7. Erciyes Fim Festivali'ne Doğru - Son Dakika

7. Erciyes Fim Festivali'ne Doğru

21.10.2014 17:01

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İletişim Fakültesince düzenlenen "7. Erciyes Film Festivali" bu yıl 29-31 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ERÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Festivalin amacının dört yıl boyunca sinema alanında eğitim gören öğrencilerin teorikte aldıkları bilgileri pratiğe aktararak, ünlü yönetmenlerle, senaristlerle eserlerini değerlendirme imkanını sağlamak olduğunu söyledi.Her yıl festivale sinema ve dizi sektöründen önemli isimlerin katıldığını belirten Çakır, bu sayede öğrencilerin piyasadaki yönetmen, oyuncu ve senaristlerle bir araya geldiğini ve tecrübelerinden yararlandığını dile getirdi. Festivalin 3 gün süreceğini anlatan Çakır, şunları kaydetti: "Geleneksel hale getirdiğimiz Festival'deki yarışma bu yıl belgesel ve kurmaca dalında gerçekleştirilecek. Şu ana kadar Festivale 120 film gönderildi. En yüksek katılım bu yıl oldu. Belgesel ve kurmaca alanındaki filmleri 10 jüri üyesi değerlendirecek. Bu jüri üyeleri arasında Burçak Evren, İsmail Güneş, Ertuğrul Karslıoğlu gibi ünlü yönetmenler yer alıyor. Festival boyunca bu yönetmenler, öğrencilerimizle söyleşi yapacaklar. Belki de buradan iş birliğiyle ayrılacaklar."

ONUR KONUĞU OSMAN SINAV

Çakır, festivalin her yıl ünlü bir ismi onur konuğu olarak davet ettiğini anımsatarak, bu yıl yönetmen Osman Sınav'ın Festivale katılacağını belirtti. Festivalin son günü 31 Ekim'de Sınav'ın, öğrencilerle buluşacağını ifade eden Çakır, "Osman Sınav aslında böyle organizasyonlara pek katılmıyor. Ancak bizleri kırmadı" diye konuştu. Festivalde dereceye giren filmlere toplam 13 bin lira ödül dağıtılacağını aktaran Çakır, bunun hayırsever Süleyman Çetinsaya tarafından karşılanacağını belirtti. Çakır, festivalde ayrıca yakın zamanda hayatını kaybeden senarist Ayşe Şaşa'nın da anılacağını sözlerine ekledi.

7. Erciyes Fim Festivali'ne Doğru
7. Erciyes Fim Festivali'ne Doğru
7. Erciyes Fim Festivali'ne Doğru
7. Erciyes Fim Festivali'ne Doğru

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 7. Erciyes Fim Festivali'ne Doğru - Son Dakika


Son Dakika

Kılıçdaroğlu, iktidara bu kez Çin üzerinden yüklendi: Arayıp maliyetini sordum, cevap bir haftada geldi Asgari ücret zammı için 4 Aralık'ta yapılacak ilk toplantı internet üzerinden gerçekleştirilecek CHP'den asgari ücret zammı önerisi: En az 3 bin 100 lira olmalı İndirimli elektrik için son gün 5 Aralık Türk bilim insanları keçi sütünün içindeki bir maddenin koronavirüse karşı etkili olduğunu tespit etti Yürek yakan detay! Koronadan ölmeden 2 saat önce eşinden helallik istemiş Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada Yaralı kurye, zimmetli pantolonunun kesilmemesini istedi! Olay yerine gelen patron, duruma müdahale etti