Uşak'ta Üç Parti Vekilleri Paylaştı - Son Dakika
Güncel

Uşak'ta Üç Parti Vekilleri Paylaştı

Uşak\'ta Üç Parti Vekilleri Paylaştı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 3 milletvekili gönderen Uşak'ta, AK Parti, CHP ve MHP birer vekillik çıkardı.

07.06.2015 22:06

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 3 milletvekili gönderen Uşak'ta, AK Parti, CHP ve MHP birer vekillik çıkardı. Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz, önceki seçimde sıfır çeken MHP'nin milletvekili oldu.

2011 genel seçimlerinde iki AK Parti ve bir CHP milletvekilini meclise gönderen Uşak'ta; 25'inci dönem seçimlerinde AK Parti bir milletvekilini MHP'ye kaptırdı. Son olarak 1999'da kentten vekil çırakma başarısı gösteren MHP, geçen seçimde yüzde 16.4 olan oy sayısını Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz ile birlikte yüzde 29'a yükseltti. AK Parti'den mevcut vekil avukat Mehmet Altay ile CHP'den işadamı Özkan Yalım da kentten 25'inci dönem milletvekili oldu.

O ADAY SEÇİLEMEDİ

Son üç dönemdir Uşak'ta iki milletvekili elde eden AK Parti'nin vekil sayısındaki düşüş, ithal adaya bağlandı. Ankara'da yaşayan, Atatürk'ün ölüm yıldönümü 10 Kasım'da bir gazeteye verdiği 'Olmasaydı da olurduk' ilanıyla bazı kesimlerin tepkisi çeken bir derginin imtiyaz sahibi iç mimar Eyüp Gökhan Özekin, seçimden umduğunu bulamamış oldu. - Uşak

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Uşak'ta Üç Parti Vekilleri Paylaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement