayarak kaçtıktan sonra, polis yakalayınca silah çekip tokat atmaya çalışan bir Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü tutuklandı. Yanındaki iki şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. Belediyenin kiralık aracı olduğu öğrenilen kamyonette 28 gram bonzai de ele geçirildi.


Advertisement