15 Yıl İçinde Robotlar İnsanlardan Daha Akıllı Olacak - Son Dakika

15 Yıl İçinde Robotlar İnsanlardan Daha Akıllı Olacak

26.02.2014 01:03
15 Yıl İçinde Robotlar İnsanlardan Daha Akıllı Olacak, System.String[]

Google'da çalışan futurist Ray Kurzweil, 15 yıl içinde robotların insanlardan daha zeki olacağı öngörüsünde bulundu.

-

Google'ın yapay zekâ alanında ilerleme kaydetmek için 2012 yılında işe aldığı Kurzweil, The Observer gazetesine yaptığı açıklamada, 2029'da robotların deneyimlerinden öğrenecek, sohbet edebilecek, şaka yapabilecek ve hatta flört edebilecek kadar ileri bir düzeye ulaşacağını ileri sürdü.


1990 yılında internetin günlük yaşamın önemli bir parçası olacağını ve 1998'e kadar bir satranç şampiyonunun bilgisayara yenileceği öngörüsünde bulunan Kurzweil, "Robotların internetteki her şeyi ve her bir kitabın her bir sayfasını okuyup sonra kullanıcısının sorularını yanıtlamak için zekice bir sohbete girebilmesini amaçlıyoruz" dedi.


Kurzweil'in öngördüğünden iki yıl önce, 1996'da IBM'in Deep Blue adlı bilgisayar programı satranç şampiyonu Garry Kasparov'u yenilgiye uğratmıştı. Kurzweil, bilgisayarlarla insanların aynı şey haline geleceği "Ölümsüzlük Teorisi" ile tanınıyor.


Google robot teknolojisine yatırım yapıyor


Toplam serveti 57 milyar doları aşan Google, dünyanın en büyük yapay zekâ laboratuvarını kurmak için aralarında robot yapımında uzmanlaşmış DeepMind ve ileri askeri robot üreten Boston Dynamics'in de olduğu bazı şirketleri satın almıştı.


Kaynak: AATeknokulis : http://www.teknokulis.com
15 Yıl İçinde Robotlar İnsanlardan Daha Akıllı Olacak

- Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji 15 Yıl İçinde Robotlar İnsanlardan Daha Akıllı Olacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi