Tunceli2 Kar Kalınlığının 1.5 Metre Olduğu Pülümür'de Kar Esareti - Son Dakika
Güncel

Tunceli2 Kar Kalınlığının 1.5 Metre Olduğu Pülümür'de Kar Esareti

Tunceli2 Kar Kalınlığının 1.5 Metre Olduğu Pülümür\'de Kar Esareti

Tunceli'de 3 gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilirken, kar kalınlığının 1.5 metreyi bulduğu Pülümür İlçesi'nde adeta kar esareti yaşanıyor.

17.01.2012 11:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Tunceli'de 3 gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilirken, kar kalınlığının 1.5 metreyi bulduğu Pülümür İlçesi'nde adeta kar esareti yaşanıyor. Tunceli'nin Pülümür bağlantılı Erzincan karayolunda ulaşım çığ düşmesi ve 2 metreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle aralıklarla sağlanıyor.Tunceli'de yoğun kar yağışı hayatı ve ulaşımı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Pülümür-Erzincan karayolunun Cankurtaran Tepesi Mevkii'nde kar kalınlığı yer yer 2 metreyi buldu. Karayolunun 4 ayrı noktasına çığ düşmesi nedeniyle ulaşım belirli aralıklarla sağlanmaya çalışılıyor. Ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmezken, sürücüler Pülümür'de beklemek zorunda kaldı. Karayolunun bir çok noktasında da bazı araçların kara saplandıkları belirtilirken, ekipleri yolu açma çalışmalarını güçlükle sürdürüyor.

PÜLÜMÜRDE KAR HAPSİ

Dün okulların iki gün tatil edildiği Pülümür İlçe merkezinde de kar kalınlığı 1.5 metreyi bulurken, insanların büyük bölümü evlerinden dışarı çıkmadı. İlçede ekipler ana caddeleri araç trafiğine açma çalışmalarını sürdürürken, kar altında kalan bir çok aracı sahipleri oldukları yerden çıkaramadı. Ara sokak ve birçok ana caddenin trafiğe açılmasının günler alabileceği belirtilirken Pülümür'ın CHP'li Belediye Başkanı Mesut Çoşkun, belediye iş makinelerinin yetersiz olduğunu söyledi. Coşkun, "İlçemizde geçen Tunceli-Erzincan karayolunda mahsur kalan onlarca TIR var. Bu TIR şoförlerinin mağdur olmaması için büyük bir çaba içindeyiz. İlçede kar kalınlığı 1.5 metre civarında ve yağış aralıksız devam ediyor. Elimizdeki iş makineleri ve imkanlarımız ölçüsünde ancak ana yolları açmak için çalışıyoruz. Sokakları açmak imkansız çatılarda düşen karlar yaşamı olumsuz etkiliyor. İmkansızlıklar nedeniyle adeta herkes evlerine hapsolmuş durumda" dedi.Pülümür'de evlerin çatılarındaki karların ara sokaklara düşmesi ile sokak aralarının tamamen kapandığı görüldü. Kar tekli evlerin pencelerini daha kapatırken, bir çok aracında kar altınad kaybolduğu gözlendi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tunceli2 Kar Kalınlığının 1.5 Metre Olduğu Pülümür'de Kar Esareti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Balıkesir'de Ramazan Bayramı denetimlerinde 3 milyon TL ceza kesildi
  14:18 Balıkesir'de Ramazan Bayramı denetimlerinde 3 milyon TL ceza kesildi

  Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, Ramazan Bayramı tatili dahil olmak üzere son bir haftada gerçekleştirdiği denetimlerde 417 aranan şahıs ve 925 araç sürücüsüne toplamda 3 milyon 232 bin TL para cezası kesti. Ayrıca, yapılan denetimlerde çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 417 şahıs yakalandı.

 • Fındık Üretimi Kahverengi Kokarca Tehlikesi Altında
  14:16 Fındık Üretimi Kahverengi Kokarca Tehlikesi Altında

  Karadeniz Bölgesi'nde fındık üretimini tehdit eden kahverengi kokarca böceği ile mücadele çalışmaları devam ediyor. İlaçlama çalışmalarıyla kokarca popülasyonunda azalma sağlanırken, kimyasal mücadelenin önemi vurgulanıyor. Tarım yetkilileri, kokarcanın fındık bahçelerine verdiği zararın yanı sıra insan sağlığı açısından da tehlike oluşturduğunu belirtiyor.

 • Kırklareli'de Okul Çevreleri ve Servis Araçları Denetlendi
  14:15 Kırklareli'de Okul Çevreleri ve Servis Araçları Denetlendi

  Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ve asayiş ekipleri, Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçlarının Denetimi Uygulaması kapsamında denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde servis araçlarının eksiklikleri kontrol edilirken, öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadığı da kontrol edildi. Ayrıca okul çevrelerinde çeşitli denetimler yapıldı ve öğrencilere hediyeler verildi. Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, çocuk ve gençleri korumak için denetimleri sık sık tekrarlayacaklarını belirtti.

 • Karacabey'de çalınan motosiklet, İnegöl'de yakalandı
  14:14 Karacabey'de çalınan motosiklet, İnegöl'de yakalandı

  Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşanan motosiklet hırsızlığı olayında şüpheli, Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından İnegöl'de yakalandı. Çalınan motosiklet sahibine teslim edildi. Şüphelinin daha önce de 7 suç kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

 • Eskişehir'de Okul Çevrelerinde Denetim: 4 Servis Aracına Cezai İşlem Uygulandı, 2 Çocuk Teslim Edildi
  14:14 Eskişehir'de Okul Çevrelerinde Denetim: 4 Servis Aracına Cezai İşlem Uygulandı, 2 Çocuk Teslim Edildi

  Eskişehir'de polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim uygulamasında okul çevrelerinde 4 servis aracına toplamda 15 bin 563 TL cezai işlem uygulandı. Ayrıca, trafik ışıklarında dilendiği belirlenen 2 çocuk Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • Adana'da Gölete Düşen Genç Hala Bulunamadı
  14:14 Adana'da Gölete Düşen Genç Hala Bulunamadı

  Adana'nın Kozan ilçesinde 6 gün önce gölete düşen genç hala bulunamadı. Ankara'dan Ramazan Bayramı tatili için ailesinin yanına gelen Oktay Sarıtiken (35), balık tutarken gölete düşerek kayboldu. Arama çalışmaları 6. gününde devam ediyor.


Advertisement