Zorlu Holding ve Vestel Yönetiminde Yeni Atamalar - Son Dakika
Güncel

Zorlu Holding ve Vestel Yönetiminde Yeni Atamalar

Zorlu Holding ve Vestel Yönetiminde Yeni Atamalar

Zorlu Grubu bünyesinde hayata geçirilen organizasyonel değişiklikle, iki önemli üst düzey yönetici pozisyonunda atamalar yapıldı.

19.12.2012 10:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Zorlu Grubu bünyesinde hayata geçirilen organizasyonel değişiklikle, iki önemli üst düzey yönetici pozisyonunda atamalar yapıldı. Ömer Yüngül, Ocak ayında Zorlu Holding Üst Yöneticiliğini üstlenerek Holding'in ilk CEO'su olacak. Turan Erdoğan ise Ocak 2013'den itibaren Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevini Yüngül'den devralacak.

Yapılan açıklamaya göre, Zorlu Grubu'nda 15 yılını dolduran Ömer Yüngül, Ocak ayında Zorlu Holding Üst Yöneticiliğini üstlenecek. Yüngül, Holding'in ilk CEO'su olacak. 12 yıldan beri Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekilliğini sürdüren Turan Erdoğan ise, Ocak 2013'den itibaren Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirilecek.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu da, Ömer Yüngül'ü ve Turan Erdoğan'ı yeni görevleri için kutladı. Zorlu, bu atamaların Holding açısından olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını, 2013'e böyle bir adımla başlamanın heyecanını taşıdığını ifade etti.

Küresel rekabetin gerekleri doğrultusunda ve Zorlu Grubu'nun ulaştığı sektörel dağılım nedeniyle bu yeni organizasyonel yapının kurulduğunu belirten Zorlu, "Zorlu Grubu'na 1997 yılında katılan ve 2000 yılında Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığı'na atanan Ömer Yüngül, 15 yılda çok değerli hizmetler gerçekleştirdi. Yeni görevinde de Zorlu Grubu'nun bugününe ve geleceğine çok önemli katkılar yapacaktır. 1988 yılından bu yana Vestel'de birçok üst düzey pozisyonda yer alan ve şu an Vestel İcra Kurulu Başkan Vekilliğini yürüten Turan Erdoğan, Ömer Yüngül'den devralacağı yeni görevinde bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarını sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

-Ömer Yüngül-

1955 İzmir doğumlu Ömer Yüngül, 1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüngül, 1997 yılında Zorlu Grubu'na Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü olarak katıldı. Ömer Yüngül 2000 yılından bu yana Vestel Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

-Turan Erdoğan-

Turan Erdoğan ise, 1955 Mersin'de doğdu, 1976 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, İngiltere'de Brunel Üniversitesi'nde Üretim Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Erdoğan, 1988 yılında Vestel Dış Ticaret'te Murahhas Üye olarak göreve başladı. 1997'den beri Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyeliği'ni yürüten Erdoğan, 2000 yılından bu yana Vestel İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı olarak görev yapıyor.

Muhabir: Ahmet Hacıfazlıoğlu

Yayıncı: Zekeriya Gülün - İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Zorlu Holding ve Vestel Yönetiminde Yeni Atamalar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bayram Tatilinin Son Gününde Trabzon Otobüs Terminali'nde Yoğunluk
  10:31 Bayram Tatilinin Son Gününde Trabzon Otobüs Terminali'nde Yoğunluk

  Ramazan Bayramı süresince tatillerini değerlendiren ve seyahat eden vatandaşların dönüşlerinin başlamasıyla birlikte tatilin son gününde de Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yoğunluğun arttığı görüldü. Bayram nedeniyle ilan edilen 9 günlük resmi tatilde bir çok vatandaş şehirlerarası seyahat etti. Gerçekleştirilen tatilde vatandaşların bir bölümü akrabalarını ziyaret ederken, bir bölümü ise turistik bölgelere gitmeyi tercih etti. Bayram tatilinin sonlarına doğru başlayan geri dönüş yoğunluğunun, tatilin son günü olan bugün de Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde katlanarak arttığı görüldü. Yeniden yola çıkmaya hazırlanan vatandaşları ise yakınları uğurladı.

 • Erzurum'da Narman Yeşil Mercimeği için coğrafi işaret başvurusu yapıldı
  10:27 Erzurum'da Narman Yeşil Mercimeği için coğrafi işaret başvurusu yapıldı

  Erzurum, Gaziantep ve Konya'dan sonra en fazla coğrafi işaretli ürüne sahip olan şehir olma özelliğini sürdürüyor. Erzurum'da bugüne kadar 55 ürün coğrafi işaret aldı ve 13 ürün ise tescil için onay bekliyor. Son olarak, Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından Narman Yeşil Mercimeği için coğrafi işaret başvurusu yapıldı. Bu başvuruyla Narman Yeşil Mercimeği'nin menşe adı olarak tescil edilmesi hedefleniyor.

 • Erzurum'da 16 sektör ihracat yaptı
  10:26 Erzurum'da 16 sektör ihracat yaptı

  Erzurum'dan bu yılın Mart ayında 16, 2024 yılının 3 aylık döneminde 18 sektör ihracat kaydetti. 2023'e göre 15 sektörün ihracatı artarken 3 sektörde düşüş görüldü. En yüksek değerde ihracat yapan 5 sektör Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Demir ve Demir Dışı Metaller, Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri ve Elektrik ve Elektronik grubu oldu.

 • Mersin'de kayıp çocuklar bulundu
  10:24 Mersin'de kayıp çocuklar bulundu

  Mersin'de Ramazan Bayramı'nın ilk gününden bu yana kayıp olarak aranan ikisi 16, biri 13 yaşında 3 çocuk, Adana'da bulundu. Çocuklar sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilerek ailelerine teslim edildi.

 • Havza Belediye Başkanı Murat İkiz İlk Nikahını Kıydı
  10:24 Havza Belediye Başkanı Murat İkiz İlk Nikahını Kıydı

  Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, göreve başladıktan sonra ilk nikahını kıydı. İlçede düzenlenen törende genç çiftin mutluluğuna tanıklık etti.

 • İTÜ öğrencileri Kapadokya'da engelli çocuklarla bir araya geldi
  10:23 İTÜ öğrencileri Kapadokya'da engelli çocuklarla bir araya geldi

  İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği'nde gönüllü olarak faaliyetlere katılarak özel gereksinimli çocuklarla bir araya geldi. Öğrenciler, çeşitli atölye çalışmaları düzenleyerek çocukların potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedefledi.

 • KO-MEK, Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Eğitimler Sunuyor
  10:23 KO-MEK, Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Eğitimler Sunuyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), üniversite öğrencilerine meslek ve sanat alanında ücretsiz eğitimler vererek birçok fırsat yakalamalarına imkan sağlıyor.


Advertisement