Van Şeker İşçileri 2 Saat Fazla Çalışacak - Son Dakika
Güncel

Van Şeker İşçileri 2 Saat Fazla Çalışacak

Van Şeker İşçileri 2 Saat Fazla Çalışacak

Şeker işçileri 2 saat fazla çalışacakVAN'ın Erciş İlçesi Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Yavuz Şahin, ülke genelinde bulunan 25 kamu şeker fabrikasında çalışan işçilerle birlikte hiçbir ücret talep etmeden geçici işçilerin durumuna dikkat çekmek amacıyla 1 ay boyunca günde 2 saat fazla mesai yapacaklarını söyledi.

29.04.2016 18:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Şeker işçileri 2 saat fazla çalışacak

VAN'ın Erciş İlçesi Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Yavuz Şahin, ülke genelinde bulunan 25 kamu şeker fabrikasında çalışan işçilerle birlikte hiçbir ücret talep etmeden geçici işçilerin durumuna dikkat çekmek amacıyla 1 ay boyunca günde 2 saat fazla mesai yapacaklarını söyledi.

Geçici işçilerin sesini komuoyuna duyurmak, şeker sanayi işçilerinin mevcut yapısal sorunlarına, yönetim boşluklarına, olası iş kazaları, personel eksikliği, doğal pancar şekerine teşvik, iş sağlığı ve işçi güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Şeker-İş Sendikası eylem kararı aldı. Erciş İlçesi Şeker iş Sendikası Şube Başkanı Yavuz Şahin de basın açıklaması yaparak bu eyleme katılacaklarını söyledi. Hiç bir ücret talep etmeden geçici işçilerin durumu ve yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla 1 ay boyunca günde 2 saat fazla çalışacaklarını belirterek şöyle konuştu: "Dönemin Başbakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanımız ben bu ülkede geçici işçi lafı duymak istemiyorum dediği halde bu mağduriyet devam etti. Öyle ki son 5 yıl zarfında mevcut hükümetin bütün mercilerine Tür-İş, sendikalar, şube başkanları ve geçici işçi kardeşlerimiz binlerce dosya vererek, faks çekerek yetkililere bildirdiler. Türk-İş'te yapılan toplu iş sözleşme imza töreninde sayın Başbakan ve Dönemin Çalışma Bakanı Faruk Çelik 80 milyon Türkiye'nin izlediği bütün basın ve TV'lerin karşısında geçici işçilerimizin sorununu protokol altına aldık. Bu protokol hepimiz imza attık. İnşallah bu arkadaşlarımızın mağduriyetini giderip onlara müjdeyi vereceğiz dediler. Fakat 21 Mart 2016 tarihinde büyük umutlarla beklediğimiz müjdeyi başbakandan alamadık. 720 bin kadro açıklandı, maalesef 23 bin geçici işçi bu sürecin dışında tutuldu. Yapılan bu adaletsizlik dinen ve vicdanen kabul edilemez bir durumdur. 1 Kasım 2015 seçimlerinde verdiğimiz her sözü yerine getireceğiz diyen başbakanımızdan protokole attığı imzanın ve verdiği sözün yerine getirilip, geçici işçi kardeşlerimizin bir an önce kadroya geçirilmeleri için büyük bir umutla müjdeyi vermesini bekliyoruz."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Van Şeker İşçileri 2 Saat Fazla Çalışacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Aydın'da Tavuk Pilavı Yiyen Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı
  20:04 Aydın'da Tavuk Pilavı Yiyen Öğrenciler Hastaneye Kaldırıldı

  Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan Mustafa Kiriş Ortaokulu'nda yapılan yemek etkinliği sonrası tavuk pilavı yiyen 30 öğrenci rahatsızlandı. Öğrenciler ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Tokat Merkezde Deprem Sonrası Herhangi Bir Olumsuzluk Yaşanmadı
  20:01 Tokat Merkezde Deprem Sonrası Herhangi Bir Olumsuzluk Yaşanmadı

  Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Tokat merkezde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını açıkladı. AFAD'ın Afet Koordinasyon Merkezi'nde tüm birimlerle teyakkuz halinde olduklarını belirtti.

 • Tokat'ta meydana gelen deprem Yozgat'ta hasara yol açtı
  20:00 Tokat'ta meydana gelen deprem Yozgat'ta hasara yol açtı

  Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem Yozgat'ta da hissedildi. Kadışehri ilçesinde ve köylerinde bazı yapılar zarar gördü, ancak can kaybı ve yaralı olmadığı belirtildi. Yelten köyünde ise 2 katlı atıl bir ev yıkıldı.

 • Uşak'ta traktör devrildi: Sürücü hayatını kaybetti, eşi ağır yaralandı
  19:59 Uşak'ta traktör devrildi: Sürücü hayatını kaybetti, eşi ağır yaralandı

  Uşak'ın Sivaslı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Mustafa Vural idaresindeki traktör şarampole devrildi. Kazada sürücü hayatını kaybederken, eşi Fatma Vural ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

 • Hakkari Çukurca'da Temizlik Çalışması Başlatıldı
  19:59 Hakkari Çukurca'da Temizlik Çalışması Başlatıldı

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde havanın ısınmasıyla birlikte temizlik çalışması başlatıldı. Belediye Başkanı Nazmi Demir, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çınar Çiftçi, belediye çalışanları, vatandaşlar ve gönüllü gençler, cadde ve sokaklarda çöp topladı. Çalışmaların devam edeceğini belirten Demir, destek verenlere teşekkür ederek, amacın Çukurca'yı daha temiz ve yaşanabilir hale getirmek olduğunu söyledi.


Advertisement