Son dakika Erciş haberleri, Erciş son dakika, son dakika Erciş

Son Dakika Erciş Haberleri

 • AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Erciş'te Açıldı
  24 Şub AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Erciş'te Açıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılışta konuşan AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, şehirleri kalkındırmak için el ele çalışacaklarını belirtti. Erciş Belediye Başkan adayı Fatih Çiftci ise ilçenin kaderini değiştirecek projeler ve çalışmalar yapacaklarını vurguladı.

 • Van'ın Erciş ilçesinde kar yağışıyla İnci Kefali Tabiat Parkı beyaza büründü
  23 Şub Van'ın Erciş ilçesinde kar yağışıyla İnci Kefali Tabiat Parkı beyaza büründü

  Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan kar yağışıyla İnci Kefali Tabiat Parkı beyaza büründü. İlçede sabah başlayan kar, aralıklarla devam ediyor. Kar yağışıyla ilçe merkezi ve İnci Kefali Tabiat Parkı beyaz örtüyle kaplandı. İlçe sakinleri ve fotoğraf tutkunları da parka gelerek karla kaplı bölgede fotoğraf çektirdi. Rıdvan Güngör, İnci Kefali Tabiat Parkı'nda yılın her mevsiminde güzel görüntülerin oluştuğunu söyledi. Güngör, 'Parkta çok güzel bir manzara var. Bu anı fotoğraflarla ölümsüzleştirdik. Burası kışın daha güzel oluyor.' dedi.

 • Erciş'te yaşlı kadına sürpriz doğum günü kutlaması
  13 Şub Erciş'te yaşlı kadına sürpriz doğum günü kutlaması

  Van'ın Erciş İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu ile eşi Gamze Karaloğlu, yalnız yaşayan Güler Akbaş'ın doğum gününü sürpriz bir şekilde kutladı. Vefa Destek Grubu tarafından hazırlanan pasta ve hediyelerle yapılan kutlama, Akbaş'ı çok duygulandırdı.

 • Van'ın Erciş AK Parti Belediye Başkan Adayı Fatih Çiftçi Karşılandı
  08 Şub Van'ın Erciş AK Parti Belediye Başkan Adayı Fatih Çiftçi Karşılandı

  Van'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında Erciş AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Fatih Çiftçi, ilçede düzenlenen karşılama programıyla karşılandı. Çiftçi, partililere seslenerek 31 Mart akşamını büyük zaferle taçlandıracaklarını belirtti ve Erciş'e huzur, barış ve umut getirmek için çalışacaklarını vurguladı.

 • Van şehrinin minyatürü yapılıyor
  03 Şub Van şehrinin minyatürü yapılıyor

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, eski tekel binası yerinde yapılan Bedesten Çarşısının şehrin ekonomisine büyük katkılar sunacağını ifade ederek, "Yılda 1 milyon turistin ziyaret etmesi beklenmektedir" dedi.

 • Van'ın Erciş ilçesinde Seçim Güvenliği ve Koordinasyon Toplantısı yapıldı
  05 Oca Van'ın Erciş ilçesinde Seçim Güvenliği ve Koordinasyon Toplantısı yapıldı

  Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu başkanlığında, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimi için seçim takvimi ve alınacak tedbirlerle ilgili toplantı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Karaloğlu, Seçim Kurulu Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü ve diğer kurum amirleri katıldı.

 • Erciş'teki öğrenciler Filistin'e yardım gönderdi
  04 Oca Erciş'teki öğrenciler Filistin'e yardım gönderdi

  Van'ın Erciş ilçesindeki Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına dikkat çekmek için tiyatro gösterisi düzenledi. Öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri parayı Filistin'e göndermek üzere okul yönetimine teslim etti.

 • Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, güvenlik güçlerinin yeni yılını kutladı
  01 Oca Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, güvenlik güçlerinin yeni yılını kutladı

  Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, ilçedeki kontrol noktalarında görev yapan güvenlik güçlerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Karaloğlu, ayrıca taksicilerin de yeni yılını kutladı.

 • Van'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki yürüyüşü düzenlendi
  30 Ara Van'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki yürüyüşü düzenlendi

  Van'ın Erciş ilçesinde düzenlenen yürüyüşte vatandaşlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Erciş Sivil İnisiyatifi öncülüğünde toplanan vatandaşlar, Türk ve Filistin bayrakları taşıyarak İsrail aleyhine dövizlerle yürüdü. Yürüyüşte yapılan basın açıklamasında, Filistinlilerin haklı mücadelesine destek çağrısı yapıldı.

 • Van'da şehitler için düzenlenen yürüyüşte teröre lanet
  29 Ara Van'da şehitler için düzenlenen yürüyüşte teröre lanet

  Van'ın Erciş ilçesinde Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan 12 asker için AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 'Şehitleri Anma ve Teröre Lanet' yürüyüşünde vatandaşlar, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Muhlis Yeşilbaş, şehitlere rahmet dileyerek, vatanın korunacağını vurguladı.

 • Erciş'te 'şehitleri anma ve teröre lanet' yürüyüşü yapıldı
  29 Ara Erciş'te 'şehitleri anma ve teröre lanet' yürüyüşü yapıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan 12 askeri anmak ve terörü lanetlemek üzere yürüyüş düzenledi.

 • Van'da 20 Bin Öğrenci Yüzme Eğitimi Aldı
  28 Ara Van'da 20 Bin Öğrenci Yüzme Eğitimi Aldı

  Van'ın Erciş ilçesinde hayata geçirilen 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi kapsamında 20 bin öğrenci yüzme eğitimi aldı. Proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Erciş Kaymakamlığı, Erciş Belediyesi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülmektedir. Öğrenciler, belediyeye ait servislerle okullarından alınarak yüzme havuzuna getirilip eğitim aldıktan sonra tekrar okullarına götürülmektedir. Şu ana kadar 20 bin öğrenci, modern ve hijyenik yüzme havuzunda uzman eğitmenlerden temel seviye yüzme eğitimi almıştır.

 • Okul Öncesi Öğretmeni Okçuluk Kursu Açtı
  23 Ara Okul Öncesi Öğretmeni Okçuluk Kursu Açtı

  Van'ın Erciş ilçesinde okul öncesi öğretmeni Burak Oğuz, atıl durumdaki okulun bodrum katını spor salonuna dönüştürerek öğrencilere geleneksel ve olimpik okçuluk eğitimi veriyor. Oğuz, kendi tasarladığı geleneksel okçu kıyafetlerini öğrencilere giydirerek her gün belli saatlerde dersler düzenliyor. Amacı, başarılı sporcular yetiştirmek ve okçuluğu tabana yaymak.

 • Veteriner Sağlık Teknikerine Saldırı Kınandı
  18 Ara Veteriner Sağlık Teknikerine Saldırı Kınandı

  Van'ın Erciş ilçesinde görevli veteriner sağlık teknikeri Recep Akıncı'ya yapılan saldırı, Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası ve Van Bölgesi Veteriner Hekimler Odası üyeleri tarafından kınandı. Akıncı, hayvan sayımı sırasında bir besici ve yakınları tarafından saldırıya uğradı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı ancak serbest bırakıldı. Sendika ve odanın üyeleri, olayı kınamak için basın açıklaması yaptı ve Tarım ve Orman çalışanlarının da şiddete karşı korunması için yasa teklifi talep etti.

 • Van'ın Erciş ilçesinde öğretmenler atıl konteyneri kütüphaneye çevirdi
  18 Ara Van'ın Erciş ilçesinde öğretmenler atıl konteyneri kütüphaneye çevirdi

  Van'ın Erciş ilçesine bağlı Bayramlı Mahallesi'nde öğretmenler, atıl durumdaki konteyneri öğrencileri için tam donanımlı kütüphane ve etkinlik alanına çevirdi. İlçeye 22 kilometre uzaklıktaki mahallenin ilkokulunda görevli 11 öğretmen, Van depreminden sonra gönderilen ancak zamanla atıl durumda kalan 40 metrekarelik konteyneri kütüphaneye dönüştürmek için çalışma yaptı.

 • Van İl Tarım ve Orman Müdürü, veteriner hekimlere yapılan saldırıyı kınadı
  17 Ara Van İl Tarım ve Orman Müdürü, veteriner hekimlere yapılan saldırıyı kınadı

  Erciş İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veteriner sağlık teknikeri, hayvan sahipleri ve akrabalarının saldırısına uğradı. İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, saldırıyı kınayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • Veteriner Sağlık Teknikeri Saldırıya Uğradı
  17 Ara Veteriner Sağlık Teknikeri Saldırıya Uğradı

  Van'ın Erciş ilçesinde görevli veteriner sağlık teknikeri Recep Akıncı, hayvan sayımı sırasında bir besici ile yakınlarının saldırısına uğradı. Akıncı hastaneye kaldırılırken, 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler ifadeleri sonrası salıverilirken, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın telefonla aradığı Akıncı, şikayetçi olduğunu ve şahısların cezalandırılmasını istedi.

 • Veteriner sağlık teknikeri hayvan sayımı sırasında darbedildi
  16 Ara Veteriner sağlık teknikeri hayvan sayımı sırasında darbedildi

  Van'ın Erciş ilçesinde bir veteriner sağlık teknikeri, hayvan sayımı için gittiği bir çiftlikte besici ve aile bireyleri tarafından darbedildi. Yaralanan tekniker hastaneye kaldırıldı ve tedavisinin ardından taburcu edildi. Olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

 • İlçe sağlık ve jandarmadan Erciş'te madde bağımlılığı eğitimi
  16 Ara İlçe sağlık ve jandarmadan Erciş'te madde bağımlılığı eğitimi

  Van'ın Erciş İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle 'Madde bağımlılığı' eğitimi düzenlendi. Eğitimde, ailelere uyuşturucu madde hakkında farkındalık oluşturmak, maddenin zararlarını anlatmak ve ne yapılması gerektiğini anlatmak amaçlandı. Ayrıca, uyuşturucu temin etmek için başvurulan yollar ve bağımlılıktan kurtulmanın yolları hakkında bilgiler de paylaşıldı.

 • Van'da uyuşturucu operasyonu ve hırsızlık olayı
  13 Ara Van'da uyuşturucu operasyonu ve hırsızlık olayı

  Van'ın Erciş ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, hırsızlık yaptığı belirlenen bir kişi de yakalandı. Operasyonda çalınan malzemeler ve uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

 • Erciş Halk Eğitim Merkezi Filistin'e Yardım Kampanyası Düzenledi
  04 Ara Erciş Halk Eğitim Merkezi Filistin'e Yardım Kampanyası Düzenledi

  Van'ın Erciş ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından Filistin'e destek amaçlı yardım kampanyası düzenlendi. Kampanyaya katılanlar evlerinde yapılan yiyecekler ve el işleriyle destek oldular. Erciş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ata Yıldız, kampanyanın amacının Filistin halkına destek olmak olduğunu belirtti. Kampanya büyük ilgi gördü ve güzel bir hasılat elde edildi.

 • Van'da Engelli Ailelere Ziyaret
  03 Ara Van'da Engelli Ailelere Ziyaret

  Van'ın Erciş ilçesinde protokol üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde iki aileyi evlerinde ziyaret etti. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Onur Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sefa Kaya, Erciş Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Fuat Baran ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şahin Sarıkaya, Erciş'teki engelli ailelerine ziyaret gerçekleştirdi.

 • Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta Kış Lastiği Denetimi
  01 Ara Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta Kış Lastiği Denetimi

  Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında denetim yapıldı. Ekipler, araçların lastiklerini kontrol ederek, kış lastiği takmayan sürücülere ceza uyguladı. Sürücüler bilgilendirilerek, uyarıldı.

 • Van'ın Erciş Kaymakamı başkanlığında kış tedbirleri toplantısı yapıldı
  27 Kas Van'ın Erciş Kaymakamı başkanlığında kış tedbirleri toplantısı yapıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde Kaymakam Murat Karaloğlu başkanlığında kış tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, olumsuz hava şartlarına karşı alınacak önlemler görüşüldü.

 • Erciş'teki öğrenciler İsrail'in saldırılarını protesto etti
  23 Kas Erciş'teki öğrenciler İsrail'in saldırılarını protesto etti

  Erciş ilçesindeki Kur'an kursuna giden 30 öğrenci, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden çocuklar için ağaçlara balonlar astı. Çocuklar, savaş istemediklerini dile getirdi.

 • İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları Van ve Hakkari'de protesto edildi
  10 Kas İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları Van ve Hakkari'de protesto edildi

  İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları Van ve Hakkari'de, yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi.

 • Erciş'te 30 Bin Ceviz ve Badem Fidanı Dağıtıldı
  09 Kas Erciş'te 30 Bin Ceviz ve Badem Fidanı Dağıtıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı, Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Erciş ilçesinde düzenlenen törende, 30 bin adet ceviz ve badem fidanı yetiştiricilere dağıtıldı. Erciş Ziraat Odası Başkanı Cihat Çelik, fidanların ilçeye yeşil bir görünüm kazandırmasını umut ettiklerini belirtti ve desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı, Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili'ne teşekkür etti.

 • Erciş'te çiftçilere büyük destek
  04 Kas Erciş'te çiftçilere büyük destek

  Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen 'Van Hububat Ambarı Oluyor' projesi kapsamında Erciş'teki çiftçilere sertifikalı buğday ve arpa tohumu dağıtımı yapıldı. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, tohum dağıtım töreninde üreticilere teşekkür ederek, projenin amacının üretimi desteklemek ve ürünlerin toprakla buluşmasını sağlamak olduğunu belirtti. Proje kapsamında Erciş'te şu ana kadar 176 üreticiye 142 bin 400 kilogram buğday, 285 üreticiye ise 276 bin 800 kilogram arpa tohumu dağıtıldığı açıklandı.

 • Okul kantinlerinde gıda güvenliği denetimi yapıldı
  27 Eki Okul kantinlerinde gıda güvenliği denetimi yapıldı

  Van'ın Erciş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okullardaki kantinlerde gıda denetimi gerçekleştirdi. Kontrol sırasında tarihi geçmiş ve hijyen kurallarına uymayan ürünler raflardan kaldırılıp imha edildi.

 • Van'da 12 yıl önceki depremde hayatını kaybedenler anıldı
  23 Eki Van'da 12 yıl önceki depremde hayatını kaybedenler anıldı

  VAN'ın Erciş ilçesinde, 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden 644 kişi, mezarları başında anıldı.

 • Erciş'te Kökbörü Türkiye Şampiyonası düzenlendi
  23 Eki Erciş'te Kökbörü Türkiye Şampiyonası düzenlendi

  VAN'ın Erciş ilçesinde 1982 yılında Afganistan'dan göç eden Kırgız Türkleri tarafından kurulan Ulupamir Mahallesi'nde '2023 Yılı Kökbörü Türkiye Şampiyonası' düzenlendi.

 • Erciş'te Filistinlilere Kan Bağışı Kampanyası Başlatıldı
  16 Eki Erciş'te Filistinlilere Kan Bağışı Kampanyası Başlatıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde sivil toplum kuruluşları, Filistinliler için kan bağışı kampanyası başlattı. Kampanyaya ilgi gösteren STK temsilcileri ve vatandaşlar, Kaymakamlık önündeki Kızılay aracında kan verdi. İsrail'in saldırılarına maruz kalan mazlumlar için kan bağışı kampanyası başlatan STK temsilcileri, Erciş halkının kampanyaya ilgi gösterdiğini belirtti. Kan bağışıyla Filistinlilere yardımcı olmak istediklerini ifade eden sağlık çalışanları ve vatandaşlar, Filistin'deki kardeşlerine destek olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 • Erciş'te sürücülere alkol ve ehliyet uygulaması yapıldı
  15 Eki Erciş'te sürücülere alkol ve ehliyet uygulaması yapıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Denetleme Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe merkezinde sürücülere alkol ve ehliyet uygulaması yapıldı. Ekipler, sürücülere trafik kurallarına uymaları, emniyet kemeri takmaları, seyir halinde cep telefonu ile konuşmamaları konusunda uyarıda bulundu. Denetimlerde alkollü sürücüye rastlanmazken, araç muayenesiz kullanmaya devam eden bir sürücüye ve trafik sigortası yapmayan bir araca idari para cezası uygulandı.

 • Van'ın Erciş Şeker Fabrikasında 36. dönem şeker pancarı alımı kampanyası başladı
  02 Eki Van'ın Erciş Şeker Fabrikasında 36. dönem şeker pancarı alımı kampanyası başladı

  Van'ın Erciş ilçesinde bulunan Şeker Fabrikası'nda düzenlenen törenle 36. dönem şeker pancarı alım kampanyası başlatıldı. Törene Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, kurum amirleri, çalışanlar ve çiftçiler katıldı.

 • Down sendromlu genç bir günlüğüne askerlik yaptı
  24 Eyl Down sendromlu genç bir günlüğüne askerlik yaptı

  Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan down sendromlu Faruk Büyüktepe'nin asker olma hayali gerçekleşti. Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, Büyüktepe askerlik görevini tamamladı ve jandarmanın hizmet anısı plaketi verildi. Büyüktepe'nin ailesi ise oğullarının hayalini gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını belirtti.

 • Erciş'te Dünya Temizlik Günü etkinliği
  21 Eyl Erciş'te Dünya Temizlik Günü etkinliği

  Erciş'te 21 Eylül Dünya Temizlik Günü anısına düzenlenen temizlik etkinliği, Erciş deniz feneri çevresinde gerçekleştirildi. Etkinlikte, plastik, cam, metal, kağıt, karton, sigara izmariti ve diğer atıklar toplandı ve imha edilmek üzere Erciş Belediyesi ekipleri tarafından alındı. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, etkinliğe katılan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, temiz bir çevre bırakmak için farkındalık oluşturmanın önemine vurgu yaptı. Etkinliğe, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, Erciş İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Onur Akyüz, Erciş Emniyet Müdürü Süleyman Trak, kurum amirleri, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 • Erciş'te Avrupa Hareketlilik Haftası düzenlendi
  21 Eyl Erciş'te Avrupa Hareketlilik Haftası düzenlendi

  Erciş'te Avrupa Hareketlilik Haftası düzenlendi Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan "Avrupa Hareketlilik Haftası" dolayısıyla Erciş'te çeşitli etkinliklerle düzenlendi.

 • Peynir bidonun içerisinde 265 sikke ele geçirildi
  21 Eyl Peynir bidonun içerisinde 265 sikke ele geçirildi

  Van'ın Erciş ilçesinde polis ekipleri tarafından bir araçta yapılan aramada, peynir bidonu içerisinde 265 adet, valiz içerisinde 2 adet altın renginde tarihi eser olduğu değerlendirilen sikke ele geçirildi. Şüpheli şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı ve ele geçirilen tarihi eserler müze müdürlüğüne teslim edilecektir.

 • Van'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Operasyonu: 265 Sikke Ele Geçirildi
  20 Eyl Van'da Tarihi Eser Kaçakçılığı Operasyonu: 265 Sikke Ele Geçirildi

  Van'ın Erciş ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan aramada, bir araçta peynir bidonu içerisinde 265 adet, valiz içerisinde ise 2 adet altın renginde tarihi eser olduğu değerlendirilen sikke ele geçirildi. İlgili şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı ve ele geçirilen eserler Van Müze Müdürlüğü'ne teslim edilecek.

 • Yurt genelinde 'Gaziler Günü' kutlandı
  19 Eyl Yurt genelinde 'Gaziler Günü' kutlandı

  Yurt genelinde 'Gaziler Günü' kutlandı Sinop'ta 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

 • Van Erciş'te Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
  13 Eyl Van Erciş'te Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle okul güvenliği toplantısı düzenlendi. Toplantıda, okullarda güvenli ortamın sağlanması için alınacak tedbirler ele alındı ve bilgi alışverişi yapıldı. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, çocukların güvenliği için çalıştıklarını belirtti.

 • Erciş'te Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor
  12 Eyl Erciş'te Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor

  Van Büyükşehir Belediyesi, Erciş ilçesinde mahalle yollarının daha konforlu ve güvenli hale getirilmesi için asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, kent genelindeki 13 ilçeyi sıcak asfalta kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Karlıyayla Mahalle yolunda 4,8 kilometrelik asfalt çalışmaları tamamlanırken, cezaevi yolunda ise 2,6 kilometrelik çalışma devam ediyor. İlçe genelinde stabilize, genişletme ve reglaj çalışmalarının da sezon sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

 • Erciş'te 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu
  30 Ağu Erciş'te 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

  Van'ın Erciş ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü törenle kutlandı.

 • Aşkale Kaymakamı Murat Karaloğlu'na veda yemeği düzenlendi
  30 Ağu Aşkale Kaymakamı Murat Karaloğlu'na veda yemeği düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Van Erciş Kaymakamlığına atanan Aşkale Kaymakamı Murat Karaloğlu onuruna düzenlenen veda yemeğine katılım yoğun oldu. Yemekte duygusal anlar yaşandı ve Kaymakam Karaloğlu helallik istedi.

 • Van'da öğretmen ve öğrenciler okul tadilatı yapıyor
  29 Ağu Van'da öğretmen ve öğrenciler okul tadilatı yapıyor

  Van'ın Erciş ilçesindeki bir meslek lisesindeki öğretmen ve öğrenciler, gönüllü olarak kırsal mahalledeki bir okulun bakım ve onarımını yaparak yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden temin ettikleri malzemelerle okulun iç ve dış duvarlarını boyayan öğretmen ve öğrenciler, sıraları temizledi, elektrik ve su tesisatını yeniledi. Ayrıca bahçedeki oyun grubunu onaran ekip, çalışmalarını sürdürecek.

 • Van Gölü'nde çekilme nedeniyle çöp toplama etkinliği düzenlendi
  13 Ağu Van Gölü'nde çekilme nedeniyle çöp toplama etkinliği düzenlendi

  Van'ın Erciş ilçesinde, Van Gölü'nün çekilmesiyle ortaya çıkan çöp ve atıkları toplamak amacıyla 50 kişilik bir grup temizlik çalışması yaptı. Göl sularının çekilmesiyle birlikte çöplerin ortaya çıktığı belirtilirken, öğrencilerin de aralarında olduğu grup, kuraklığa ve çevre kirliliğine dikkat çekmek istediklerini ifade etti. Fizik öğretmeni Fatih İrven, vatandaşlardan plastik ve çöp atmamalarını isteyerek, doğaya duyarlı olunması gerektiğini vurguladı.

 • Van'da 26 Yıl Hapis Cezası Bulunan Şahıs Yakalandı
  07 Ağu Van'da 26 Yıl Hapis Cezası Bulunan Şahıs Yakalandı

  Van'ın Erciş ilçesinde toplam 26 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 17 farklı suçtan yakalama kararı ile aranan şahıs, özel ekip tarafından yakalandı. Yakalanan şahıs adli makamlara sevk edildi ve ceza infaz kurumuna teslim edildi. Van İl Jandarma Komutanlığı ise suçlulara geçit vermemek için çalışmalarına devam edecektir.

 • Van'ın Erciş ilçesinde 117 küçükbaş hayvan uçurumdan düşerek telef oldu
  04 Ağu Van'ın Erciş ilçesinde 117 küçükbaş hayvan uçurumdan düşerek telef oldu

  Van'ın Erciş ilçesine bağlı Şehirpazarı Mahallesi Delihasan Yaylası mevkisinde çobanın otlattığı 11 kişiye ait yaklaşık 900 küçükbaş hayvandan 117'si gece saatlerinde uçurumdan düştü. Olayın haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma, AFAD ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemeler sonucunda hayvanların telef olduğu tespit edildi. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, hayvan sahiplerini belirlemek için kulak küpe numaralarını kullanmaktadır.

 • Van'da 130 koyun uçurumdan atlayarak öldü
  04 Ağu Van'da 130 koyun uçurumdan atlayarak öldü

  Van'ın Erciş ilçesinde yaylada otlayan bir sürü koyun, peş peşe yaklaşık 70 metrelik uçurumdan atlayarak hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Sürüdeki 150 koyundan 130'u öldü. Olayın nedeni olarak sürü psikolojisi gösterildi.

 • 130 Koyun, Yaylada Uçurumdan Atlayarak Öldü
  04 Ağu 130 Koyun, Yaylada Uçurumdan Atlayarak Öldü

  Van'ın Erciş ilçesinde yaylada otlayan bir sürü koyun, peş peşe yaklaşık 70 metrelik uçurumdan atlayarak hayatını kaybetti. Olayın ardından jandarma ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri olay yerine sevk edildi. Sürüdeki 150 koyundan 130'u hayatını kaybetti. Köylüler, olayın sürü psikolojisi sonucu gerçekleştiğini belirtti.

 • Van'da 17 yıl 3 ay hapis cezası bulunan şahıs tutuklandı
  29 Tem Van'da 17 yıl 3 ay hapis cezası bulunan şahıs tutuklandı

  Van'ın Erciş ilçesinde 17 yıl 3 ay 22 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi tutuklandı. Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan şahıs, çeşitli suçlardan kaydı bulunan ve 'Bina İçerisinde Muhafaza Altına Alınan Eşya Hakkında Hırsızlık' suçundan aranan bir kişidir. Yakalanan şahıs cezaevine teslim edilmiştir.

 • Van'da 17 Yıl Hapis Cezası Bulunan Kişi Tutuklandı
  29 Tem Van'da 17 Yıl Hapis Cezası Bulunan Kişi Tutuklandı

  Van'ın Erciş ilçesinde 17 yıl 3 ay 22 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi tutuklandı. Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan şahıs cezaevine teslim edildi.

 • Adilcevaz'da Aranan Şahıs Yakalandı
  21 Tem Adilcevaz'da Aranan Şahıs Yakalandı

  Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde yapılan yol uygulamasında durdurulan araçta bulunan M.K., 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı tespit edilerek gözaltına alındı.

 • Erciş'te Devlet Bahçeli Millet Bahçesi Açıldı
  18 Tem Erciş'te Devlet Bahçeli Millet Bahçesi Açıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde yapılan açılış töreniyle Devlet Bahçeli Millet Bahçesi, Yüzüncü Yıl Atatürk Millet Parkı, Aile Destek Merkezleri ve kadın girişimciler satış stantları hizmete girdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, Erciş'in il olmayı hak ettiğini belirterek destek sözü verdi.

 • Erciş'teki silahlı kavgada 18 şüpheli gözaltına alındı
  17 Tem Erciş'teki silahlı kavgada 18 şüpheli gözaltına alındı

  Van'ın Erciş ilçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybederken, 19 kişi yaralandı. Jandarma ekipleri, olayın ardından şüphelilerin kimliklerini belirleyerek operasyon düzenledi ve 18 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

 • Van'da 15 Temmuz şehitleri için anma uçuşu yapıldı
  15 Tem Van'da 15 Temmuz şehitleri için anma uçuşu yapıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde paramotor tutkunu Mehmet Sadık ve oğlu Metehan Göller, 15 Temmuz şehitleri için anma uçuşu gerçekleştirdi. Yamaç paraşütü pilotu Göller ve oğlu, Van Gölü kıyısındaki deniz fenerinin bulunduğu alanda paramotorla havalandı. Baba ve oğul, darbe girişimi sırasında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in posteri ve Türk bayrağı açarak şehitleri andı. Etkinlik sonrasında Göller, 15 Temmuz şehitlerini unutmayacaklarını belirtti ve Ömer Halisdemir'i anmak için bu uçuşu gerçekleştirdiğini söyledi.

 • Van'da tedavi altına alınan boz ayı sağlığına kavuşuyor
  03 Tem Van'da tedavi altına alınan boz ayı sağlığına kavuşuyor

  Van'ın Çaldıran ilçesinde aracın çarpması sonucu ayağı kırılan boz ayı, tedavi altına alındıktan sonra sağlığına kavuşuyor. Ayı, Van YYÜ Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde başarılı bir ameliyat geçirdi ve sağlık durumu her geçen gün iyileşiyor. Rehabilitasyon süreci tamamlandıktan sonra uygun bir yere bırakılacak olan ayı için trafik kazalarının önlenmesi amacıyla önlemler alınması gerektiği belirtildi.

 • Kurban Kesimi Sırasında Yaralanan Vatandaşlar Hastanelere Başvurdu
  28 Haz Kurban Kesimi Sırasında Yaralanan Vatandaşlar Hastanelere Başvurdu

  VAN'ın Erciş ilçesinde kurban kesimi sırasında kendilerini yaralayan vatandaşlar, hastanelere başvurdu. Kurban keserken iki elinden bıçakla yaralanan Fehmi Yıldız (42), ilk kez başına böyle bir olay geldiğini belirtti. Kent genelinde sabah saatlerinde başlayan kurban kesimi sırasında çok sayıda vatandaş, hayvanların darbesi ya da bıçakla yaralandı. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da acemi kasaplar nedeniyle hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşandı. İlçe merkezindeki evinin bahçesinde büyükbaş kesen Fehmi Yıldız, hayvanın tepki vermesi üzerine yanlışlıkla 2 elini kesti. İlk kez kurban kesimi yapan Ömer Köstekçi ise et doğradığı sırada 1 elinin parmaklarını kesti. Yıldız ve Köstekçi, yakınları tarafından Erciş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yıldız, yaklaşık 25 yıldır kurban kestiğini ve ilk kez başına böyle bir olay geldiğini belirtirken, Köstekçi ise tecrübe edindiğini, bundan sonra daha dikkatli davranacağını ifade etti.

 • Van'da Kurban Bayramı tatilinde dron destekli trafik denetimi yapıldı
  25 Haz Van'da Kurban Bayramı tatilinde dron destekli trafik denetimi yapıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla ilçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, dron destekli trafik denetimi gerçekleştirdi. Erciş-Ağrı kara yolu Otogar Kavşağı'nda gerçekleştirilen denetimde, kural ihlali yapan sürücüler uyarıldı ve bazı sürücüler hakkında cezai işlem uygulandı. Sürücüler, bu tür denetimlerin can ve mal güvenliği açısından olumlu olduğunu belirtti. Yol uygulaması ve kontrollerin bayram tatili boyunca devam edeceği bildirildi.

 • Van'da Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarında bilgilendirme yapıldı
  21 Haz Van'da Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarında bilgilendirme yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla canlı hayvan pazarında veteriner hekimler eşliğinde vatandaşları bilgilendirdi, broşür dağıttı. Pazarda oluşan yoğunluktan dolayı İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığına bağlı veteriner hekimler, hayvan sahipleri ve kurbanlık alan vatandaşlara hayvan hastalıkları, küpe nakil belgesi ve kurban kesiminde uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Erciş, Gevaş, Başkale, Özalp, Muradiye ve Çatak mezbahalarında çalışan kasaplara da halk sağlığının korunması amacıyla İlçe Sağlık Müdürlükleri ekiplerince tetanos aşısı yapıldı.

 • Şehit Muhammet Koçak için mevlit programı düzenlendi
  20 Haz Şehit Muhammet Koçak için mevlit programı düzenlendi

  Van'ın Erciş ilçesinde 1 Mayıs 2023 tarihinde Şırnak'ta askeri personeli taşıyan otobüsün kaza yapması sonucu şehit düşen sözleşmeli er Muhammed Koçak için baba evinde mevlit programı düzenlendi. Programa Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Onur Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Kur-an'ı Kerim okunmasıyla başladı ve ilahi, ezgiler ve Mevlid-i Şerif ile devam etti. Dua ve akabinde yemek ile son buldu.

 • Van'da Kurban Bayramı öncesi batı illerine hayvan sevkiyatı sürüyor
  16 Haz Van'da Kurban Bayramı öncesi batı illerine hayvan sevkiyatı sürüyor

  Van'da hayvancılığın yaygın olduğu kentte, Kurban Bayramı öncesinde batıdaki illere kurbanlık hayvan sevkiyatı devam ediyor. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince kontrol edilen hayvanlar, onay verildikten sonra canlı hayvan nakil araçlarına yüklenerek Ankara, İstanbul, İzmir ve Konya gibi büyükşehirlere götürülüyor. Besiciler, emek vererek yetiştirdikleri hayvanları Kurban Bayramı öncesinde satışa çıkarıyor ve büyükbaş hayvanların 90-150 bin liradan alıcı bulduğunu bildiriyor. Küçükbaş hayvanlara talebin daha fazla olduğu belirtilirken, hayvanların sağlıklı bir şekilde sevk edilmesi için kontroller yapılıyor.

 • Erciş Gençlik Merkezinden Yılsonu Etkinliği
  16 Haz Erciş Gençlik Merkezinden Yılsonu Etkinliği

  Van'ın Erciş ilçesinde bulunan gençlik merkezi, el sanatları, resim sergisi ve müzik ziyafeti sunan yılsonu etkinliği düzenledi. Etkinlikte konuşan Erciş Gençlik Merkezi Müdiresi Pınar Gülen, merkezin gençliği rekabetçi bir düzeye ulaştırmayı hedeflediğini belirtti. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu ve diğer yetkililer de etkinliğe katıldı.

 • Erciş'te Karne Festivali Düzenlendi
  15 Haz Erciş'te Karne Festivali Düzenlendi

  Van'ın Erciş ilçesinde, Erciş Belediyesi ve Erciş Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle karne festivali düzenlendi. Etkinlikte çocuklar farklı aktivitelerle eğlendi. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, gençlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti ve festivalin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri kutladı. Festival sonunda birçok spor dalında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere madalya ve başarı ödülü takdim edildi.

 • Erciş'te Kadınlar Tarafından Hazırlanan Ürünlerin Yıl Sonu Sergisi
  15 Haz Erciş'te Kadınlar Tarafından Hazırlanan Ürünlerin Yıl Sonu Sergisi

  Van'ın Erciş ilçesinde, 11 aile destek merkezinde kurs gören kadınlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yıl sonu sergisi yapıldı. Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Sahil yolunda yapılan stantlarda sergilenen ürünler yoğun ilgi gördü. Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, kursiyerleri tebrik etti ve yapmış oldukları ürünlerden hediye aldı. Sergiye ilçe jandarma komutanı, parti temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar da katıldı.

 • Çiftçi, Pet Şişelerle Tarım Yapıyor
  11 Haz Çiftçi, Pet Şişelerle Tarım Yapıyor

  Van'ın Erciş ilçesinde çiftçilik yapan Abdullah Aydın, çevreden topladığı pet şişelerin tabanını kesip, diktiği fidelerin üzerine kapatarak tarım yapıyor. Bu yöntemle geri dönüşüme katkı sağlayan Aydın, daha az su kullanarak 90 günde yetiştirdiği fideleri 70 günde yetiştirmeyi başardı. Pet şişelerin sağladığı koruma sayesinde fidelerinin ani hava değişikliklerinden de kurtulduğunu belirten Aydın, sağladığı su tasarrufunun yüzde 80 olduğunu söyledi.

 • Erciş'te Dünya Çevre Günü etkinlikleri devam ediyor
  07 Haz Erciş'te Dünya Çevre Günü etkinlikleri devam ediyor

  Van'ın Erciş ilçesinde Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü personelleri, birçok kurumun yöneticileri, öğrenciler ve öğretmenler sahil yolunda bulunan alanda çöp toplayıp yürüyüş yaptılar. Erciş Kaymakamlığı ve Erciş Belediyesi katkılarıyla fidan dikimi de gerçekleştirildi. Programa Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Kemal Atlı, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak ve bazı kurum amirleri ile öğrenciler katıldı.

 • Van Erciş'te Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında yıl sonu sergisi açıldı
  06 Haz Van Erciş'te Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında yıl sonu sergisi açıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında yıl sonu sergisi açıldı. Serginin açılışında konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, Erciş'teki Aile Destek Merkezleri arasında en fazla kursiyerin olduğunu belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Alhan ise Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün destekleriyle aile destek merkezlerinde eğitimlerin verildiğini belirtti.

 • Van Gölü'nde inci kefali kaçak avcılığına karşı denetimler sürüyor
  06 Haz Van Gölü'nde inci kefali kaçak avcılığına karşı denetimler sürüyor

  Van'ın Erciş ilçesinde jandarma ekipleri, Van Gölü'nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek tatlı sulara göç eden inci kefalinin kaçak avlanılmasını önlemeye yönelik denetimlerine devam ediyor. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, dere kenarlarında sürekli devriye atarak, dron uçurarak kaçak avcılığı önlemeye çalışıyor. Göçün en güzel izlenebildiği Erciş'te bulunan balık bendine gelen fotoğraf tutkunları ve vatandaşlar, zorlu yolculuğuna tanıklık ettikleri inci kefallerini, fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla görüntülüyor.

 • Jandarmanın dron ve botlu nöbeti ile Van Gölü'ndeki inci kefali stoku 50 bin tona çıktı (2)- Yeniden
  06 Haz Jandarmanın dron ve botlu nöbeti ile Van Gölü'ndeki inci kefali stoku 50 bin tona çıktı (2)- Yeniden

  VAN Gölü'nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen inci kefalinin üreme dönemindeki göç yolculuğu, jandarmanın sulak alanlarda dron ve botlarla 7 gün 24 saat sürdürdüğü koruma çalışmasıyla devam ediyor.

 • Van Gölü'nde inci kefali avına yönelik denetimler sürüyor
  06 Haz Van Gölü'nde inci kefali avına yönelik denetimler sürüyor

  Van Gölü'nde inci kefalinin neslinin korunması ve sayısının artması maksadıyla her yıl 15 Nisan -15 Temmuz tarihleri arasında 3 ay süreli av yasağı uygulanıyor. Bu kapsamda, Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, inci kefallerinin göç güzergahı olan Karahan bölgesinde dron destekli ve botlarla denetimler yapıyor. Ekipler, karadan, havadan ve göl üzerinde yaptığı koruma çalışmalarıyla kaçak avcılıkla mücadele ediyor. Van Gölü'nde 2000'li yıllarda 15 bin ton alan inci kefali stokunun, son yıllarda alınan koruma önlemleri sayesinde 50 bin tona ulaştığı belirtiliyor.

 • Jandarmanın dron ve botlu nöbeti ile Van Gölü'ndeki inci kefali stoku 50 bin tona çıktı
  06 Haz Jandarmanın dron ve botlu nöbeti ile Van Gölü'ndeki inci kefali stoku 50 bin tona çıktı

  VAN Gölü'nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen inci kefalinin üreme dönemindeki göç yolculuğu, jandarmanın karadan dron, havadan ise bot ile sulak alanlarda 7 gün 24 saat sürdürdüğü koruma çalışmasıyla devam ediyor.

 • Van'da durdurulan araç çalıntı çıktı, 2 kişi gözaltına alındı
  01 Haz Van'da durdurulan araç çalıntı çıktı, 2 kişi gözaltına alındı

  Van'ın Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından şüphe üzerine durdurulan araç çalıntı çıkarken, içerisindeki 2 kişi ise gözaltına alındı. Araçta uyuşturucu madde kullanmaktan suç kaydı bulunan sürücü ve yanındaki kişi hakkında adli işlem başlatıldı. Çalıntı olduğu tespit edilen araç ise sahibine teslim edilmek üzere Yediemin Otoparkına alındı.

 • Van'da Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ın oy oranları
  28 May Van'da Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ın oy oranları

  Van'da gerçekleşen seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı oy oranları açıklandı. İlçe ilçe detaylar haberimizde.

 • 97 Yaşındaki Seçmen Oyunu Seyyar Sandıkta Kullandı
  28 May 97 Yaşındaki Seçmen Oyunu Seyyar Sandıkta Kullandı

  Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasında Erciş'in Camikebir Mahallesi'nde yaşayan ve yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı yürümekte zorluk çeken 7 çocuk ve 16 torun sahibi 97 yaşındaki Bekir Kaya, İlçe seçim Kurulu görevlilerinin evine getirdiği seyyar sandıkta oyunu kullandı.

 • Van'da Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranları
  28 May Van'da Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranları

  Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Van'da aldığı oy oranları ve diğer adayların oy durumları 14 Mayıs seçim sonuçlarına göre açıklandı. İlçe ilçe oy dağılımı haberimizde.

 • MHP heyeti, Erciş'te esnafı ziyaret etti
  24 May MHP heyeti, Erciş'te esnafı ziyaret etti

  MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp ve beraberindeki partililer, Erciş ilçesinde esnafı ziyaret etti, 28 Mayıs'taki seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi.

 • Erciş'te ahıra kurt girdi koyunları telef etti
  20 May Erciş'te ahıra kurt girdi koyunları telef etti

  Erciş'te ahıra kurt girdi koyunları telef etti Van'ın Erciş ilçesinde dün akşam koyunların olduğu ahıra kurt girmesi sonucu 6 koyun telef olurken, 7 koyun da yaralandı.

 • Ercişte seçimde görev alacaklar için eğitim toplantısı yapıldı
  12 May Ercişte seçimde görev alacaklar için eğitim toplantısı yapıldı

  Vanın Erciş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından seçim güvenliği ve oy kullandırma hakkında eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan yetkililer, seçimin sorunsuz tamamlanması için çalışmaların özveriyle yapılması gerektiğini vurguladılar.

 • Van Erciş'te Seçim Güvenliği ve Oy Kullandırma Eğitimi Verildi
  12 May Van Erciş'te Seçim Güvenliği ve Oy Kullandırma Eğitimi Verildi

  Van'ın Erciş ilçesinde İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ortaklaşa seçim güvenliği ve oy kullandırma hakkında eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan yetkililer, seçimin sorunsuz tamamlanması için gerekli önlemlerin alındığını vurguladılar.

Advertisement