Son dakika Pülümür haberleri, Pülümür son dakika, son dakika Pülümür

Son Dakika Pülümür Haberleri

 • Tunceli Valisi Motosiklet Severleri Tunceli'ye Davet Ediyor
  11:17 Tunceli Valisi Motosiklet Severleri Tunceli'ye Davet Ediyor

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, tüm motosiklet severleri Tunceli'ye davet ederek, eşsiz virajları ve muhteşem güzellikleri keşfetmeye çağırdı. Vali Tekbıyıkoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı ile de görüş alışverişinde bulundu.

 • Erzurum, Kars, Ardahan ve Tunceli'de kar yağışı ile soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi
  23 Şub Erzurum, Kars, Ardahan ve Tunceli'de kar yağışı ile soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi

  Erzurum, Kars, Ardahan ve Tunceli'de kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle hayat olumsuz etkilendi. Erzurum'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonucunda kentte yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı. Kars ve Ardahan'da da kar yağışı etkili oldu ve bazı yollarda buzlanma meydana geldi. Tunceli'nin Pülümür ilçesinde de kar yağışı sonucunda cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı, belediye ekipleri kar küreme çalışması yaptı.

 • Tunceli'de devrilen tankerden çaya akan bitüm temizlendi
  20 Şub Tunceli'de devrilen tankerden çaya akan bitüm temizlendi

  Tunceli'de tankerin devrilmesi sonucu, menfezden Pülümür Çayı'na karışarak donan bitüm, DSİ ve karayolları ekipleri tarafından temizlendi. Kaza sonucunda hafif yaralanan sürücü ise hastaneye kaldırıldı.

 • Tunceli'de nakil ve sevk belgesi olmayan 450 kilo somon imha edildi
  20 Şub Tunceli'de nakil ve sevk belgesi olmayan 450 kilo somon imha edildi

  Tunceli'de 450 kilogram somon, su ürünleri nakil ve sevk belgesi olmadığı için imha edildi. Elazığ'dan Trabzon'a götürülmek istenen somonlar, jandarma ekipleri tarafından durduruldu ve ilçe tarım müdürlüğü ekipleri ile irtibata geçildi. Somonlar, Pülümür Belediyesi'ne ait iş makinesi tarafından kazılan çukura gömülerek imha edildi.

 • Tunceli'de kar yağışı etkili olmaya başladı
  14 Şub Tunceli'de kar yağışı etkili olmaya başladı

  Tunceli'de sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağmur, öğleden sonra yerini kar yağışına bıraktı. Yağış nedeniyle bazı karayollarında kaya düşmeleri yaşanırken sürücülerin dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldı. Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunun Cankurtaran mevkii, zincirsiz kamyon ve tır geçişlerine kapatıldı.

 • Doğu Anadolu'da Dondurucu Soğuklar: Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Tunceli Etkilendi
  01 Şub Doğu Anadolu'da Dondurucu Soğuklar: Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Tunceli Etkilendi

  Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Tunceli'de yaşanan dondurucu soğuklar, hayatı olumsuz etkiliyor. Kentlerde binaların çatılarında buz sarkıtları oluşurken, araçlar ve kaldırımlar buzlanıyor. Ardahan'da sıcaklık eksi 30 dereceye kadar düşerken, Ağrı'da uzun buz sarkıtları oluştu. Kars'ta sürücüler araçlarını çalıştırmakta güçlük çekerken, Tunceli'de dere ve şelaleler buz tuttu.

 • Tunceli'de Kar Yağışı Sonrası Heyelan ve Kaya Düşmesi
  27 Oca Tunceli'de Kar Yağışı Sonrası Heyelan ve Kaya Düşmesi

  Tunceli'de 2 gündür etkili olan kar yağışının ardından Pülümür ilçe merkezine 2 kilometre mesafedeki karayolunda heyelan meydana gelirken, Tunceli-Ovacık karayoluna da devasa kaya parçaları düştü. Heyelan ve kayaların düşmesi esnasında yoldan araçların geçmemesi muhtemel bir faciayı da önledi. Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayollarını kullanacak sürücüleri yetkililer heyelan ve kaya düşmesine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 • Tunceli ve Bingöl'de Kar Yağışı: 229 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  27 Oca Tunceli ve Bingöl'de Kar Yağışı: 229 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Tunceli ve Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 229 köy yolu Tunceli'de, 238 köy yolu ise Bingöl'de ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Naci Görür iki kentimizi üstüne basa basa uyardı: Ciddi risk altındalar
  26 Oca Naci Görür iki kentimizi üstüne basa basa uyardı: Ciddi risk altındalar

  Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, 2 il için deprem uyarısında bulundu. Naci Görür, Tunceli ve Bingöl'ün ciddi bir risk altında olduğunu söyledi. Deprem için hazırlıkların yeterli olmadığının altını çizen Görür, daha önce bölge için 7 ve üzeri bir depremin beklendiğini belirtmişti.

 • MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı
  24 Oca MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimine ilişkin belediye başkan adaylarını açıklama devam ediyor. Bu çerçevede MHP, 2'si büyükşehir ilçe, 53'ü ise ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Buna göre, Kahramanmaraş Çağlayancerit Belediye Başkan adayı Hasan Onaran, Muğla Fethiye Belediye Başkan adayı ise Muhammet Kökten oldu.

 • Pülümür'de konteyner kent çalışmaları sürüyor
  21 Oca Pülümür'de konteyner kent çalışmaları sürüyor

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kurulacak olan konteyner kentin altyapı çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Müslüm Tosun, konteyner kentin kurulması için önemli aşama kaydedildiğini söyledi. İlçede yaşanan afetler nedeniyle evleri hasar gören vatandaşlar konteyner kente yerleştirilecek.

 • Tunceli'de dağdan kopan devasa kayalar, yolu trafiğe kapattı
  20 Oca Tunceli'de dağdan kopan devasa kayalar, yolu trafiğe kapattı

  Tunceli-Ovacık karayolunda bulunan Venk Köprüsü mevkiinde dün gece saatlerinde devasa kayalar yola düştü. Kaya düşmesi nedeniyle yol bir süreliğine ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri çalışmalarını tamamlayarak yolu tekrar trafiğe açtı. Sürücülerin kaya ve düş düşmelerine karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

 • 'Boncuğum' diye seslendiği tilkiyi ekmekle besledi
  19 Oca 'Boncuğum' diye seslendiği tilkiyi ekmekle besledi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde karda yiyecek arayan bir tilki şehir merkezine kadar indi. Tilkiyi gören bir vatandaş 'Boncuğum' diye seslendiği hayvanı elleri ile besledi. Tilki, Nazim Tanık isimli vatandaşın elinden ekmek alıp uzaklaştı.

 • Tilkiyi Besleyen Vatandaşın İçten Davranışı
  19 Oca Tilkiyi Besleyen Vatandaşın İçten Davranışı

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde karda yiyecek arayan bir tilki şehir merkezine kadar indi. Tilkiyi gören bir vatandaş 'Boncuğum' diye seslendiği hayvanı elleri ile besledi.

 • Tunceli ve Bingöl'de Kar Nedeniyle Eğitime 1 Gün Ara Verildi
  17 Oca Tunceli ve Bingöl'de Kar Nedeniyle Eğitime 1 Gün Ara Verildi

  Tunceli'nin 5 ilçesi ile Bingöl'ün 2 ilçesinde yoğun kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Kar kalınlığı yarım metrelere kadar ulaşan ilçelerde tüm okullar tatil edilirken, engelli ve hamile personele de bir gün idari izin verildi.

 • Erzurum ve Tunceli'de Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle Yüzlerce Yerleşim Yeri Ulaşıma Kapandı
  17 Oca Erzurum ve Tunceli'de Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle Yüzlerce Yerleşim Yeri Ulaşıma Kapandı

  Erzurum ile Tunceli'de yaşanan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 164 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Erzurum'da 9 kırsal mahalleye ulaşım sağlanamazken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürdü. Tunceli'de ise kent merkezi ile birçok ilçede kar yağışı nedeniyle 155 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Tunceli ve Ardahan'da kar yağışı, Erzurum ile Ağrı'da soğuk hava etkili
  17 Oca Tunceli ve Ardahan'da kar yağışı, Erzurum ile Ağrı'da soğuk hava etkili

  Erzurum'da gece sıfırın altında 1 derece ölçülen hava sıcaklığı, yüksek kesimlerde fırtına ve kar yağışına dönüştü. Ağrı'nın Diyadin ilçesinde ise Murat Kanyonu'ndaki kayalıklarda buz sarkıtları oluştu. Tunceli'nin Ovacık, Hozat, Pülümür, Nazımiye ve Mazgirt ilçelerinde de kar yağışı etkili oldu. Ardahan'da ise gece soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı.

 • Tunceli ve Bingöl'de Yoğun Kar Nedeniyle Eğitime Ara Verildi
  16 Oca Tunceli ve Bingöl'de Yoğun Kar Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

  Tunceli'nin 5 ilçesi ile Bingöl'ün 2 ilçesinde yoğun kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Kar kalınlığı yarım metreye kadar ulaşan ilçelerde tüm okullarda eğitime ara verilirken, engelli ve hamile personele de bir gün idari izin verildi.

 • Tunceli'de Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi
  16 Oca Tunceli'de Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

  Tunceli Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Yoğun kar yağışının hayatı zorlaştırdığı belirtilen açıklamada, Nazımiye, Pülümür, Hozat, Ovacık ve Mazgirt ilçeleri ile Pertek'teki köy okullarında eğitim öğretime 17 Ocak Çarşamba günü ara verileceği ifade edildi. Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin de yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

 • Doğu Anadolu'da Kar Yağışı: Erzurum, Tunceli, Ağrı, Ardahan ve Kars Beyaz Örtüyle Kaplandı
  12 Oca Doğu Anadolu'da Kar Yağışı: Erzurum, Tunceli, Ağrı, Ardahan ve Kars Beyaz Örtüyle Kaplandı

  Erzurum, Tunceli, Ağrı, Ardahan ve Kars'ta etkili olan kar yağışıyla kent merkezleri ve ilçeler beyaz örtüyle kaplandı. Belediye ve karayolları ekipleri kar temizleme çalışmalarına başladı. Tunceli'de cadde ve sokaklar ile park ve bahçeler beyaz örtüyle kaplandı. Ağrı'da esnaf ve ekipler karla mücadele çalışması yaptı. Ardahan'da kar ve soğuk hava yol ve çatılarda buzlanmaya neden oldu. Kars'ta ise belediye ekipleri kar küreme çalışması yaparken, Sarıkamış ilçesinde doğa güzel görüntüler oluşturdu.

 • Fransızcadan Türkçeye 40 kitap çeviren Cemal Süreya'nın vefatının üzerinden 34 sene geçti
  08 Oca Fransızcadan Türkçeye 40 kitap çeviren Cemal Süreya'nın vefatının üzerinden 34 sene geçti

  Yaklaşık 40 kitabı Fransızcadan Türkçeye çeviren şair, yazar ve çevirmen Cemal Süreya'nın vefatının üzerinden 34 sene geçti. Süreya, şiirin yanı sıra deneme, çocuk kitabı, günce, derleme ve tenkit yazıları kaleme aldı ve şiir ve düz yazı tercümesi yaptı. Edebiyat dünyasının önemli isimlerinden olan Süreya, Türk edebiyatına önemli eserler kazandırdı.

 • Tunceli'de kar yağışı: 170 köy yolu ulaşıma kapandı
  05 Oca Tunceli'de kar yağışı: 170 köy yolu ulaşıma kapandı

  Tunceli'de gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonucunda kent merkezi ve ilçeler beyaza büründü. Yağış nedeniyle 170 köy yolunun ulaşımı kapandı. Belediye ekipleri ve İl Özel İdaresi ekipleri kar temizleme çalışmalarına başladı.

 • Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde 1984 yılından bu yana eğitim camiasında görev yapan Şinasi Aksan emekli oldu
  05 Oca Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde 1984 yılından bu yana eğitim camiasında görev yapan Şinasi Aksan emekli oldu

  1984 yılından bu yana Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde çeşitli görevlerde bulunan Şinasi Aksan, emekliye ayrıldı. Aksan, mesai arkadaşları tarafından düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, 40 yıl boyunca eğitim camiasında birçok başarılı öğrenci yetiştirdiğini ve bu ilçenin bir parçası olduğunu belirtti.

 • Tunceli ve Erzincan'da Kar Yağışı Etkili Oldu
  04 Oca Tunceli ve Erzincan'da Kar Yağışı Etkili Oldu

  Tunceli'nin Ovacık ve Pülümür ilçeleri ile Erzincan'da kar yağışı etkili oldu. Ovacık ve Pülümür'de cadde ve sokaklar ile park halindeki araçlar beyaza büründü. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başladı. Erzincan'da ise yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Karayolları ekipleri kar küreme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapıyor. Sürücüler zincirsiz ve kar lastiği olmadan yola çıkmamaları konusunda uyarılıyor.

 • Tunceli'de 'Deprem Dirençliliği' konulu panel düzenlendi
  03 Oca Tunceli'de 'Deprem Dirençliliği' konulu panel düzenlendi

  Tunceli'de Munzur Üniversitesi Coğrafya Bölümü tarafından düzenlenen 'Deprem Dirençliliği' konulu panelde, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası hasar tespiti ve konteyner kentlerin kurulması hakkında bilgi verdi. Panelde ayrıca jeoloji ve afet yönetimi konularında sunumlar yapıldı.

 • Tunceli'de 'Deprem Dirençliği' Paneli Düzenlendi
  03 Oca Tunceli'de 'Deprem Dirençliği' Paneli Düzenlendi

  Tunceli'de, Doğu Anadolu Fay Hattı ile Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın kesiştiği noktada 'Deprem Dirençliği' paneli düzenlendi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, kentteki ağır hasarlı yapıların sayısını açıklarken, konteyner kentlerin hızlı bir şekilde tamamlanacağını belirtti. Panelde, bilim insanları ve yetkililer de deprem konusunda yapılan çalışmalardan bahsetti.

 • Naci Görür'den Tunceli uyarısı: Bu fay kırılmaya ve 7 üzerinde deprem üretmeye hazır
  01 Oca Naci Görür'den Tunceli uyarısı: Bu fay kırılmaya ve 7 üzerinde deprem üretmeye hazır

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde saat 16.28'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, ''Biliyorsunuz bu deprem en fazla korktuğumuz ve dikkat çektiğimiz Yedisu Fayı üzerinde oldu. Bu fay kırılmaya ve 7'nin üzerinde deprem üretmeye hazır'' açıklamalarında bulundu.

 • Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  01 Oca Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtiliyor.

 • Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  01 Oca Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yerin 8.7 kilometre derinliğinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, vatandaşlar güvenli bir şekilde dışarıda beklemeye başladı.

 • Tunceli'de 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi
  01 Oca Tunceli'de 4,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde saat 16.28'de meydana gelen 4,2 büyüklüğündeki deprem, 8,7 kilometre derinlikte gerçekleşti.

 • Tunceli'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  01 Oca Tunceli'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 • Tunceli'deki tarihi mezar taşları koruma altına alınıyor
  29 Ara Tunceli'deki tarihi mezar taşları koruma altına alınıyor

  Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde tahrip edilen koç ve at biçimli mezar taşlarının korunması için çalışma başlatıldı. Tunceli Müzesi Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki kültürel varlıkları korumak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Aşağıdoluca köyünde bulunan yaklaşık 200-300 yıllık mezar taşlarını tescilleyerek koruma altına alacak.

 • Tunceli'de Depreme Hazırlık İçin Konteyner Kentler Kuruluyor
  27 Ara Tunceli'de Depreme Hazırlık İçin Konteyner Kentler Kuruluyor

  Tunceli merkez ve 7 ilçede depreme hazırlık ve iyileştirme çalışmaları çerçevesinde konteyner kentler kurulmaya başlandı. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, kurulumu devam eden konteyner kentleri ziyaret ederek ilgililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Konteyner kentler, hem hak sahipleri hem de evini yeniden yapmak isteyen vatandaşlar ve memur aileler için kullanılacak.

 • Tunceli'de Kar Yağışı Sonrası 303 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı
  27 Ara Tunceli'de Kar Yağışı Sonrası 303 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 2 günlük yağışla kar kalınlığı 50 santimetreyi geçerken; Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçelerinde kapanan 303 köy yolu, ekiplerin 3 gün süren çalışmalarıyla ulaşıma açıldı.

 • Tunceli'de Kar Yağışı Sonrası 303 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı
  27 Ara Tunceli'de Kar Yağışı Sonrası 303 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 2 günlük yoğun kar yağışı sonrası kapanan 303 köy yolu, ekiplerin 3 gün süren çalışmalarıyla ulaşıma açıldı. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, karla mücadeleye hazır olduklarını belirtti.

 • Doğu Anadolu'da Soğuk Hava ve Buzlanma
  25 Ara Doğu Anadolu'da Soğuk Hava ve Buzlanma

  Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı ile Tunceli'de etkili olan soğuk hava ve buzlanma, hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı sonrası cadde ve sokaklar karla kaplanırken, belediye ekipleri kar küreme çalışması yaptı. Dondurucu soğuklar nedeniyle sulak alanlar buzla kaplandı ve ulaşım güçlükle sağlandı.

 • Tunceli'de Kar Yağışı: 96 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  23 Ara Tunceli'de Kar Yağışı: 96 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Tunceli'de iki gündür etkili olan sağanak yağış, yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü. Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye ilçelerindeki 96 köy yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele çalışmaları devam ediyor.

 • Tunceli'de sağanak yağış yerini kara bıraktı
  22 Ara Tunceli'de sağanak yağış yerini kara bıraktı

  Tunceli'de gece saatlerinde başlayan sağanak yağış, yüksek kesimlerde kara dönüştü. Yağışın etkisiyle 50 köy yolu ulaşıma kapandı ve ekipler yol açma çalışmalarına devam ediyor.

 • Tunceli'de Kaçak Avcılara Yüksek Cezalar
  20 Ara Tunceli'de Kaçak Avcılara Yüksek Cezalar

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde kaçak olarak yaban keçisi ve domuz avlayan 2 kişiye 308 bin 758 lira ceza uygulandı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şubesi Müdürlüğü ekipleri, yaban hayvanlarının korunması için çalışmalarına devam ediyor. Belirli aralıklarla arazide denetim yapan ekipler, Pülümür ilçesi kırsalında 2 kişinin kaçak avcılık yaptığı ihbarını aldı. Araçlarla bölgeye giden ekipler, arazide yaptıkları çalışma sonucu kaçak avcıları suçüstü yakaladı. Kaçak avcılar hakkında 'kara avcılığına muhalefet' suçundan 308 bin 758 lira ceza uygulandı. Ekiplerce avda kullanılan tüfek ile ölü yaban keçisi ve domuza el konuldu.

 • Tunceli'de Yaban Keçisi ve Domuz Avcılarına Cezai İşlem
  20 Ara Tunceli'de Yaban Keçisi ve Domuz Avcılarına Cezai İşlem

  Tunceli'de yapılan avda yaban keçisi ve domuz avladıkları tespit edilen 2 kişiye Kara Avcılığı Kanunu'na muhalefet çerçevesinde 308 bin 758 lira ceza kesildi.

 • Tunceli'de ekipler gece gündüz dağlarda kaçak avcı peşinde; 1 haftada 1 milyon lira ceza
  20 Ara Tunceli'de ekipler gece gündüz dağlarda kaçak avcı peşinde; 1 haftada 1 milyon lira ceza

  TUNCELİ'de, Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürlüğü ekipleri, gece ve gündüz, kaçak avcılıkla mücadele ediyor.

 • Naci Görür üstüne basa basa uyardı: Gemlik muhakkak taşınmalı, kurtulma şansı yok
  20 Ara Naci Görür üstüne basa basa uyardı: Gemlik muhakkak taşınmalı, kurtulma şansı yok

  Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir televizyon programında Tunceli ve Elazığ'daki deprem tehlikesine dikkat çekip Bursa'nın Gemlik ilçesi için de hayati bir uyarıda bulundu. Görür, ''Gemlik muhakkak taşınmalı. Kurtulma şansı yok'' dedi.

 • Tunceli'de 5 Yıldızlı Otel Projesi Hayata Geçirildi
  20 Ara Tunceli'de 5 Yıldızlı Otel Projesi Hayata Geçirildi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Kocatepe köyünde Kemal Karadağ tarafından yapılan 5 yıldızlı otel projesi tamamlandı. 4 milyon Euro'ya mal olan otel, konuklarına dört mevsim ayrı güzellikler sunuyor.

 • Nesli koruma altındaki yaban tekeleri görüntülendi
  19 Ara Nesli koruma altındaki yaban tekeleri görüntülendi

  Tunceli'de koruma altında bulunan yaban tekeleri, çiftleşmek için vadilere inerken görüntülendi. Yetkililer, çiftleşme döneminde yaban keçilerine rahatsızlık verilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

 • Tunceli Pülümür'de konteyner kent kuruluyor
  17 Ara Tunceli Pülümür'de konteyner kent kuruluyor

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yaşanan depremlerde evleri hasar gören vatandaşlar için kısa sürede altyapısı tamamlanacak olan konteyner kente yerleştirilecek.

 • Kar kalınlığı 20 santimi buldu, ekiplerin çalışması aralıksız sürüyor
  06 Ara Kar kalınlığı 20 santimi buldu, ekiplerin çalışması aralıksız sürüyor

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde aralıksız devam eden yağışın ardından kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. Araçlar zincir takarak ilerlerken, ekipler de yolları açık tutmak için durmadan çalışıyor. Belediye ve karayolları ekipleri yoğun yağışın yolları kapatmasını engellemek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 • Tunceli'de sağanak kar yağışı
  06 Ara Tunceli'de sağanak kar yağışı

  Tunceli'de 2 gündür etkili olan sağanak yağış, yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü. Pülümür ilçesi beyaza bürünürken, ekipler yolları açmak için çalışma başlattı.

 • Tunceli kara teslim oldu
  06 Ara Tunceli kara teslim oldu

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde sağanak yerini kar yağışına bıraktı. Ekipler, karla mücadele çalışmalarına başladı. Pülümür'de dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yerini kar yağışına bıraktı. Yoğun yağış nedeni ile ilçe merkezi beyaza bürünürken, belediye cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışması gerçekleştirdi. Karayolları ekipleri de Tunceli-Erzincan karayolunda olumsuzluklara karşı çalışmalarını sürdürüyor.

 • Göç yoluna koyulan yaban keçilerinden belgesel tadında görüntüler
  06 Ara Göç yoluna koyulan yaban keçilerinden belgesel tadında görüntüler

  Erzincan'da karlı dağları aşarak göç yoluna koyulan yaban keçileri, dron ve aktüel kamera ile görüntülendi. Terörden temizlenen Munzur Dağları'nda yabani hayvan popülasyonunda artış gözlendi. Yaban keçileri, nesli tükenme tehlikesi altında olan türler arasında yer alıyor.

 • Prof. Dr. Naci Görür'den Tunceli'ye uyarı: Bu fay deprem üretirse büyüklüğü 7,4'e çıkabilir
  28 Kas Prof. Dr. Naci Görür'den Tunceli'ye uyarı: Bu fay deprem üretirse büyüklüğü 7,4'e çıkabilir

  Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür katıldığı canlı yayında, ''Yakın vadede tehlike gördüğünüz fay hattı var mı?'' sorusuna korkutan bir cevap verdi. Tunceli'yi işaret eden Görür, ''Ben ilk kez söyleyeceğim. Türkiye'de Tunceli tehdit altında. Çünkü Erzincan-Karlıova arasında Yedisu fayı var. 250 senede bir deprem üretme periyodu var. Bu fay deprem üretirse 7,4'e kadar deprem çıkabilir. Eli kulağında, şakası yok'' dedi.

 • Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz kabri başında anıldı
  24 Kas Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz kabri başında anıldı

  Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz kabri başında anıldı Yaz tatilini geçirmek üzere memleketi Gümüşhane'ye dönerken terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırılarak 2017 yılında 23 yaşında şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Gününde kabri başında anıldı.

 • İSTANBUL-DEMİRÖREN MEDYA LİSESİ, ŞEHİT EDİLEN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
  24 Kas İSTANBUL-DEMİRÖREN MEDYA LİSESİ, ŞEHİT EDİLEN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

  Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 'vefa' töreni düzenlendi.

 • GÜMÜŞHANE-ŞEHİT NECMETTİN ÖĞRETMEN, 24 KASIM'DA ANILDI
  24 Kas GÜMÜŞHANE-ŞEHİT NECMETTİN ÖĞRETMEN, 24 KASIM'DA ANILDI

  TUNCELİ'de, PKK'lı teröristler tarafından kaçırılıp şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz (23), 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Gümüşhane'deki kabri başında dualarla anıldı.

 • Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadı
  24 Kas Demirören Medya Lisesi, şehit edilen öğretmenleri unutmadı

  Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 'vefa' töreni düzenlendi.

 • Şehit Necmettin öğretmen, 24 Kasım'da anıldı
  24 Kas Şehit Necmettin öğretmen, 24 Kasım'da anıldı

  TUNCELİ'de, PKK'lı teröristler tarafından kaçırılıp şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz (23), 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Gümüşhane'deki kabri başında dualarla anıldı.

 • Türkiye şehit öğretmenlerini unutmuyor
  23 Kas Türkiye şehit öğretmenlerini unutmuyor

  Bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutulmuyor.

 • Soğuk hava ezeli 'düşmanları' arkadaş yaptı
  23 Kas Soğuk hava ezeli 'düşmanları' arkadaş yaptı

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde soğuk havalar, birbirleri ile didişmeleri ile bilinen kedi ve köpeği arkadaş yaptı. Kedinin, kartonun üzerinde uyuyan köpeğe sokulup ısınmaya çalıştığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

 • Tunceli'de İki Mevsim Aynı Anda Yaşanıyor
  20 Kas Tunceli'de İki Mevsim Aynı Anda Yaşanıyor

  Tunceli'nin Pülümür ve Ovacık ilçeleri başta olmak üzere kentin birçok yerine kar düşerken, Çemişgezek ilçesinde leylaklar yeniden çiçek açtı. İklimin değişkenliği nedeniyle Tunceli'de farklı mevsimler aynı anda yaşanıyor.

 • Tunceli'de sağanak yağış ve fırtına
  19 Kas Tunceli'de sağanak yağış ve fırtına

  Tunceli'de etkili olan sağanak yağış ve fırtınayla birlikte bazı yerlerde elektrik direkleri devrildi, çatılar uçtu. Yağış nedeniyle karayollarında ulaşımda da zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

 • Yağmurla birlikte 'sarı benekli semender' ortaya çıktı
  19 Kas Yağmurla birlikte 'sarı benekli semender' ortaya çıktı

  Tunceli'de yağmurlardan sonra ortaya çıkan ve nesli tükenmekte olduğu için koruma altında bulunan sarı benekli semender görüntülendi. Semender yiyecek arayışının ardından yaprakların arasına girerek gözden kayboldu.

 • Pir Sultan Abdal'ın evi restore edildi
  15 Kas Pir Sultan Abdal'ın evi restore edildi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Hacılı köyünde bulunan Pir Sultan'ın 500 yüzyıllık evi, restore edildi. Pir Sultan Abdal'ın yaşadığı 2 ocaktan biri olan Tunceli'nin Pülümür ilçesi Hacılı köyündeki evi aslına uygun olarak restore edildi.

 • Anne ve yavru ayılar yiyecek bulmak için şehre indi
  14 Kas Anne ve yavru ayılar yiyecek bulmak için şehre indi

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde anne ve yavru ayılar, yiyecek bulmak için kent merkezine indi. Ayılar, mezbahaneden çıkan sakatatları yiyerek karnını doyurdu.

 • Tunceli'deki Salördek Ormanları Doğaseverlerin Uğrak Yeri
  11 Kas Tunceli'deki Salördek Ormanları Doğaseverlerin Uğrak Yeri

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde bulunan Salördek ormanları, doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çekiyor. Ormanlar, Fırat Kalkınma Ajansının hazırladığı gezi rotalarından biri olarak ziyaretçileri ağırlıyor. Doğa tutkunları, ormanda yürüyüş yaparak yaban hayvanlarını gözlemleme fırsatı buluyor. Salördek ormanları, piknik yapma ve manzara fotoğrafları çekme imkanı sunuyor.

 • Tunceli'de kaçak şekilde taşınan kınalı keklikler doğal ortamına bırakıldı
  08 Kas Tunceli'de kaçak şekilde taşınan kınalı keklikler doğal ortamına bırakıldı

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yapılan kontrollerde kaçak şekilde taşınan ve el konulan 2 kınalı keklik yeniden doğal ortamlarına salındı. İhbar üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Pülümür İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, araçta kafes içinde kaçak şekilde taşınan 2 kınalı keklik ele geçirdi. Şahıs hakkında para cezası kesilirken, keklikler doğal ortamlarına bırakıldı.

 • Tilki Yemekten Sonra Telefonu Çaldı
  07 Kas Tilki Yemekten Sonra Telefonu Çaldı

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde bir lokantanın bahçesinde yemek artıklarını tilki ile paylaşmak isteyen vatandaşın telefonu tilki tarafından çalındı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

 • Milli Sporcu Erivan Barut, Renkli Ormanda Dünya Şampiyonası'na Hazırlanıyor
  07 Kas Milli Sporcu Erivan Barut, Renkli Ormanda Dünya Şampiyonası'na Hazırlanıyor

  Türkiye'de 14 şampiyonluğu bulunan milli sporcu Erivan Barut, Portekiz'de düzenlenecek olan Kick Boks Dünya Şampiyonası'na hazırlanmak için Tunceli'nin Salördek köyünde bulunan renkli ormanda antrenman yapıyor. Erivan Barut, antrenörüyle birlikte Salördek Ormanı'nda çalışmalarını sürdürerek ülkesini en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

 • Tilki, vatandaşın telefonunu çaldı
  07 Kas Tilki, vatandaşın telefonunu çaldı

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde bir lokantanın bahçesinde yemek artıklarını tilki ile paylaşmak isteyen vatandaş telefonunu tilkiye kaptırdı. Tilki karnını doyurduktan sonra telefonu alarak uzaklaştı.

 • Vali Tekbıyıkoğlu, sonbahar güzelliğine bürünen Salördek'i ziyaret etti
  07 Kas Vali Tekbıyıkoğlu, sonbahar güzelliğine bürünen Salördek'i ziyaret etti

  Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, sonbahar mevsimiyle eşsiz bir güzelliğe bürünen Salördek köyünü gezdi. Vali Tekbıyıkoğlu, gezide karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etti. Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, sonbaharda eşsiz tabiat güzelliğine bürünen Pülümür ilçesine bağlı Salördek köyünü ziyaret etti. Vali Tekbıyıkoğlu, ziyaretinde denk geldiği vatandaşlarla sohbet etti. Tunceli'de sonbaharda rengarenk görüntüye bürünen Salördek köyü çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

 • Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı
  29 Eki Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın 21 sene önce yazdığı mektup açıldı

  Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal tarafından 21 sene önce yazılan ve Cumhuriyetin 100. yılında açılması için posta yoluyla Tunceli Valiliği'ne gönderilen mektup, bugün yeni Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından açıldı. Mektupta, Tunceli'nin doğal güzellikleri ve önemi vurgulanmıştır.

 • Tekirdağ merkezli operasyonda 4 PKK şüphelisi tutuklandı
  25 Eki Tekirdağ merkezli operasyonda 4 PKK şüphelisi tutuklandı

  Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik gözaltına alınan 16 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Operasyonda, terör örgütüne eleman temin ettikleri, terör örgütünün şehir gençlik yapılanması alanında faaliyet gösterdikleri ve örgüt propagandası yaptıkları iddia edilen şüphelilerden bazıları adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Tekirdağ'da düzenlenen terör operasyonunda 4 kişi daha adliyeye sevk edildi
  25 Eki Tekirdağ'da düzenlenen terör operasyonunda 4 kişi daha adliyeye sevk edildi

  Tekirdağ merkezli 4 ilde gerçekleştirilen terör operasyonunda gözaltına alınan 17 kişiden 4 kişi daha adliyeye sevk edildi. Operasyon kapsamında toplamda 13 kişi adliyeye sevk edilmiş oldu. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda dijital materyaller, örgütsel dokümanlar ve örgütsel pankartlar ele geçirildi.

 • Tekirdağ merkezli 4 ilde PKK operasyonu: 9 kişi adliyeye sevk edildi
  24 Eki Tekirdağ merkezli 4 ilde PKK operasyonu: 9 kişi adliyeye sevk edildi

  Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen terör operasyonunda 17 kişi gözaltına alınırken, emniyette sorgulamaları tamamlanan 9 kişi adliyeye sevk edildi. Operasyonda çok sayıda dijital materyaller, örgütsel dokümanlar ve örgütsel afişler ele geçirildi.

 • Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi
  24 Eki Tekirdağ merkezli operasyonda yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi

  Tekirdağ merkezli İstanbul, Van ve Ağrı'da gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yakalanan 16 şüpheliden 9'u adliyeye sevk edildi. İşlemleri tamamlanan zanlılar, terör örgütüne eleman temin etmek, şehir gençlik yapılanmasında faaliyet göstermek, terör örgütü propagandası yapmak ve sosyal medya üzerinden örgütün propagandasını yapmakla suçlanıyor.

 • Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı
  24 Eki Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 17 gözaltı

  Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen terör operasyonunda 17 kişi gözaltına alınırken, emniyette sorgulamaları tamamlanan 9 kişi adliyeye sevk edildi. Operasyonda çok sayıda dijital materyal, örgütsel dokümanlar, yayınlar, afişler ve pankartlar ele geçirildi.

 • Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı
  23 Eki Tekirdağ'da PKK/KCK operasyonu: 16 şüpheli gözaltına alındı

  Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 16 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında, örgütün ilişki ağları deşifre edilirken, eleman temin edenler ve örgütün şehir gençlik yapılanması alanında faaliyet gösteren şüpheliler belirlendi. Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, dijital materyaller, örgütsel dokümanlar ve örgüt propagandası için kullanılan malzemeler ele geçirildi.

 • Tekirdağ Merkezli Terör Operasyonunda 16 Kişi Gözaltına Alındı
  23 Eki Tekirdağ Merkezli Terör Operasyonunda 16 Kişi Gözaltına Alındı

  Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü'nün ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik yapılan operasyonda, İstanbul ve çevre illerinden terör örgütüne eleman temini yapanlarla birlikte terör örgütünün şehir gençlik yapılanması alanında faaliyet gösteren, yol kesme ve yağma olaylarına katılan, terör olaylarına karışan ve terör örgütü propagandası yapan 16 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise dijital materyaller, örgütsel dokümanlar, yayınlar, afişler ve pankartlar ele geçirildi.

 • Tunceli'de Sonbahar Renkleri
  23 Eki Tunceli'de Sonbahar Renkleri

  Tunceli'deki ormanlık alanlar sonbaharın gelişiyle sarı, yeşil, turuncu ve kırmızının farklı tonlarına büründü. Kentin doğal güzellikleri, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

 • Koruma altında bulunan dağ keçisini avlayan kırmızı listedeki vaşak böyle görüntülendi
  19 Eki Koruma altında bulunan dağ keçisini avlayan kırmızı listedeki vaşak böyle görüntülendi

  Tunceli'de koruma altında bulunan bir yaban keçisini avlayan ve nesli tükenmekte olduğu için Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği kırmızı listesinde yer alan vaşak görüntülendi. Vaşak, avladığı keçiyi dereden karşıya geçiremeyince uzunca bir süre ormanlık alanda dinlendi. Bölgede avlanma olmaması ve insanların avcılığa karşı tepkisinin yüksek olması, Tunceli'nin Pülümür ilçesini yaban hayatı açısından zengin bir bölge haline getiriyor.

 • Yavru kedinin 'tehlikeli' sıcak yer arayışı kamerada
  12 Eki Yavru kedinin 'tehlikeli' sıcak yer arayışı kamerada

  Tunceli'nin Pülümür ilçesinde üşüyen bir yavru kedi, köpeğin koynunu sıcak yer olarak seçti. Köpeğin üzerinde gezinen kedi, ısrarlı sırnaşması sonucunda koynuna alındı. Görüntüler, izleyenlerin yüreklerini ısıttı.

 • Tunceli'de Polen Sayısı Türkiye Standartlarının 3 Katı
  11 Eki Tunceli'de Polen Sayısı Türkiye Standartlarının 3 Katı

  Tunceli'de yapılan bal analizlerinde, polen sayısının Türkiye standartlarının 3 katı olduğu ve kayıtlarda olmayan 13 polen türünün bulunduğu belirlendi. Kentteki arıcılar, etiketsiz ve kaynağı belirsiz bal satışının önüne geçmek için önlemler alıyor.

Advertisement