31 Mart seçimlerinde usulsüzlük iddiası: Davaya devam edildi - Son Dakika

31 Mart seçimlerinde usulsüzlük iddiası: Davaya devam edildi

24.11.2021 14:17
31 Mart seçimlerinde usulsüzlük iddiası: Davaya devam edildi

AK Parti'nin 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nden bazı vatandaşların adreslerini bilgi ve onayları dışında ikamete uygun olmayan yerlere taşıdıkları ve bu konuda talimat verdikleri iddiasıyla aralarında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile yardımcıları Başak Sancar ve Talat Üstündağ da...

AK Parti'nin 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nden bazı vatandaşların adreslerini bilgi ve onayları dışında ikamete uygun olmayan yerlere taşıdıkları ve bu konuda talimat verdikleri iddiasıyla aralarında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile yardımcıları Başak Sancar ve Talat Üstündağ da olduğu 20 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar ve Talat Üstündağ katılmadı. Sanık avukatları ve müştekiler duruşma salonunda hazır bulundu.

"İSMİMİN YER ALDIĞI İMZALAR BANA AİT DEĞİLDİR

Duruşmada ifade veren müşteki Ceydanur Tekinur, "Sanıkları tanımıyorum. 2018 yılı Aralık ayı Büyükçekmece ilçe nüfusa giderek bir adres değişikliğinde bulunmadım. Gösterilen adres beyanlarında ismimin yer aldığı İmzalar bana ait değildir. Evrakta yer alan adreste hiç yaşamadım. Bilgim olmadan adresinin değiştirilmesi nedeniyle şikayetçiyimö dedi.Müşteki Adem Başaran, "Adres değişikliği beyanım olmadı. O adreste hiç yaşamadım. İmzalar bana ait değil. Şikayetçiyimö diye konuştu. Müşteki Aylin Adatepe, "Hasan Akgün'ü tanıyorum. Büyükçekmece belediyesinde fen işlerinde mimar olarak görev yapıyorum. Sanığı belediye başkanı olması sebebiyle tanıyorum. Başak Sancar'ı ve Nuraydın Sak'ı, Ömer Kazancı'yı da tanıyorum. Başkan yardımcısı olarak görev yapıyorlardı. Diğer sanıkları tanımıyorum. Herhangi bir adres değişikliği beyanında bulunmadım. O adreste yaşamadım. Şikayetçiyim" şeklinde konuştu. Diğer müştekiler de, nüfus müdürlüklerine adres değişikliğinde bulunmadıklarını ve şikayetçi olmadıklarını söylediler. Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.


YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektubu esnafa ulaştırıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektubu esnafa ulaştırıldı AK Parti'li Ünal: 'Türkiye kriz çözücü bir ülke olarak geleceğin yükselen ve parlayan yıldızıdır' AK Parti'li Ünal: 'Türkiye kriz çözücü bir ülke olarak geleceğin yükselen ve parlayan yıldızıdır' Bağcılar Belediye Başkanı Özdemir, Ataşehir'de vatandaşlarla bir araya geldi Bağcılar Belediye Başkanı Özdemir, Ataşehir'de vatandaşlarla bir araya geldi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 31 Mart seçimlerinde usulsüzlük iddiası: Davaya devam edildi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement