Son dakika 10 Kasım haberleri, 10 Kasım son dakika, son dakika 10 Kasım

Son Dakika 10 Kasım Haberleri

 • Avukat, cezaevindeki hükümlüye uyuşturucu götürdüğü için 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı
  20 Şub Avukat, cezaevindeki hükümlüye uyuşturucu götürdüğü için 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı

  Kocaeli'de bir avukat, cezaevindeki hükümlüye uyuşturucu götürdüğü gerekçesiyle yargılandı. Mahkeme, avukata 15 yıl hapis cezası ve 30 bin lira adli para cezası verdi. Avukatın ev ve iş yerinde yapılan aramada ise uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi.

 • Kocaeli'de avukat, müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla 15 yıl hapse mahkum edildi
  20 Şub Kocaeli'de avukat, müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla 15 yıl hapse mahkum edildi

  Kocaeli'de cezaevinde görüştüğü müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla tutuklanan avukat hakkında karar açıklandı. Savunmasında, 'Avukat olmanın cezasını yaşıyorum' diyen sanık, 15 yıl hapse mahkum edildi.

 • KUDAKA 2024 Yılı Fizibilite Desteği Programı İlan Edildi
  20 Şub KUDAKA 2024 Yılı Fizibilite Desteği Programı İlan Edildi

  Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), bölgedeki paydaşların yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla 2024 Yılı Fizibilite Desteği Programı'nı ilan etti. Program, bölgenin kalkınması, yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesi, yapılması muhtemel yatırımların fizibilite çalışmalarının yapılması gibi hedefleri kapsamaktadır. Program kapsamında turizm, et, süt ve arıcılık sektörleri, tabi kaynaklar ve yapı malzemeleri sektörleri, afet risk yönetimi ve yerel kalkınma fırsatlarına destek verilecektir. Başvuruların elektronik ortamda yapılacağı program için ayrılan destek bütçesi 4 Milyon TL'dir.

 • Trabzonspor, Abdullah Avcı ile 61. galibiyetini aldı
  20 Şub Trabzonspor, Abdullah Avcı ile 61. galibiyetini aldı

  Trabzonspor, Süper Lig'in 26. haftasında deplasmanda Siltaş Yapı Pendikspor'u 2-0 mağlup ederek Abdullah Avcı yönetimindeki 61. galibiyetini elde etti. Avcı'nın takımın başında çıktığı 111 lig maçında 61 galibiyet, 32 beraberlik, 18 mağlubiyet yaşayan Trabzonspor, 1,93 puan ortalaması ile maçlarını oynadı. Ayrıca, Avcı yönetimindeki Trabzonspor, 2021-2022 sezonunda şampiyonluk yaşayarak 7. şampiyonluğuna ulaştı ve 3 kupa kazandı. Şu anda Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen Trabzonspor, ligde de 3. sırada yer alıyor.

 • İsrail'in saldırıları sonucu Nasr Çocuk Hastanesinde çürümüş bebek cesetleri bulundu
  17 Şub İsrail'in saldırıları sonucu Nasr Çocuk Hastanesinde çürümüş bebek cesetleri bulundu

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği saldırılar sonucu Nasr Çocuk Hastanesi'nde zorla tahliye edilen doktorlar olmadan kalan 5 bebeğin çürümüş cesetleri bulundu. İsrail'in 134 gündür süren savaş suçlarına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Görüntülerde hastanenin yıkılmış duvarları, kullanılamaz hale gelmiş tıbbi ekipmanlar ve çürümüş bebek cesetleri yer alıyor. Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, İsrail askerlerinin sağlık personelini hastaneden çıkarması ve bebeklerin hastaneden çıkmasına izin vermemesi nedeniyle 5 bebeğin öldüğünü belirtti. İsrail'in bu katliamı uluslararası insancıl hukuka, Cenevre Sözleşmesine ve tüm uluslararası anlaşmalara aykırıdır.

 • İsrail'in zorla boşalttığı Al-Nasr Çocuk Hastanesi'nde bebek cesetlerine ulaşıldı
  15 Şub İsrail'in zorla boşalttığı Al-Nasr Çocuk Hastanesi'nde bebek cesetlerine ulaşıldı

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sürerken, Al-Nasr Çocuk Hastanesi'nde solunum cihazına bağlı olması gereken bebeklerin cansız bedenlerine ulaşıldı. Hastaneden tahliye edilemeyen prematüre bebeklerin, cansız bedenlerinin çürümeye başladığı görüldü.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı'nda Aile Yaşam Merkezi açtı
  12 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı'nda Aile Yaşam Merkezi açtı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Beypazarı'na kazandırdığı Aile Yaşam Merkezi ile ilçe sakinlerine yeni sosyal imkanlar sunuyor. Merkezde çocuklara eğitimler ve etkinlikler düzenlenirken, E-Spor Merkezi ve Kadınlar Lokali de yoğun ilgi görüyor.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı'nda Aile Yaşam Merkezi açtı
  12 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi Beypazarı'nda Aile Yaşam Merkezi açtı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Beypazarı'na kazandırdığı Aile Yaşam Merkezi ile ilçe sakinlerine çeşitli sosyal imkanlar sunuyor. Merkezde e-spor, etkinlik merkezi, seminer ve spor salonları gibi birçok donatı bulunuyor. Ayrıca Başkent 153 birimi ile şikayet ve talepler de karşılanıyor.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Atatürk resmi takmayı reddeden teğmenlerin ordudan ihraç edilmesine tepki gösterdi
  09 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Atatürk resmi takmayı reddeden teğmenlerin ordudan ihraç edilmesine tepki gösterdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tuzla Piyade Okulu'nda Atatürk resmi takmayı reddeden teğmenlerle tartışan diğer teğmenlerin de ordudan ihraç edilmesine tepki gösterdi. Özel, Atatürk'e saygısızlık yapanlarla buna tepki gösteren teğmenlere aynı cezayı vermenin gerekçesi asla izah edilemez.

 • Tuzla Piyade Okulu'ndaki ihraç kararına Özgür Özel'den ilk sözler: Kabul etmemiz mümkün değil
  09 Şub Tuzla Piyade Okulu'ndaki ihraç kararına Özgür Özel'den ilk sözler: Kabul etmemiz mümkün değil

  Tuzla Piyade Okul Komutanlığı'nda 10 Kasım'daki anma töreninde, Atatürk'ün fotoğrafını yakasına takmayan personel ile buna tepki gösteren diğer personeller hakkında verilen ihraç kararına CHP Genel Başkanı Özgür Özel tepki gösterdi. Özel yaptığı açıklamada, ''Verilen kararı kabul etmemiz mümkün değildir. Atatürk'e saygısızlık yapanlarla, buna tepki gösteren teğmenlere aynı cezayı vermenin gerekçesi asla izah edilemez.'' dedi.

 • Tuzla Piyade Okulu'ndaki soruşturmada karar! Disipline sevk edilen personeller ihraç edildi
  09 Şub Tuzla Piyade Okulu'ndaki soruşturmada karar! Disipline sevk edilen personeller ihraç edildi

  İstanbul'daki Tuzla Piyade Okul Komutanlığı'nda 10 Kasım'da Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat yıl dönümünde düzenlenen anma töreninde Atatürk'ün fotoğrafını yakasına takmayan personel ile buna tepki gösteren diğer personeller hakkında başlatılan soruşturmada karar çıktı. Disipline sevk edilen personeller Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edildi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu'ndan Tuzla Piyade Okulu'ndaki Olaya İlişkin Açıklama
  09 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu'ndan Tuzla Piyade Okulu'ndaki Olaya İlişkin Açıklama

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yankı Bağcıoğlu, Tuzla Piyade Okulu'ndaki olayda Atatürk'e saygısızlığa müdahale eden teğmenlere normal şartlar altında kınama cezası verilmesi beklenirken, saygısızlığı yapan subaylar ile bir tutularak ihraç edilmeleri halinde adalet beklentisi boşa çıkacak, kamu vicdanı zedelenecektir. Bağcıoğlu, Atatürk'ü koruma refleksinin bu derece ağır bir şekilde cezalandırılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

 • Çumra'da TMO'ya ait depolardan çalınan buğdayla ilgili tutuklananların sayısı 3'e yükseldi
  08 Şub Çumra'da TMO'ya ait depolardan çalınan buğdayla ilgili tutuklananların sayısı 3'e yükseldi

  Konya'nın Çumra ilçesinde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ait kiralık depolardan çalınan buğdayla ilgili yapılan soruşturma sonucunda tutuklananların sayısı 3'e çıktı. 6 şüpheli gözaltına alındıktan sonra 2 kişi tutuklandı, 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. TMO tarafından yapılan açıklamada ise depolardaki ürün eksikliğinin tespit edilmesi üzerine adli soruşturma başlatıldığı belirtilmiştir.

 • Msb Yetklisinden 'Tuzla Piyade Okulu' Açıklaması: Yüksek Disiplin Kurulu'nun Kararı Bakanımızın Onayına Sunulacaktır.
  08 Şub Msb Yetklisinden "Tuzla Piyade Okulu" Açıklaması: Yüksek Disiplin Kurulu'nun Kararı Bakanımızın Onayına Sunulacaktır.

  Milli Savunma Bakanlığı, Tuzla Piyade Okulu'nda yaşanan Atatürk fotoğrafı olayıyla ilgili yapılan soruşturmanın son durumu hakkında bilgi verdi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararını Bakanlığa gönderdiği ve hukukçuların inceleyeceği belirtildi. Ayrıca, son bir haftada 44 teröristin etkisiz hale getirildiği, hudutlarda ise 207 kişinin yakalandığı açıklandı.

 • Hakan Ural'ın ifadesi alındı
  27 Oca Hakan Ural'ın ifadesi alındı

  Oyuncu ve yorumcu Hakan Ural, yer aldığı programda bir kadına hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. İfadesi alınan Ural, serbest bırakıldı.

 • AK Parti Sincan Belediye Başkan adayı Murat Ercan oldu
  24 Oca AK Parti Sincan Belediye Başkan adayı Murat Ercan oldu

  Ankara'da AK Parti'nin Sincan Belediye Başkan adayı Murat Ercan oldu. İşte Murat Ercan'ın hayatı ve siyasi kariyeri...

 • Konya Tabanlı Savunma Sanayi Ekosistemi Oluşturma ve Geliştirme Kurulu İlk Etabı Tamamladı
  22 Oca Konya Tabanlı Savunma Sanayi Ekosistemi Oluşturma ve Geliştirme Kurulu İlk Etabı Tamamladı

  Konya Sanayi Odası, Sanayi ve Teknoloji Konya İl Müdürlüğü ve Aselsan Konya işbirliğinde oluşturulan 'Konya Tabanlı Savunma Sanayi Ekosistemi Oluşturma ve Geliştirme Kurulu' yetenek envanteri çalışmalarının ilk etabı tamamlandı. Yapılan değerlendirme toplantısı ile tamamlanan çalışmalar, Konya'da güçlü bir savunma sanayi ekosisteminin kurulmasına yönelik önemli adımların atıldığını göstermektedir.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı Anıtkabir'i ziyaret etti
  22 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı Anıtkabir'i ziyaret etti

  Axiom-3 misyonuyla uzaya çıkan Alper Gezeravcı, 10 Kasım'da Anıtkabir'i ziyaret etti. Gezeravcı, Anıtkabir özel defterine yazdığı mesajı okuyarak Cumhuriyetimizin 100. yaşında uzayın kapısını araladıklarını belirtti. Ayrıca Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki deneylerine başladı ve ilk deneyi 'Extremophyte' oldu.

 • Antalya'daki müze ve ören yerleri 2023'te 3 milyon 269 bin ziyaretçi ağırladı
  19 Oca Antalya'daki müze ve ören yerleri 2023'te 3 milyon 269 bin ziyaretçi ağırladı

  Antalya, doğal güzellikleri ve lüks tesislerinin yanı sıra kültürel mirasıyla ön plana çıkıyor. Geçmişte çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan kent, tarihe ışık tutan onlarca antik kenti ve müzeleriyle tarih meraklılarından yoğun ilgi görüyor. Antalya'da 2023'te 3 milyon 269 bin kişi müze ve ören yerlerini ziyaret etti. Antalya Müzesi en çok ziyaret edilen müze oldu.

 • Avukat, müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasını reddetti
  17 Oca Avukat, müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasını reddetti

  Kocaeli'de cezaevinde görüştüğü müvekkiline uyuşturucu verdiği iddiasıyla tutuklanan avukat, suçlamaları reddetti. Ev ve ofisinde yapılan aramada da uyuşturucu madde bulunan avukatın annesi ise uyuşturucuyu kendi kullanımı için aldığını söyledi. Duruşma devam ediyor.

 • Beşiktaş'ta Atatürk'e hakaret davasında sanığın tahliyesine karar verildi
  16 Oca Beşiktaş'ta Atatürk'e hakaret davasında sanığın tahliyesine karar verildi

  Beşiktaş'ta Cuma Namazı hutbesinde Atatürk'e dua edilmesine tepki gösteren ve sosyal medyada hakaret içerikli paylaşımlar yapan Ahmet Bostancı'nın 7 yıl 9 ay 15 güne kadar hapis cezası istendi. Mahkeme, tutuklu sanığın tutukluluk süresini ve delillerin toplanmış olmasını dikkate alarak tahliye kararı verdi.

 • Atatürk'e Hakaret Eden Şahıs Tahliye Edildi
  16 Oca Atatürk'e Hakaret Eden Şahıs Tahliye Edildi

  Cuma hutbesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü andığı için cami imamına ve Atatürk'e hakaret eden Ahmet Bostancı, yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında tahliye edildi. Bostancı'nın adliyedeki yakınları 'Yaşasın şeriat' sloganı attı.

 • İmamın Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla tutuklu sanık tahliye edildi
  16 Oca İmamın Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla tutuklu sanık tahliye edildi

  İstanbul Gayrettepe'deki bir camide görevli imamın ölüm yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'e dua etmesinden rahatsızlık duyduğunu anlattığı videoyu sosyal medyada paylaşarak Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık tahliye edildi. Sanığın 4,5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

 • Ahmet Bostancı tahliye edildi, adliye koridorlarında 'Yaşasın şeriat' sloganları atıldı
  16 Oca Ahmet Bostancı tahliye edildi, adliye koridorlarında "Yaşasın şeriat" sloganları atıldı

  Cuma hutbesinde Atatürk'ün anılmasına tepki gösterdiği için tutuklanan Ahmet Bostancı, bugün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tahliye edildi. Bostancı'nın tahliyesinin ardından duruşmanın görüldüğü İstanbul Anadolu Adliyesi'nde kalabalık bir grup tarafından "Yaşasın şeriat" sloganları atıldı.

 • Beşiktaş'tan benzeri görülmemiş itiraz! Galibiyet golünü atan futbolcu kadın mı erkek mi?
  15 Oca Beşiktaş'tan benzeri görülmemiş itiraz! Galibiyet golünü atan futbolcu kadın mı erkek mi?

  Beşiktaş Kadın Futbol Takımı'nın ALG Spor'a 2-1 yenildiği maçın ardından siyah-beyazlı yönetici Fırat Fidan, ALG Spor'da forma giyen Patricia Seteco'nun erkek olduğunu iddia etti.

 • Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencileri Tarafından Belirlenen 22. Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni Gerçekleştirildi
  12 Oca Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencileri Tarafından Belirlenen 22. Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ve her yıl medya, sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerin katıldığı '22. Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni' gerçekleştirildi. Törende, 35 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Serenay Sarıkaya, Beren Saat, Uraz Kaygılaroğlu gibi isimler ödül aldı.

 • Abdullah Avcı İle Trabzonspor'un Başarısı
  12 Oca Abdullah Avcı İle Trabzonspor'un Başarısı

  Trabzonspor, teknik direktör Abdullah Avcı'nın görevde bulunduğu dönemde bir Şampiyonluk ve 2 Süper Kupa kazandı. Avcı yönetimindeki takım, 104 lig maçında 59 galibiyet, 31 beraberlik ve 14 mağlubiyet aldı. Bu sezon Avcı ile 2,18 puan ortalaması yakalayan Trabzonspor, 7 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 24 puan topladı. Avcı yönetimindeki Trabzonspor, Süper Lig şampiyonluğu ve 2 Süper Kupa kazanarak büyük başarı elde etti.

 • Türkiye Kick Boks Federasyonunun 2024 Faaliyet Takvimi Açıklandı
  09 Oca Türkiye Kick Boks Federasyonunun 2024 Faaliyet Takvimi Açıklandı

  Türkiye Kick Boks Federasyonu, 2024 faaliyet takvimini duyurdu. Yeni sezonda milli sporcuların katılacağı yurt içi organizasyonlar ve uluslararası şampiyonalar belirlendi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası, Türkiye Okullar Kick Boks Şampiyonası ve Avrupa Kick Boks Şampiyonası gibi önemli etkinlikler yer alıyor.

 • Azerbaycan, Zengezur Koridoru'ndaki Kara ve Demir Yolu İnşaatını Sürdürüyor
  09 Oca Azerbaycan, Zengezur Koridoru'ndaki Kara ve Demir Yolu İnşaatını Sürdürüyor

  Azerbaycan, Zengezur Koridoru'ndan geçecek kara ve demir yollarının inşaatını aralıksız sürdürüyor. Azerbaycan, Ermenistan ile yapılan mutabakat sonrasında kendi topraklarından Ermenistan sınırına uzanan kara ve demir yollarının yapımına başladı. Ayrıca, İran ile yapılan anlaşmalar gereği Aras Nehri üzerinde kara yolu ve demir yolu köprüleri inşa edilerek Nahçıvan'a İran üzerinden de ulaşım sağlanacak. Bu projeler tamamlandığında Türkiye ile Azerbaycan arasında yeni ulaşım bağlantısı sağlanacak ve Türkiye ile Rusya arasında kesintisiz kara ve demir yolu iletişimi sağlanmış olacak.

 • Abdullah Avcı ile Trabzonspor'da istikrar sağlanıyor
  08 Oca Abdullah Avcı ile Trabzonspor'da istikrar sağlanıyor

  Trabzonspor, Süper Lig'de Abdullah Avcı yönetimindeki ikinci döneminde istikrarlı bir performans sergileyerek yükselişini sürdürüyor. Avcı'nın takımı, 10 maçta 21 puan toplayarak 3. sıraya yükseldi. Ayrıca deplasmanda oynadığı 6 maçta mağlubiyet yaşamadı.

 • Abdullah Avcı, Trabzonspor'da ilk dönemdeki performansını tekrarladı
  07 Oca Abdullah Avcı, Trabzonspor'da ilk dönemdeki performansını tekrarladı

  Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, bordo-mavili takıma geldiği ilk dönemde elde ettiği 21 puanlık performansı ikinci dönemde de tekrarladı. Avcı, 10 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak takımını başarılı sonuçlara taşıdı.

 • 2024 Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Faaliyet Takvimi Açıklandı
  02 Oca 2024 Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Faaliyet Takvimi Açıklandı

  Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF), 2024 faaliyet takvimini açıkladı. Takvime göre, sualtı sporcularının katılacağı ilk uluslararası organizasyon Zıpkınla Balıkavı Avrupa Afrika Şampiyonası olacak. Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı organizasyon, Marmara Denizi'nde yer alan Avşa Adası'nda düzenlenecek. Takvimde ayrıca Paletli Yüzme Gençler Avrupa Şampiyonası, Serbest Dalış Indoor Dünya Şampiyonası, Paletli Yüzme Büyükler Dünya Şampiyonası, Paletli Yüzme Açıksu Dünya Şampiyonası ve CMAS Sualtı Ragbisi 21 Yaş Altı Açık Avrupa Şampiyonası gibi uluslararası organizasyonların tarihleri de yer alıyor.

 • Kayseri'de 2023 yılı böyle geçti
  01 Oca Kayseri'de 2023 yılı böyle geçti

  Kayseri'de 2023 yılında siyasetten spora, asayişten kültüre birçok olay gerçekleşti.

 • Sakarya'da 2023 yılı böyle geçti
  31 Ara Sakarya'da 2023 yılı böyle geçti

  Sakarya'da geride bırakılmaya hazırlanılan 2023 yılında siyasetten spora, asayişten ekonomiye birçok önemli olay yaşandı.

 • Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu
  31 Ara Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu

  Latin Amerika, 2023'de devlet başkanlığı seçimlerinde sol ve sağ partilerin zaferinin yanı sıra Brezilya'da aşırı sağcı Jair Bolsonaro yanlılarının Kongre Sarayı baskınına sahne oldu.

 • Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti
  30 Ara Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti

  Zonguldak'ta asayişten, sağlığa, ekonomiden, siyaset ve kültür-sanata birçok alanda yaşananların ardından 2023 yılı böyle geçti.

 • Tüyap Fuarcılık Grubu, 2024 yılında 5 kitap fuarı düzenleyecek
  27 Ara Tüyap Fuarcılık Grubu, 2024 yılında 5 kitap fuarı düzenleyecek

  Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından açıklanan takvime göre, 2024 yılında 5 kitap fuarı düzenlenecek. Eskişehir Kitap Fuarı ise 4 yıl aradan sonra yeniden kitapseverlerle buluşacak. Çukurova, Bursa, Eskişehir, Karadeniz ve İstanbul'da gerçekleştirilecek fuarlarda, kitap, süreli yayın, gazete ve dergi yayıncılığı, medya kuruluşları ve yayın faaliyetinde bulunan sivil toplum kuruluşları okurlarıyla buluşacak.

 • Ermenistan'ın döşediği mayınlar 65 Azerbaycanlının hayatını kaybetmesine ve 276 kişinin yaralanmasına neden oldu
  27 Ara Ermenistan'ın döşediği mayınlar 65 Azerbaycanlının hayatını kaybetmesine ve 276 kişinin yaralanmasına neden oldu

  Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, 10 Kasım 2020 ile 26 Aralık 2023 tarihleri arasında Ermenistan tarafından döşenen kara mayınları sonucunda 65 kişinin hayatını kaybettiğini ve 276 kişinin yaralandığını açıkladı. Hayatını kaybedenlerin 50'si sivil, 15'i ise ordu mensubuydu.

 • Finansal piyasalarda 2023 böyle geçti: Ekim-Kasım-Aralık
  27 Ara Finansal piyasalarda 2023 böyle geçti: Ekim-Kasım-Aralık

  Finansal piyasalarda, yılın son çeyreğinde merkez bankalarının faizleri gelecek yıl indirmeye başlayacağına yönelik beklentiler öne çıkarken, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın yanı sıra Orta Doğu'da 7 Ekim'de başlayan İsrail-Filistin çatışmasıyla jeopolitik risklerin artmasına karşın pozitif seyir...

 • Ekonomide 2023 böyle geçti: Eylül-Ekim-Kasım-Aralık
  27 Ara Ekonomide 2023 böyle geçti: Eylül-Ekim-Kasım-Aralık

  Yılın son 4 aylık döneminde, Türkiye ekonomisinin 2024-2026 dönemi için yol haritası niteliğindeki Orta Vadeli Program (OVP) açıklandı.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli grup toplantısında konuştu
  26 Ara MHP Genel Başkanı Bahçeli grup toplantısında konuştu

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Meclis teröristlerin barınma, meydan okuma mekanı değildir, Meclis'te düşman istemiyoruz" dedi.

 • Türkiye'de Yeni Yılın İlk Ayında Öne Çıkan Gelişmeler
  26 Ara Türkiye'de Yeni Yılın İlk Ayında Öne Çıkan Gelişmeler

  Türkiye'de yeni yılın ilk ayında, 18 Haziran 2023'te yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi tarihinin öne çekilmesi, İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılmasına tepkiler önemli gündem maddeleri arasında yer aldı.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Kasım
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Kasım

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in saldırılarının ardından Gazze için dünya liderleriyle başlattığı barış diplomasisini kasımda da sürdürdü.

 • Türkiye, Almanya'yı mağlup ederek 18 yıl sonra galibiyetle ayrıldı
  24 Ara Türkiye, Almanya'yı mağlup ederek 18 yıl sonra galibiyetle ayrıldı

  A Milli Futbol Takımı, 2023'ün kasım ayında Almanya'yı 3-2 mağlup ederek 18 yıl sonra rakibi karşısında sahadan galibiyetle ayrıldı. Milli judocu Vedat Albayrak Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. 45. İstanbul Maratonu da önemli gündem maddeleri arasında yer aldı.

 • ÖZGÜR ÖZEL, MENEMEN'DE KUBİLAY ANMASI'NA KATILDI -1
  23 Ara ÖZGÜR ÖZEL, MENEMEN'DE KUBİLAY ANMASI'NA KATILDI -1

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in katılımıyla Menemen'de 93 yıl önce katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları için vefatlarının yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

 • Şehit Asteğmen Kubilay anmasına, CHP lideri Özel'den mesajlar
  23 Ara Şehit Asteğmen Kubilay anmasına, CHP lideri Özel'den mesajlar

  93 yıl önce Menemen'de şehit edilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay anmasına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, açıklamalarda bulundu.

 • CHP Genel Başkanı Özel, şehit Asteğmen Kubilay'ı anma etkinliğine katıldı
  23 Ara CHP Genel Başkanı Özel, şehit Asteğmen Kubilay'ı anma etkinliğine katıldı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Menemen'de Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki'nin şehit edilişinin 93. yılı dolayısıyla CHP ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen yürüyüş ve anma etkinliğine katıldı.

 • Özgür Özel, Menemen'de Kubilay Anması'na katıldı
  23 Ara Özgür Özel, Menemen'de Kubilay Anması'na katıldı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in katılımıyla Menemen'de 93 yıl önce katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları için vefatlarının yıl dönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

 • Derbilerin faturası ağır oluyor
  22 Ara Derbilerin faturası ağır oluyor

  Trendyol Süper Lig'in 18. haftasında 24 Aralık Pazar günü karşılaşacak Fenerbahçe ile Galatasaray'ın geride kalan 13 sezonda yaptığı 32 derbide ortaya çıkan fatura, iki kulüp için de ağır oldu.

 • Beşiktaş, teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldı
  22 Ara Beşiktaş, teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldı

  Süper Lig devi Beşiktaş, 3-1'lik Alanyaspor yenilgisinin ardından deneyimli teknik adam Rıza Çalımbay ile yollarını resmen ayırdı.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Özgür Özel'e: Sokak ağzı bile diyemeyeceğimiz bir üslup
  21 Ara AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Özgür Özel'e: Sokak ağzı bile diyemeyeceğimiz bir üslup

  CHP lideri Özgür Özel, Tuzla Piyade Okulu'ndaki teğmenin iğne olmadığı için yakasına Atatürk fotoğrafı takmadığını söyleyen Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler için, ''Ya aklını başına alacak, ya da biz onun aklını başına getireceğiz.'' demişti. Özel'e tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Kendisinin ne kimseye akıl verecek hali var ne de kimseye akıl verecek bir tutumu olması gerekir. Sokak ağzı bile diyemeyeceğimiz bir üslupla yapıyor bunu.'' diye konuştu.

 • Msb Kaynakları: Tuzla Piyade Okulu'nda Henüz Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Ayırma Cezası Verilmiş Personel Bulunmamaktadır
  21 Ara Msb Kaynakları: Tuzla Piyade Okulu'nda Henüz Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Ayırma Cezası Verilmiş Personel Bulunmamaktadır

  Milli Savunma Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, 10 Kasım'da Tuzla Piyade Okul Komutanlığı'nda bir teğmenin Atatürk fotoğrafını yakasına takmaması ve sonrasında gelişen olaylar için, “Kamuoyunda iddia edildiği gibi henüz Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ayırma cezası verilmiş personel bulunmamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz her olayda olduğu gibi bu olayda da hukuk çerçevesinde hareket etmektedir. Yüksek Disiplin Kurulu tarafından; gerekli inceleme/araştırmanın tamamlanmasını müteakip en doğru ve objektif karar verilecek ve Sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bu olayla ilgili, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Sayın Bakanımız hakkında haksız, yakışıksız ve mesnetsiz eleştiriler yapılmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Sayın Bakanımızın Atatürk sevgisini ve Atatürk’e olan bağlılığını sorgulamaya çalışmak kimsenin haddi değildir” değerlendirmesini yaptı. Tuzla Piyade Okulu’nda “gözetim ve denetim sorumluluğunu tam olarak yerine getirmeyen sıralı amirlerin” görev yerlerinin değiştirildiği de belirtildi.

 • İYİ Parti'den siyasi operasyon açıklaması: Belediye başkanlarımıza transfer teklifleri yapılıp rozet takıyorlar
  20 Ara İYİ Parti'den siyasi operasyon açıklaması: Belediye başkanlarımıza transfer teklifleri yapılıp rozet takıyorlar

  Üst üste istifalarla sarsılan İYİ Parti yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesi siyasi operasyonlarla partinin yıpratılmaya çalışıldığını söyledi. Açıklamada, ''Belediye meclis üyelerimiz ve ilçe yöneticilerimiz istifa ettirilmek istenmektedir. Başka bazı illerde de kesin aday gösterilmeleri karşılığında belediye başkanlarımıza transfer teklifleri yapılmakta, hatta rozet takılmaktadır. Bu şüphesiz ki millete hizmet aşkıyla kurduğumuz partimize yapılan kapsamlı bir operasyondur.'' ifadelerine yer verildi.

 • AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan CHP'ye 'Tuzla Piyade Okulu' tepkisi Açıklaması
  20 Ara AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan CHP'ye "Tuzla Piyade Okulu" tepkisi Açıklaması

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Atatürk'ün kurucusu olduğu CHP, bugün çok farklı bir konumdadır.

 • İmamın Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla başlayan dava
  20 Ara İmamın Atatürk'e hakaret ettiği iddiasıyla başlayan dava

  İstanbul Gayrettepe'deki bir camide görevli imamın ölüm yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'e dua etmesinden rahatsızlık duyduğunu anlattığı videoyu sosyal medyada paylaşarak Atatürk'e hakaret ettiği ileri sürülen sanığın yargılanmasına başlandı. Sanığın tutukluluk halinin devam etmesi isteniyor ve 4,5 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

 • Atatürk'e hakaret eden şahıs hakim karşısına çıktı: Sinirlenip video çektim, pişmanım
  20 Ara Atatürk'e hakaret eden şahıs hakim karşısına çıktı: Sinirlenip video çektim, pişmanım

  Gayrettepe'de cuma namazı sırasında Atatürk'e dua edilmesine tepki gösterip Atatürk'e ve imama hakaret eden şahıs, hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık, sinirlenip videoyu çektiğini ve pişman olduğunu belirtti.

 • Gayrettepe'de Atatürk'e hakaret eden sanık hakim karşısına çıktı
  20 Ara Gayrettepe'de Atatürk'e hakaret eden sanık hakim karşısına çıktı

  Cuma namazı hutbesinde Atatürk'e dua edilmesine tepki göstererek camiden çıkan ve sosyal medyada hakaret içerikli paylaşımlar yapan Ahmet Bostancı, ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunmasında, sinirlenip video çektiğini ve pişman olduğunu belirten Bostancı'nın tutukluluğunun devamına karar verildi.

 • Tuzla Piyade Okulunda Atatürk Fotoğrafı Olayı
  20 Ara Tuzla Piyade Okulunda Atatürk Fotoğrafı Olayı

  Milli Savunma Bakanlığı, Tuzla Piyade Okul Komutanlığı'nda bir teğmenin Atatürk fotoğrafı takmak istememesi üzerine yaşanan olayla ilgili geçici görevden uzaklaştırma kararı alındığını açıkladı. Henüz nihai bir disiplin işlemi bulunmadığı belirtilirken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin disiplin temeline vurgu yapıldı.

 • MSB'den Tuzla Piyade Okulu'ndaki Atatürk rozeti tartışmasına ilişkin açıklama: Olaya sebebiyet veren personel görevden uzaklaştırıldı
  20 Ara MSB'den Tuzla Piyade Okulu'ndaki Atatürk rozeti tartışmasına ilişkin açıklama: Olaya sebebiyet veren personel görevden uzaklaştırıldı

  Tuzla Piyade Okulu'nda bir askerin iğne olmadığı için yakasına Atatürk fotoğrafı takmamasıyla başlayan olaya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Soruşturmanın sürdüğü belirtilen açıklamada, "Olaya sebebiyet veren personel hakkında geçici Görevden Uzaklaştırma Kararı alınmıştır." denildi.

 • İYİ Partili Mesut Özarslan, partisinden istifa etti
  19 Ara İYİ Partili Mesut Özarslan, partisinden istifa etti

  İYİ Parti'de yaprak dökümü devam ediyor. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Kurucu Ankara İl Başkanı Mesut Özarslan partisinden istifa etti.

 • SIRP ÇETELERİN İSTANBUL'DAKİ DAVASINDA YENİ GELİŞME
  19 Ara SIRP ÇETELERİN İSTANBUL'DAKİ DAVASINDA YENİ GELİŞME

  Cinayet işlendiği iddia edilen villada yapılan keşif sonrası bilirkişi raporu mahkemeye ulaştıÖzden ATİK / İSTANBUL, KARADAĞ'da Skaljeri suç örgütünün üst düzey konumundaki üyesi Risto Mijanovic'in 2 yıl önce karşıt örgüt mensuplarınca kaçırılıp Sarıyer'deki bir villada işkenceyle...

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Tuzla Piyade Okulu'ndaki Atatürk rozeti olayına tepki
  19 Ara CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den Tuzla Piyade Okulu'ndaki Atatürk rozeti olayına tepki

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tuzla Piyade Okulu'nda yaşanan Atatürk rozeti olayına tepki göstererek, tarikat ve cemaatlere izin verilmesinin sonuçlarını hatırlattı ve 15 Temmuz'dan ders alınması gerektiğini vurguladı.

 • CHP'li Özel'den Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'e: Aklını başına al, yoksa biz getiririz
  19 Ara CHP'li Özel'den Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'e: Aklını başına al, yoksa biz getiririz

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tuzla Piyade Okulu'nda bazı teğmenlerin yakasına Atatürk fotoğrafı takmayı reddetmesi üzerine çıkan arbedenin ihraçlarla sonuçlanmasına tepki gösterdi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'e seslenen Özel, "Yaşar Güler ya aklını başına alacak ya da biz aklını başına getireceğiz" ifadelerini kullandı.

 • Beşiktaş, Rıza Çalımbay'ın sözleşmesini uzattı
  18 Ara Beşiktaş, Rıza Çalımbay'ın sözleşmesini uzattı

  Beşiktaş'ın önceki yönetimi tarafından göreve getirilen teknik direktör Rıza Çalımbay'ın sözleşmesi, yeni yönetim tarafından 27 Aralık tarihine kadar uzatıldı. Çalımbay, en az 2 maç daha takımın başında görev yapacak.

 • Güler'den Önemli Açıklamalar: Bıden Cumhurbaşkanımız ile Yaptığı Görüşmede 'En Kısa Sürede Kongreye İletme Hazırlıklarını Yaptım' Dedi.
  16 Ara Güler'den Önemli Açıklamalar: Bıden Cumhurbaşkanımız ile Yaptığı Görüşmede 'En Kısa Sürede Kongreye İletme Hazırlıklarını Yaptım' Dedi.

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ABD'den 40 adet F-16 Blok Viper alımı ile 79 adet modernizasyon kiti alımı sürecini takip ettiklerini ve ABD ile teknik toplantıların tamamlandığını belirterek, "Ancak bir an evvel olumlu ve somut adımlar atılarak sürecin başlatılmasını beklediğimizi de muhataplarımıza iletiyoruz. Bu konuyla ilgili dün Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanı Biden ile bir telefon görüşmesi yaptılar. Başkan Biden da 'Bunu en kısa sürede kongreye iletme hazırlıklarını yaptım' diyerek ifade etmiş. Tedarik sürecinde en önemli husus müttefiklerin birbirine yaptırım uygulamamasıdır" dedi. Güler, 10 Kasım'da Tuzla Piyade Okulu'nda yaşanan olaya dair ise, "Bu olay sonucu hepsi geçici olarak görevden uzaklaştırıldı. Bu olayla ilgili mahkeme ve Yüksek Disiplin Kurulu’nda verilecek kararları duyuracağız. Sorumlu görülen yöneticiler de görevden uzaklaştırıldı. Bu aşamada olayı yanlış yerlere götürecek yorumlardan kaçınmalı ve adli sürecin sonuçlanması beklenmelidir" açıklamasını yaptı.

 • Tuzla Piyade Okulu'ndaki ''Atatürk fotoğrafı'' krizine ilişkin Bakan Güler'den açıklama: Hepsi görevden uzaklaştırıldı
  16 Ara Tuzla Piyade Okulu'ndaki ''Atatürk fotoğrafı'' krizine ilişkin Bakan Güler'den açıklama: Hepsi görevden uzaklaştırıldı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Tuzla Piyade Okulu'nda 10 Kasım günü bazı teğmenlerin yakasına Atatürk fotoğrafı takmayı reddetmesi üzerine çıkan arbedeyle ilgili konuştu. Bakan Güler, ''Bu olay sonucu hepsi geçici olarak görevden uzaklaştırıldı. Bu olayla ilgili mahkeme ve Yüksek Disiplin Kurulu'nda verilecek kararları duyuracağız. Sorumlu görülen yöneticiler de görevden uzaklaştırıldı.'' ifadelerini kullandı.

 • Bakan Güler: ABD'den F-16 tedarikinde somut gelişmeler olacaktır (2)
  16 Ara Bakan Güler: ABD'den F-16 tedarikinde somut gelişmeler olacaktır (2)

  'PARAMOTORLU GEÇİŞE KARŞI ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK'Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, toplantıda soruları da yanıtladı.

 • Odunpazarı Spor Atletleri Başkan Kurt'u Ziyaret Etti
  15 Ara Odunpazarı Spor Atletleri Başkan Kurt'u Ziyaret Etti

  Odunpazarı Spor Kulübü Atletizm Takımı'nın başarılı atletleri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Koşusu'nda aldıkları kupayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a takdim etti. Başkan Kurt, atletleri tebrik ederek desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 • Tusk'un önceliği Avrupa ile buzları eritmek
  15 Ara Tusk'un önceliği Avrupa ile buzları eritmek

  Polonya'da genel seçimlerin ardından Başbakan seçilen Donald Tusk'un önceliği Avrupa ile ilişkileri düzeltmek ve buzları eritmek olacak. Tusk, AB ile ilişkilerin düzeltileceğini ve Polonya'nın tekrar bir Avrupa ülkesi olacağını vurguladı. Ayrıca, Tusk'un NATO üyeliğine ve ABD ile ittifaka dayanacağı belirtildi.

 • Tgc 47. Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu.
  12 Ara Tgc 47. Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu.

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kurucu Başkanı Sedat Simavi adına düzenlenen ödüller sahiplerini buldu. Dokuz dalda 21 ödülün verildiği törende TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engeller kaldırılmalıdır. Temel hak ve özgürlüklere saygı gösterilmelidir. Halkın haber alma, gerçekleri öğrenme, bilgilenme hakkı demek olan basın özgürlüğü evrensel gazetecilik değerlerine kavuşturulmalıdır” diye konuştu.

 • Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı
  11 Ara Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı

  Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı Bayraktar TB2, Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı.

 • Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı
  11 Ara Milli SİHA Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini tamamladı

  Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora daha imza attı.

 • CHP Kyk Yurtlarıyla İlgili Rapor Hazırladı... Sevgi Kılıç: İktidar Gençliğin Sesine Karşı Kör, Sağır ve Dilsiz
  10 Ara CHP Kyk Yurtlarıyla İlgili Rapor Hazırladı... Sevgi Kılıç: İktidar Gençliğin Sesine Karşı Kör, Sağır ve Dilsiz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında yaşanan sorunlara ilişkin, “Sürekli şikayetlere rağmen alınmayan önlemler, vurdumduymaz yöneticiler ve öğrencilerin kılık kıyafetiyle, giriş-çıkış saatleriyle ilgilendikleri kadar asıl sorumluluklarını yerine getirmeyenler de iktidarın genel ülke yönetme tarzının bir yansımasıdır. İktidar gençliğin sesine karşı kör, sağır ve dilsiz” dedi. Kılıç, CHP Parti Meclisi üyeleri ve milletvekillerinden oluşan KYK Yurtları İzleme Komisyonu’nun yurtlarda yaşanan sorunlarla ilgili yaptıkları çalışmalar sonucu hazırlanacak raporların düzenli olarak kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. KYK Yurtları İzleme Komisyonu son bir ayda KYK yurtlarında yaşanan ihlallerle ilgili ilk raporunu da açıkladı.

 • İsrail saldırısında Alman ailesi hayatını kaybetti
  09 Ara İsrail saldırısında Alman ailesi hayatını kaybetti

  İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıda, Alman vatandaşı Yousuf Abujadallah ve 6 kişilik ailesi hayatını kaybetti. Abujadallah, ailesini ziyaret etmek için Gazze'ye gitmişti ve İsrail bombardımanı sonucu hayatını kaybetti. Bu saldırıda hayatını kaybeden aile, Gazze'de ölen ilk Alman vatandaşları oldu.

 • Batman'da deprem sonucu yıkılan binanın sakinleri mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor
  09 Ara Batman'da deprem sonucu yıkılan binanın sakinleri mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Batman'daki Raman Apartmanının yıkım çalışmaları sırasında yan binanın üstüne devrilmesi sonucu kolonları patlayarak duvarları yıkılan binanın sakinleri, mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor. Binada bulunan 12 daire sakini öğretmenevine yerleştirilmiş ancak 27 gündür muhatap bulamadıklarını ve bir an önce evlerine çözüm getirilmesini istiyorlar. Mağdur vatandaşlar, kira desteği ve zarar gören eşyalarının tespit edilerek ödenmesi gibi taleplerde bulunuyor.

 • Ancelotti: Arda Güler yıl sonunda ya da ocak ayı başında oynamaya hazır olacak
  08 Ara Ancelotti: Arda Güler yıl sonunda ya da ocak ayı başında oynamaya hazır olacak

  Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, sakatlık sorunu devam eden Arda Güler'in yıl sonunda ya da ocak ayı başında oynamaya hazır duruma geleceğini söyledi. Ancelotti, diğer sakat futbolcuların da olduğunu belirtti.

 • Azerbaycan ve Ermenistan'dan barış hamlesi! Esir takası yapacaklar
  07 Ara Azerbaycan ve Ermenistan'dan barış hamlesi! Esir takası yapacaklar

  Azerbaycan ve Ermenistan arasında barış adımları atılıyor. Azerbaycan'ın iyi niyet göstergesi olarak 32 Ermeni askerini, Ermenistan'ın ise 2 Azerbaycan askerini serbest bırakma kararı aldığı bildirildi.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Somut sonuçlar için diyaloga hazırız
  06 Ara Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Somut sonuçlar için diyaloga hazırız

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile yürütülen barış sürecinde bir belge üzerinde anlaşılması gerektiğini belirterek, 'Somut sonuçlar için diyaloga hazırız.' dedi. Aliyev, Ermenistan'ın bölgedeki ulaştırma koridorlarının canlandırılmasından kaçtığını ve Ermenistan'ın kendi kaynaklarıyla demir yolu bağlantısı inşa etmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca Aliyev, Karabağ'dan ayrılan Ermenilerin evlerine geri dönebileceğini ve bu iki halkın barışı için temel oluşturulması gerektiğini söyledi.

 • Aliyev: 'Barış anlaşmasının esas maddeleri hazırlanıp Ermenistan'a gönderildi'
  06 Ara Aliyev: "Barış anlaşmasının esas maddeleri hazırlanıp Ermenistan'a gönderildi"

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Barış anlaşmasının esas maddeleri hazırlanıp Ermenistan'a gönderildi ancak hala sessizlik hakim. Daha sonra bilinen 5 prensip açıklandı.

 • İsrail ordusu yapay zekayla üretilen hedeflerle Gazzeli sivilleri bilerek öldürdü
  02 Ara İsrail ordusu yapay zekayla üretilen hedeflerle Gazzeli sivilleri bilerek öldürdü

  İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik saldırılarda hedef belirlemek için ''Habsora'' adlı bir yapay zeka uygulamasını kullanıyor. İsrail istihbaratının mevcut ve eski yedi üyesi, bu sistemin bilinçli bir şekilde sivil altyapıyı hedef aldığını ve saldırılardan önce kaç kişinin hayatını kaybedeceğinin yaklaşık olarak bilindiğini ifşa etti. Kaynaklara göre, Hamas'ın üst düzey askeri komutanının öldürülmesi için gerçekleştirilen bir saldırıda, yüzlerce Filistinli sivilin bilerek öldürülmesine onay verildi.

Advertisement